Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Hello,

egy ismerősömnek fura problémája van: Astra G 1.7 D melegen nehezen indul, hidegen pöccre. Van ötletetek?

Na, válaszolok magamnak, hátha segít majd valakinek. Az ominózus problémát a befecskendező-rendszer meghibásodása okozta. Injektorcsere munkadíjjal 200k körül.

Ugyanakkor a saját problémám még aktuális, egyszerűen nem húz az autó. 80km/h-ig még korrektnek mondanám, de utána csak vánszorog a mutató felfelé, 120 után meg imádkozni kell neki.

Rárakattam gépre, a légtömegmérő hibáját mutatta, kicseréltem, de a probléma maradt.

Van ötletetek?

TD, 2000 motorral

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

2.0DTI 16v (Y20DTH) gépem van, természetesen AGR-problémával (vákumos).

Kitakarítás nem segített, szétszedéskor azt tapasztaltuk, hogy a vákum nem húzza be a szelepet (kézzel benyomható).

Az elektromos elosztóig jól szív a vákum (ott rákötve a szelepre behúzza), de nyilván így nem működtethető...

Valaki tudna megoldást a problémámra? Vakoljam le a szelepet? A cél az lenne, hogy ne jelezzen vissza.... mert nincs teljesítményem.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

2.0DTI 16v (Y20DTH) gépem van, természetesen AGR-problémával (vákumos).

Kitakarítás nem segített, szétszedéskor azt tapasztaltuk, hogy a vákum nem húzza be a szelepet (kézzel benyomható).

Az elektromos elosztóig jól szív a vákum (ott rákötve a szelepre behúzza), de nyilván így nem működtethető...

Valaki tudna megoldást a problémámra? Vakoljam le a szelepet? A cél az lenne, hogy ne jelezzen vissza.... mert nincs teljesítményem.

Hali!

A jelek szerint nem az egér miatt nincs teljesítményed.

Ott valami más a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Na, válaszolok magamnak, hátha segít majd valakinek. Az ominózus problémát a befecskendező-rendszer meghibásodása okozta. Injektorcsere munkadíjjal 200k körül.

Ugyanakkor a saját problémám még aktuális, egyszerűen nem húz az autó. 80km/h-ig még korrektnek mondanám, de utána csak vánszorog a mutató felfelé, 120 után meg imádkozni kell neki.

Rárakattam gépre, a légtömegmérő hibáját mutatta, kicseréltem, de a probléma maradt.

Van ötletetek?

TD, 2000 motorral

Hali!

A befecskendező-rendszer és az injektor szavakat érdekes olvasni egy diesellel kapcsolatban. :D

Saját problémád esetén pedig légtömegmérőt kár volt cserélni.

Szívósor és MAP szenzor takarítás.

De ezeket már annyiszor tárgyaltuk, hogy unom folyamatosan leírni.

Módosítva : Big Nose
Link to comment
Megosztás:

Hali!

A befecskendező-rendszer és az injektor szavakat érdekes olvasni egy diesellel kapcsolatban. :D

Saját problémád esetén pedig légtömegmérőt kár volt cserélni.

Szívósor és MAP szenzor takarítás.

De ezeket már annyiszor tárgyaltuk, hogy unom folyamatosan leírni.

Külön köszi, hogy újra leírtad, nekem új volt, nyilván rossz helyen vagy/és nem eleget olvastam. Holnap próbálkozom is vele, már nagyon várom, hogy rendben legyen.

Dízel autóknál a befecskendező rendszernek nem része a négy injektor?

Nem értek hozzá egyáltalán, a nagybátyám autójánál mondta a szaki, hogy az injektorok egy részét cserélni kell, azok pedig injektálnak, befecskendeznek, gondolnám én. :) 1.7 dízeles autója van.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A jelek szerint nem az egér miatt nincs teljesítményed.

