Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Szia!

Egyik ismerősőm ugyanilyen gonddal küszködik mint te, csak neki 1.4 benyás van.Neki is leáll. és egy kis idő múlva újra tudja indítani,de az az érdekes,hogy nem mindig csinálja. Mi lehet nála a problem?

Mindenkinek szia!

Azt nem tudom,nála mi lehet a probléma,de az enyémet sikerült megoldani fórumtársunk :o segítségével !! Az adagolón lévő vezérlő elektronika paneljén lévő elengedett forrasztásokat újraforrasztottam,s láss csodát!! Azóta kb 50 km-t mentem gond nélkül!!! Nem tudom,hogy ugyanez a módszer segítene-e benzinesnél?

Link to comment
Megosztás:

OFF

Egy dolog biztos, környezetszennyezés van volt és lesz. Ha biciklivel jársz akkor nem szennyezed a környezetet mindenféle gőzökkel, gázokkal. Max. ha elengedsz egy békagalambot. :o

A dízel pedig eregetni fogja a füstöt akár milyen normás. Onnantól kezdve, hogy elfordítod a kulcsot szennyezel, teljesen mind1 milyen mértékben, de szennyezel. Szennyeznek a dízel mozdonyok is, a x- tonnás teherautók, zöld IFÁ-k, piros MTZ-k és társaik. Pedig nem hinném, hogy hozzák az EURO normákat ezek a 15-20 éves csodák. :D Addig a te meg az én viszonylag új autónk már lényegesen kevesebbet szennyez.

Azért abban egyetértünk, hogy a motorból távozó majd újra visszavezetett gázok gőzök egyebek, nem biztos hogy hasznosak. Mert persze, ha 1x elégettem és részlegesen még1x elégetem nyilván kevesebb lesz benne a káros anyag, csak nem biztos, hogy a teljesítményre vagy akármire jó hatással van az. Nekem se mind1, hogy az 1 pohár vizem amit iszok, az tiszta víz, vagy félig a vizeletemet tartalmazza. :)

OFF vége

Link to comment
Megosztás:

Én pl azért b@sztam ki mert láttam mi volt a szívócsonkba 120e km után :o

Aztán a másik ok h az öntvény nagyon leszűkíti a levegő útját.

+a motornak nyilván jobb a friss levegő mint a saját kipufogó gáza.

Ment vele együtt a katalizátor is.

Hivatalos opel szervizes zk-n hozta a gyári paramétereit így is.

Egyébként meg nem hiszem h akkor hülyeséget csináltam mert ugyanannyi üzemanyaggal érezhetően jobb az autó mint gyári állapotában (chipelve akkor is volt)

A fentiekhez képest kapott még nagyobb cooler csövesét és alakítva lett szívócsonk.

A másik dolog h amíg 20-30 éves Euro-1 autók,teherautók vannak az utakon addig az én autóm így is tudja az Euro3-as normát,szóval nem érzem magam környezetszennyezőnek :D

Azon elgondolkodtál, hogy honnét került trutyi a szívócsonkba? Ha nem a levegőből, akkor ... Tüneti kezelés volt. A hiba oka nem szűnt meg.

Hülyeséget akkor csináltál, amikor dízelt vettél. Ez átlagos, gazdaságos közlekedésre készült, nem önjelölt "street fightereknek". A dízel tuning nem itt kezdődik, így kár belepiszkálni.

Sajnos igaz, hogy ilyenek vannak, de sokan lopnak, csalnak, hazudnak, embert ölnek. Ha én is velük tartok, akkor nem is vagyok bűnös?

Link to comment
Megosztás:

Azon elgondolkodtál, hogy honnét került trutyi a szívócsonkba? Ha nem a levegőből, akkor ... Tüneti kezelés volt. A hiba oka nem szűnt meg.

Hülyeséget akkor csináltál, amikor dízelt vettél. Ez átlagos, gazdaságos közlekedésre készült, nem önjelölt "street fightereknek". A dízel tuning nem itt kezdődik, így kár belepiszkálni.

Sajnos igaz, hogy ilyenek vannak, de sokan lopnak, csalnak, hazudnak, embert ölnek. Ha én is velük tartok, akkor nem is vagyok bűnös?

