Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

CD30 rádiót mire lehetne maximum upgrade-lni? Láttam fent hirdetéseket dvd 90 naviról, de annak más a csatlakozója, vagy ha vennék egy 1 din-es rádiót, ami már magában tartalmaz AUX-ot, akkor azt össze lehetne kötni a kijelzővel valahogy? Fogyasztási adatok a legfontosabbak, azokat szeretném tudni.

Én úgy tudom, hogy minden rádió csatija egyforma.

Tehát a CD30 helyére minden gond nélkül becsúszik a dvd90.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy minden rádió csatija egyforma.

Tehát a CD30 helyére minden gond nélkül becsúszik a dvd90.

És az megoldható, hogy pl egy ilyet: http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:4215/alpine-ute-72bt beszerelni, hogy maga a fenti kijelző, fogyasztási adatokkal megmaradjon?

Aha, közben megtaláltam, így már annyira nem poén a dolog.. http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2343&category_id=331&option=com_virtuemart&Itemid=102

Valami olcsóbb megoldást valaki?

Ezzel esetleg nem lehetne megoldani? Max kormányról nem tudnék irányítani, de ez nekem megér - ~24000Ft-ot. http://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2373&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=102

Link to comment
Megosztás:

Ha már opcom.

A vezérlőknél van olyan gomb (ahol az élő adatok, ill. a hibakód törlő gomb is van), hogy kimenet teszt (mint pl. ezen a képen is: http://am3.hu/content/cont_4f4a927976b5d0.79524281/opcomkep2_n.png)

Van akinél ez aktív? Nálam mindenhol szürke. :(

Ha van, milyen verziót használ? Milyen évjáratú autója van? Vajon mitől függ, hogy ez aktív-e? :O

Ill. már kérdeztem, valaki le is írta, de én nem találom a motorvzérlőnél a fogyasztás kijelzés módosítását. Kicsit pontosabban, hol is van ez az opció? :blush:

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Remélem azért még szóba állsz velem.... :)

Érdekes, amit írsz, nálam minden vezérlőnél használható a teszt....Nekem 2004 év végi azaz 2005 modellévű autóm van. A modellév a lényeg....

Az opcomom " OPCOM CHINA-CLONE 08/2010"

Milyen évjáratú az autód? A tiéd dízel?( már tudom, hogy Z16XEP) Mert benzinesnél nem találtam a fogyasztásos trükköt..(de lehet, hogy csak verzió függő).

A dízelnél működik, Cserenkov Cartárs már örült neki....(amúgy a motorvezérlőben "programozás" "következő oldal" és ott valahol.... :)

Üdv,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így-így! Jól írja Maybal koma. :)

Farnkie64, a fent említett verzió van nekem is és tud km-t kiolvasni motorvezérlőből. De eddig csak 32 bites win7-en próbáltam.

Amúgy ha már szóba került, nekem van egy minimális eltérés a motorvezérlőben tárolt km és az órán mutatott között. Ez ugye normális ha nem egyezik meg az utolsó tizedesig?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így-így! Jól írja Maybal koma. :)

Farnkie64, a fent említett verzió van nekem is és tud km-t kiolvasni motorvezérlőből. De eddig csak 32 bites win7-en próbáltam.

Amúgy ha már szóba került, nekem van egy minimális eltérés a motorvezérlőben tárolt km és az órán mutatott között. Ez ugye normális ha nem egyezik meg az utolsó tizedesig?

Nekem is van. Kb. 2-3 km (már nem emlékszem pontosan).

Link to comment
Megosztás:

Így-így! Jól írja Maybal koma. :)

Farnkie64, a fent említett verzió van nekem is és tud km-t kiolvasni motorvezérlőből. De eddig csak 32 bites win7-en próbáltam.

Amúgy ha már szóba került, nekem van egy minimális eltérés a motorvezérlőben tárolt km és az órán mutatott között. Ez ugye normális ha nem egyezik meg az utolsó tizedesig?

Szerintem nem baj, nekem csekély 2.400.000 a difi....

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek olyan op-com-ja amivel kilométert lehet olvasni a motorvezérlőből? Érdekelne egy olyan ami 64 bites win 7-n fut.

Előre is köszi!

Nekem win7 64 biten fut....az a verzió van, ami Cserenkové is...

Link to comment
Megosztás:

:blink: Hogyhogy?

Nem tudom, de a szervizben is néztek egy nagyot, és azzal nyugtázták, biztos volt valami ami az "agyára" ment, és ezt tárolja....

Vezetett szervizkönyve van a mai napig, belső állapota is a benne lévő 138500km-nek megfelelő.....

A km tekergetés nem kizárt, de ez ugye a motorvezérlőben tárolt adat, a szerviz szerint nem lehet ezt változtatni.....(biztos lehet, de tuti nem 10000ft....) ez egy "olcsó" autó, nem hinném, hogy értelme lenne km órát "tekergetni" bár semmi sincs kizárva....mindenesetre az autó ennek ellenére szépen megy, amiket itt olvasok típus hibákkal nem találkoztam(vagy már megvolt, vagy még előtte állok) kivéve a motorgenerált az olajfogyi miatt, de az pont "idő/km arányosan" jelentkezett....

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de a szervizben is néztek egy nagyot, és azzal nyugtázták, biztos volt valami ami az "agyára" ment, és ezt tárolja....

Vezetett szervizkönyve van a mai napig, belső állapota is a benne lévő 138500km-nek megfelelő.....