Ott valami más a ludas.

gépre rákötve AGR szelep hibát írt. amikor a vákumot az elosztó előtt dugtuk a szelepre(működtette azt direktben), azonnal elaludt a "csek" lámpa... ezért gyanakodunk h lehet nem szelepet kell cserélni, hanem a vákum gyenge az elosztás után...

teljesítmény csökkenés nem folyamatos, csak amikor kivillan a lámpa... leggyakrabban ha megállok akkor villan ki, de van rá példa h 140-nél 3ezres fordulaton. egyre gyakoribb, most kb az út 80%-ánál világít...

valakinek ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Külön köszi, hogy újra leírtad, nekem új volt, nyilván rossz helyen vagy/és nem eleget olvastam. Holnap próbálkozom is vele, már nagyon várom, hogy rendben legyen.

Dízel autóknál a befecskendező rendszernek nem része a négy injektor?

Nem értek hozzá egyáltalán, a nagybátyám autójánál mondta a szaki, hogy az injektorok egy részét cserélni kell, azok pedig injektálnak, befecskendeznek, gondolnám én. :) 1.7 dízeles autója van.

Nagyon nem.

Az injektor (befecskendező) a benzinesek sajátja.

A dieseleknek adagolójuk van amit a porlasztó csúcs "fecskendez be".

Ha a "szaki" mást mond, akkor - sajnos azt kell mondjam - nagyon felejtős, mert alapvető hiányosságai vannak.

Vagy csak - kihasználva a hozzá nem értéseteket - ködösít.

Ez esetben is felejtős.

De megint leírom.

A te esetedben szívósort és MAP szenzort kell takarítani és így sötétben tapogatózva azt mondom,

hogy nagy sansszal rendbejön a verdád

Persze nagy segítség lett volna, ha leírod a futásteljesítményt a legutóbbi nagyobb beavatkozástól (és mi volt az),

vagy a vásárláskori kilométeróra állástól.

Turbolyuk felett hallod -e működni a turbót, vagy kuss van.

Változott-e az olaj- és/vagy az üzemanyag fogyás drasztikusan.

Füstöl, mint az állat, de kékes/fekete, hupilila (ahogy tetszik) füstje van. stb.

Mert az most olyan, mint ha lódoktortól várnád a gyógyulást, de nem mondtál neki mást, mint hogy "doktor úr ... szarul vagyok. Mindenhol fáj." :D

Gondolom érthető és nem sértettelek meg.

Módosítva : Big Nose
Link to comment
Megosztás:

gépre rákötve AGR szelep hibát írt. amikor a vákumot az elosztó előtt dugtuk a szelepre(működtette azt direktben), azonnal elaludt a "csek" lámpa... ezért gyanakodunk h lehet nem szelepet kell cserélni, hanem a vákum gyenge az elosztás után...

teljesítmény csökkenés nem folyamatos, csak amikor kivillan a lámpa... leggyakrabban ha megállok akkor villan ki, de van rá példa h 140-nél 3ezres fordulaton. egyre gyakoribb, most kb az út 80%-ánál világít...

valakinek ötlet?

Neked is csak azt tudom írni, mint Kincának.

Minden ki lett tárgyalva százszor (az mondjuk igaz, hogy melós és egyszerűbb kérdezni,

mert több száz kommentet végig kell olvasni érte).

De aki nagyon akar, az ...

Szóval mégegyszer.

A hibakódok nem (feltétlen) konkrét egységet jelölnek, még ha azt is írja ki.

Annyit jelöl, hogy az ahhoz tartozó vonalon (pl. vákuum, szenzor, elektromos rendszer stb.) kutakodj.

A te esetedben (nem tudom, nálatok mit jelent az "elektromos elosztó") az EGR szelepet dobta ki.

Te ezt ez alapján le akarod falazni.

Azt az EGR szelepet, ami bevallásod szerint kézzel benyomható.

Igaz persze ez a normál, egészséges állapota.

De szájjal meg tudod annyira szívni, hogy nyisson.

Adalékként mondom, hogy az EGR alapból zár.

Tehát ha nincs vákuum (mondjuk lehúzod a vákuum csövet), akkor olyan mint ha lefalaztad volna.

Persze hibakódot dobni fog, de nem változik a teljesítmény.

Ezért mondom, hogy máshol keresgélj.

Pl. kerítsen a szerelőd egy vákuum-órát és mérjétek ki mind a három szelepet.