Látom nem nagyon értjük egymást. :o

Onnan is nézhetjük pl h adott üzemanyagból erősebb autót sikerült csinálnom szóval padlógáznál az a mennyiség így is bejutott a motorba.

De mivel értelmesebben áramlik a levegő és raktam fel intercoolert(gyárilag ezen nem volt) így tökéletesebb az égés ezáltal nőt a teljesítmény és a nyomaték.

Azzal meg végképp nem értek egyet h hülyeséget csináltam amikor megvettem a dízel autót.

Mutass nekem olyan benyást ami lead 100-110le és 200-250nm-t és beéri használattól függően 4-6 liter benzinnel.

Ehhez min 1,4 de inkább 1,6-os moci kell de akkor a nyomatéktól még messze vagyunk.

Ha a rugalmasságot nézzük akkor 1,8-2,0 inkább.

Ha az anyagi oldalát nézem durván számolva 400-500e ft-ot spórolt a verda(80e km alatt) egy 1,4-es benzineshez képest.És gyakorlatilag többletköltségem nem volt azért mert dízel. :D

A másik dolog amiért "tuningoltam" h ezt a motort nagyon visszabutították 65 ill 75le-vel készült mikor az özönvíz előtti kamrás már tudott 82le.

Részemről ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

Azon elgondolkodtál, hogy honnét került trutyi a szívócsonkba? Ha nem a levegőből, akkor ... Tüneti kezelés volt. A hiba oka nem szűnt meg.

Hülyeséget akkor csináltál, amikor dízelt vettél. Ez átlagos, gazdaságos közlekedésre készült, nem önjelölt "street fightereknek". A dízel tuning nem itt kezdődik, így kár belepiszkálni.

Sajnos igaz, hogy ilyenek vannak, de sokan lopnak, csalnak, hazudnak, embert ölnek. Ha én is velük tartok, akkor nem is vagyok bűnös?

Osztom ezt a tézist, mármint a tuning terén. Sok sok dolgot kell módosítani ahhoz, hogy legyenek mérhető eredmények. Nem csak a kompi átlövéséről van szó, vagy a nagyobb IC cső stb. Egyet mindig el kell fogadni. Ezt a motort erre találták ki, ez ennyit tud. Ha erősebbet jobbat sezbbet akarok, akkor nagybb motort vegyek, mert az jobban bírja a terhelést + alapból is többet tud. Én láttam olyan OFF GOLF 3 ON dízel gépet, amire 1,5 millát toltak rá. Akkora pamacsot nyom ki mikor indul mint egy hadihajó de megy is mint a rakéta.

Ez a környezetszennyezés meg a többi olyan mint a torrent, meg a letöltött tartalmak.

Link to comment
Megosztás:

Osztom ezt a tézist, mármint a tuning terén. Sok sok dolgot kell módosítani ahhoz, hogy legyenek mérhető eredmények. Nem csak a kompi átlövéséről van szó, vagy a nagyobb IC cső stb. Egyet mindig el kell fogadni. Ezt a motort erre találták ki, ez ennyit tud. Ha erősebbet jobbat sezbbet akarok, akkor nagybb motort vegyek, mert az jobban bírja a terhelést + alapból is többet tud. Én láttam olyan OFF GOLF 3 ON dízel gépet, amire 1,5 millát toltak rá. Akkora pamacsot nyom ki mikor indul mint egy hadihajó de megy is mint a rakéta.

Ez a környezetszennyezés meg a többi olyan mint a torrent, meg a letöltött tartalmak.

Értem h mit írsz van is benne igazság.

Én esetemben a változtatások sokat hoztak.

Sokkal élvezetesebb az autózás mint a gyári paraméterekkel.

Pl egy életszerű előzés 5.-ben 80-120 ig szinte fele annyi idő alatt megvan mint régen.

Abban meg h az off vw motorok sokkal jobbak a tuningra ne légy biztos.

Az a fő ok hogy arra van kereslet mert kb10-20X annyi olyan motoros autó van az utakon mint a miénk.

