Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 2008-as Astra H-m.

Hogyan tudom visszakapcsolni a biztossági öv jelzést és sípolást,

És az elinduláskor automatikus központi zár lezárását.

Mert ezek ki vannak kapcsolva!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia,

A komfort zárásra szeretnék reagálni.

Van egy olyan trükk a programozást követően,hogy állítólag hosszan kell nyomni még pluszban a középkonzolon a belülről történő zárás nyomógombját is,és így tudod aktiválni ezt a funkciót.

Nem tudom,hogy pusztán csak REC modul kérdése-e a dolog,mert amikor én rákérdeztem egy volt Opelos szerelőnél,aki TECh2-vel programozta be nekem a tempomatot,akkor Ő azt mondta,hogy ez a funkció csak egy bizonyos évjáratig működött,így nekem sem lehet beállítani bár van REC modulom.Az én autóm is 2008-as.

Mellékelek segítségül a programozáshoz egy videót.

Az övjelzésre nem tudok mit mondani,de szerintem egy idegesítő extra lesz neked egy idő után,jobb amíg nem csipog.Nálam alapból jön,hogy beülök,és már csatolom is az övet.Szerintem nem ezen múlik.Utána meg majd kereshetsz csak egy övcsatot,amit beledugsz,hogy ne csipogjon.

Üdv.:Szabi

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt "nálatok"! Most lettem tulajonosa egy 2008-as Astra H Caravan-nak. (Station Wagon)

Szeretném ha segítenétek abban, hogy ezt az alapvetően alpfelszereltségű modellt hogyan lehetne egy kicsit jobbá tenni!

Értem ezalatt azt, hogy utólagosan lehet-e bel tenni tempomatot? Olvastam, hogy lehet, de azt nem tudom, hogy az enyémben ehhez elő van-e készítve minden? Továbbá a kormányt lehet e felfejleszteni multikormánnyá? Erről sem tudom, hogy alapvetően elő vannak-e készítve a kapcsolók beillesztésére a foglalatok stb...? (Z17DTH)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt "nálatok"! Most lettem tulajonosa egy 2008-as Astra H Caravan-nak. (Station Wagon)

Szeretném ha segítenétek abban, hogy ezt az alapvetően alpfelszereltségű modellt hogyan lehetne egy kicsit jobbá tenni!

Értem ezalatt azt, hogy utólagosan lehet-e bel tenni tempomatot? Olvastam, hogy lehet, de azt nem tudom, hogy az enyémben ehhez elő van-e készítve minden? Továbbá a kormányt lehet e felfejleszteni multikormánnyá? Erről sem tudom, hogy alapvetően elő vannak-e készítve a kapcsolók beillesztésére a foglalatok stb...? (Z17DTH)

Szia,

Igen,elég sok mindennel fel lehet okosítani,extrázni az autót.

Multikormányt vagyis multi gombokat lehet bele tenni,ha nincs bekábelezve,az sem baj,mert be lehet kábelezni.Azt ajánlom a jófogáson nézz szét,mert elég olcsón lehet venni multigombokat,itt a fórumon pedig vannak nagyon jó szakemberek,akik a kábelezésben tudnak segíteni.

Ajánlani tudom Kóczán Lászlót,keress rá itt a fórumon.

Igen tempomatot is lehet beletenni.Ott az a lényeg,hogy általában a kuplung kapcsoló nem szokott benne lenni alapból,de az is megoldható.

Tudok ajánlani neked egy helyet,amennyiben pesti vagy.Volt Opelos srác visz egy jármű elektronikai műhelyt,pl. eredeti Opel TECH2 műszerrel programoz.Nekem is ott csinálták a tempomatot.Eredeti gyári kar és kuplung kapcsoló szerelve,garanciával 30.000 Ft.

http://opeltempomat.hu/

Mihók Gyulát keresd :06-30-442-0447

De a youtube-on is van fent rengeteg oktató videó.Amennyiben vállalkozó szellemű vagy,a jófogáson veszel egy tempomatos kart,és kb. 20 perc alatt ki is tudod cserélni.A kuplung kapcsoló hiánya lehet kicsit byonolultabb.

Illetve elég sok mindent be lehet kapcsolni,programozni a kocsin,amit a gyárban sajnos nem aktiválnak,ha az alap elektronikai modulok megvannak.

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Hello Szabi!

Köszönöm az információkat! Ez igazán remek, hogy reális árakon fel lehet egy kicsit bővíteni az extrákat!

Sajnos az elérhetőségekkel nem fogok tudni élni, mert Hajdúszoboszlón élek, így egy debreceni szakit fogok keresni!

