Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Pár hónapja vettem a H Astrámhoz egy vonóhorgot,elektronika nélkül.Van a kocsimban rec modul. Ha jól gondolom,ezt beszerelve még fel kell programoztatnom Tech2-vel és kész vagyok,ugye?Ki vállalná a programozását és mennyiért?

Szia!

A tavasszal rakattam fel én is vonóhorgot a Zafirámra, ezt az elektronikát vettem pont ettől a cégtől, meg a horgot is tőlük vettem. Szakszervízben szereltettem be, az elektronikát állítólag csak be kellett dugni a REC modulba és már tudta is a dolgát, nem kellett programozni!

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A tavasszal rakattam fel én is vonóhorgot a Zafirámra, ezt az elektronikát vettem pont ettől a cégtől, meg a horgot is tőlük vettem. Szakszervízben szereltettem be, az elektronikát állítólag csak be kellett dugni a REC modulba és már tudta is a dolgát, nem kellett programozni!

Üdv

Ok,köszi a gyors választ!

Még annyit kérdeznék hogy tudsz-e arról valamit,h muszáj szakszervizben beszereltetni(kell valami tanusítvány a beszerelő műhelytől) vagy csinálhatom magam is ha magam is be tudom szerelni(vasszerkezethez van szerelési segédlet, a vezérlőt csak a helyére dugni,a 7 pólusú dugó bekötése meg szabványos)?

Üdv.:Pali

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

Ok,köszi a gyors választ!

Még annyit kérdeznék hogy tudsz-e arról valamit,h muszáj szakszervizben beszereltetni(kell valami tanusítvány a beszerelő műhelytől) vagy csinálhatom magam is ha magam is be tudom szerelni(vasszerkezethez van szerelési segédlet, a vezérlőt csak a helyére dugni,a 7 pólusú dugó bekötése meg szabványos)?

Üdv.:Pali

Úgy tudom csak akkor lesz érvényes a garanciád, ha szervizben, vagy hivatalos helyen szerelik be, persze ha van ismerősöd és némi juttatás ellenében aláírja a papírt akkor nem bukod a garanciát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ok,köszi a gyors választ!

Még annyit kérdeznék hogy tudsz-e arról valamit,h muszáj szakszervizben beszereltetni(kell valami tanusítvány a beszerelő műhelytől) vagy csinálhatom magam is ha magam is be tudom szerelni(vasszerkezethez van szerelési segédlet, a vezérlőt csak a helyére dugni,a 7 pólusú dugó bekötése meg szabványos)?

Üdv.:Pali

kb 1 éve tettem a h-s astrámra vonóhorgot. Nem kellett programozni. Bedugtuk és müködött. de ha jól emlékszem utána a vizsgán kérték a mübizonylatot aláírva lepecsételve.

Módosítva : Habi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

kb 1 éve tettem a h-s astrámra vonóhorgot. Nem kellett programozni. Bedugtuk és müködött. de ha jól emlékszem utána a vizsgán kérték a mübizonylatot aláírva lepecsételve.

Szia!

Ha fent van a horog, kell rögtön vizsgára vinni, vagy hogy kerül bele a forgalmiba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja vettem a H Astrámhoz egy vonóhorgot,elektronika nélkül.Van a kocsimban rec modul. Ha jól gondolom,ezt beszerelve még fel kell programoztatnom Tech2-vel és kész vagyok,ugye?Ki vállalná a programozását és mennyiért?

OpCom-ban van ilyen beállítás (vonóhorog van/nincs), de sajnos nem tudom mit csinál, vagy mit nem. Talán nézi a kiégett izzókat ?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

OpCom-ban van ilyen beállítás (vonóhorog van/nincs), de sajnos nem tudom mit csinál, vagy mit nem. Talán nézi a kiégett izzókat ?

Nem tudom. Mikor vettem a vonóhorog vezérlő elektronikát kérdeztem tőlük (1 beszerelő mühely volt) Hogy kell-e utána programozni. azt mondták nem kell. csak dugjam be. és tényleg ennyi volt. rögtön müködött is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a multikormány gombokat téveszti az autó?

A baloldali görgőnél a menü lapozása egyik irányba működik /görgő fel/, a másik irányba /görgő le/ belép a menübe (ezt a görgő megnyomásával kellene tennie, de arra nem reagál semmit.)

A telefont nem lehet felvenni, lerakni.

A jobb oldalon a hangerőállítóval néha csatornát vált a rádióban, néha működik rendesen.

Tegnap a duda megnyomásával is csatornát váltott a rádión!!! Gyújtás le, újraindítás, és működik a duda.

A kapcsolót kivettem, és az ellenállások a megadott értéken belül vannak, tehát a gombok jók.

OP-COM-al ellenőrizve látszik, hogy rosszul működnek a gombok.

Beállítás, szoftver, vagy CIM-modul hiba lehet?