0,8 BAR felett kell teljesíteniük.

Ha óra nincs, akkor egy másik szelepre átkötve és a légszívócsövet lehúzva tükörrel megnézheted, hogy működik-e.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Korábban már irtam, hogy az opel astra g 1.7 cdti 80. Le. Autom kormol mint az állat, főleg magas fordulaton két alkalommal is ráolvatak a hibakodra, a map szenzort hozta ki hibanak. Elbittem szereohöz aki kiszedte, ehy kicsit koszos volt es féktisztitóval kitisztította majd kompresszorral ki is fújatta. Ezután a hazavezető uton 5 km nem füstölt iletve úrsjáraton 3000 fordulaton sm kormolt, alacsony fordulatról is kapta magát kónnyebben ment. Másnap megint kormolt majd a hibakód is ujra előjött. Ezek uzán már szerintem veszek bele egy új map szenzort unixnal a Hans Pries 23 ezer kedvezmennyel kb 11 ezer. Bagy tudtok jobbat mondani? Arra is gondolta, hogy bontoban kicserélem egy bontottra majd kiprobalom es ha jo, akkor megveszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2002-es 1.7 dti isuzu astrám, 2 évesen 63.000km-el vettem 11 éve, azóta én használom. Olajcsere 10.000km-enként(minden szűrővel). Most 254.000km-nél áll az óra. A probléma a következő: az utóbbi 4-5000 km alatt, néha olyan az autó melegen, mintha nem lenne benne erő. Hidegen 2000 körül megindul, érzem amikor elkezd húzni a turbó, de melegen már nem érzem mikor nyit. Menni megy, de hidegen sokkal jobban húz. Néha olyat csinál mostanában, amikor a klíma és a világítás be van kapcsolva, hogy kettesben nem gyorsul, hanem lassul egy ideig, ilyenkor sok füst jön ki hátul a kipufugóból, de 3-4 mp után egyszer csak észhez tér és elkezd gyorsítani, de elég gyengén. A gond az, hogy ezt az M3-ason 120-nál is eljátszotta, amikor mentünk nyaralni. Hatvan körül nem bírt felmenni egy emelkedőn és ekkor mintha kékes füstöt is láttam volna. Hiába nyomtam padlógázt, nem gyorsult, hanem lassult az autó. Ezt mégegyszer eljátszotta egy pihenőben, de alapjáraton 2-esben jött a kékes füst belőle gyorsításkor. Kékes füstöt ezen 2 alkalommal láttam kijönni belőle.

Még egy fucsaság volt: Ausztriában egy emelkedőn felfelé kb. 0.5 mp-re leállt a motor a tempomattal és hatalmasat rántott amikor újraindult. Ez a kékes füst után kb 1500km-el volt visszafelé. Ekkor is előfordult, hogy nem akart rendesen gyorsítani, nem bírt megmászni egy enyhe emelkedőt. Padlógázra lassult, de enyhe gázadásra gyorsult.

Olajat semmit nem eszik, a hűtővizem sem tűnik el sehova, tiszta. Nem füstöl, tesóm jött utánam és néztük többször is. Fogyasztás jó, 4.8-5.2 között.

Semmilyen hibát nem jelez a műszerfal. Hidegen, melegen pöccre indul.

Ja és még egy dolog ami feltűnt, eddig a hűtővíz beállt 85 fokra, most vándorol 80-90 fok között. Alacsony sebességen és fordulaton hidegebb hőmérsékletnél elfekszik 80 körülre, de nagyobb sebességen és fordulton beáll 85-re, városban meg inkább 90 körül van, lámpánál pédául. Nem tudom ez számít-e. Bár lehet ez thermosztát hiba is, egyszer már csélve lett évekkel ezelőtt.

Remélem valaki tud segíteni, aki esetleg már találkozott ezzel a problémával. Mielőtt elvinném szerelőhöz.

