Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Üdvözlök Mindenkit!

Vonóhorog elektromos bekötéséhez kérek segítséget. Az autóm 2007-es REC nélküli Astra H Kombi. Már megvettem a vonóhorgot és a bekötőszettet is. A bekötőszett sajnos nem az én autómhoz való (így feleslegessé vált), hanem a REC moduloshoz. Az érdekelne, hogy milyen gyártmányú, típusú elektronikát vegyek és hol (esetleg irányár)? Nem szeretnék mégegy olyan terméket venni, ami nem jó a kocsimhoz. Aki már túl van ilyen szerelésen, vagy hozzáértő segítsen a megoldásban.

köszönettel:benkoa

Link to comment
Megosztás:

A hűtővíz hőmérsékletet meg lehet nézni teszt módban!-> Gyújtást ráadni, Rádiót bekapcsolni, 2xSettings gomb, másodjára hosszan nyomva, búgó/csippanás szerű hangig, majd a BC gomb nyomogatása:)! Ha két soros kijelző van (TID) akkor az órabeállító melletti pöttyös közepű kijelzőgombot kell a BC gomb helyett nyomkodni... Kétsoros illetve háromsoros esetén (TID,BID) T: hőmérséklet, Grafikus esetén (GID) Coolant:hőmérséklet :)! Ennyi! :)

Légyszi segíts kérlek mert nekem nem jön össze ez a víz hőfok kijelzés. Nyomom a settings gombot csippan majd nyomom a bc de nem jön be új info.

2006. 1.7 dízel Digi klimas. Nagy matrix kijelzős.

Nehezen fűti be a kocsit. 16 km városi út után kabátban már jól érzem magam. De szerintem ettől gyorsabban kellene fűteni. Ezért kellene a hőfok.

Koszi

Link to comment
Megosztás:

Légyszi segíts kérlek mert nekem nem jön össze ez a víz hőfok kijelzés. Nyomom a settings gombot csippan majd nyomom a bc de nem jön be új info.

2006. 1.7 dízel Digi klimas. Nagy matrix kijelzős.

Nehezen fűti be a kocsit. 16 km városi út után kabátban már jól érzem magam. De szerintem ettől gyorsabban kellene fűteni. Ezért kellene a hőfok.

Koszi

Ne csak egyszer, hanem többször nyomd meg a BC-t , be kell jönnie, nem létezik, hogy nem...:)

Link to comment
Megosztás:

Az aksit muszáj lekötni töltésnél, vagy bent lehet hagyni a kocsiban és úgy tölteni? nem fog valami zűrt okozni az elektronikában töltés során?

Nem muszaj, en sem szoktam... De elvileg lehet az akkunak es/vagy a toltonek olyan hibaja, ami arthat az elektronikanak, tehat a hivatalos eljaras kiszedett akku, gumikesztyu, vedoszemuveg, stb. :)

Link to comment
Megosztás:

Tudna nekem vki segíteni, hogyan lehet az Astra H-n a "tompított fényszóró automatikus bekapcsolása" funkciót kikapcsolni?

Magyarán: a gyújtás bekapcsolásával együtt állandóan ég a tompított fáényszóró, akkor is, ha a világításkapcsoló ki van kapcsolva.

Semmit nem találtam a neten erről.

Előre is köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Tudna nekem vki segíteni, hogyan lehet az Astra H-n a "tompított fényszóró automatikus bekapcsolása" funkciót kikapcsolni?

Magyarán: a gyújtás bekapcsolásával együtt állandóan ég a tompított fáényszóró, akkor is, ha a világításkapcsoló ki van kapcsolva.

Semmit nem találtam a neten erről.

Előre is köszi :)

Tech 2-vel vagy OP-commal lehet kivenni szervizben, vagy olyan szerelővel akinek van ilyenje, 5 perces munka:)!

Link to comment
Megosztás:

Légyszi segíts kérlek mert nekem nem jön össze ez a víz hőfok kijelzés. Nyomom a settings gombot csippan majd nyomom a bc de nem jön be új info.

