Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Én most tartok 221.000-nél, remélem még egy 80.000 benne van az autóban, ha már rendbe rakatom most a szívósort meg a komplett vezérlést...

(A történeti hűség kedvéért: ebbe sem én raktam bele a nagy részét, hanem az előző tulaj, Olaszországban, autópályán ment sokat.)

Link to comment
Megosztás:

Nálam 193.000-nél jár az autó, a motorja nagyjából 130.000-nél. Holnap lesz pontosan egy éve, hogy nálam van a kocsi. Ez alatt kerek 20.000 km-t raktam bele.

Nálam 75000 van 37000rel vettem 2009 02.15én

2010 05 hóban 55000 nél van valami szervízes számlám. kb azóta 150 méterre melózok itthonról ,csak úgy szaladnak bele a boltbajárós kilóméterek :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nappal túl vagyok az autóval az első saját műszaki vizsgán. Persze, nem nagy dolog ez, bár azért rezegtem, mert ugye nincs benne részecskeszűrő, így nem tudtam milyen károsanyag szintet produkál, illetve néha világít a "kulcsos autó" lámpa. Bár a hidegebb évszakban egyszer sem villan, be csak tavasztól őszig random módon.

A papíron csak ennyi van: Mért "K" érték: 0,37, Rendeleti "K" érték: 1,5. Sajnos más értéket nincs az adatlapon.

A lényeg, hogy 2 évig ismét semmi gondom. Aki esetleg emiatt problémázik a DPF kivételével, elgondolkodhat a dolgon.

Kíváncsiságból előkerestem én is ezt a környezetvédelmi adatlapot. Nekem gyárilag nincs DPF-em és más a motorom is. Ezek láthatóak abban a sorban:

Alapjárati fordulatszám: 850

Leszabályozási fordulatszám: 5194

Mért "K" érték: 0,9

Rendeleti "K" határérték: 2,5

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A generátor végén van, és vákomot állít elő a fékrásegítőnek, és a vákummal működtetett szelepeknek. Miért mi a baj?

Szerencsére semmi. Csak a generátorfelújításnál (diódahíd csere, fesz.szabályzó csere, csapágycsere, takarítás) ezt is felújították és valami tömítést cseréltek benne. Csak ezért kérdeztem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég vásároltam egy C Vekit és elektromos bőrülők vannak benne melyeknek a középső részük perforálva van.

Milyen tisztitószert/ápolót javasoltok hozzá? A perforált részeken néhol van valami kosz a lyukakban és azt mivel lehetne értelmesen kitakaritani?

Ezen kivül gumi szigetelésekre, kárpitokra és a müszerfalra miket ajánlanátok?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég vásároltam egy C Vekit és elektromos bőrülők vannak benne melyeknek a középső részük perforálva van.

Milyen tisztitószert/ápolót javasoltok hozzá? A perforált részeken néhol van valami kosz a lyukakban és azt mivel lehetne értelmesen kitakaritani?

Ezen kivül gumi szigetelésekre, kárpitokra és a müszerfalra miket ajánlanátok?

Köszi

Ez az Astra H részleg...

Nem lehet azt tisztítani....add el inkább....megveszem, ha beige! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Böngésztem a használtautón, és találtam egy ilyen képet: http://www.hasznaltauto.hu/galeria/1833-7171697-2047-0-0-0-10

A kérdés az lenne, hogy hogyan lehet ilyen szépen megtisztítani egy motorteret? Valami szilikonnal van befújva? Aki szokott ilyet csinálni, vagy tudja hogyan kell, ne titkolja :icon1: Köszi előre is! G.

Szia!

Lemosod vízzzel és valami tisztíszerrel és lehet venni műanyag ápoló sprayt vagy pasztát azzal bekened és ilyen lesz mint ez .

( én is egyszer megcsináltam de 1-2 hónap után ugyanolyan lett mit volt azóta nem foglalkozom vele ) :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lemosod vízzel...

Na én azt nem merem. Félek hogy gallyra vágom a generátort, ECU-t vagy más hasonló drága elektromos kütyüt.

Amúgy én úgy szoktam, hogy ha van valami olajos szennyeződés azt féktisztítóval lemosom, letörlöm. A port kompresszorral lefújatom és/vagy fölporszívózom.

A műanyag, gumi alkatrészeket csöveket ápolószerrel áttörlöm.

Ezt kb két havonta csinálom meg. Nem csillog-villog olyan szépen mint a linkelt képen lévő, de így is szerintem elég kulturáltan néz ki. Legalábbis több helyen megdicsérték már a motorteret.

Amúgy a képről jut eszembe, ezen a képen a bal oldali lábtartón olyan mintha lenne egy kis szőnyegecske: http://www.hasznaltauto.hu/popup/xlkep/1833/7171697/2047/11

Ez micsoda? Gyári? Mert nekem ott nincs ilyen külön kivehető cucc, de még rögzítési helye se. Csak a padlón van a nagy szőnyeg.

Link to comment
Megosztás:

Na én azt nem merem. Félek hogy gallyra vágom a generátort, ECU-t vagy más hasonló drága elektromos kütyüt.