A km tekergetés nem kizárt, de ez ugye a motorvezérlőben tárolt adat, a szerviz szerint nem lehet ezt változtatni.....(biztos lehet, de tuti nem 10000ft....) ez egy "olcsó" autó, nem hinném, hogy értelme lenne km órát "tekergetni" bár semmi sincs kizárva....mindenesetre az autó ennek ellenére szépen megy, amiket itt olvasok típus hibákkal nem találkoztam(vagy már megvolt, vagy még előtte állok) kivéve a motorgenerált az olajfogyi miatt, de az pont "idő/km arányosan" jelentkezett....

Ja, ilyen hasonló már megesett velem is.

Személyesen is regisztráltam a myopelserice-en. Így látom az autó szerviztörténetét. Elvileg csak attól az időponttól láthatnám, amikortól az autó a tulajdonomba került. De vagy véletlenül, vagy szándékosan - nem tudom - látom az egészet egészen a forgalomba helyezéstől.

Rögzítve vannak a km-óra állások is. Szépen egyenletesen nőtt ahogy telt-múlt az idő, egyszer csak pár hónap alatt az 50.000 km körüli futásról bekerült valami 621.582km-es adat. És utána az összes többi szerviznél még évek múlva is pontosan ugyan az a 621.582 km van beírva.

Gondolom nem nézték meg pontosan az óraállást, a rendszerbe pedig be kellett valamit írni, így a kolléga találomra nyomkodta a számokat csak éppen nem számolta a számjegyeket hogy valami reális érték legyen. Vagy csak elírták, utána meg csak entert nyomtak a későbbi szervizeléskor, nem foglalkoztak vele.

Link to comment
Megosztás:

Így-így! Jól írja Maybal koma. :)

Farnkie64, a fent említett verzió van nekem is és tud km-t kiolvasni motorvezérlőből. De eddig csak 32 bites win7-en próbáltam.

Amúgy ha már szóba került, nekem van egy minimális eltérés a motorvezérlőben tárolt km és az órán mutatott között. Ez ugye normális ha nem egyezik meg az utolsó tizedesig?

Üdv!

Köszi a válaszokat! Mikor megvettem a kocsit, akkor kiolvastattam, 7-8 ezer volt a különbség. Azt mondta szerelő, hogy ez normális, 170 fölött volt az órában. Az enyém a kezdetek óta írja a sebességadó hibát, ebből adódhat a különbség.

A motorvezérlőt nem feltétlen buherálni, bár nem lehetetlen, chip kiforraszt, átír, visszaforraszt, és vagy örül, vagy betesz egy másikat. A csere természetesen működik bármikor, és csak az órát kell hozzá igazítani. Erre megvannak a megfelelő szakemberek. Régebben volt egy cikk valahol erről, hogy kb 1 milla az a koffer aminek semelyik autó nem tud ellenállni. Mikor ilyen ütemben jönnek befelé a használt autók, hamar megtérül, és eddig a kutya sem foglalkozott vele. Most is egyen kilométerekkel árulják az autókat.

Még obd interfészt sem vettem, szóval arra is kéne valami ötlet! Cserenkov, Maybal! Ti milyet használtok? Hol lehet hozzájutni?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Így-így! Jól írja Maybal koma. :)

Farnkie64, a fent említett verzió van nekem is és tud km-t kiolvasni motorvezérlőből. De eddig csak 32 bites win7-en próbáltam.

Amúgy ha már szóba került, nekem van egy minimális eltérés a motorvezérlőben tárolt km és az órán mutatott között. Ez ugye normális ha nem egyezik meg az utolsó tizedesig?

Nekem is van különbség, de szakszervizes szerelő azt mondta, hogy 1-2 ezer km eltérés még belefér. Hogy miért, arra már nem emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Mikor megvettem a kocsit, akkor kiolvastattam, 7-8 ezer volt a különbség. Azt mondta szerelő, hogy ez normális, 170 fölött volt az órában. Az enyém a kezdetek óta írja a sebességadó hibát, ebből adódhat a különbség.

Tobbszor is neztem, nalam lassan no a kulonbseg; 3200-rol 3900-ra nott kb. 70e km alatt. Nem tudom, mi okozza, de az ECU is csak a kerekek fordulatszam jeladoibol tud szamolni, a motorral kapcsolatos dolgokbol nem. Lehet, hogy kulonbozo kerekek jeleit hasznaljak, abbol jon az elteres.

Link to comment
Megosztás:

Tobbszor is neztem, nalam lassan no a kulonbseg; 3200-rol 3900-ra nott kb. 70e km alatt. Nem tudom, mi okozza, de az ECU is csak a kerekek fordulatszam jeladoibol tud szamolni, a motorral kapcsolatos dolgokbol nem. Lehet, hogy kulonbozo kerekek jeleit hasznaljak, abbol jon az elteres.

Szia!

Igen, külön kerékről kapja a jelet az óra, és az ecu. Csak azt nem értem, hogy a komputer kevesebbet mutat teszt módban, mint az óra, mégis az ecu ban van kevesebb km. Szóval nem teljesen értem a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, külön kerékről kapja a jelet az óra, és az ecu. Csak azt nem értem, hogy a komputer kevesebbet mutat teszt módban, mint az óra, mégis az ecu ban van kevesebb km. Szóval nem teljesen értem a dolgot.

Ha kulon kerek, akkor a kulonbseg vilagos... Az ora direkt csal folfele, ahogy azt korabban mar megbeszeltuk, nalam pedig az ECU-ban van a tobb :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne egy olyan ami 64 bites win 7-n fut.

Előre is köszi!

Megnéztem pontosan, mert nem voltam benne biztos: amikor telepítem a szoftvert, megkérdezi, hogy 32 bites vagy 64 bites rendszerre szeretném telepíteni. Tehát elvileg megy 64 biten is.

Ha beírod a Vatera keresőjébe, hogy "op-com", a 4. találaton láthatóból vettem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.