Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok aziránt érdeklődnék, hogy a héten vásároltunk egy Astra H 1.6 Z16XER 5 ajtós autót újonan Enjoy felszereltséggel. Tegnapig sikerült is belerakni 69 Km-t.

Nos a kérdésem az lenne, hogy szeretném a hűtővíz hőmérsékletét megnézni (GID, automata klíma van benne) a fórumot olvasgatva nyomom én a BC gombot

mint süket az ajtót de nem akar csipogni és a füle botját se mozgatja, mit csinálok rosszul? A másik kérdésem az pedig a tempomat lenne honnan tudom, hogy ebbe e lehet szerelni, az autó egyébként 2008 dec 19-i gyártás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok aziránt érdeklődnék, hogy a héten vásároltunk egy Astra H 1.6 Z16XER 5 ajtós autót újonan Enjoy felszereltséggel. Tegnapig sikerült is belerakni 69 Km-t.

Nos a kérdésem az lenne, hogy szeretném a hűtővíz hőmérsékletét megnézni (GID, automata klíma van benne) a fórumot olvasgatva nyomom én a BC gombot

mint süket az ajtót de nem akar csipogni és a füle botját se mozgatja, mit csinálok rosszul? A másik kérdésem az pedig a tempomat lenne honnan tudom, hogy ebbe e lehet szerelni, az autó egyébként 2008 dec 19-i gyártás.

Be kell kapcsolni a rádiót, hosszan nyomni a settings gombot míg csipog egyett és utána a BC gombbal tudsz léptetni. KB az 5-6-ig oldalon a jobb alsó sarokban a "T:... " a hőmérséklet. Tempomatot mindenképp tudsz bele rakni csak, nem biztos hogy benne van a kuplungpedál érzékelő max azt is kell venned. Ebben a topicban olvass visszább nemrég csevegtünk róla!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A Zafiramban CD 30-as radio egyseg van. A kocsit hasznaltan vettem, nem kaptam radio kodot hozza. Ezekhez az egysegekhez kell kod akkulevetel utan vagy nem? Nem merem megtisztitani az akku vezetekeit, felek, hogy kodot fog kerni a radio.

Koszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Zafiramban CD 30-as radio egyseg van. A kocsit hasznaltan vettem, nem kaptam radio kodot hozza. Ezekhez az egysegekhez kell kod akkulevetel utan vagy nem? Nem merem megtisztitani az akku vezetekeit, felek, hogy kodot fog kerni a radio.

Koszi.

ezek már nem kódbeírósdival védett rádiók, hanem az autóhoz vannak kötve. ha kiveszed és máshol próbálod bedugni, nem fog beindulni - a forrás kocsin tech2-vel le kell választani, a célautón pedig feltanítani - ehhez mindkét oldalon kell az autó security kódja. de ha autón belül marad, bármikor felismeri...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra H-m.

Jelenleg CD30-as rádió van benne (nagy kijelzővel - BC) amit szeretnék lecserélni MP3-at is játszóra.

A gyári CDMP30 tud ilyet? van-e egyáltalán ilyen?

ha igen, lehet cserélni? kb. mennyiért?

köszi a választ

rewin | az abszolút laikus :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hy

hA BCre gondolsz akkor igen van benne! esetleg érdekel egy cd30mp3?

Üdv

Köszi, visszaolvasva, kissé kaotikus a kérdésem.

Szóval, igen, MP3-at is játszó CD rádiót szeretnék. (asszem CD30MP vagy CDMP30 a neve?)

A kocsiban van BC, szóval ezt a funkciót meg kéne tartani :huh:

elvileg intézhető egy kiveszem-berakom a másikat mozdulattal? avagy problémásabb felprogramozást igényel?

és kb. mennyibe fáj.

rewin | az abszolút laikus

Link to comment
Megosztás:

Hali! A napokban vettem egy H Astrát 1.6 TP és az lenne a kérdésem hogy mit jelent a kijelzőn megjelenő ECO felirat, és miért van hogy egyszer ott van egyszer eltünik? Még egy kérdés! A fogyasztást nem tudom megnézni benne valahol? Van a műszerfalon egy BC gomb de ott csak utazás idő mérése lehetséges! Lehet hogy ez az autó nem tudja ezt? Köszi előre is a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz nem nagy elektronikai gond, de megemlítem, hátha valaki tud rá megoldást....

