Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Astra H szervíz:

Kötelező 2 évente, vagy 30e km (benzin), v. 50e km (dízel).

Nekem még csak a javasolt kiegészítő szervíz volt 3e km-nél.

Olajcsere+olajszűrőcsere+motorvédő lemez le-fel: 12.500,-Ft.

Próbáld ki egy hosszabb próbaúton az Astra H kanyarstabilitását, sebességváltó működését, meg fogsz lepődni. Az Enjoynak 16"-os kereke és széles gumija van.

Én a döntés előtt sok tesztet olvastam, tanulmányoztam az Enjoy felszereltségét és a választható extrákat. Javaslom, ha a kereskedő is partner benne, kérd el a belső használatra szánt leírást az extráktól, sok minden kiderül belőle, hogy részletesen mit tartalmaz. Pl. a digitális klima tartalmazza a kesztyűtartó hűtést és a hátsó lábtér fűtés-hűtést is. A kilátás csomagban van a belső visszapillantó alján lévő kis lámpa, ami halványan megvilágítja a seb.váltó környékét: nagyon jó. A viágítás csomag is jó: elöl három: általános, bal, jobb; hátul kettő mennyezet világításvan. Nagyon bevált a twin audio is. Ez a hátsó utasoknak biztosítja a fülhallgatós zenét, függetlenül az elöl hallgatottól. Ott is lehet irányítani. Nagyon sokat használjuk. Én elég sok extrát kértem: egyiket sem bántam meg.

Nekünk mind a két első ülés 6 irányban állítható, gerinctámasszal. Hosszabb úton is nagyon kényelmes. Nekem nagyon fontos a hátsó ülés kényelme is. Gyakran megyünk tele kocsival.

Kiváncsi vagyok, mi érdekel még?

Link to comment
Megosztás:

Astra H szervíz:

Kötelező 2 évente, vagy 30e km (benzin), v. 50e km (dízel).

Nekem még csak a javasolt kiegészítő szervíz volt 3e km-nél.

Olajcsere+olajszűrőcsere+motorvédő lemez le-fel: 12.500,-Ft.

nekem ez a lenyeg...

a Ford 1 ev, vagy 20ezer km...

Próbáld ki egy hosszabb próbaúton az Astra H kanyarstabilitását, sebességváltó működését, meg fogsz lepődni. Az Enjoynak 16"-os kereke  és széles gumija van.

sok tesztet es velemenyt olvastam, ami meglepo, hogy az elektronika topic-ban sok panaszt lattam, es ez elbizonytalanit

Én a döntés előtt sok tesztet olvastam, tanulmányoztam az Enjoy felszereltségét és a választható extrákat. Javaslom, ha a kereskedő is partner benne, kérd el a belső használatra szánt leírást az extráktól, sok minden kiderül belőle, hogy részletesen mit tartalmaz. Pl. a digitális klima tartalmazza a kesztyűtartó hűtést és a hátsó lábtér fűtés-hűtést is. A kilátás csomagban van a belső visszapillantó alján lévő kis lámpa, ami halványan megvilágítja a seb.váltó környékét: nagyon jó. A viágítás csomag is jó: elöl három: általános, bal, jobb; hátul kettő mennyezet világításvan. Nagyon bevált a twin audio is. Ez a hátsó utasoknak biztosítja a fülhallgatós zenét, függetlenül az elöl hallgatottól.  Ott is lehet irányítani. Nagyon sokat használjuk. Én elég sok extrát kértem: egyiket sem bántam meg.  

Nekünk mind a két első ülés 6 irányban állítható, gerinctámasszal. Hosszabb úton is nagyon kényelmes. Nekem nagyon fontos a hátsó ülés kényelme is. Gyakran megyünk tele kocsival.

Kiváncsi vagyok, mi érdekel még?

enjoy plusz csomaggal rendelnenk, valamint mp3 cd-s lejatszo, riaszto es metalfeny van a kivansaglistankon...

Link to comment
Megosztás:

Astra H szervíz:

Kötelező 2 évente, vagy 30e km (benzin), v. 50e km (dízel).

Nekem még csak a javasolt kiegészítő szervíz volt 3e km-nél.

Olajcsere+olajszűrőcsere+motorvédő lemez le-fel: 12.500,-Ft.

Próbáld ki egy hosszabb próbaúton az Astra H kanyarstabilitását, sebességváltó működését, meg fogsz lepődni. Az Enjoynak 16"-os kereke  és széles gumija van.

