Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Ezt hogy érted? Mi a baj a gyárival?

Néha mikor megfeledkezek róla, én még saját magamat is meg szoktam riasztani vele. :)

Volt egy kis gond a zárakkal.. zárlatos lett az ajtóban lévő reteszelő, aztán az ki lett iktatva, h ne kelljen rá költenem nagyon sok pénzt. Nos hát így igazából sok minden nem védi az autót, csak annyi h központi zárral lezárom és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziaasztok!

Következő lenne kérdésem. Utòlagosan szeretnek az automba vmi normális riasztot mert a gyari az nem sokat er.. Milyet érdemes bele szereltetni? mire érdemes odafigyelni vásárlásnál? esetleg milyen márkat ajánlanátok ami megbizható és jó? Válaszokat előre is megköszönöm.

Szia!

Nekem nincs benne gyárilag riasztó. Amikor megvettem, tetettem bele egy kódkártyás indításgátlót, meg egy rejtett kapcsolót. Az egész 30 ezerből kijött szereléssel együtt, ez 2,5 éve volt, így lehet, hogy drágább.

Az indításgátló annyit tud, hogy csak a kódkártya néhány méteres közelében indul el az autó, nélküle már nem. Illetve, ha jár a motor, akkor kb. 2 percen belül le is állítja.

Nekem bevált, semmi gondom vele, a jeladóban kell elemet cserélni kb. 1-1,5 évente. Tartaléknak meg mindig van egy elem a kocsiban.

http://www.caesaralarm.hu/rablasgatlo/skybrake/skybrake.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziaasztok!

Következő lenne kérdésem. Utòlagosan szeretnek az automba vmi normális riasztot mert a gyari az nem sokat er.. Milyet érdemes bele szereltetni? mire érdemes odafigyelni vásárlásnál? esetleg milyen márkat ajánlanátok ami megbizható és jó? Válaszokat előre is megköszönöm.

Szia!

Nekem META riasztóm van. Cégünk foglalkozik riasztó beszereléssel is, de leginkább csak a META típusúakkal.

EasyCan Digital került az enyémbe. Azért is ez, mert a CAN buszt tudja olvasni a riasztó és a távirányítóval történő záráskor a riasztó CAN buszon kapja a jelet, hogy élesedjen és az ajtó nyitások jelét is. Távirányítóval történő nyitáskor hatástalanítja a riasztót.

Így csak az ultrahangos érzékelőket kellett pluszban betenni.

Van egy reléje, ami élesített állapotban bontja az önindító vezetékét, így nem tudják indítani.

Cirka 2 óra alatt beszerelte kollégám. És persze jutányosabb áron is kaptam meg a riasztót.

Kiegészítő modulok is kaphatóak hozzá, például komfort ablak modul. Nekem nem programozható az ablakvezérlés távirányítóval.

Úgy látom pesti vagy, mi meg debreceni cég.

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem nincs benne gyárilag riasztó. Amikor megvettem, tetettem bele egy kódkártyás indításgátlót, meg egy rejtett kapcsolót. Az egész 30 ezerből kijött szereléssel együtt, ez 2,5 éve volt, így lehet, hogy drágább.

Az indításgátló annyit tud, hogy csak a kódkártya néhány méteres közelében indul el az autó, nélküle már nem. Illetve, ha jár a motor, akkor kb. 2 percen belül le is állítja.

Nekem bevált, semmi gondom vele, a jeladóban kell elemet cserélni kb. 1-1,5 évente. Tartaléknak meg mindig van egy elem a kocsiban.

http://www.caesaralarm.hu/rablasgatlo/skybrake/skybrake.html

Köszi a hozzászólást! Az oldal amit linkeltél az sokat segített mert akarok még pár dolgot csináltatni és ahogy látom itt minden van!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólást! Az oldal amit linkeltél az sokat segített mert akarok még pár dolgot csináltatni és ahogy látom itt minden van!

Nekem is jól jött pont ebből a szempontból. :)

Még a közelemben is van, ezért is örülök neki. Megyek majd Somihoz auxosításra, na az oda-vissza több mint 60km lesz városon belül. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólást! Az oldal amit linkeltél az sokat segített mert akarok még pár dolgot csináltatni és ahogy látom itt minden van!

"Nekem is jól jött pont ebből a szempontból. :)

Még a közelemben is van, ezért is örülök neki. Megyek majd Somihoz auxosításra, na az oda-vissza több mint 60km lesz városon belül. :blink:"

Nincs mit. Bár véletlen volt, nem ismerem a céget, csak ezt találtam elsőre az indításgátlóval kapcsolatban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben.

Kombi H astrám csomagtartója kinyílik ha le tudom csukni egyáltalán.A szerelő szerint a nyitó gombot kell cserélni mert el van oxidálódva az érintkező, és ez okozhatja a hibát.Én nem vagyok biztos a dologban,mert van hogy két napig jó, utána meg nem lehet lecsukni vagy ha igen , mikor ráadom a gyújtás már nyílik is egyből.Volt valakinek hasonló problémája, vagy esetleg valami ötlete a probléma kiszűréséhez..

köszönettel:Bernáth I.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben.

