Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.Segítségeteket szeretném kérni.Nemrég lettem tulaja egy opel asta H 1.4 2004 es modelnek.Szeretnék mélyládát beszerelni,amit már megis vettem,erősítő benne van tehát nem kell kulon kábeleznem ahhoz.Viszont a gyári cdmp3 lejátszomon nincs aux kimenet,valahol olvastam hogy egy jel átalakitot kell...?? Csinált már valaki hasonlot? Mármint gyári rádioval mélyláda bekötése..A másik kérdésem,BC gomb megnyomására no function.Ez lenne ugye a fedélzetije de mintha ki lenne torolve,és ujra fel kéne tanitani,nem tudom.Várom az ötleteket.Koszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 20., Qper írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni GID kód index módosításban.Csak TECH2-vel megoldható.

Budapest és környékén akinek van ilyen műszere és vállalná privátban jelezné nekem?

Köszönöm.

opcommal is lehetséges!

Mit szeretnél pontosan?

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, koco said:

Ha jól tudom, akkor a srác GID-jének a szoftverét a klón opcom nem kezeli. Egyébként BC-t szeretne.

A nem klon Opcom, ami egy Tech2 utanzat sem tud okvetlenul mindent... A kulonfele egysegekhez adatfajlok tartoznak; ezeken is mulik, hogy azt kezeli-e, illetve mit tud vele csinalni, de mondjuk a GID ket eltero valtozata ket ilyen fajlt jelent. A kulonfele sw verziok kozott egyebek mellett ezekben a fajlokban is kulonbseg van, tehat elkepzelheto, hogy egy adott Opcom verzio jo, de a biztos a Tech2.

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, koco írta:

Szia Somi!

Ha jól tudom, akkor a srác GID-jének a szoftverét a klón opcom nem kezeli. Egyébként BC-t szeretne.

Igen beszéltünk már közben! Annyit mondtam, hogy H astra és Vectra GID-ben is be tudom kapcsolni a BC-t, D Corsát még nem próbáltam!

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 23., katona007 írta:

Sziasztok.Segítségeteket szeretném kérni.Nemrég lettem tulaja egy opel asta H 1.4 2004 es modelnek.Szeretnék mélyládát beszerelni,amit már megis vettem,erősítő benne van tehát nem kell kulon kábeleznem ahhoz.Viszont a gyári cdmp3 lejátszomon nincs aux kimenet,valahol olvastam hogy egy jel átalakitot kell...?? Csinált már valaki hasonlot? Mármint gyári rádioval mélyláda bekötése..A másik kérdésem,BC gomb megnyomására no function.Ez lenne ugye a fedélzetije de mintha ki lenne torolve,és ujra fel kéne tanitani,nem tudom.Várom az ötleteket.Koszönöm.

Milyen kijelződ van, lehet az nem tudja a BC-t TID-ben nincs, BID, vagy GID már tudja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tegnap jöttem haza Székesfehérvárról és Troque progiban észrevettem, hogy a töltésem 12.6. Nem tudom mennyinek kellene lenni menet közben. Úgy emlékszem 13 fölött volt mikor még utoljára néztem. Hazaértem. Kerestem kapcsolt 12Voltot a biztositék házaknál. Sorba kivettem a biztiket és mértem. Ugyan oda vissza is raktam. Elől hátul megcsináltam a biztosíték házban. Reggel el akartam menni dolgozni és nem indul a kocsi. Megnéztem a biztosítékokat egyik sincs kiégve és mindegyik a helyén van. A jelenség az, hogy ráadom a gyújtást és egy relé kattanás (eddig pedig azt hiszem az üzemanyagszivattyút hallottam dolgozni). Nem reagál semmire. Középső kijelzőn a számok helyén "F" betű. Gondoltam kiolvasom a hibát az obd-vel, de nem csatlakozik az elektronikához.  Volt valakinek hasonló problémája? Lemerült az aksi? vagy a biztosíték házban lesz a gond? Mi a jelenség ha motor elektronika romlik el?

245ezer km 19dt.

Segítségetek előre is köszönöm.