Ha valaki környékbeli szakit tud ilyenekre, úgy azt szívesen venném!

Érdekelne továbbá az is, hogy - ha jól írom a szakkifejezéseket - a jelenlegi TID kijelzőmön lehet-e aktiválni a fogyasztási és egyéb adatokat, vagy erre csak a fejlettebb BID, GID és CID kijelzők alkalmasak?

És ha nem lehet ezen aktiválni, akkor ezt is ki lehet egyszerűen cserélni? Természetesen a beérkező adatokat küldő érzékelőkről fogalmam sincs, hogy azokat utólag kell-e beépíteni vagy már ezekkel eleve rendelkezik az autó?

Köszi még egyszer !

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Hello Szabi!

Köszönöm az információkat! Ez igazán remek, hogy reális árakon fel lehet egy kicsit bővíteni az extrákat!

Sajnos az elérhetőségekkel nem fogok tudni élni, mert Hajdúszoboszlón élek, így egy debreceni szakit fogok keresni!

Ha valaki környékbeli szakit tud ilyenekre, úgy azt szívesen venném!

Érdekelne továbbá az is, hogy - ha jól írom a szakkifejezéseket - a jelenlegi TID kijelzőmön lehet-e aktiválni a fogyasztási és egyéb adatokat, vagy erre csak a fejlettebb BID, GID és CID kijelzők alkalmasak?

És ha nem lehet ezen aktiválni, akkor ezt is ki lehet egyszerűen cserélni? Természetesen a beérkező adatokat küldő érzékelőkről fogalmam sincs, hogy azokat utólag kell-e beépíteni vagy már ezekkel eleve rendelkezik az autó?

Köszi még egyszer !

Üdv: András

Szia,

Azt tudom ajánlani még neked,hogy a facebook-on van egy olyan csoport,hogy Opel Astra H Hungary,keress rá,csatlakozz hozzá,ha gondolod,mert több,mint 400 tagja van,és biztos találsz egy Debrecen környéki szakit,aki tud neked segíteni,illetve sok hasznos dolgot olvashatsz ott is.Bár elfogultság nélkül mondom,én ennek a fórumnak a híve vagyok,az itteni tagok mentalitása és hozzáállása miatt.

Visszatérve a vállalkozó szellemiséghez,olyan 10.000 Ft környékén lehet rendelni OPCOM szoftvert és csatlakozót,amivel Te is nagyon sok mindent fel tudsz programozni,be tudsz állítani,persze,amihez szabad hozzányúlni,mert nagyon el is lehet állítani dolgokat.Mint említettem volt,keresgélj a youtube-on is,mert sok hasznos videó van.

A kijelző és fejegység témában ajánlom figyelmedbe egyik írásomat itt a fórumon. :-)

http://www.opelforum.hu/topic/1022-elektronikak-elektromos-kerdesek/page-312#entry1013092

A TID-et sajnos nem ismerem,mert nekem alapból GID volt benne,és azt cseréltem CID-re és egy navigációs fejegységre.

Egy GID kijelzó egy olyan 15.000 Ft-os beruházás kb.,persze attól függ ki tudod-e fogni jó áron.Az a lényeg,hogy le legyen tanítva a korábbi autóról vagy legalább legyen meg az a 4 jegyű kód,ami a fel és letanításához kell.Ha nincs meg vagy nem jó,akkor is ki lehet olvasni az EEPROM-ból,de nem olcsó mulatság.

Néhány hasznos link még olvasgatásra:

http://opelmuhely.com/

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/ (alvázszám alapján le tudod kérni az autód felszereltségi adatait,gyártási helyét,stb.)

(ha fejegységet vagy kijelzőt akarsz cserélni)

http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html

http://web.t-online.hu/joaopinto/astra-h.htm

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Hello Szabi!

Köszönöm az információkat! Ez igazán remek, hogy reális árakon fel lehet egy kicsit bővíteni az extrákat!

Sajnos az elérhetőségekkel nem fogok tudni élni, mert Hajdúszoboszlón élek, így egy debreceni szakit fogok keresni!

Ha valaki környékbeli szakit tud ilyenekre, úgy azt szívesen venném!

Érdekelne továbbá az is, hogy - ha jól írom a szakkifejezéseket - a jelenlegi TID kijelzőmön lehet-e aktiválni a fogyasztási és egyéb adatokat, vagy erre csak a fejlettebb BID, GID és CID kijelzők alkalmasak?