Idei javítások:

generátor kompletten, csapágyakkal stb

olajhűtő kilyukadt, belenyomta az olajat a vízbe

251.000km vezérműszíj, hosszbordás szíj, feszítők, vízpumpa csere

jobb első csapágy

első féktárcsák, fékek

fűtőradiátor O gyűrűk, jobb első ülés kárpitot is ki kellett szedni, mert telefolyt az alja hűtővízzel

középső kipufogódob

főtengely helyzet jeladó( tavaly nyáron, olasz utángyártottra cserélve, akkor is nyaralás előtt adta meg magát 1 nappal)

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Atis

Link to comment
Megosztás:

Szia

-tőlem szerintem itt sokkal okosabbak is vannak, de a véleményem szerint egy motor - EDU - ECU diagnosztikát nagyon kellene csinálni és én átnézném a helyedben még a vákuumcsöveket, vákuumszelepeket, légtömegmérőt .... szóval annyi mindent írtál, hogy .... mindent.

Lehet, hogy van hibakódod, csak nem jelzi...

- van egy nagyon jó EDU-ECU diagos ember Márton Csaba, ő Gyulán található. Nem tudom te merre vagy, én csak őt tudom ajánlani és nagyon jó tapasztalatból teszem. ( a tel.száma: +36 20 985 3321) .

Bp.-en is beszélnek valamilyen Wessz műhelyről, nem tudom jól írom-e.... nem ismerem. Ha visszakeresel rá biztosan megtalálod Őt is..

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia

-tőlem szerintem itt sokkal okosabbak is vannak, de a véleményem szerint egy motor - EDU - ECU diagnosztikát nagyon kellene csinálni és én átnézném a helyedben még a vákuumcsöveket, vákuumszelepeket, légtömegmérőt .... szóval annyi mindent írtál, hogy .... mindent.

Lehet, hogy van hibakódod, csak nem jelzi...

- van egy nagyon jó EDU-ECU diagos ember Márton Csaba, ő Gyulán található. Nem tudom te merre vagy, én csak őt tudom ajánlani és nagyon jó tapasztalatból teszem. ( a tel.száma: +36 20 985 3321) .

Bp.-en is beszélnek valamilyen Wessz műhelyről, nem tudom jól írom-e.... nem ismerem. Ha visszakeresel rá biztosan megtalálod Őt is..

Üdv.

Köszönöm szépen, elvittem ma szerelőmhöz. Légtömegmérőt tárolta el hibának, és ugrál az általa adott érték, mint a nikkelbolha. De gázolajat találtunk a motorvezérlőben. Nem sok, de láthatón olajos, kérdésem még az lenne, ha ezt a szelepet ami a hibát okozza kicseréljük, akkor a motorvezélőt is szét kell szedni és kipucolni, vagy csak a lábaknál kell valami gázololaj oldó sprayvel lefújni? Magyarul a vezélőbe a lábaknál be tudja nyomni a gázolajat? Gondolom itt már többek belefutottak ebbe a hibába. Addig nem mennénk tovább, míg ez a hiba el nem hárult. Nem tudom ez okozhatja-e az fentebb említett hibákat.

Itt találtam jó áron gyári szelepet bele 35ért:

http://racing-bazar.hu/alkatresz/uzemanyagszivattyu_ac-pumpa_tank/uj_denso_adagoloba_valo_elotoltes_szabalyzo_es_mennyiseg_allito_szelep_elado

Gondolom a motorkód a lényeg. Köszönöm előre is a segíséget. A lebontást pár hozzászólással előbb megtaláltam. Az szerintem menni fog. Hátulról, az adagolóvezérlő felől.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit. Pár hónappal ezelőtt írtam ide egy opel astra g problémával. Y20dt ha jól emlékszem rá. Az autót most kaptam vissza a szerelőtől január óta nála volt. Adagolókat cserélt rajta meg kitudja még mit. A problema alapvetően az volt hogy nem indult. Tekerte a motort a biztosítékok rendben szerintem az adagolónak sem volt baja. A kompjúter azt a hibát adta hogy üzemanyag ellátás hiba. 6 hönap alatt megoldotta a problémát úgy hogy az üzemanyag szűrő elé rakott egy kézi pumpát. Na most minden reggeli indítás előtt pumpáni kell. Jelenleg tökéletesen működik ha felpumpálom. A problémám az hogy nem hiszem hogy egy ilyen autónak csak ezzel a módszerrel kell beindulnia. Mi lehet a baja?