Én a döntés előtt sok tesztet olvastam, tanulmányoztam az Enjoy felszereltségét és a választható extrákat. Javaslom, ha a kereskedő is partner benne, kérd el a belső használatra szánt leírást az extráktól, sok minden kiderül belőle, hogy részletesen mit tartalmaz. Pl. a digitális klima tartalmazza a kesztyűtartó hűtést és a hátsó lábtér fűtés-hűtést is. A kilátás csomagban van a belső visszapillantó alján lévő kis lámpa, ami halványan megvilágítja a seb.váltó környékét: nagyon jó. A viágítás csomag is jó: elöl három: általános, bal, jobb; hátul kettő mennyezet világításvan. Nagyon bevált a twin audio is. Ez a hátsó utasoknak biztosítja a fülhallgatós zenét, függetlenül az elöl hallgatottól.  Ott is lehet irányítani. Nagyon sokat használjuk. Én elég sok extrát kértem: egyiket sem bántam meg.  

Nekünk mind a két első ülés 6 irányban állítható, gerinctámasszal. Hosszabb úton is nagyon kényelmes. Nekem nagyon fontos a hátsó ülés kényelme is. Gyakran megyünk tele kocsival.

Kiváncsi vagyok, mi érdekel még?

a 2006 os modellévtől az Opel megváltoztatta a szervizperiodusokat.

azt hogy az Asztra H t is, sajnos nem tudom, de a Zafira B nél már visszavitték 1 év / 30.000 km re a benzinest, és a dizelt is.

Szerintem ez egy jó lépés volt tőlük, mert azért egy autónak kevés a 2 évente szerviz. as dizelnek meg az 50.000 res olajcsere periódus....

én nem szeretnék olyan autót venni 150,000 km rel, aminek még csak 2 olajcseréje volt ... :shock:

hétfőn megnézem...

Link to comment
Megosztás:

Nos papír szerint Astra Caravan H 1.6 Easytronic Essentia, "ajándék" klímával, gyári riasztó, tempomat, centrálzár elöl (kívácsi leszek az ablak húzogatás megy-e, nem beszélve az automata ajtózárról induláskor), tetősín, műa. kilincsek meg tükör, 15-ös kerekek (a kereskedő szerint már nem jön 16-ossal!!), bőr kormány rádió tekergetővel, és ami számomra meglepő csak a megrendelés után derült ki, hogy lesz hátul is tárcsafék. Ezt úgy közölték mintha valami extra lenne! Számomra az lett volna az extra (nagy megdöbbenés) ha dobfékkel adnak át egy majdnem 4 milliós kocsit 2005-ben.. Jó hír a Sport gomb - modá a kereskedő. Meglássuk. A színe fekete (metál!!) lesz. Barátnő szerint halottaskocsinak simán használhatom majd. Barbár! Az ára 4 millió alatt (pár száz forinttal).

Ennyi

Link to comment
Megosztás:

na erre kiváncsi leszek.

én még a tanfolyamon oktatták, hogy kelet europába az 1.4 es és az 1.6 os dobfékkel jön. németországba csak tárcsa van...

az ablakfelhuzás szerintem nem fog menni. azt csak a 4 ablakhoz csinálják.

de lehet hogy módositottak rajta, csak én még nem tudok róla :P

Link to comment
Megosztás:

Mutatott a kereskedő valami megrendelő papírt amiben a NEM rendelhető extrák között van a "hátsó tárcsafék 5 lyukú kerékkel" tehát ha nem rendelhető akkor rajta van! Furcsa logika, de el merem hinni. Megmondtam neki, ha hátul dob fék van átvételkor nagyra tekerem a gyári emelőt a hátsó felében...

ÉS hatalmas szenzáció, hogy nem Angliában gyárttatik, hanem valahol a Hollandoknál. Tényleg?

Link to comment
Megosztás:

a NEM rendelhető extrák között van a "hátsó tárcsafék 5 lyukú kerékkel" tehát ha nem rendelhető akkor rajta van!

vagy lehet hogy inkább szó szerint fogják érteni??

azaz ha nem rendelhető akkor nem rendelhető, mert igy nem szállitják?? :roll:

ne nekem legyen igazam, de szerintem nekem lesz....