Nemrég vettem az autót, és ez azóta ilyen.

Sziasztok,

Sikrult megoldanod a problemat, ha igen hogyan ?

Par hete vagyok Astra H tulaj.

Nalam is hasonlo jelenseg all fen.

Allo motornal nem jelentkezik a problema csak jaro motornal.

Pl ha a dudat nyomom akkor a hangerot noveli es kozbe magatol atvalt radiorol cd re vagy forditva...

Nalam is CIM modul hiba lehet?

Link to comment
Megosztás:

Szerre lassan jonnek a kerdesek :)

I. Van egy OBD2 ELM327 interface-em ami tokoletesen mukodik ScanMaster-ELM el.

Olvastam itt a forumon a OP-COM es TECH2 rol, egyik filemegoszto oldalon talatam egy ilyen progit: OP-COM China Clone 08/2010 de nem mukodik az ELMes interface el.

Elso kerdesem az lenne hogy ezt a progit valaki hasznalja-e egyaltaln erdemese hasznalni, nem szeretnem szetvagni par hete vasarolt automat :)

A masodik kerdesem, ha lehet ezzel a progival hasznalni milyen interfacet kellen vasarolnom hozza, nezegettem eBay es amazont, de rengeteg a valasztek ( olyan lenne az ideali ami nemeto. ba van, mivel itt elek es egyszeru lenne a megredelese )

Tudnatok segiteni ?

II. Ez a REC modul, vagy ezen van REC modul ? :)

Pg0o3F.jpg

III. Keresem a csomagterben levo szivargyujtoaljzatot, de en nem nagyon talalom.

Esetleg ti latjatok valahol a videon, egy 2005 Astra H Caravan elmeletileg Enjoy de nem bisztos.

http://youtu.be/SId8BmPymys

Módosítva : SASS89
Link to comment
Megosztás:

Szerre lassan jonnek a kerdesek :)

I. Van egy OBD2 ELM327 interface-em ami tokoletesen mukodik ScanMaster-ELM el.

Olvastam itt a forumon a OP-COM es TECH2 rol, egyik filemegoszto oldalon talatam egy ilyen progit: OP-COM China Clone 08/2010 de nem mukodik az ELMes interface el.

Elso kerdesem az lenne hogy ezt a progit valaki hasznalja-e egyaltaln erdemese hasznalni, nem szeretnem szetvagni par hete vasarolt automat :)

A masodik kerdesem, ha lehet ezzel a progival hasznalni milyen interfacet kellen vasarolnom hozza, nezegettem eBay es amazont, de rengeteg a valasztek ( olyan lenne az ideali ami nemeto. ba van, mivel itt elek es egyszeru lenne a megredelese )

Tudnatok segiteni ?

II. Ez a REC modul, vagy ezen van REC modul ? :)

Pg0o3F.jpg

III. Keresem a csomagterben levo szivargyujtoaljzatot, de en nem nagyon talalom.

Esetleg ti latjatok valahol a videon, egy 2005 Astra H Caravan elmeletileg Enjoy de nem bisztos.

http://youtu.be/SId8BmPymys

I. Igen. Persze, mert külön Op-com interface kell hozzá. ELM-mel nem fog működni. Írd be pl az ebay keresőjébe hogy Op-com, rengeteg találatot ad majd rá! Programot általában adnak hozzá.

II. Igen.

III. Nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az elektromosan behajlo tukrokkel kapcsolatban erdeklodnek, az mitol van h csak az egyik tukrot lehet gombbal becsukni, illetve mennyi ennek a javitasa? Koszi elore is

Nagy valószínűséggel, mert műszaki hiba lépett fel. Hogy mennyi a javítás, passz. Attól függ javítható, cserélhető-e benne egyáltalán a tönkrement alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valaki tudja mit jelent a P1700 kód (170000), megoszthatná velem. Guglival eddig kerestem, de sokra nem jutottam. Annyi biztos, hogy automata váltóval kapcsolatos.

Transmission indeterminate failure (failed to neutral)

Android készülékre van iOpel alkalmazás ott van hibakódos program

Angolom meg tv-n tanult :-)

Link to comment
Megosztás:

Transmission indeterminate failure (failed to neutral)

Android készülékre van iOpel alkalmazás ott van hibakódos program

Angolom meg tv-n tanult :-)

Nekem meg keményfedeles papírom is van róla, de a baj az, hogy "azt mondják zongora, aztán meg úgy írják, hogy kefe" (Markos-Nádas: Katonadolog). :D

Rátettük gépre, de ott meg valami szervizelésigényt írt magyarul, szóval fogalmam sincs róla mi lehet, minden működik nincs semmi baja. Lehet, hogy a múltkori gázpedál probléma miatt tárolta el.

Androidos készülékem még nincs. 5 éves ez a Nokia 5800 XpressMusic, de nem akar bedögleni, ráadásul még az akku is eredeti, így nem tudom magam becsapni, hogy indokolt volna a csere. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a multikormány gombokat téveszti az autó?