Kombi H astrám csomagtartója kinyílik ha le tudom csukni egyáltalán.A szerelő szerint a nyitó gombot kell cserélni mert el van oxidálódva az érintkező, és ez okozhatja a hibát.Én nem vagyok biztos a dologban,mert van hogy két napig jó, utána meg nem lehet lecsukni vagy ha igen , mikor ráadom a gyújtás már nyílik is egyből.Volt valakinek hasonló problémája, vagy esetleg valami ötlete a probléma kiszűréséhez..

köszönettel:Bernáth I.

Ugyan az astrát nem ismerem, de nem Opelnél volt "fordított" problémám (hol nyitott, hol nem).

Ki kell iktatni a kapcsolót (leválasztani) és próbálgatni pár napig. Nekem a mikrokapcsoló ment tönkre, ami könnyen helyettesíthető volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Az elmúlt napokban olyan próblémát tapasztaltam az autón (z17dth) hogy lezárás után pár óra elteltével magától bekapcsol a vészvillogó,ajtó nyitás után gyújtás nélkül nem is tudom kikapcsolni csak ha gyújtásra rakom!
Találkozott már valaki hasonló dologgal? És az lenne még a kérdésem hogy az index meg a vészvillogó egy biztositékon van vagy külön?
Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Van riasztód? Ha van, milyen?

Nekem a riasztó vezérli a vészvillogót, lehet azzal van gond.

Ha nincs riasztód, akkor passz.

Amikor vettem azt mondták van benne riasztó,de arra utaló jelet hogy lenne benne nem találtam,sziréna a motortérbe meg ilyesmire gondolok! gondoltam amúgy én is rá,de mivel nem tudom hogy van-e benne így nem egyszerű kitalálni hogy az lehet-e a baja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Lenne egy költői kérdésem, kiszeretném cserélni az autóban a TID kijelző és egy ismerősöm ajánlott nekem egy GID kijelzőt. Annyi a baj vele nem emlékszik rá, hogy le lett e programozva az autóról mert már vagy 5 éve ott porosodik nála. Azt szerintetek meg tudják oldani a nullázást utólag vagy felejtsem el és vegyek egy olyat ami biztos le van programozva. Ja és persze árban mit kóstálhat, ha megoldható utólag is a programozás. Mert 20-30 ezer között vannak már.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy költői kérdésem, kiszeretném cserélni az autóban a TID kijelző és egy ismerősöm ajánlott nekem egy GID kijelzőt. Annyi a baj vele nem emlékszik rá, hogy le lett e programozva az autóról mert már vagy 5 éve ott porosodik nála. Azt szerintetek meg tudják oldani a nullázást utólag vagy felejtsem el és vegyek egy olyat ami biztos le van programozva. Ja és persze árban mit kóstálhat, ha megoldható utólag is a programozás. Mert 20-30 ezer között vannak már.

Le lehet tanítani utólag is, csak ki kell forrasztani belőle valamit...

10 ezer forintért szokta csinálni egyik ismerősöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni,szereltettem a kocsiba egy járműspecifikus tolatókamerát egy tükörmonitorral.Az a gondom vele,hogy csak gyújtásnál tökéletes képe van,miután beindítom a motort a monitor elkezd vibrálni és kikapcsol a tolatólámpa izzójával együtt.De csak az az izzó,amelyre van kötve a kamera.Lehet valami can bus zavarás?Mi lehet a megoldás?Köszöntem,előre is!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni,szereltettem a kocsiba egy járműspecifikus tolatókamerát egy tükörmonitorral.Az a gondom vele,hogy csak gyújtásnál tökéletes képe van,miután beindítom a motort a monitor elkezd vibrálni és kikapcsol a tolatólámpa izzójával együtt.De csak az az izzó,amelyre van kötve a kamera.Lehet valami can bus zavarás?Mi lehet a megoldás?Köszöntem,előre is!!

Első körben mérni kellene egy feszültséget és áramfelvételt mind az izzón, mind a kamerán, csak gyújtással, majd pedig járó motorral. Esetleg mérd meg az akksidat is és a töltést is járó motornál.

Link to comment
Megosztás:

Első körben mérni kellene egy feszültséget és áramfelvételt mind az izzón, mind a kamerán, csak gyújtással, majd pedig járó motorral. Esetleg mérd meg az akksidat is és a töltést is járó motornál.

Jo, hogy olajat nem akarsz csereltetni vele :) Azt irta, a kamerat szereltette, igy az elso logikus lepes visszamenni az elkovetohoz, o tudja, mit miert es hogy csinalt (jo esetben :) ).

