Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Az autómnak a hátsó ajtajában a központi zár nem záródik, se gombnyomásra, se kulcs elfordításra. Szeretném nyithatatlanná tenni addig, amíg a szerelő nem tud vele foglalkozni. Van esetleg erre valamilyen mód?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,

Csabi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Jó hozzá...

Köszönöm! Azt esetleg lehet tudni, hogy melyik évjáratú vagy felszereltségű autóban van biztosan a tempomat visszajelző led? Vagy akkor az most kiderült, hogy a gyújtás ráadásakor felvillan e a led? Ha nem, hogy lehet ellenőrizni, hogy benne van e? Nem szeretném szétszedni a műszerfalat.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Azt esetleg lehet tudni, hogy melyik évjáratú vagy felszereltségű autóban van biztosan a tempomat visszajelző led? Vagy akkor az most kiderült, hogy a gyújtás ráadásakor felvillan e a led? Ha nem, hogy lehet ellenőrizni, hogy benne van e? Nem szeretném szétszedni a műszerfalat.

Köszönöm!

Azt sajnos nem tudom, melyikekben van biztosan, de op-commal lehet tesztelni a ledet.

Nekem is utólag lett betéve, gyújtás ráadásakor nem villan fel.

Link to comment
Megosztás:

Azert ovatosan, mert anglikan baratainknal ez a kar a kormany jobb oldalan van, igy ha be is megy, nem ugy fog allni, ahogy kene neki...

50 fontert meg draga is, itthon 12-14e korul szoktak adni.

Link to comment
Megosztás:

Azert ovatosan, mert anglikan baratainknal ez a kar a kormany jobb oldalan van, igy ha be is megy, nem ugy fog allni, ahogy kene neki...

50 fontert meg draga is, itthon 12-14e korul szoktak adni.

Hol kerül 12-14 ezerbe? Én csak 20 ezer körül találtam (csergő)

Amúgy a kar ugyanúgy a kormány bal oldalán van. Nem hiszem, hogy a jobbkormányosokhoz külön gyártottak CIM modult.

http://www.acmeautosalvage.co.uk/uploads/parts_photos/39.JPG

Bocs, ha kioktatásnak hallatszott. Nem annak szántam...

Link to comment
Megosztás:

Hol kerül 12-14 ezerbe? Én csak 20 ezer körül találtam (csergő)

Amúgy a kar ugyanúgy a kormány bal oldalán van. Nem hiszem, hogy a jobbkormányosokhoz külön gyártottak CIM modult.

http://www.acmeautosalvage.co.uk/uploads/parts_photos/39.JPG

Bocs, ha kioktatásnak hallatszott. Nem annak szántam...

Erdekes, mert en egyszer vezettem jobbkormanyos autot, es azon forditva volt, de igy akkor egy gond letudva. Netes hirdetesekben szokott ennyi lenni, most nem latok, de erdemes nezelodni.

Ahogy nezem, nincs eloiras az indexkar helyere, csak elerheto kell legyen, aztan oda teszik, ahova jol esik :) http://en.wikipedia.org/wiki/Automotive_lighting

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Azert ovatosan, mert anglikan baratainknal ez a kar a kormany jobb oldalan van, igy ha be is megy, nem ugy fog allni, ahogy kene neki...

50 fontert meg draga is, itthon 12-14e korul szoktak adni.

Jobb kormányos autót vezettem már kettőt. ugyan ott van az index, mint a balkormányosnál. itthon 20 alatt nincs kar. nézem már egy ideje, mióta gondolkodom rajt, hogy kéne tempomat. Ha van 20 alatt, akkor is csak max 2 ezerrel kb. És azt is ebayről rendelik.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Azt esetleg lehet tudni, hogy melyik évjáratú vagy felszereltségű autóban van biztosan a tempomat visszajelző led?

Köszönöm!

Az enyém 2005-ös Cosmo, igaz gyárilag van benne tempomat, nem utólagos. A led nekem se villan fel gyújtásra.

Cosmoba sanszos hogy belerakták alapból. A többibe meg szerintem attól függ, hogy megrendelték-e hozzá pluszban vagy nem, illetve hogy utólag beszereltették-e.