Ahhoz "gombokért" lehet kapni nagyobb porlasztót adagolót stb. on

Amíg a miénkhez nincs semmi sajnos.

Megfelelő hozzávalókkal ez a moci is tudhatna 2x annyit.

Ahogy az új cdti már 125le és nem lepődnék meg ha hf-alatt azonos lenne a miénkkel.

Egyébként nem vitázni szeretnék csak leírtam a véleményem. :o :D

Link to comment
Megosztás:

Korábban kérdeztem már én is...

Azt a választ kaptam, hogy G-hez nem volt 6 gangos váltó, csak H tól van ilyen.

Pont ezt akartam írni, de kicsit utánanéztem és elbizonytalanodtam. Az M32 jelű váltó valóban csak H Astrában volt, viszont szerelték a Z17DTH jelű motorra is, az meg (mármint maga a blokk) lehet hogy nem is különbözik annyira az Y17DT-től hogy ne lehessen valahogy felszerelni... de ez csak tipp, sztem utána kéne járni.

Abban viszont már nem vagyok biztos hogy bármit is csökkentene a fogyasztáson a 6sebességes váltó, ugyanis az áttételei cseppet sem hosszabbak (még a 6. sem!) mint az 5sebességesnek. Egészen pontosan a hatos váltó első két fokozata rövidebb, a harmadik egyforma, a negyedik és az ötödik szintén rövidebb, a hatodik fokozat áttétele pedig nagyjából megegyezik az 5 sebességes váltó ötödikjének áttételével. Mindezek mellett az új váltó végáttétele meg még rövidebb is annál ami most van az autótokban, szóval ez még csak tovább rontaná a helyzetet.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt akartam írni, de kicsit utánanéztem és elbizonytalanodtam. Az M32 jelű váltó valóban csak H Astrában volt, viszont szerelték a Z17DTH jelű motorra is, az meg (mármint maga a blokk) lehet hogy nem is különbözik annyira az Y17DT-től hogy ne lehessen valahogy felszerelni... de ez csak tipp, sztem utána kéne járni.

Abban viszont már nem vagyok biztos hogy bármit is csökkentene a fogyasztáson a 6sebességes váltó, ugyanis az áttételei cseppet sem hosszabbak (még a 6. sem!) mint az 5sebességesnek. Egészen pontosan a hatos váltó első két fokozata rövidebb, a harmadik egyforma, a negyedik és az ötödik szintén rövidebb, a hatodik fokozat áttétele pedig nagyjából megegyezik az 5 sebességes váltó ötödikjének áttételével. Mindezek mellett az új váltó végáttétele meg még rövidebb is annál ami most van az autótokban, szóval ez még csak tovább rontaná a helyzetet.

csak egy kérdés a jelenlegi váltóba nem lehet belecsempészni 1 + sebességet

nincs valakinek valami fájl az opel váltó típusokról és áttételezésükről

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt akartam írni, de kicsit utánanéztem és elbizonytalanodtam. Az M32 jelű váltó valóban csak H Astrában volt, viszont szerelték a Z17DTH jelű motorra is, az meg (mármint maga a blokk) lehet hogy nem is különbözik annyira az Y17DT-től hogy ne lehessen valahogy felszerelni... de ez csak tipp, sztem utána kéne járni.

Abban viszont már nem vagyok biztos hogy bármit is csökkentene a fogyasztáson a 6sebességes váltó, ugyanis az áttételei cseppet sem hosszabbak (még a 6. sem!) mint az 5sebességesnek. Egészen pontosan a hatos váltó első két fokozata rövidebb, a harmadik egyforma, a negyedik és az ötödik szintén rövidebb, a hatodik fokozat áttétele pedig nagyjából megegyezik az 5 sebességes váltó ötödikjének áttételével. Mindezek mellett az új váltó végáttétele meg még rövidebb is annál ami most van az autótokban, szóval ez még csak tovább rontaná a helyzetet.

Hali!

Én is agyaltam a témán.Szerintem más is kéne a váltón kívül h fel lehessen tenni(de a fene tudja)

Én az első 1,7 cdti áttételét találtam meg azon még 5-ös váltó volt de már hosszabb mint a dti.

