Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Ha már szívósor takarítás.

Az én autómon -Z17DTL- is ki lett takarítva a fojtószelep ház, az EGR, valamint a komplett szívósor, mivel igencsak füstölt, akkor is, ha állandó sebességgel közlekedtem.

A takarítás után jelentkezett a probléma, miszerint a kocsi beindul -egy kicsit tovább kell "tekertetni", mint korábban- alapjáraton jár, apróbb ingadozásokat lehet érezni, majd kb. 20-25 másodperc után leáll, mintha kifogyott volna az üzemanyag.  Ezután már nagyon nehezen lehet beindítani, kétszer-háromszor is kell indítózni, mire nehezen beindul. Amikor beindul, utána már normálisan jár. Hibakód nincs.

Teljesen random módon játssza ezt el, van amikor reggel az első indulásnál, de olyan is előfordult már, hogy egész napon utazás után, üzem meleg motornál a parkolóból elindulva.

Az akkumulátor saru már többször is levételre került, hogy az ECU álljon vissza alapbeállításra, de ez nem oldotta meg a problémát. Olyan az egész, mintha levegősödne a rendszer, de a motortérben nincs gázolajszag. Egyébként a füstölés megszűnt.

 

Mitől lehet ez a probléma? Segítségeteket előre is köszönöm!

 

A levegősödés valószínű, nem volt gázolajszűrő csere mostanában? Nem tudom, hogy a szivórész takarítással összefügg-e nincs előttem a Z-s motor felépítése sajnos..... De érdemes átnézni, ellenőrizni a csatlakozásokat.

Esetleg holtpont jeladó is lehetséges, szerintem........ Valamint adagolóvezérlő elektronika volt javítva?

Link to comment
Megosztás:

A levegősödés valószínű, nem volt gázolajszűrő csere mostanában? Nem tudom, hogy a szivórész takarítással összefügg-e nincs előttem a Z-s motor felépítése sajnos..... De érdemes átnézni, ellenőrizni a csatlakozásokat.

Esetleg holtpont jeladó is lehetséges, szerintem........ Valamint adagolóvezérlő elektronika volt javítva?

Az első állításaidat tényleg érdemes megnézni. Az utolsó már nem igaz, mert a z17dtl már nem adagolós. :)
Link to comment
Megosztás:

tiszteletem. az a kérdésem hogy y17dt-m van alacsony sebességi fokozatban miért dob fekete füstöt a kihuzatásnál egy fél éve csinálja .miért? egyébként mint a golyó .

 

Azt mondanám, hogy természetes jelenség, de nem tudom, hogy optimalizált-e a vezérlőd, vagy gyári. Egyébként ha alacsony fokozatban odalépek neki, az enyém is dobott fekete füstöt még gyári beállításokkal is. Optimalizáltnál is van ilyen jelenség.

 

Néha ki is kell kormolni a rendszert, nehogy valami eltömődjön! :)

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem. az a kérdésem hogy y17dt-m van alacsony sebességi fokozatban miért dob fekete füstöt a kihuzatásnál egy fél éve csinálja .miért? egyébként mint a golyó .

Szia

 - az enyém is "újrahegesztett" EDU és szintén dob füstöt ha odalépek neki, de viszont nagyon megy ! Szuper!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondanám, hogy természetes jelenség, de nem tudom, hogy optimalizált-e a vezérlőd, vagy gyári. Egyébként ha alacsony fokozatban odalépek neki, az enyém is dobott fekete füstöt még gyári beállításokkal is. Optimalizáltnál is van ilyen jelenség.

 

Néha ki is kell kormolni a rendszert, nehogy valami eltömődjön! :)

gyári vezérlöm de fél évvel elöttig nem csinálta csak javitották . nekem azota megy "nagyon "miota a régi turbo ki lett cserélve. Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

A levegősödés valószínű, nem volt gázolajszűrő csere mostanában? Nem tudom, hogy a szivórész takarítással összefügg-e nincs előttem a Z-s motor felépítése sajnos..... De érdemes átnézni, ellenőrizni a csatlakozásokat.

Esetleg holtpont jeladó is lehetséges, szerintem........ Valamint adagolóvezérlő elektronika volt javítva?