És ha nem lehet ezen aktiválni, akkor ezt is ki lehet egyszerűen cserélni? Természetesen a beérkező adatokat küldő érzékelőkről fogalmam sincs, hogy azokat utólag kell-e beépíteni vagy már ezekkel eleve rendelkezik az autó?

Köszi még egyszer !

Üdv: András

Szia!

Debreceni vagyok, ha gondolod programozásban tudok segíteni, nekem is Z17DTH van.

Nem értek még mindenhez, de egy-két dolgot már beállítottam, felprogramoztam. Nemrég cseréltem fejegységet.

OP-COM-om van.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Debreceni vagyok, ha gondolod programozásban tudok segíteni, nekem is Z17DTH van.

Nem értek még mindenhez, de egy-két dolgot már beállítottam, felprogramoztam. Nemrég cseréltem fejegységet.

OP-COM-om van.

Üdv!

Szia!

Érdekel a dolog!

Folytassuk a részleteket privátban. Küldd meg nekem a számod ide: andrew2710@freemail.hu,

és keresni foglak!

Köszi!

András

Link to comment
Megosztás:

A 266. oldalon és annak környékén olvasgatom, hogy néhányan magatok építitek be a pedálkacsolót a tempomathoz. Tekintettel arra, hogy teljesen járatlan vagyok ezen témában, érdekelne, hogy pld motorszám vagy alvázszám alapján meg lehet -e állapítani, hogy a kocsiba eleve ki va-e építve a kapcsoló, vagy nincs? Feltételezem, hogy nem véletlenszerűen szaladt egy csávó a futószalagon mozgó autókhoz és szerelte beléjük, hanem ezeket valahogy csak meg lehet(ne) különböztetni - nem?

Link to comment
Megosztás:

A 266. oldalon és annak környékén olvasgatom, hogy néhányan magatok építitek be a pedálkacsolót a tempomathoz. Tekintettel arra, hogy teljesen járatlan vagyok ezen témában, érdekelne, hogy pld motorszám vagy alvázszám alapján meg lehet -e állapítani, hogy a kocsiba eleve ki va-e építve a kapcsoló, vagy nincs? Feltételezem, hogy nem véletlenszerűen szaladt egy csávó a futószalagon mozgó autókhoz és szerelte beléjük, hanem ezeket valahogy csak meg lehet(ne) különböztetni - nem?

Aláfekszel a pedálokhoz, lekapod a takaró műanyagot, hogy jobban láss, és megnézed, hogy ott van-e a kapcsoló, szürke és piros színű, a kuplung felett van a helye.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék a többi típustárstól... hátul a csomagtérben bal oldalt, nem REC modulosok esetében, nálam van a kábelkötegre feltekerve egy piros 1,5mm2-es vezeték, piros színben, úgy nézem teljesen gyári.

Próbáltam kideríteni minek lehet a kábele, de a kapcsolási rajzból nem derül sajnos ki, felette a reléboxon balról jobbra van 2x 30A ez az első ablakemelőké, mellette egy 7,5A-es valami Reverse lamp, utána üres hely ez légkondis cucc lenne, gondolom nem digitális esetén, aztán megint egy 7,5A-es ami a hátsó ablaktörlőé.

A piros vezetéken, sem gyújtáson, sem anélkül nincs feszültség.

Kérdésem az lenne, másoknak is ott van ez a vezeték szabadon, esetleg nem tudja valaki mihez tartozik?

Ferdehátú egyébként az autó...

Köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék a többi típustárstól... hátul a csomagtérben bal oldalt, nem REC modulosok esetében, nálam van a kábelkötegre feltekerve egy piros 1,5mm2-es vezeték, piros színben, úgy nézem teljesen gyári.

Próbáltam kideríteni minek lehet a kábele, de a kapcsolási rajzból nem derül sajnos ki, felette a reléboxon balról jobbra van 2x 30A ez az első ablakemelőké, mellette egy 7,5A-es valami Reverse lamp, utána üres hely ez légkondis cucc lenne, gondolom nem digitális esetén, aztán megint egy 7,5A-es ami a hátsó ablaktörlőé.

A piros vezetéken, sem gyújtáson, sem anélkül nincs feszültség.

Kérdésem az lenne, másoknak is ott van ez a vezeték szabadon, esetleg nem tudja valaki mihez tartozik?

Ferdehátú egyébként az autó...

Köszönöm! :)

Facebook csoport...

Link to comment
Megosztás:

Aláfekszel a pedálokhoz, lekapod a takaró műanyagot, hogy jobban láss, és megnézed, hogy ott van-e a kapcsoló, szürke és piros színű, a kuplung felett van a helye.