A vibralas nem tudom, mennyi ideig tart, de ha csak rovid, akkor valoszinuleg egyszeruen a tap elvetelere igy reagal a szerkezet. A tap pedig azert mehet el, mert rendellenes terhelesnek (zarlatos izzonak) tekinti a kocsi, azaz nem lehet kozvetlenul a lampara kotni, hanem pl. be kell rakni egy relet is.

Link to comment
Megosztás:

Jo, hogy olajat nem akarsz csereltetni vele :) Azt irta, a kamerat szereltette, igy az elso logikus lepes visszamenni az elkovetohoz, o tudja, mit miert es hogy csinalt (jo esetben :) ).

A vibralas nem tudom, mennyi ideig tart, de ha csak rovid, akkor valoszinuleg egyszeruen a tap elvetelere igy reagal a szerkezet. A tap pedig azert mehet el, mert rendellenes terhelesnek (zarlatos izzonak) tekinti a kocsi, azaz nem lehet kozvetlenul a lampara kotni, hanem pl. be kell rakni egy relet is.

Ha-ha-ha. :) Persze, hogy előbb vissza kellene vinni, de úgy gondoltam, hogy ha már egy fórumban teszi fel a kérdést, akkor ezen már túl van.

Rendellenes az a terhelés már gyújtás ráadás után is, nem? Gyújtáson már ellenőrzi az izzókat ha jól tudom.

Mielőtt olajat cserél, :) úgy kellene ráadni a gyújtást, hogy már hátramenetben van a váltó.

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

Ha-ha-ha. :) Persze, hogy előbb vissza kellene vinni, de úgy gondoltam, hogy ha már egy fórumban teszi fel a kérdést, akkor ezen már túl van.

Rendellenes az a terhelés már gyújtás ráadás után is, nem? Gyújtáson már ellenőrzi az izzókat ha jól tudom.

Mielőtt olajat cserél, :) úgy kellene ráadni a gyújtást, hogy már hátramenetben van a váltó.

Azert remelhetoleg nem azzal jott el a reklamacio utan, hogy a beszerelo nem tudja, mi a gond, vagy jo igy, ahogy van...

Lehet, hogy gyujtason mar ellenoriz, de akkor csak azt tudja nezni, nincs-e szakadas; tulterhelest csak bekapcsolas utan tud detektalni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azert remelhetoleg nem azzal jott el a reklamacio utan, hogy a beszerelo nem tudja, mi a gond, vagy jo igy, ahogy van...

Lehet, hogy gyujtason mar ellenoriz, de akkor csak azt tudja nezni, nincs-e szakadas; tulterhelest csak bekapcsolas utan tud detektalni.

Kicsit összetett a dolog,mert nem tudom a váltót hátramenetben tartani,mert easytronicos,így kidobja automatikusan üresbe.A bekötés tegnap lett elvégezve,de a csak ma lett tesztelve,mert tükörmonitort vettem és kellett külön felfogatókonzolt csinálnom,ami ma készült el.A szereléskor ott voltam és kipróbáltuk akkor oks volt.Sőt ma délután is minden rendben volt vele,estefele viszont már hiába próbálom egyáltalán nem akar rendesen működni.Mivel tükörmonitor ezért csak akkor kapcsol be,ha hátramenetbe van az autó,gyújtás alatt tökéletes,de indítás után kb 3mp-ig is jó utána elkezd csíkozni majd kikapcsol.Hiába rakom üresbe majd megint hátramenetbe akkor már csak a visszajelző led villog egy kicsit és kikapcsol!Ha leállítom és csak gyújtást adok rá akkor megint jó.A szerelőm most ment "telelni" majd egy hét múlva jön haza,de azt hittem egyszerűbb dolog van vele és azt meg tudom csinálni én is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni,szereltettem a kocsiba egy járműspecifikus tolatókamerát egy tükörmonitorral.Az a gondom vele,hogy csak gyújtásnál tökéletes képe van,miután beindítom a motort a monitor elkezd vibrálni és kikapcsol a tolatólámpa izzójával együtt.De csak az az izzó,amelyre van kötve a kamera.Lehet valami can bus zavarás?Mi lehet a megoldás?Köszöntem,előre is!!

A kamerának más forrásból kell tápot adni. Például egy relével a szivargyújtóról. Korábban én is szereltem be tolatókamerát, és a tolatólámpáról szedtem le a tápot is. Ugyanez volt a baj, a motor beindítása után gyakorlatilag nem volt értelmezhető kép. Egy relét kötöttem be, amit a tolatólámpa vezérelt, és így adott tápot a kamerának a hátsó 12V-os csatlakozóból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tegnap a BC kijelzőjén megjelent egy érdekes "köröcske". Gondolom valami LCD hiba, látott már valamelyikőtök ilyet? Félek, hogy "tovább terjed", jelenlegi állapotában is zavar, egyébként. :)

A jobb alsó sarokban látható.

Le is fotóztam:

IMG_20140216_140412_www.kepfeltoltes.hu_

Módosítva : Etele77
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.