A baloldali mély hangszóró alacsony hangerőn mintha csak rezegne.... magasabb hangerőn meg recseg (olyan mintha 'szét lenne hajtva a hangszóró). az autó 1,5 éves.... talán gyszer halgathattam benne hangosabban zenét.Remélem van valami könyebb megoldás a hiba kiküszöbölésésre, akkor azt szívsen meghalgatnám.rádiót már nyomogattam össze vissza, hangszínek stb. Car 30-as mp3-as cd-s rádió. (cosmo felszereltség)

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz nem nagy elektronikai gond, de megemlítem, hátha valaki tud rá megoldást....

A baloldali mély hangszóró alacsony hangerőn mintha csak rezegne.... magasabb hangerőn meg recseg (olyan mintha 'szét lenne hajtva a hangszóró). az autó 1,5 éves.... talán gyszer halgathattam benne hangosabban zenét.Remélem van valami könyebb megoldás a hiba kiküszöbölésésre, akkor azt szívsen meghalgatnám.rádiót már nyomogattam össze vissza, hangszínek stb. Car 30-as mp3-as cd-s rádió. (cosmo felszereltség)

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

Üdv!

aV1Z90b0.jpg Pq1_T2q0.jpg aV1ZaDrS.jpg

még egy fej is szét tudja tépni, olyan gagyi :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ott ahol a kijelzi a ventilátor fokozatát és hogy melyik beömlőnyíláson keresztül jön be a levegő! Ezek közt írja ki az ECO feliratot!

azt azért írja ki, mert ki van kapcsolva a klimád.

azaz ventilátor megy, de a klima kompresszor nem müködik.

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint csere. nem gyárira. A képeken gondolom a beleillő modellek láthatók.... hát majd azért megkérdezem a 'szalonba' hogy mégis... Köszönöm az info!

( hozzászólásod nem értem.... 'kezdő' vagyok itt... sorry)

fej = fejegység, a CD30 vagy ami, vagyis egyszerű integrált erősítő, nem valami sokszáz wattos erősítő szörny kell a kinyírásához

a gyári hangszóró rögzítés 3 pontos, mint a fenti képeken látható, ezért kell hozzá egy kiemelőgyűrű. készen is lehet kapni ilyesmit (típushoz kell keresni, kérni), de mivel nem látszik ezért a barkács is ugyanolyan jó:

aV1ZmyeS.jpg

jó ronda lett :huh:

a hangszóró beépítési mélysége se mindegy: 1 centi vastag kiemelőgyűrűvel az átlagos 62mm-es építhető be, ezért én duplát vágtam+ragasztottam a 73mm-es ciare alá, így éppen lehet talán egy mm a leeresztett ablak és a mágnes feneke között :)

Link to comment
Megosztás:

fej = fejegység, a CD30 vagy ami, vagyis egyszerű integrált erősítő, nem valami sokszáz wattos erősítő szörny kell a kinyírásához

a gyári hangszóró rögzítés 3 pontos, mint a fenti képeken látható, ezért kell hozzá egy kiemelőgyűrű. készen is lehet kapni ilyesmit (típushoz kell keresni, kérni), de mivel nem látszik ezért a barkács is ugyanolyan jó:

aV1ZmyeS.jpg

jó ronda lett :huh:

a hangszóró beépítési mélysége se mindegy: 1 centi vastag kiemelőgyűrűvel az átlagos 62mm-es építhető be, ezért én duplát vágtam+ragasztottam a 73mm-es ciare alá, így éppen lehet talán egy mm a leeresztett ablak és a mágnes feneke között :)

AHHA!

Hát azért majd rákérdezek a szervízben (fateromé a verda) hogy akkor egy 5 mill verdánál kileheli ily hamar a lelkét a prüntyögő? viszek, tegyék bele nekem ingyen!!!

köszönöm segítséged, látom ezekszerint már te is nekiestél. még annyit hogy lelehet pattintani a muanyag rácsot, vagy az egséz ajtókárpitot kell leszedni hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.