Link to comment
Megosztás:

Szia. Bár nem vagyok autószerelő de egy 5 ezrest rakják arra hogy lelevegősödik a rendszer valahol és ezért van a hiba. Első körben ellenőrizném a résolaj csöveket majd az adagolótól vissza a tank felé pl szűrőház tömítetsége stb. Ha ezeknél semmi akkor is van még egy tippem.: van valami tömítés a porlasztóknál is és arra is szokták mondani hogy attól is levegősödhet ha nem tömítenek. Remélem tudtam segíteni.

Üdvözlök mindenkit. Pár hónappal ezelőtt írtam ide egy opel astra g problémával. Y20dt ha jól emlékszem rá. Az autót most kaptam vissza a szerelőtől január óta nála volt. Adagolókat cserélt rajta meg kitudja még mit. A problema alapvetően az volt hogy nem indult. Tekerte a motort a biztosítékok rendben szerintem az adagolónak sem volt baja. A kompjúter azt a hibát adta hogy üzemanyag ellátás hiba. 6 hönap alatt megoldotta a problémát úgy hogy az üzemanyag szűrő elé rakott egy kézi pumpát. Na most minden reggeli indítás előtt pumpáni kell. Jelenleg tökéletesen működik ha felpumpálom. A problémám az hogy nem hiszem hogy egy ilyen autónak csak ezzel a módszerrel kell beindulnia. Mi lehet a baja?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, elvittem ma szerelőmhöz. Légtömegmérőt tárolta el hibának, és ugrál az általa adott érték, mint a nikkelbolha. De gázolajat találtunk a motorvezérlőben. Nem sok, de láthatón olajos, kérdésem még az lenne, ha ezt a szelepet ami a hibát okozza kicseréljük, akkor a motorvezélőt is szét kell szedni és kipucolni, vagy csak a lábaknál kell valami gázololaj oldó sprayvel lefújni? Magyarul a vezélőbe a lábaknál be tudja nyomni a gázolajat? Gondolom itt már többek belefutottak ebbe a hibába. Addig nem mennénk tovább, míg ez a hiba el nem hárult. Nem tudom ez okozhatja-e az fentebb említett hibákat.

Itt találtam jó áron gyári szelepet bele 35ért:

http://racing-bazar.hu/alkatresz/uzemanyagszivattyu_ac-pumpa_tank/uj_denso_adagoloba_valo_elotoltes_szabalyzo_es_mennyiseg_allito_szelep_elado

Gondolom a motorkód a lényeg. Köszönöm előre is a segíséget. A lebontást pár hozzászólással előbb megtaláltam. Az szerintem menni fog. Hátulról, az adagolóvezérlő felől.

Szia

- a 357.-oldal #7128 h.szólásban leírtam a tapasztalatokat a gázolajos ECU-ról, hát ha visszakeresel a hozzászólásaimra akkor láthatod, hogy én akkor nagyot szívtam az EDU-val is majd az ECU-val is, ezért írtam, hogy az általam javasolt szakember az Márton Csaba. Nagyon segítőkész és érti a dolgát. Ez nem jelenti azt, hogy mások nem értenek hozzá, de pld.-ul én csak őt tudom javasolni ez ügyben,ha meghal az EDU vagy az ECU. ..... tapasztalatból mondom.

Azóta is hibátlan a szekér és nagyon megy.

( Ui.:

Más....

- az előtöltés szabályozó szelepet cserélni kell, ha engedi a gázolajat. ( nem szabad javítgatni! ) a cseréje viszont aknáról lehetséges, de nagy szívás ! Egyben az ECU-t viszont nagyon meg kell nézni a gázolajosodás miatt,

szakember nagyon javasolt hozzá.

