Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hol lehet állítani a fogyasztás kompenzációt? A motorelektronikában? Vagy a kijelzőben?

Az ellenőrző elektronika és a nyugvó áram kérdés engem is érdekel. Nekem is inaktív mind a kettő.

Motorelektronikában. A programozásnál van még egy oldal. Én ezt nem vettem észre először.

A REC-ben biztos hogy van "ellenőrző elektronika"? Nekem nincs.... :(

Igen. De azt írtad elég csak a DIS-ben engedélyezni. Akkor nem feltétlenül baj...

Azt hiszem ezt én még is inkább kikapcsolom. :(

Tegnap leteszteltem és nem igazán úgy működik, mint a leírásban. 5. verziót állítottam be, ami nálam valamiért kiiktatja a kapcsoló "auto" állását. Tök sötétben is csak a nappali fény világít, nem akar átváltani normál tompítottva csak ha manuálisan jobb szélső helyzetbe állítom a kapcsolót.

"auto" és "0" között meg semmi különbség nincs így.

Hogy miért, nem tudom, lehet valamit még be kéne állítani, ami nekem nincs beállítva. De inkább nem kísérletezek vele, visszaállítom, ahogy volt, "kikapcsoltra" a nappali fényt, mert akkor működik az automatikus funkció.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt ráadásul egy nekem komoly problémával. Az autóm egy H Astra 1.7 cdti 100 le 2007-es. Nos a Drága a következőt produkálja : egy hét állás után teljesen lemerül az akku(ami fél éves de a gyári 5 évessel is ezt csinálta azt ezért cseréltem). Kaptam tanácsot, hogy zárjam be mert akkor talán nem szivat meg. Hát megszivatott igy is. Az ismeretségi körömben vannak még ketten ilyen autóval, ezzel a hibával ,szóval én gyakorinak látom.Tudnátok nekem ebben segíteni?Merre keressem? Hol lapul sunyin? Valami tapasztalat?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt ráadásul egy nekem komoly problémával. Az autóm egy H Astra 1.7 cdti 100 le 2007-es. Nos a Drága a következőt produkálja : egy hét állás után teljesen lemerül az akku(ami fél éves de a gyári 5 évessel is ezt csinálta azt ezért cseréltem). Kaptam tanácsot, hogy zárjam be mert akkor talán nem szivat meg. Hát megszivatott igy is. Az ismeretségi körömben vannak még ketten ilyen autóval, ezzel a hibával ,szóval én gyakorinak látom.Tudnátok nekem ebben segíteni?Merre keressem? Hol lapul sunyin? Valami tapasztalat?

Előre is köszönöm!

1: Nyugalmi áramfelvételt kellene mérni.

2: Lehet kevés a töltésed, ha az új aksi is lemerül...bár miért csak 1 hét állás után? Na, meg ha ismerőseidnél is...!?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt ráadásul egy nekem komoly problémával. Az autóm egy H Astra 1.7 cdti 100 le 2007-es. Nos a Drága a következőt produkálja : egy hét állás után teljesen lemerül az akku(ami fél éves de a gyári 5 évessel is ezt csinálta azt ezért cseréltem). Kaptam tanácsot, hogy zárjam be mert akkor talán nem szivat meg. Hát megszivatott igy is. Az ismeretségi körömben vannak még ketten ilyen autóval, ezzel a hibával ,szóval én gyakorinak látom.Tudnátok nekem ebben segíteni?Merre keressem? Hol lapul sunyin? Valami tapasztalat?

Előre is köszönöm!

Van esetleg riasztód, gyári vagy utólagos?

Esetleg olyan, aminek még külön akksija is van?

Mert elképzelhető, hogy a riasztó akksija tönkrement és lemeríti a nagy akksidat.

Ha nincs külön akksija, akkor is el tudom képzelni, hogy valami utólagos elektronika, pl. riasztó meríti le.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Nincs riasztó teljesen gyári az egész. Töltés hol 14.0 hol 13.6 volt de ha egy uton 13.6 akkor nem is megy följebb azon az uton, de másnap tölt 14 et, na ez nem tetszik. Nyugalmi áramfelvétel nem bezárt autó esetén 0.8 amper ami rengeteg azt én is tudom,de ha igaz a nyugalmi kevesebb lesz ha bezárod mert akkor "alszik" a vezérlő. Létezhet , hogy ha rossz a generátor akkor alló helyben fogyaszt? És még egy adalék, ha naponta használom akkor minden rendben van, nem merül le, nincs gond. A két ismerős közül az egyiknek a klima kompresszorról lehuzott vezeték után jó az autója.Szóval ha nem használja akkor szét van huzva és nincs gond hetekig állás után is indul.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Nincs riasztó teljesen gyári az egész. Töltés hol 14.0 hol 13.6 volt de ha egy uton 13.6 akkor nem is megy följebb azon az uton, de másnap tölt 14 et, na ez nem tetszik. Nyugalmi áramfelvétel nem bezárt autó esetén 0.8 amper ami rengeteg azt én is tudom,de ha igaz a nyugalmi kevesebb lesz ha bezárod mert akkor "alszik" a vezérlő. Létezhet , hogy ha rossz a generátor akkor alló helyben fogyaszt? És még egy adalék, ha naponta használom akkor minden rendben van, nem merül le, nincs gond. A két ismerős közül az egyiknek a klima kompresszorról lehuzott vezeték után jó az autója.Szóval ha nem használja akkor szét van huzva és nincs gond hetekig állás után is indul.