Módosítva : cserdi
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, cserdi írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tegnap jöttem haza Székesfehérvárról és Troque progiban észrevettem, hogy a töltésem 12.6. Nem tudom mennyinek kellene lenni menet közben. Úgy emlékszem 13 fölött volt mikor még utoljára néztem. Hazaértem. Kerestem kapcsolt 12Voltot a biztositék házaknál. Sorba kivettem a biztiket és mértem. Ugyan oda vissza is raktam. Elől hátul megcsináltam a biztosíték házban. Reggel el akartam menni dolgozni és nem indul a kocsi. Megnéztem a biztosítékokat egyik sincs kiégve és mindegyik a helyén van. A jelenség az, hogy ráadom a gyújtást és egy relé kattanás (eddig pedig azt hiszem az üzemanyagszivattyút hallottam dolgozni). Nem reagál semmire. Középső kijelzőn a számok helyén "F" betű. Gondoltam kiolvasom a hibát az obd-vel, de nem csatlakozik az elektronikához.  Volt valakinek hasonló problémája? Lemerült az aksi? vagy a biztosíték házban lesz a gond? Mi a jelenség ha motor elektronika romlik el?

245ezer km 19dt.

Segítségetek előre is köszönöm.

Hali, nálam (Z13DTH) 14-14,1 V menet közben a töltés, asszem álló motornál szokott 12,6 körül lenni (a pontos értékre nem emlékszem).

Nekem még a G-nél volt olyan, hogy akku, generátor jó volt, a kábel volt rossz, amin a töltés ment volna, azt is ellenőrizném.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, cserdi said:

Segítséget szeretnék kérni. Tegnap jöttem haza Székesfehérvárról és Troque progiban észrevettem, hogy a töltésem 12.6. Nem tudom mennyinek kellene lenni menet közben. 

Az keves, 14 V kozeleben kene legyen. Merj ra az akkura kulso muszerrel, de szinte biztos, hogy tolteni kell. Utana inditsd el, es ha az akkun merve 2000-es fordulat korul nincs legalabb 13.5 V, akkor valami nem stimmel a toltes korul.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, katona007 írta:

Marmint h hogy milyen? Minden a gyari,a Bc gomb meg ott van.Amit irtal azokat meg nem ertem :( 

Ezek közül melyik a tiéd? Ezek mind gyári kijelzők. A H Astrákat nem csak egyfélével szerelték, hanem ezekkel mind. Attól függően, hogy milyen felszereltséget kértek, vagy mit ikszeltek ki az extralistán.

 

diagnosticsorguk-Displays_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

45 minutes ago, Cserenkov írta:

Ezek közül melyik a tiéd? Ezek mind gyári kijelzők. A H Astrákat nem csak egyfélével szerelték, hanem ezekkel mind. Attól függően, hogy milyen felszereltséget kértek, vagy mit ikszeltek ki az extralistán.

 

diagnosticsorguk-Displays_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A BID lesz az :)  Do you have the 3 line display in your car, but your board computer is disabled. If the screen displays NO FUNCTION when you press BC on your stereo, the trip computer can be enabled. Tehát azt irja hogy lehet engedélyezni,hogy hogyan azt viszont már nem vágom :(   Board Computer

Módosítva : katona007
Link to comment
Megosztás:

Üdv!
Egy kérdésem nekem is lenne a témához.
Alap h astrám van (nem rég vettem), ahogy nézem a fenti képeket az enyébe TID kijelző van. 
Ahhoz hogy lecseréljem egy GID-re, mit kell tennem? Fejegység csere is kell? (mp3 nélküli van benne)
A csere hogy megy? Kiszedem a régi TID-et és a csatlakozóra a GID-et teszem és ennyi? Tudja kezelni az alap astra is? Vagy kell bele egyéb valami is?
Köszi a választ!
Zoli

Link to comment
Megosztás:

49 minutes ago, ladanyizo írta:

Üdv!
Egy kérdésem nekem is lenne a témához.
Alap h astrám van (nem rég vettem), ahogy nézem a fenti képeket az enyébe TID kijelző van. 
Ahhoz hogy lecseréljem egy GID-re, mit kell tennem? Fejegység csere is kell? (mp3 nélküli van benne)
A csere hogy megy? Kiszedem a régi TID-et és a csatlakozóra a GID-et teszem és ennyi? Tudja kezelni az alap astra is? Vagy kell bele egyéb valami is?
Köszi a választ!
Zoli

Igen végülis csak cserélni kell, meg programozni utána, de alapvetően kompatibilis!