A baloldali görgőnél a menü lapozása egyik irányba működik /görgő fel/, a másik irányba /görgő le/ belép a menübe (ezt a görgő megnyomásával kellene tennie, de arra nem reagál semmit.)

.....

Szia!

A hiba jelenség időben nem hozható összefüggésbe az autód valamely részének szétszedésével ? (szervíz, tisztítás)

Amikor megvettem már ilyen volt.

Gondoltam egy kapcsoló kitakarítás elég lesz. Hát tévedtem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy a multikormány gombokat téveszti az autó?

A baloldali görgőnél a menü lapozása egyik irányba működik /görgő fel/, a másik irányba /görgő le/ belép a menübe (ezt a görgő megnyomásával kellene tennie, de arra nem reagál semmit.)

......

Sziasztok,

Sikrult megoldanod a problemat, ha igen hogyan ?

Par hete vagyok Astra H tulaj.

Nalam is hasonlo jelenseg all fen.

Allo motornal nem jelentkezik a problema csak jaro motornal.

Pl ha a dudat nyomom akkor a hangerot noveli es kozbe magatol atvalt radiorol cd re vagy forditva...

Nalam is CIM modul hiba lehet?

Sajnos még mindig rossz.

Álló motornál még nem néztem mit csinál. Kipróbálom.

A CIM-modul csatlakozójánál kéne még méricskélni, hátha a vezeték zárlatos, de a légzsák kiszerelésére még nem volt időm, se kedvem.

Ha lesz megoldás, megírom!

Link to comment
Megosztás:

I. Igen. Persze, mert külön Op-com interface kell hozzá. ELM-mel nem fog működni. Írd be pl az ebay keresőjébe hogy Op-com, rengeteg találatot ad majd rá! Programot általában adnak hozzá.

II. Igen.

III. Nem.

Szia!

Ma jött meg 2 db elm 327, meg egy op-com. Ez most egy "B" verzió, és működik rajta a "kimeneti teszt" menü. A mini elm is jól működik, csak pár dolgot még ki kell találnom, hogyan kerül a képre. Adtak hozzá egy csomó progit ami gépen fut, de telóra csak a torque-t. Ma ismerkedtünk egy kicsit. Nekem nincs bc programozva, gondolom ezért nem tudok minden élőadatot olvasni vele. Sajnos csak angolul írja a hibakódokat, viszont listát ad a különböző gyártóknál azonos kódon futó hibákról. Szóval ismerkedünk.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nem fugg ossze vele, az adatok BC nelkul is megvannak a CAN buszon.

Szia!

Akkor nem tudom, de van sok dolog ami nem mutat adatokat. Van feszültségmérés, de nem tudom még hogyan tegyem a képernyőre, és fogyasztási adatokat egyáltalán nem tudtam kiszedni belőle. Végül is ha egy pillanatnyi fogyasztást, töltést, és vízhőfokot ki tudnék tenni képernyőre elégedett is lenék :) Például az olaj hőmérsékletet is mérné, de onnan sem érkezik adat, de a beszívott levegő hőmérsékletét tudom figyelni :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom, de van sok dolog ami nem mutat adatokat. Van feszültségmérés, de nem tudom még hogyan tegyem a képernyőre, és fogyasztási adatokat egyáltalán nem tudtam kiszedni belőle. Végül is ha egy pillanatnyi fogyasztást, töltést, és vízhőfokot ki tudnék tenni képernyőre elégedett is lenék :) Például az olaj hőmérsékletet is mérné, de onnan sem érkezik adat, de a beszívott levegő hőmérsékletét tudom figyelni :)

Igen, ezt mondtam korabban is, hogy az ELM327 az OBD szabvanyban eloirt dolgokat tudja csak biztosan megjeleniteni (ahol autotol fuggetlenul ugyanazt jelentik a megfelelo adatok).

Aztan vannak meg az extrak, ami mar tipusfuggo, tehat a programon mulik, hogy valamilyen plusz adatot ertelmezi-e, es plane, hogy jol...

A fogyasztas pl. dizeleknel a visszafolyas miatt egyaltalan nem trivialis, igy egy altalanos programtol ne is varj ilyet. Az olajhomersekletre pedig azt mondtad, hogy meg szenzor sincs :) De elobb nezd meg Opcommal, hogy kiirja-e, en mar nem emlekszem, szerepel-e a sok adat kozott.

Opcomhoz meg egy: ne hasznalj hozza esz nelkul minden neten fellelheto, frissnek tuno programot, mert az eredeti gyarto olyan verziokat terjeszt(ett), amelyek torlik a firmware-t (ez nem jelent vegleges halalt, de macera a visszatoltes). Azt hiszem, valahol 2010 koruli az utolso, meg hasznalhato klon verzio...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.