Dti: 5.:0,76 Vég:3,55

cdti: 0,69 3,63

A képletet már sajna elfelejtettem de ha jól rémlik 3000-es fordulaton kb+10km/h.

Esetleg a 6-os áttételét leírhatnád.

Ami még gond lenne hogy sokkal hosszabb váltóhoz már kevés lenne a 75le/165nm.

Utolsó sebességben gyenge lenne persze tartani a tempót jó lenne,viszont ha jön egy kisebb emelkedő és elkezded nyomni a gázt lehet h a megtakarított gázolaj kimegy a kipun mert jobban erőlködik a verda.

Szóval nagyon el kéne találni az áttételt.

:o

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én is agyaltam a témán.Szerintem más is kéne a váltón kívül h fel lehessen tenni(de a fene tudja)

Én az első 1,7 cdti áttételét találtam meg azon még 5-ös váltó volt de már hosszabb mint a dti.

Dti: 5.:0,76 Vég:3,55

cdti: 0,69 3,63

A képletet már sajna elfelejtettem de ha jól rémlik 3000-es fordulaton kb+10km/h.

Esetleg a 6-os áttételét leírhatnád.

Ami még gond lenne hogy sokkal hosszabb váltóhoz már kevés lenne a 75le/165nm.

Utolsó sebességben gyenge lenne persze tartani a tempót jó lenne,viszont ha jön egy kisebb emelkedő és elkezded nyomni a gázt lehet h a megtakarított gázolaj kimegy a kipun mert jobban erőlködik a verda.

Szóval nagyon el kéne találni az áttételt.

:o

3000 f/p 130 km/h Z17DTL (azaz CDTI) Caravan

Link to comment
Megosztás:

EGR-AGR meg a hasonló kipufogógáz visszavezetésére szolgáló szelep, ami bizonyos motorterhelésnél visszaforgatja és újra elégeti a motortérben a haszontalan gázokat, és ez által kevesebb a káros anyag kibocsátás......

Hogy okos ötlet-e? Igen, hisz annyival is kevesebbet pufogunk ki a szabadba.

Motornak használ? Nem. Sőt, hátrálja is egy picit a teljesítményét. Egyrészt oxigénszegényebb levegő kerül a motorba, és még az is ritkább lesz, mivel melegebb.

Ráadásul, néhány évente (dízeleknél) ki kell pucerájozni az egész szívósort, mert ilyen lesz:

Ha a szelepet ilyennek látod, akkor már szét kell szedni, mert akkor belül még rosszabb:

cimg8505.jpg

7-8 éves autódnál, akár már így is kinézhet a szívósor:

showimage80010071313520.jpg

Hogy az Opelnél a mérnök urak buták-e, vagy nem tudják mit csinálnak? Nem, semmiféleképpen nem. vannak bizonyos szabványok amiknek meg kell felelniük, és így tudták azokat elérni. Amivel megjegyzem nincs is semmi baj, csak karban kell ezt is tartani. Megjegyzem nem csak Opelnél van ez.

Ezzel sajnos a szervizek is szeretnek visszaélni, és nagy pénzeket lehúzni, mert ha valaki laikus és nem hozzáértő elmegy egy ilyen hibával, egyből megvetetik vele az új, nem olcsó szelepet. Holott annak semmi baja.

Sok minden hibalehetőség van, és nagyon utána kel ezeknek járni, mert az ember a gatyáját is kiköltené....

Egyébként én is azon vagyok, hogy lezárjam, meg is van rá az ötletem, hogy hogyan verjem át az ECU-t, meg is építettem már a kis áramkört, csak egy picit lusta vagyok, és még nem teszteltem le..... :o

Link to comment
Megosztás:

Asztakurva. Ez nem gyenge rittyó. Lehet tudni, hogy mindezen szép eredmény, mennyi elfogyasztott kilométer után jött össze?

VAgy esetleg van valami periódus amire azt mondhatjuk, hogy pl. min. 50 000-ként kell puceválni, de legalább 5 évente?