Hát mérj egyet lehúzott klímakomp. csatlakozóval is, de szerintem ott a tekercs kapcsolt tápot kap, szóval vagy megy, vagy nem a kompresszor. Gondolom már nézted, hogy az összes világítás elalszik bezárás után, még a kesztyűtartóban is. Bár ha jól tudom egy idő után - ha égve is maradt - azokat az elektronika lekapcsolja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt ráadásul egy nekem komoly problémával. Az autóm egy H Astra 1.7 cdti 100 le 2007-es. Nos a Drága a következőt produkálja : egy hét állás után teljesen lemerül az akku(ami fél éves de a gyári 5 évessel is ezt csinálta azt ezért cseréltem). Kaptam tanácsot, hogy zárjam be mert akkor talán nem szivat meg. Hát megszivatott igy is. Az ismeretségi körömben vannak még ketten ilyen autóval, ezzel a hibával ,szóval én gyakorinak látom.Tudnátok nekem ebben segíteni?Merre keressem? Hol lapul sunyin? Valami tapasztalat?

Előre is köszönöm!

Nekem ugyan ez volt a baj a kesztyűtartóban nem aludt el a lámpa és 4-5 nap után leszívta csutkára az aksit.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is adódott egy kls elektromos bajom nemrégiben kérdeztem itt a tolató radar beszerelésről.. Be is szereltem tökéltesen működik, csak egy kis aprócska gondom van vele azóta InSP2 hiba ha lekötöm akkor pedig nincs hiba. Az eleketronika érezné, hogy az egyik oldalon 370mA-el több az áram felvétel és összehasonlítja a 2 oldalnak az áramfelvételét és azt hiszi, hogy ki van égve valamelyik izzó?! Szerintetek?? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan ez volt a baj a kesztyűtartóban nem aludt el a lámpa és 4-5 nap után leszívta csutkára az aksit.

Ott akkor valami más gond is lehet, ugyanis az elektronika normál esetben kb. 20-30 perc múlva kikapcsolja a bekapcsolt világítást a belső térben.

Ez igaz a belső világításra, a csomagtartóra és a kesztyűtartóra is. Legalábbis nálam így van.

Link to comment
Megosztás:

Hát valóban nem a kesztyűtartó és a klíma kompresszor is szét van húzva most este meg se nyekkent.

Remélem lassan kinyírja a fél éves akkut is. Nektek hány volton tölt indulás után nekem néha 14.1 szerintem ez volna a normális de mostanában csak 13.6, terhelve annyi se. Most utoljára 4 nap alatt teljesen lemerült pedig előtte sok km.-t ment

Link to comment
Megosztás:

Motorelektronikában. A programozásnál van még egy oldal. Én ezt nem vettem észre először.

Igen. De azt írtad elég csak a DIS-ben engedélyezni. Akkor nem feltétlenül baj...

Azt hiszem ezt én még is inkább kikapcsolom. :(

Tegnap leteszteltem és nem igazán úgy működik, mint a leírásban. 5. verziót állítottam be, ami nálam valamiért kiiktatja a kapcsoló "auto" állását. Tök sötétben is csak a nappali fény világít, nem akar átváltani normál tompítottva csak ha manuálisan jobb szélső helyzetbe állítom a kapcsolót.

"auto" és "0" között meg semmi különbség nincs így.

Hogy miért, nem tudom, lehet valamit még be kéne állítani, ami nekem nincs beállítva. De inkább nem kísérletezek vele, visszaállítom, ahogy volt, "kikapcsoltra" a nappali fényt, mert akkor működik az automatikus funkció.

A világításkapcsolóval bekapcsoltad? Gyors mozdulattal 0-ról tompítottra majd rögtön vissza 0-ra. Egyébként én gyártottam a leírást annak idején, a saját autómon is az 5-ös van beállítva (főleg a CID miatt), én azóta nem kapcsoltam világítást, hibátlanul működik, nekem hagyományos izzós világításom van. Viszont másik autóba átülve sem kapcsolom be városon kívül a világítást, mert elfelejtem, elszoktam tőle.