Cd30mp3 gyári auxos fejegységem van és esetleg BID kiejlzőm is, ha esetleg az érdekes volna!

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Somi írta:

TID és GID kijelző keret ugyanaz, BID keret másmilyen!

Ha nincs kód, kijelzőből ki tudom olvasni!

Üdv!
Tippem nincs, hogy van e kód vagy nincs! :( Esetleg valahova le lehet írva?
Jó lenne a fejegység meg a kijelző, de nemsoká születik a kislányom így most oda gyűjtök ;)
Amúgy mennyi lenne az ára és az én gyárimat beszámítani? Mennyi lenne a teljes csere, programozással?
Később lehet érdekelne.
Esetleg a gagyi fejegységemhez lehet másmilyen (fejlettebb) kijelzőt is tenni?
Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, ladanyizo said:

Esetleg a gagyi fejegységemhez lehet másmilyen (fejlettebb) kijelzőt is tenni?

Lehet, nem kell fejegyseget cserelni csak azert, mert mas kijelzot akarsz. A kod eredetileg egy bankkartya meretu kartonon van, aztan hogy ki hova irta fel, az esetleges. Talan a szervizkonyvben benne lehet.

Link to comment
Megosztás:

Az normális, hogy a generátort két éven belül másodszorra kell felújíttatnom?

Tegnap előtt 250km-t autóztam gond nélkül. Aztán este még volt egy 15km-es utam. Az tűnt fel, hogy valami búg alapjáraton, ami ebbig nem volt. Ránéztem a szervizmenüre és a töltésem 11,4V volt 3000-es fordulaton is, a fűtést és minden fogyasztót lekapcsolva is. Na, mondom faxa, ugyan ez volt majdenem napra pontosan 2 éve és 50.000km-rel ezelőtt. Érdekes, viszont, hogy a töltés lámpa nem világított, tehát gerjesztése volt a generátornak.

Másnap reggel bevittem a szervizbe. 18-20km, töltés nélkül. Szerencsére bírta az akku. Reggel is pöccre indult. 11,4-11,6V között volt menet közben a feszültség. Bár pörgetve 3000 felett felment 12,6V-ig. A szervizbe évre mire bemelegedett minden az autóban 13,0-13,3-ra is felment. De azért otthagytam nézzenek rá. Pár hete is feltűnt, hogy amíg hideg a motor 13,8 alatt van a töltés. Nem sokkal, de ilyen 13,5-13,7-eket írt ki. De 10-20km-t megtéve normalizálódott 13,9-14,0V-ra.

Azóta beszéltem a szerelővel: Generátor felújítás: diódahíd, csapágyak, stb.

Ez csak ennyit bír? Mert akkor lehet hosszú távon érdemes lenne beruházni egy új gyári generátorra. Azzal valószínű 200.000km-t elmegy megint és nem kell 50.000-enként felújíttatni.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Cserenkov said:

Azóta beszéltem a szerelővel: Generátor felújítás: diódahíd, csapágyak, stb.

Ez csak ennyit bír? Mert akkor lehet hosszú távon érdemes lenne beruházni egy új gyári generátorra. Azzal valószínű 200.000km-t elmegy megint és nem kell 50.000-enként felújíttatni.

A Quickheat nyilvan nem egy elettartam novelo tenyezo, de az 50e km azert tulzas, foleg, hogy annyit a Quickheat sem ment kozben...

Starter es generator ugyben ide erdemes menni: http://www.oninditogenerator.hu/

Link to comment
Megosztás:

39 minutes ago, Cserenkov said:

Lehet, de gyári állapotában elmenet 200.000km-t és akkor is végig benne volt a QH.

Aztan felujitottak, ki tudja mit tettek bele, es mar csak 50-et birt... 

Nem torvenyszeru a generatorok kihalasa, harom 300e folott futottal is van kozvetlen tapasztalatom (az egyik mar 400 fele kozelit). A diodakra es a csapagyakra is a tulterheles, vagy masik iranybol nezve az alulmeretezettseg a legnagyobb kockazat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.