Felhívtam "Opeléket" és azt mondta a szervízvezető szaki, hogy ha ez 2008-as és dízel akkor van benne. De azért a tanácsod alapján alábújok és megnézem. Köszi!

Más kérdés!

Meddig kell várni a gyújtásig? Úgyértem meddig kell hagyni izzítani, hiszen a gyújtás ráadásakor az izzítószál piktogranmm azonnal elalszik. Gondolom ilyenkor még izzít csak nekem nem jelzi. Más autóm volt ezelőtt, ott azért hosszasan jelezte, de azért ott sem az izzítás befejeztéig.

Nos mennyit kell várni (meddig számoljak magamban :) )?

Azt is észrevettem az autóban, hogy a gyujtás ráadása és a tényleges önindító elindulása közt eltelik egy nagyon kicsi idő! Ez csak az enyémben van így? Ugyanez a helyzet amikor elöttem áll egy autó és a tükörképét látom az autónak, és ilyenkor lekapcsolom a lámpát - az sem azonnal kapcsol le. Ez így rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam "Opeléket" és azt mondta a szervízvezető szaki, hogy ha ez 2008-as és dízel akkor van benne. De azért a tanácsod alapján alábújok és megnézem. Köszi!

Más kérdés!

Meddig kell várni a gyújtásig? Úgyértem meddig kell hagyni izzítani, hiszen a gyújtás ráadásakor az izzítószál piktogranmm azonnal elalszik. Gondolom ilyenkor még izzít csak nekem nem jelzi. Más autóm volt ezelőtt, ott azért hosszasan jelezte, de azért ott sem az izzítás befejeztéig.

Nos mennyit kell várni (meddig számoljak magamban :) )?

Azt is észrevettem az autóban, hogy a gyujtás ráadása és a tényleges önindító elindulása közt eltelik egy nagyon kicsi idő! Ez csak az enyémben van így? Ugyanez a helyzet amikor elöttem áll egy autó és a tükörképét látom az autónak, és ilyenkor lekapcsolom a lámpát - az sem azonnal kapcsol le. Ez így rendben van?

A lámpa fel/lekapcsolás nálam is késik picit. Izzításról nem tudok nyilatkozni, az enyém benzines.

Link to comment
Megosztás:

Más kérdés!

Meddig kell várni a gyújtásig? Úgyértem meddig kell hagyni izzítani, hiszen a gyújtás ráadásakor az izzítószál piktogranmm azonnal elalszik. Gondolom ilyenkor még izzít csak nekem nem jelzi. Más autóm volt ezelőtt, ott azért hosszasan jelezte, de azért ott sem az izzítás befejeztéig.

Nos mennyit kell várni (meddig számoljak magamban :) )?

Azt is észrevettem az autóban, hogy a gyujtás ráadása és a tényleges önindító elindulása közt eltelik egy nagyon kicsi idő! Ez csak az enyémben van így? Ugyanez a helyzet amikor elöttem áll egy autó és a tükörképét látom az autónak, és ilyenkor lekapcsolom a lámpát - az sem azonnal kapcsol le. Ez így rendben van?

Nekem az izzítást egyáltalán nem is jelzi, még téli nagy hidegben sem. (Pedig izzítás van, ki lett mérve és a műszeregységben a led is jó, mert op-commal kimeneti tesztben világít szépen.)

Külön számolni nem szoktam. Ráadom a gyújtást, várok egy kicsit (1-2 másodperc) és indítózok.

A kulcs elfordítása utáni késlekedést még nem vettem észre. Illetve akkor tényleg mintha előfordult volna már, ha nem várok egy kicsit gyújtáson, hanem egyből indítóznék.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Meddig kell várni a gyújtásig? Úgyértem meddig kell hagyni izzítani, hiszen a gyújtás ráadásakor az izzítószál piktogranmm azonnal elalszik. Gondolom ilyenkor még izzít csak nekem nem jelzi. Más autóm volt ezelőtt, ott azért hosszasan jelezte, de azért ott sem az izzítás befejeztéig.

Nos mennyit kell várni (meddig számoljak magamban :) )?

Azt is észrevettem az autóban, hogy a gyujtás ráadása és a tényleges önindító elindulása közt eltelik egy nagyon kicsi idő! Ez csak az enyémben van így? Ugyanez a helyzet amikor elöttem áll egy autó és a tükörképét látom az autónak, és ilyenkor lekapcsolom a lámpát - az sem azonnal kapcsol le. Ez így rendben van?