Amúgy én úgy szoktam, hogy ha van valami olajos szennyeződés azt féktisztítóval lemosom, letörlöm. A port kompresszorral lefújatom és/vagy fölporszívózom.

A műanyag, gumi alkatrészeket csöveket ápolószerrel áttörlöm.

Ezt kb két havonta csinálom meg. Nem csillog-villog olyan szépen mint a linkelt képen lévő, de így is szerintem elég kulturáltan néz ki. Legalábbis több helyen megdicsérték már a motorteret.

Amúgy a képről jut eszembe, ezen a képen a bal oldali lábtartón olyan mintha lenne egy kis szőnyegecske: http://www.hasznaltauto.hu/popup/xlkep/1833/7171697/2047/11

Ez micsoda? Gyári? Mert nekem ott nincs ilyen külön kivehető cucc, de még rögzítési helye se. Csak a padlón van a nagy szőnyeg.

Pedig szoktak motort tisztítani állítólag gőzzel.

De én sem merném. Ki tudja mit vágna galyra?

Link to comment
Megosztás:

Pedig szoktak motort tisztítani állítólag gőzzel.

De én sem merném. Ki tudja mit vágna galyra?

Tudom. De engem már többen lebeszéltek róla.

Az ilyen helyeken is elmondják, vagy legalábbis ki van írva, hogy motormosást csak a vevő kifejezett kérésére végeznek és az esetleges beázásokért, károkért semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Na, ez végképp visszatántorított.

Most nézem, hogy nem jó a korábban linket képem. Erre a kis szőnyegre gondoltam: http://kepfeltoltes.hu/131022/Astra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képen még érdemes egy pillantást vetni a tükör választó kapcsolóra. Elég furcsán áll. Ez lenne az a billenős változat amiről korábban szó volt?

Lehet hogy elfogult vagyok, de nekem szimpatikusabb a másik fajta váltókapcsolós megoldás.

És még egy kérdés, ha már itt vagyok: Nektek a kilincsek fölött van világítás? Mivel már korábban sötétedik, a minap tűnt fel a céges kocsin, hogy nincs.

Ezek szerint ezt nem rakták minden Astrába, csak külön megrendelésre? Esetleg ez abba a csomagba tartozik, amiben a középső visszapillantó tükörbe berakják azt a kis spot lámpát, ami sötétben automatikusan fölkapcsol és a váltógomb környékét világítja? Mert hogy a cégesben ilyen sincs.

Link to comment
Megosztás:

És még egy kérdés, ha már itt vagyok: Nektek a kilincsek fölött van világítás? Mivel már korábban sötétedik, a minap tűnt fel a céges kocsin, hogy nincs.

Ezek szerint ezt nem rakták minden Astrába, csak külön megrendelésre? Esetleg ez abba a csomagba tartozik, amiben a középső visszapillantó tükörbe berakják azt a kis spot lámpát, ami sötétben automatikusan fölkapcsol és a váltógomb környékét világítja? Mert hogy a cégesben ilyen sincs.

kb 7 percnél van a lényeg

Gondolom erről beszélsz

3-4 ezer ft / db ha jól emlékszem

http://opelcentrum.hu/aruhaz/vilagitas/belso-lampak/lampa-belso-kilincshez-jobb-ah-zb

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És még egy kérdés, ha már itt vagyok: Nektek a kilincsek fölött van világítás? Mivel már korábban sötétedik, a minap tűnt fel a céges kocsin, hogy nincs.

Ezek szerint ezt nem rakták minden Astrába, csak külön megrendelésre? Esetleg ez abba a csomagba tartozik, amiben a középső visszapillantó tükörbe berakják azt a kis spot lámpát, ami sötétben automatikusan fölkapcsol és a váltógomb környékét világítja? Mert hogy a cégesben ilyen sincs.

Szerintem kilincs világítás cosmo-ban van csak (bár lehet valami csomaghoz is kapható volt).

A belső tükörben meg akkor van világítás, ha az fényre sötétedő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is egy évembe telt mire feltűnt, hogy a másikban nincs. :)

Csak kérdeztem...

Egyébként ez csak annyi hogy leveszed a kárpitot, berakod a kis lámpát a helyére és utána már működik is? Nem kell semmi Tech2-es bűvészkedés?

Enyémben sincs, de úgy nézem, mintha a helye meglenne a kilincs felett.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ez csak annyi hogy leveszed a kárpitot, berakod a kis lámpát a helyére és utána már működik is? Nem kell semmi Tech2-es bűvészkedés?

Enyémben sincs, de úgy nézem, mintha a helye meglenne a kilincs felett.

Nem kell semmit programozni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ilyenem van az Astra h hoz vásárolt gyári használt tetőcsomagtartómhoz:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_28_zsrqlmv3l5.jpg

Sajna nem H 5 ajtóshoz hoz való

Valaki tudja melyik opel típushoz való?

Erre volna szükségem:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_28_01pgjt1iwc.jpg

Lehet e ilyet venni? valami cikkszám érdekelne

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.