Link to comment
Megosztás:

Hát valóban nem a kesztyűtartó és a klíma kompresszor is szét van húzva most este meg se nyekkent.

Remélem lassan kinyírja a fél éves akkut is. Nektek hány volton tölt indulás után nekem néha 14.1 szerintem ez volna a normális de mostanában csak 13.6, terhelve annyi se. Most utoljára 4 nap alatt teljesen lemerült pedig előtte sok km.-t ment

Ott valami folyamatosan szívja az akksit.

Amit én csinálnék:

- megnézném, hogy levett gyújtásnál mennyi az áramfelvétel. Én a sajátomat nem mértem, de ha néhányszor 10mA-nél többet vesz fel (tipp), akkor ott valami gond van

- ha több, akkor egyenként kivenném a motorháztető és a csomagtérben kévő biztosítéktáblából a biztosítékokat és megmérném, hogy mennyit áram folyik (tehát egyet kivennék, mérnék, visszaraknám; aztán a köv. biztosítéknál ugyanez, míg el nem fogynak...). Felírnám mindet, és a használatiból kinézném, hogy a gyanús biztosítékon (amin sok áram folyik) milyen fogyasztók vannak.

Talán így megtalálható, hogy melyik fogyasztó szívja le.

Amúgy nincs valami utólagos cuccod? Riasztó, erősítő, stb.

Link to comment
Megosztás:

Ott valami folyamatosan szívja az akksit.

Amit én csinálnék:

- megnézném, hogy levett gyújtásnál mennyi az áramfelvétel. Én a sajátomat nem mértem, de ha néhányszor 10mA-nél többet vesz fel (tipp), akkor ott valami gond van

- ha több, akkor egyenként kivenném a motorháztető és a csomagtérben kévő biztosítéktáblából a biztosítékokat és megmérném, hogy mennyit áram folyik (tehát egyet kivennék, mérnék, visszaraknám; aztán a köv. biztosítéknál ugyanez, míg el nem fogynak...). Felírnám mindet, és a használatiból kinézném, hogy a gyanús biztosítékon (amin sok áram folyik) milyen fogyasztók vannak.

Talán így megtalálható, hogy melyik fogyasztó szívja le.

Amúgy nincs valami utólagos cuccod? Riasztó, erősítő, stb.

Nincs semmi utólagos a kocsiban. A nyugalmi felvétel 0.8 amper ez rengeteg tudom. Igazából a kérdés nem az, hogy sok-e, hanem van-e tipikus tipushiba erre a jelenségre amin el lehetne indulni. Találkozott már valaki ilyennel? Én még két z17dth astrást ismerek ezzel a jelenséggel szóval ritkának nem gondolnám. Ezért gondoltam, hogy valaki csak megoldott már valami hasonlót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

OPEL Astra H Caravan, 1.6 115LE Essentia Plusz

Tegnap délután felgyulladt a motorellenőrző lámpa...

A gépkönyv szerint: "motorvezérlő elektronika hiba vagy váltóelektronika hiba. Az elektromos rendszer szükségprogramra kapcsol, amikor megnőhet az üzemanyagfogyasztás és romlik a gépkocsi vezethetősége." és még azt is írja: "az ellenőrző lámap azt mutatja, hogy víz gyűlt össze az üzemanyagszűrőben".

Leállítom, újraindítom pár pillanatig elalszik , aztán megint ég a lámpa.Reggel mentem vele az autó ugyanúgy megy (pöccre indul, húz, stb.), mint eddig. Ha nem látnám a lámpát, azt mondanám, minden OK.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi a javaslat? Mennyire sürgős a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

A világításkapcsolóval bekapcsoltad? Gyors mozdulattal 0-ról tompítottra majd rögtön vissza 0-ra. Egyébként én gyártottam a leírást annak idején, a saját autómon is az 5-ös van beállítva (főleg a CID miatt), én azóta nem kapcsoltam világítást, hibátlanul működik, nekem hagyományos izzós világításom van. Viszont másik autóba átülve sem kapcsolom be városon kívül a világítást, mert elfelejtem, elszoktam tőle.

Persze, de azóta szerencsésen megoldódott. :)

Tettem még egy utolsó kísérletet. Erre varrjatok gombot!

Ha a REC-ben engedélyezem a fényérzékelőt és az UEC-ben is engedélyezem, nem működik.

Ha a REC-ben engedélyezem, de UEC-ben letiltom, akkor MŰKÖDIK.

Hogy mi ebben a logika, azt nem tudom... de eredetileg is erre volt állítva, ezek szerint nem véletlenül.

Így már tényleg nagyon praktikus ez a nappali menetfény. Eddig ha nappal mentem városon kívül és manuálisan kapcsoltam a világítást, a kijelzőnél mindig be kellett állítani, hogy ne rakja éjszakai üzemmódba, mert olyankor napsütésben rosszul látható. Fordítva pedig este visszaállítani nappaliról éjszakaira, mert akkor vakított a sötétben.