Izzitani meg jaro motornal is izzit, ugyhogy ne akard megvarni a veget :) Ezeknel a nagynyomasu dizeleknel legfeljebb arra kell varni, hogy felepuljon a nyomas, az izzitasnak az inditasban nincs kulonosebb szerepe, legfeljebb extrem hidegben.

Tehat ha nem eg az izzitas visszajelzo, lehet inditani; varni max. akkor erdemes egy picit tovabb, ha a tapasztalat alapjan enelkul nehezebben indul. De ha jo a motor, nem lesz ilyen tapasztalat...

A kapcsolok nem kozvetlenul, vagy releket meghuzva intezik a dolgukat, hanem csak jelet adnak a vezerloegysegeknek, hogy meltoztassanak csinalni valamit. Ebben lehet egy kis kesleltetes, ettol meg nem kell kidobni az autot :)

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan is van az a pedálos módszer a hibakód kilvasáshoz?

Hogyan kell kilolvasni a hibakódót otthon, és hogyan lehet lenullázni a hibakódókat és a szerviz intervallumot_

Tudom hogy mar szazszor megjenelt itt olvastam is régen de most nem találom.

A módszer a C Corsanal is működik_

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan is van az a pedálos módszer a hibakód kilvasáshoz?

Hogyan kell kilolvasni a hibakódót otthon, és hogyan lehet lenullázni a hibakódókat és a szerviz intervallumot_

Tudom hogy mar szazszor megjenelt itt olvastam is régen de most nem találom.

A módszer a C Corsanal is működik_

Előre is köszönöm

Szia,

A hibakódot úgy tudod kiolvasni,hogy egyszerre nyomod a gáz és fékpedált és közben ráadod a gyújtást.ezt követően a km számláló helyén megjelenik egy ECN felirat és számsor(ok),ami a hibakódokra utal.

Az INSP szervizintervallum jelzést pedig úgy tudod törölni,hogy nyomva tartod a napi km számláló nullázó gombját,majd közben ráadod a gyújtást.Ezt követően a INSP helyén vízszintes szaggatott csíkok jelennek meg,ha sikeres volt.

Üdv.:Szabi

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Szia,

A hibakódot úgy tudod kiolvasni,hogy egyszerre nyomod a gáz és fékpedált és közben ráadod a gyújtást.ezt követően a km számláló helyén megjelenik egy ECN felirat és számsor(ok),ami a hibakódokra utal.

Az INSP szervizintervallum jelzést pedig úgy tudod törölni,hogy nyomva tartod a napi km számláló nullázó gombját,majd közben ráadod a gyújtást.Ezt követően a INSP helyén vízszintes szaggatott csíkok jelennek meg,ha sikeres volt.

Üdv.:Szabi

Koszi szepen a valaszt. megprobaltam nem irt ki semmit. Akkor nincs Hiba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicserélték a klímakompresszoromat meg a hütőt. Minden működik de mégse megy. Op-commal megvezérelem, beindul rendesen. Digitális klímám van, a kijelzőn mutatja hogy bekapcsolt, de nem történik semmi. Én a klíma vezérlőre gyanakszom. Van valakinek valami ötlete?

Üdv: Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Motorvezérlőt kellene cserélnem, csak az a gondom, hogy annyi féle van és persze még pont azt nem találtam bontóban mint ami nekem van.

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy a lent említett típusok közül jó-e valamelyi?

Egy 2004-es z16xep motorról lenne szó (igazából csak az utolsó négy karaktert nem értem mi különbséget jelenthet):

Az enyémben jelenleg: 12230740 D04004 DTXW
Amiket találtam:
12230740 D04004 FAHF
12230740 D04004 FCCY
Ismerősöm alvázszámom alapján ezt a 2 cikkszámot kapta rendszerből:
28020960

1232006

Most akkor csak a DTXW végű lehet jó nekem, vagy esetleg más is?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Motorvezérlőt kellene cserélnem, csak az a gondom, hogy annyi féle van és persze még pont azt nem találtam bontóban mint ami nekem van.

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy a lent említett típusok közül jó-e valamelyi?

Egy 2004-es z16xep motorról lenne szó (igazából csak az utolsó négy karaktert nem értem mi különbséget jelenthet):

Az enyémben jelenleg: 12230740 D04004 DTXW
Amiket találtam:
12230740 D04004 FAHF
12230740 D04004 FCCY
Ismerősöm alvázszámom alapján ezt a 2 cikkszámot kapta rendszerből:
28020960

1232006

Most akkor csak a DTXW végű lehet jó nekem, vagy esetleg más is?

Köszönöm!

Miért kell cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.