Elég divatos dolog ez az utólagos tempomatosítás, ezért hiánycikk a bontott tempomatgombos indexkar. Ezért annyi az ára amennyi.

Bezzeg csere után a nem tempomatostól mindenki szabadulni akar. Pár ezerért tele vannak velük az apróhirdetési oldalak, csak a kutyának nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Az autómnak a hátsó ajtajában a központi zár nem záródik, se gombnyomásra, se kulcs elfordításra. Szeretném nyithatatlanná tenni addig, amíg a szerelő nem tud vele foglalkozni. Van esetleg erre valamilyen mód?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Korábban már írtak erről, olvass vissza... Az ajtóhoz menő vezeték szakadása miatt van. Manuálisan be lehet csukni valahogy...

Link to comment
Megosztás:

Jobb kormányos autót vezettem már kettőt. ugyan ott van az index, mint a balkormányosnál. itthon 20 alatt nincs kar. nézem már egy ideje, mióta gondolkodom rajt, hogy kéne tempomat. Ha van 20 alatt, akkor is csak max 2 ezerrel kb. És azt is ebayről rendelik.

Az Astra H-ban, es nyilvan sok masban is ugyanott van, de egyebkent meglepo modon nem fix a helye, es en pont egy ellenpeldaval talalkoztam, amint irtam volt. Ebbol hibasan arra kovetkeztettem, hogy mindegyikben igy van, de nem...

Az enyém 2005-ös Cosmo, igaz gyárilag van benne tempomat, nem utólagos. A led nekem se villan fel gyújtásra.

Cosmoba sanszos hogy belerakták alapból. A többibe meg szerintem attól függ, hogy megrendelték-e hozzá pluszban vagy nem, illetve hogy utólag beszereltették-e.

Elég divatos dolog ez az utólagos tempomatosítás, ezért hiánycikk a bontott tempomatgombos indexkar. Ezért annyi az ára amennyi.

Bezzeg csere után a nem tempomatostól mindenki szabadulni akar. Pár ezerért tele vannak velük az apróhirdetési oldalak, csak a kutyának nem kell.

Nekem Cosmoban a LED es kuplungkapcsolo bent volt, a kar nem... A LED hianya nem tragikus szerintem, en nem szednem szet miatta a muszerfalat. Eloszor persze kivancsi az ember, na, megy a LED, van tempomat, stb., de aztan mar ra se nez.

A sima karok kinalata valoban boseges, es az eladok nem ertik meg a kereslet arszabalyozo szerepet :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet az enyémhez is külön rendelték a csomagon felül. A myOpelSevrice is külön tételként hozza: Sebességtartó automatika (Tempomat)

Nekem anno az 1.6-ban erős közepes felszereltség mellett benne volt a LED, 8K-ért vettem a kart és csak programozni kellett egy ötösért.

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno az 1.6-ban erős közepes felszereltség mellett benne volt a LED, 8K-ért vettem a kart és csak programozni kellett egy ötösért.

Esetleg nézzetek utána, hogy a Veci C kar jó lenne-e hozzá. Abból van sok bontott a piacon viszonylag olcsón. Katalógus szám alapján nyílván nem lesz jó......de fizikailag lehet, hogy mégis jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg nézzetek utána, hogy a Veci C kar jó lenne-e hozzá. Abból van sok bontott a piacon viszonylag olcsón. Katalógus szám alapján nyílván nem lesz jó......de fizikailag lehet, hogy mégis jó lenne.

Úgy tudom a Vectra tempomat kar hosszabb, vagyis az a része, amit be kell dugni a helyére.

Bár ezt csak a képek alapján mondom, amit találtam róla.

Én nagyon sokáig kerestem temp. kart. Naponta néztem pár oldalon, míg egyszer csak találtam 11.000.-ért az akkori Apródon.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom a Vectra tempomat kar hosszabb, vagyis az a része, amit be kell dugni a helyére.

Bár ezt csak a képek alapján mondom, amit találtam róla.

Én nagyon sokáig kerestem temp. kart. Naponta néztem pár oldalon, míg egyszer csak találtam 11.000.-ért az akkori Apródon.