Így viszont minden automata, nem kell semmit sem állítgatnom. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

OPEL Astra H Caravan, 1.6 115LE Essentia Plusz

Tegnap délután felgyulladt a motorellenőrző lámpa...

A gépkönyv szerint: "motorvezérlő elektronika hiba vagy váltóelektronika hiba. Az elektromos rendszer szükségprogramra kapcsol, amikor megnőhet az üzemanyagfogyasztás és romlik a gépkocsi vezethetősége." és még azt is írja: "az ellenőrző lámap azt mutatja, hogy víz gyűlt össze az üzemanyagszűrőben".

Leállítom, újraindítom pár pillanatig elalszik , aztán megint ég a lámpa.Reggel mentem vele az autó ugyanúgy megy (pöccre indul, húz, stb.), mint eddig. Ha nem látnám a lámpát, azt mondanám, minden OK.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi a javaslat? Mennyire sürgős a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.:

Gábor

Nézz egy konkrét hibakódot. Fék+gáz benyom, gyújtás ráad, majd a km számláló helyén kiír egy 6 jegyű számot. Azt írd le ide, talán okosabbak leszünk.

Link to comment
Megosztás:

:hiya: Sziasztok ! :hiya:

Olyan kérdésem lenne ,hogy a neten hol találok olyan oldalt ahol a létező összes hibakódra kiírja ,hogy mit jelent és ezt még azzal megspékelve ,hogy magyarul

Konkrétan a secret menüből olvastam ki pár kódot amit szeretnék értelmezni. :icon11:

ACK Warm Store meg van még egy ahol kódokat ír ki ezekre lennék kiváncsi. :icon10:

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek :smartass:

Opel Astra H 1.7 CDTI 110 Le ecoflex 6 gangos Z17DTR ha minden igaz ;-) gyártási év 2009 :D

Link to comment
Megosztás:

:hiya: Sziasztok ! :hiya:

Olyan kérdésem lenne ,hogy a neten hol találok olyan oldalt ahol a létező összes hibakódra kiírja ,hogy mit jelent és ezt még azzal megspékelve ,hogy magyarul

Konkrétan a secret menüből olvastam ki pár kódot amit szeretnék értelmezni. :icon11:

ACK Warm Store meg van még egy ahol kódokat ír ki ezekre lennék kiváncsi. :icon10:

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek :smartass:

Opel Astra H 1.7 CDTI 110 Le ecoflex 6 gangos Z17DTR ha minden igaz ;-) gyártási év 2009 :D

Szia. Ezeknél nem hibákat ír ki, hanem figyelmeztetéseket. Ha kiégett egy izzó, vagy valamelyik folyadék alacsony szinten van, ide írja be a figyelmeztetések kódját. Azt, hogy melyik szám minek a figyelmeztetése, azt nem tudom.

Üdv,

Adj egy emil címet, átküldök egy doksit a Test Mode oldalainak részletes magyarázatáról.

Üdv,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ott akkor valami más gond is lehet, ugyanis az elektronika normál esetben kb. 20-30 perc múlva kikapcsolja a bekapcsolt világítást a belső térben.

Ez igaz a belső világításra, a csomagtartóra és a kesztyűtartóra is. Legalábbis nálam így van.

Volt is valami szoftveres gubanc, a szervízben kb 5 perc alatt megoldották.

Link to comment
Megosztás:

Yep. Valahogy úgy. Bezavarhat a fogyasztáskülönbség, szerintem nem érdemes foglalkozni vele.

Nagyon nem zavar majd megszokom. Még annyit megpróbálok a másik oldali izzóval párhuzamosan kötök egy 5 Watt-os szofita izzót az kb 380-400 mA vesz fel és hátha jó lesz, ha nem akkor marad úgy. :D

Link to comment
Megosztás:

Szia. Ezeknél nem hibákat ír ki, hanem figyelmeztetéseket. Ha kiégett egy izzó, vagy valamelyik folyadék alacsony szinten van, ide írja be a figyelmeztetések kódját. Azt, hogy melyik szám minek a figyelmeztetése, azt nem tudom.

Üdv,

Adj egy emil címet, átküldök egy doksit a Test Mode oldalainak részletes magyarázatáról.

Üdv,

Szia Maybal !

Köszönöm a válaszod :icon13: és akkor az alábbi email címre küldheted :)

golyo82@gmail.com

Még 1x köszi :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt tudja valalki, hogy a 2 soros kijelző helyére a GID betehető mindenfajta mechanikai és csatlakozós buhera nélkül?

(a programozást most hagyjuk)

Tehát a soros kijelző csatlakozója ugynaz, mint a GID-é és beszerelés után már csak az autóhoz kell tanítani?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.