6-os váltó:

Hát nem tudom, nem lehet azért olyan rossz az, persze a számok lehet mást mondanak áttételek stb. Azért ha 5-ben 3000 fordulaton, 130 km/ h megyek. Ugyan ezt 6-osban megtehetem mondjuk 2000 fordulation, akkor az már nem lenne rossz. Persze csak autópályán lehetne érezni a különbséget. De a magamfajta öreguras dízeles vezetők is használhatnák. :o

Valami olyasmi ez nekem mint a tempomat. Közúton nem feltétlen látom értelmét, de pályán már annál inkább. ( gondolkodok a beszerelésén :D )

Link to comment
Megosztás:

Asztakurva. Ez nem gyenge rittyó. Lehet tudni, hogy mindezen szép eredmény, mennyi elfogyasztott kilométer után jött össze?

VAgy esetleg van valami periódus amire azt mondhatjuk, hogy pl. min. 50 000-ként kell puceválni, de legalább 5 évente?

6-os váltó:

Hát nem tudom, nem lehet azért olyan rossz az, persze a számok lehet mást mondanak áttételek stb. Azért ha 5-ben 3000 fordulaton, 130 km/ h megyek. Ugyan ezt 6-osban megtehetem mondjuk 2000 fordulation, akkor az már nem lenne rossz. Persze csak autópályán lehetne érezni a különbséget. De a magamfajta öreguras dízeles vezetők is használhatnák. :o

Valami olyasmi ez nekem mint a tempomat. Közúton nem feltétlen látom értelmét, de pályán már annál inkább. ( gondolkodok a beszerelésén :D )

Én 120e-nél takarítottam kb harmad annyi volt benne mint a képen :)

Lehet annál a motornál más is közrejátszott h ilyen durván kokszos.(olajfogyás,turbó,szimering)

Vagy sokkal több km. :)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként én is azon vagyok, hogy lezárjam, meg is van rá az ötletem, hogy hogyan verjem át az ECU-t, meg is építettem már a kis áramkört, csak egy picit lusta vagyok, és még nem teszteltem le..... :o

Kiváncsi vagyok mire jutsz vele, mert páran már próbálkoztak, nem sok sikerrel.

Link to comment
Megosztás:

EGR-el kapcsolatban: Semmi haszna alkatrész.

ha valaki tud szabaduljon tőle, minden tekintetben Csabi_dti-vel tudok egyet érteni.

az Y17Dt nem veszi észre a lezárást, így az "akciónak" csak pozitív hatásai lesznek.

Lezárás előtt sokszor dobott hibát, majd utána ritkábban..............mint kiderült a vezérlőszelep volt a ludas, tehát elektronika bekötve, EGR vákuumcső ledugózva. Hibajelzés semmi

Ne jöjjön nekem senki a környezetvédelemmel, mikor több hónapig ömlött a nyersolaj az óceánba. Aztán a sok traktor, busz. Egy fojtatlan kétütemű robogó többet szennyez mint ez.

Az y20DTH sajnos észreveszi az EGR hiányát

Link to comment
Megosztás:

EGR-el kapcsolatban: Semmi haszna alkatrész.

ha valaki tud szabaduljon tőle, minden tekintetben Csabi_dti-vel tudok egyet érteni.

az Y17Dt nem veszi észre a lezárást, így az "akciónak" csak pozitív hatásai lesznek.

Lezárás előtt sokszor dobott hibát, majd utána ritkábban..............mint kiderült a vezérlőszelep volt a ludas, tehát elektronika bekötve, EGR vákuumcső ledugózva. Hibajelzés semmi

Ne jöjjön nekem senki a környezetvédelemmel, mikor több hónapig ömlött a nyersolaj az óceánba. Aztán a sok traktor, busz. Egy fojtatlan kétütemű robogó többet szennyez mint ez.

Az y20DTH sajnos észreveszi az EGR hiányát

Szia! Nem kis vitát generáltam ezzel a kipupufogógáz visszavezetés lezárással. De legalább itt a végére megkaptam tőled a várva várt választ. A visszavezető csövet a kipufogó könyöknél, vagy a szívóoldalnál zártad le? Vagy az EGR-t vezérli a vákum és annak a csövét dugóztad le értelmezésem szerint (Elég "tanuló gyerek" vagyok még ebben a dízeles témában.)?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.