2006. 1.7 dízel Digi klimas. Nagy matrix kijelzős.

Nehezen fűti be a kocsit. 16 km városi út után kabátban már jól érzem magam. De szerintem ettől gyorsabban kellene fűteni. Ezért kellene a hőfok.

Koszi

nehogyazthidd hogy ez rossz :)

én 20-30 km-t megyek mire jó idő kezd lenni az utastérben....

ezek a dieselek ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne:

A beltér világítás izzója ki lett cserélve led-re. Újabban, természetesen menet közben néha néha ez a led villan egyet. Az viszont most vettem észre, hogy középállásban ez a ledecske nem alszik el teljesen, hanem nagyon halványan világít folyamatosan.

Most visszacseréltem az eredeti izzóra.

Miért csinálja ezt a led? A leddel van valami, vagy más oka lehet?

Vagy egyébként is felejtsem el a ledek használatát?

Köszi előre is.

Nekem is világít a led benne, kikapcsolás után.

De ez nem okozott eddig problémát.

3 éve van benne led.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget! Sikerült megnéznem, bár szerintem siralmas az eredmény. -10 fokba 18 km után 64 fok a hűtővíz. A hűtőhöz vezető csövek hidegek ahogy a hűtő is így sztem a termosztát jó, bár fene tudja.

Esetleg nincs valakinek kapcsolási rajza 1.7 cdti hez?

Sajna az órámba az izzítás visszajelzőm nem működik.

Még 1x köszi a választ harmlevi !

Link to comment
Megosztás:

egyáltalán nem biztos hogy ez hiba...

a diesel nem melegszik....

Az én Civicem is valami hasonlót produkálhat, csak nekem nincs kijelzőm csak mutatóm.... nekem simán kell menni 20-30 km-t hogy melegérzésem legyen az autóban....

és nekem még termosztát cserém is volt.... teljesen feleslegesen.

akkor melegszik, ha ütöd-vágod, csak akkor cserébe szétesik idő elött....

Link to comment
Megosztás:

amugy mivel több hömérséklet szenzor van a vizkörben, így a computer tudja - látja ha a viz egyidőben melegszik a motorban és a hütőben, és a motorkontrol világit....

ugyanez igaz az izzitásra is, ha nem jó az izzitásod akkor is világit a motorkontrol.

Link to comment
Megosztás:

amugy mivel több hömérséklet szenzor van a vizkörben, így a computer tudja - látja ha a viz egyidőben melegszik a motorban és a hütőben, és a motorkontrol világit....

ugyanez igaz az izzitásra is, ha nem jó az izzitásod akkor is világit a motorkontrol.

Megnéztem egy 2 órás út után a víz hőfokot: sajnos nem ment feljebb 70 foknál.

jól gondolom, hogy termosztát cserével feljebb tudom ezt tornázni.

Több féle termosztát van ? Vagy csak 1 féle ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A test-módban az -Ice-Active és az Ice-Ack. mit jelentenek? Tudja valaki?

A következő jelenséggel találkoztam ma: a külső hőmérséklet -6,5° de a két Ice izé (nem tudom mit jelentenek, és minek a be nem kapcsolását jelzik) OFF-on "maradt". A 3° alatt jelző Slippery Road felirat sem jelenik meg. (talán az egyik Ice-.... pont ennek az állapotát jelzi?)

A két kikapcsolt dolog okoz valamilyen problémát? Esetleg tönkre mehetett valami?