- amikor új EDU-t "hegesztett" nekem Csaba, akkor új mennyiség szabályozó szelepet is tettünk az adagolóra. )

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2005.évjáratú, Opel Astra G 1.7cdti(Z17DTL) szgk. -m.Ki lettek takarítva a EGR szelephez tartozó csövek,pillangószelep stb. mivel tele volt korommal ill. a műszerfalon világított a sárga visszajelző.Azóta, az autó szebben és jobban megy,a visszajelző már nem világít,de alkalmanként álló helyzetben, esetleg alacsonyabb fordulaton leáll, és nehezen indul újra.Hol sokat, hol kevesebbet kell köszörülni, mire beindul, viszont lejtős pályán, sebességbe téve beindul.Magasabb fordulattal, mint autópálya, nem áll le, és jól húz, nem füstöl.Az autóban 300ezer km. van,és nem eszi az olajat.Kérem, hogy aki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma, azt szívesen venném.Feleslegesen nem akarok pl.EGR szerepet vásárolni, ha nem azzal van a baj.Bp.-en vagy Pest megyén belül elviszem bárhová, ha valaki tudna rá megoldást.Ha csak szóban tudtok infót, az sem baj, csak legyen valami megoldás rá Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2005.évjáratú, Opel Astra G 1.7cdti(Z17DTL) szgk. -m.Ki lettek takarítva a EGR szelephez tartozó csövek,pillangószelep stb. mivel tele volt korommal ill. a műszerfalon világított a sárga visszajelző.Azóta, az autó szebben és jobban megy,a visszajelző már nem világít,de alkalmanként álló helyzetben, esetleg alacsonyabb fordulaton leáll, és nehezen indul újra.Hol sokat, hol kevesebbet kell köszörülni, mire beindul, viszont lejtős pályán, sebességbe téve beindul.Magasabb fordulattal, mint autópálya, nem áll le, és jól húz, nem füstöl.Az autóban 300ezer km. van,és nem eszi az olajat.Kérem, hogy aki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma, azt szívesen venném.Feleslegesen nem akarok pl.EGR szerepet vásárolni, ha nem azzal van a baj.Bp.-en vagy Pest megyén belül elviszem bárhová, ha valaki tudna rá megoldást.Ha csak szóban tudtok infót, az sem baj, csak legyen valami megoldás rá Köszönöm.

a Wesszi szerviz törökbálinton nagyon otthon van +36208236366.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma reggel elindultam az autóval, és pár km megtétele után leáll.Utána vagy jó 30-40 percig próbáltam beindítani, de nem sikerült.Erre berágtam, és haza sétáltam, utána vissza mentem egy bő óra múlva, és már újra indult.Utána ki Törökbálintra Wesszihez, ami tőlünk 60km az M0.-án,és útķözben nem állt le, gondolom a nagyobb fordulat miatt.Wesszinél legalább 20-30 percig járattuk, minden eredmény nélkül, mert nem állt le.Mivel nem állt le, így hibakódot sem tudtunk olvasni.Abban maradtunk, ha újra leáll, akkor kiviszem ismét hozzá.Csak mi van akkor, ha valahol az M0.-án áll le, mert akkor már lehet, hogy csak a tréler segíthet.Találgatni találgattunk, hogy mi lehet a hiba, és a főtengely jeladóra gondoltak a fiúk, de hibakód nélkül, ez csak találgatás.Szóval, ha van valakinek,valami ötlete, akkor megköszönném, mert az autóval, nem igazán merek elindulni, pláne ha még a családot is vinnem kell valahová.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma reggel elindultam az autóval, és pár km megtétele után leáll.Utána vagy jó 30-40 percig próbáltam beindítani, de nem sikerült.Erre berágtam, és haza sétáltam, utána vissza mentem egy bő óra múlva, és már újra indult.Utána ki Törökbálintra Wesszihez, ami tőlünk 60km az M0.-án,és útķözben nem állt le, gondolom a nagyobb fordulat miatt.Wesszinél legalább 20-30 percig járattuk, minden eredmény nélkül, mert nem állt le.Mivel nem állt le, így hibakódot sem tudtunk olvasni.Abban maradtunk, ha újra leáll, akkor kiviszem ismét hozzá.Csak mi van akkor, ha valahol az M0.-án áll le, mert akkor már lehet, hogy csak a tréler segíthet.Találgatni találgattunk, hogy mi lehet a hiba, és a főtengely jeladóra gondoltak a fiúk, de hibakód nélkül, ez csak találgatás.Szóval, ha van valakinek,valami ötlete, akkor megköszönném, mert az autóval, nem igazán merek elindulni, pláne ha még a családot is vinnem kell valahová.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma reggel elindultam az autóval, és pár km megtétele után leáll.Utána vagy jó 30-40 percig próbáltam beindítani, de nem sikerült.Erre berágtam, és haza sétáltam, utána vissza mentem egy bő óra múlva, és már újra indult.Utána ki Törökbálintra Wesszihez, ami tőlünk 60km az M0.-án,és útķözben nem állt le, gondolom a nagyobb fordulat miatt.Wesszinél legalább 20-30 percig járattuk, minden eredmény nélkül, mert nem állt le.Mivel nem állt le, így hibakódot sem tudtunk olvasni.Abban maradtunk, ha újra leáll, akkor kiviszem ismét hozzá.Csak mi van akkor, ha valahol az M0.-án áll le, mert akkor már lehet, hogy csak a tréler segíthet.Találgatni találgattunk, hogy mi lehet a hiba, és a főtengely jeladóra gondoltak a fiúk, de hibakód nélkül, ez csak találgatás.Szóval, ha van valakinek,valami ötlete, akkor megköszönném, mert az autóval, nem igazán merek elindulni, pláne ha még a családot is vinnem kell valahová.