Link to comment
Megosztás:

Én anno mikor bemutatták a H Astrát a nyilt napon szóbaelegyedtem egy eladóval, és akkor szóvá tettem, hogy egy 4.5 millás 1.6-os autóban (ilyen volt a kiállított modell) miért nincs tárcsafék?! Erre az volt a válasz, hogy a tárcsafék csak az 1.8-as modelltől elérhető, és mindez azért van mert teljesítményben nincs különbség tárcsa és dob között, viszont jelentősen olcsóbb megoldás! :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Kedves Uhuhu!

Astra szakértőnek tökéletes vagy. Remélem jósnői vénád nincs! :D

Alapban is feszült vagyok, számolom hányat kell még aludni, ne paráztass kérlek! Maradok inkább a tudatlanok rózsaszín ködében..

Mindenesetre a kereskedő megígérte. Kérdeztem tőle biztos-e a dolog, mert a HK USP Compact .44-emnél gyorsabban úgysem futhat. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Új leendő opelesként írok a fórumba.

Astra H Caravan 1.6 16V Twinport gépet rendeltem, és szeretnék róla személyes tapasztalatokat gyűjteni.

Ha módotokban áll kérlek segítsetek nekem.

Előnyök, hátrányok, motor lomha v. dinamikus......

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

[q

a 2006 os modellévtől az Opel megváltoztatta a szervizperiodusokat.

azt hogy az Asztra H t is, sajnos nem tudom, de a Zafira B nél már visszavitték 1 év / 30.000 km re a benzinest, és a dizelt is.

Az Astra H-t is visszatették, mert állítólag már volt belőle baj, hogy 50-et ment a dízel egy olajjal utána meg mehetett generálra....

Nekem a kereskedő szerdán küldött egy sms-t, hogy menjek be, bementem és mondta mizujs. :P

A szervíz annyiban módosult hogy évente kicsi, kétévente nagy. Ezt Uhuhu, szerintem te jobban tudod mit takar, mindenestre én eleve évente egyszer bevittem volna a kis dízelmacskát :D

Link to comment
Megosztás:

Az Astra H-t is visszatették, mert állítólag már volt belőle baj, hogy 50-et ment a dízel egy olajjal utána meg mehetett generálra....

Nekem a kereskedő szerdán küldött egy sms-t, hogy menjek be, bementem és mondta mizujs. :P

A szervíz annyiban módosult hogy évente kicsi, kétévente nagy. Ezt Uhuhu, szerintem te jobban tudod mit takar, mindenestre én eleve évente egyszer bevittem volna a kis dízelmacskát :D

atv2.jpg

Eredeti méretben

Link to comment
Megosztás:

Kedves Uhuhu!

Astra szakértőnek tökéletes vagy. Remélem jósnői vénád nincs! :D

Alapban is feszült vagyok, számolom hányat kell még aludni, ne paráztass kérlek! Maradok inkább a tudatlanok rózsaszín ködében..

Mindenesetre a kereskedő megígérte. Kérdeztem tőle biztos-e a dolog, mert a HK USP Compact .44-emnél gyorsabban úgysem futhat. :P

Kedves Doki!

Uhuhuban az egyik mo. Opel márkakereskedő jól felkészült munkatársát tisztelheted, nem valami jósnőt :D

Amúgy én is szép szeretetcsomagot állíttattam össze a GTChez, és sajnos egy-két szalonban elég nagy fejetlenség volt, nem tudták mi-mivel, hogyan rendelhető, esetleg mi nem rendelhető...

Ezzel annyit akarok csak mondani, hogy rengeteg emberrel beszéltem, de a végleges kép nekem is meglepetés lesz... :twisted: Van eddig egy elképzelésem, ettől biztosan lesz valami eltérés vagy pozitív, vagy negatív irányban. Ma is visszahívtak valamelyik apróság miatt...

Link to comment
Megosztás:

Kedves Doki!

Uhuhuban az egyik mo. Opel márkakereskedő jól felkészült munkatársát tisztelheted, nem valami jósnőt :P

Amúgy én is szép szeretetcsomagot állíttattam össze a GTChez, és sajnos egy-két szalonban elég nagy fejetlenség volt, nem tudták mi-mivel, hogyan rendelhető, esetleg mi nem rendelhető...

Ezzel annyit akarok csak mondani, hogy rengeteg emberrel beszéltem, de a végleges kép nekem is meglepetés lesz... :twisted: Van eddig egy elképzelésem, ettől biztosan lesz valami eltérés vagy pozitív, vagy negatív irányban. Ma is visszahívtak valamelyik apróság miatt...

:P

hát ja. nem tudhat mindenki mindent....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.