F_nyk_p0363_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Üdv! A test-módban az -Ice-Active és az Ice-Ack. mit jelentenek? Tudja valaki? A következő jelenséggel találkoztam ma: a kÜlső hőmérséklet -6,5° de a két Ice izé (nem tudom mit jelentenek, és minek a be nem kapcsolását jelzik) OFF-on "maradt". A 3° alatt jelző Slippery Road felirat sem jelenik meg. (talán az egyik Ice-.... pont ennek az állapotát jelzi?) A két kikapcsolt dolog okoz valamilyen problémát? Esetleg tönkre mehetett valami? F_nyk_p0363_www.kepfeltoltes.hu_.jpg A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

ha jól tudom akkor 3 alatt és minusz 5 között van slippery road kiijelzés a többi passz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Decemberben vettem egy astrát, a következő hiba lépett fel:

Autó:

Opel Astra H Caravan 1,7 cdti (Z17DTH) 2005.06 hó

Hibajelenség:

  • Az ESP lámpa (sárga) égve marad a motorindítás után is
  • Az ABS lámpa (sárga) égve marad a motorindítás után is
  • Nem működik a sebességmérő óra (km óra), a megtett km-eket számolja

Nem csak a visszajelzők világítanak, hanem valóban nincs sem ABS sem ESP. A hiba csak hideg (rendszerint a reggeli) indításnál jön elő. Meleg motornál motor leállít és újraindít, megszűnik a hiba és minden működik.

Ez csak mióta ezek az iszonyú hidegek vannak (>-10co). Hó nélkül is csinálta, csak sima hidegben.

Ezen kívül egy alkalommal még előfordult, hogy a motor elektronika lámpa menet közben kigyulladt (sárga villáskulcsos) és elment a turbó. Motor leállít/újraindít és jó.

A hibát már 3 különböző szerelő is megnézte, múszerrel ki lett olvasva, a jobb első ABS szenzoron jelzett kontakthibát. Megcsinálták, de így sem jó. Reggeli indításnál ugyanaz. Ennyire nem bírják ezek a hideget? Azt már meg sem említem, hogy az első indítás nagyon nehézkes, de közvetlenül utána már pöccre indul.

Valakinek volt hasonló hibája, esetleg van ötlete?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lenne egy kis problémám.Easytronicos Astrám van és a műszerfalon a "nagyobb" kijelző van és egy olyan problémám van vele hogy a kijelzőjéből jövő szalagkábel,ami csatlakozik a nyáklaphoz az levált az lcd kijelzőről.Tudja valaki hogy milyen módszerrel lehet azt visszaragasztani rá?Így még azt sem látom hányadik sebességi fokozatban van az autó!Ezer köszönet előre is!

Erre gondoltam:

10748126351_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lenne egy kis problémám.Easytronicos Astrám van és a műszerfalon a "nagyobb" kijelző van és egy olyan problémám van vele hogy a kijelzőjéből jövő szalagkábel,ami csatlakozik a nyáklaphoz az levált az lcd kijelzőről.Tudja valaki hogy milyen módszerrel lehet azt visszaragasztani rá?Így még azt sem látom hányadik sebességi fokozatban van az autó!Ezer köszönet előre is!

Erre gondoltam:

10748126351_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak ugy fogta magat, es szetesett? Es hol van hozza a mechanikai resz? Az Opelet konkretan nem ismerem, de az ilyenek altalaban nem ragasztva vannak, hanem egy zebracsikos, vezeto reszeket tartalmazo gumicsik van a kontaktusok kozott, es az egesz mechanikusan van osszeszoritva.

Link to comment
Megosztás:

Csak ugy fogta magat, es szetesett? Es hol van hozza a mechanikai resz? Az Opelet konkretan nem ismerem, de az ilyenek altalaban nem ragasztva vannak, hanem egy zebracsikos, vezeto reszeket tartalmazo gumicsik van a kontaktusok kozott, es az egesz mechanikusan van osszeszoritva.

Át lett ledesítve és ahogy össze lett rakva szétjött,pedig odafigyeltünk rá,de ezek szerint nem eléggé.Jó lenne megcsinálni,mert hasznos dolgokat irkált kifele. :) Jó lenne megcsináltatni.De lehet vennem kell másik kilométerórát,bár easytronicosban nem lesz egyszerű találni.Szóljon valaki,aki tud eladót,ha lehet minél olcsóbban. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.