Nem akarok okoskodni, nem tudom "még mit" csinálhat a felsőholtpont jeladó,

de ez nem jellezmő rá.

Ami ismerős ettől az egységtől, az inkább a hullámzó alapjárat.

Beindulás utáni erőtlenkedés, majd többszöri leállás.

Nekem ez (az általad leírt jelenség) alapján inkább valami üzemanyagellátási hibára utal.

benyeltél valami szemetet, amit valahogy kitoltál.

de ez csak egy tipp.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok okoskodni, nem tudom "még mit" csinálhat a felsőholtpont jeladó,

de ez nem jellezmő rá.

Ami ismerős ettől az egységtől, az inkább a hullámzó alapjárat.

Beindulás utáni erőtlenkedés, majd többszöri leállás.

Nekem ez (az általad leírt jelenség) alapján inkább valami üzemanyagellátási hibára utal.

benyeltél valami szemetet, amit valahogy kitoltál.

de ez csak egy tipp.

Szia!

Azóta valamivel közelebb kerültem a megoldáshoz, mert otthon, az udvarban járattal az autót, és hál istennek 5 perc után, végre magától leáll. Így már tudott hibakódot produkálni, ami a P1335 volt.Az autóra csatlakoztatott számítógép a kód alapján,motorfordulatszám érzékelő írt ki.Na most akkor, jó lenne tudni, hogy ez akkor mi is valójában.A hibaleolvasó számítógépen, a motorfordulatszám hibás adatot mutatott, viszont az autóban a műszerfal fordulatszámmérő meg jó volt.Akkor most tanácstalan vagyok, mert nem tudom, hogy a főtengely jeladó adja-e a jelet, az elektronikának a fordulatszámmal kapcsolatban, vagy esetleg más jeladó felel ezért?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Új vagyok itt. Lenne egy problémám. Van egy g astrám ecotec motorral szerelt,motorkódja z17dtl.Sajnos a múlthéten lerobbantam vele.Csak húzásra indul,utána szépen jár,de ha leállítom nem indul újra,csak tekerteti,de nem indul be.Most volt tank cserélve,Németországban robbantam le vele, ott azt mondták,hogy meghalt a magasnyomású pumpa.De onnan saját lábán jött haza. Ismerős kijött hogy hazahúz,de húzásra indult, utána még vagy 6-szor simán beindult leállítás után,de pesten megálltunk,s utána már csak húzásra indul,s mellette valahol folyik az üzemanyag. Kérdésem,hogy vajon mi lehet a baja a szerelők tanácstalanok. Van aki adagolóhibára gyanakszik, van aki gyújtáskapcsolóra. Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni.

Módosítva : jjjkkk
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.