Itt van egy 37 euroert:

www.ebay.de/itm/Tempomat-Opel-Astra-H-Zafira-B-OPC-Neu-Original-1241231-13129642-/331191365391

Link to comment
Megosztás:

Nos, az opel szerviz elmehet a csába.

Amellett, hogy nagyon bunkók voltak, (nem hitték el, hogy nincs kuplungkapcsoló de a vezetékkötege ott van, sőt, kiröhögtek, hogy én néztem meg...) az ára 45 körül jön ki.

Na most rendeltem, ebay-ről kart és kuplungkapcsolót (vauxhall, de ugyan az, mint opel, amit itt már beszéltünk.) + egy op-com diagnosztikát. Megállt postával 35-nél és bármikor bele tudok nyúlni az autóba.

Már össze is raktam, be is állítottam mindent, + 1-2 dolgot (pl ablak le és felhúzást kulcsról, bizt. öv pittyegést kikapcsoltam, ilyesmik...)

Az opel meg bekaphatja. (ja és nem az árral van igazán bajom, hanem a hozzá állással. Szóval többet a kiss-gerencsérhez SOHA)

Emellett, ha valakinek a központi elektronikát kell mutyikolni, és zala megyében jár, szóljon nyugodtan, szívesen segítek! :)

Módosítva : Rorybreaker
Link to comment
Megosztás:

Nos, az opel szerviz elmehet a csába.

Amellett, hogy nagyon bunkók voltak, (nem hitték el, hogy nincs kuplungkapcsoló de a vezetékkötege ott van, sőt, kiröhögtek, hogy én néztem meg...) az ára 45 körül jön ki.

Na most rendeltem, ebay-ről kart és kuplungkapcsolót (vauxhall, de ugyan az, mint opel, amit itt már beszéltünk.) + egy op-com diagnosztikát. Megállt postával 35-nél és bármikor bele tudok nyúlni az autóba.

Már össze is raktam, be is állítottam mindent, + 1-2 dolgot (pl ablak le és felhúzást kulcsról, bizt. öv pittyegést kikapcsoltam, ilyesmik...)

Az opel meg bekaphatja. (ja és nem az árral van igazán bajom, hanem a hozzá állással. Szóval többet a kiss-gerencsérhez SOHA)

Emellett, ha valakinek a központi elektronikát kell mutyikolni, és zala megyében jár, szóljon nyugodtan, szívesen segítek! :)

Szia!

Csak nem a zalaegerszegi opel szervizben voltál? Egyszer komoly vásárlási szándékkal berepültem egy beszámított autóra, és szó szerint elüldözött az értékesítő. Viszont mikor vízcsövet kerestem a hengerfej és a hőcserélő közé, akkor a raktáros nagyon segítőkész volt, bevitt a raktárba és együtt válogattuk ki a megfelelőt. szóval felemások a tapasztalatok.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csak nem a zalaegerszegi opel szervizben voltál? Egyszer komoly vásárlási szándékkal berepültem egy beszámított autóra, és szó szerint elüldözött az értékesítő. Viszont mikor vízcsövet kerestem a hengerfej és a hőcserélő közé, akkor a raktáros nagyon segítőkész volt, bevitt a raktárba és együtt válogattuk ki a megfelelőt. szóval felemások a tapasztalatok.

Üdv!

Szia!

Ez a Nagykanizsai volt.

Biztos csak ez az 1 ember bunkó egyébként, ez miatt nem mondhatom, hogy rohadjon meg az egész kiss-gerencsér, de ez a pöcs nagyon felhúzott... :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Azt esetleg lehet tudni, hogy melyik évjáratú vagy felszereltségű autóban van biztosan a tempomat visszajelző led? Vagy akkor az most kiderült, hogy a gyújtás ráadásakor felvillan e a led? Ha nem, hogy lehet ellenőrizni, hogy benne van e? Nem szeretném szétszedni a műszerfalat.

Köszönöm!

Szia!

Nekem 2006-os diesel astrám van enjoy felszereltségű és abban benne volt minden a tempomatos karon kivűl, mert én is most a hétvégén rakattam bele a tempomatot. Nekem nem szokot felvillani gyújtás ráadáskor a led a beszerelés előtt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.