 

 

Az első állításaidat tényleg érdemes megnézni. Az utolsó már nem igaz, mert a z17dtl már nem adagolós. :)

Helló!

Igen, ez már közös nyomócsöves, nincs adagoló.

Szűrőcsere korábban volt, a szívósor takarításig nem volt probléma.

Holtpont jeladót kizárnám, mert nagyon valószerűtlennek tűnik, hogy éppen a tisztítással egy időben adja meg magát.

Tegnap átnéztem a szűrőtől a nyomócsövekig a csatlakozásokat, átmozgattam az elektromos csatlakozókat, mindet befújtam kontakt spray-vel. Azóta kétszer indítottam, mindkét alkalommal pöcc-röff indulás, és nem állt le. Nem tudom, mitől javult meg, illetve megjavult-e egyáltalán, de remélem így marad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy 2-3 hónapja fennálló problémám miszerint menet közben balra kanyarodásnál a jobb elejévől nyekergést hallok az autóból!

Szerelőnél akkor voltam vele, futóművet stb átnézte de nem talált semmit, kicserélte a toronycsapágyat, tesztelte a hang elmúlt, én sem hallottam amikor hazamentem vele, de másnap megint kezdte!

Viszont!

Most a nagy esőzések voltak és ma meg mentem megint az autóval de semmi hangja kanyarban?!!!

Ez most ilyenkor mi? ?

Az autó 1999-es X17DTL

Módosítva : padarmisi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy 2-3 hónapja fennálló problémám miszerint menet közben balra kanyarodásnál a jobb elejévől nyekergést hallok az autóból!

Szerelőnél akkor voltam vele, futóművet stb átnézte de nem talált semmit, kicserélte a toronycsapágyat, tesztelte a hang elmúlt, én sem hallottam amikor hazamentem vele, de másnap megint kezdte!

Viszont!

Most a nagy esőzések voltak és ma meg mentem megint az autóval de semmi hangja kanyarban?!!!

Ez most ilyenkor mi? ?

Az autó 1999-es X17DTL

 

Motor tartó bakok?

Link to comment
Megosztás:

Motor tartó bakok?

Üdv

De amikor a szerelő megpiszkálta ott az autót akkor egy napig elmúlt a hang, meg most nagyobb eaő után is vagy ezt nem tudom miért hallgatott el!?

Ez lehet motortartó bak?

Motortartó bak hivája lehet az, hogy néha ( ez sem mindig) ütemesen rázkódik az autó?

Mert ez is elő szokott jönni !

Link to comment
Megosztás:

Üdv

De amikor a szerelő megpiszkálta ott az autót akkor egy napig elmúlt a hang, meg most nagyobb eaő után is vagy ezt nem tudom miért hallgatott el!?

Ez lehet motortartó bak?

Motortartó bak hivája lehet az, hogy néha ( ez sem mindig) ütemesen rázkódik az autó?

Mert ez is elő szokott jönni !

valszeg megemelte és megváltoztak a gumi alkatrészek /bak/ stb, helyei késöbb visszaálltak ezért lehet a nyikorgás
Link to comment
Megosztás:

Üdv

De amikor a szerelő megpiszkálta ott az autót akkor egy napig elmúlt a hang, meg most nagyobb eaő után is vagy ezt nem tudom miért hallgatott el!?

Ez lehet motortartó bak?

Motortartó bak hivája lehet az, hogy néha ( ez sem mindig) ütemesen rázkódik az autó?

Mert ez is elő szokott jönni !

 

Igen. A rázkódás is árulkodó jel.

 

A szerelőd vagy elmozgatta és visszaállt, vagy megkente/főjta valamivel (pl. WD40).

Most meg párás, nedves az idő. Az is keni.

 

Valszeg ki van száradva és szét van kopva.

 

De van belőlük vagy 5-6 darab.

Ha az a hiba, akkor érdemes cserélni mindet.

Link to comment
Megosztás:

Igen. A rázkódás is árulkodó jel.

A szerelőd vagy elmozgatta és visszaállt, vagy megkente/főjta valamivel (pl. WD40).

Most meg párás, nedves az idő. Az is keni.

Valszeg ki van száradva és szét van kopva.

De van belőlük vagy 5-6 darab.

Ha az a hiba, akkor érdemes cserélni mindet.

Hát cromax-os áron is szűken számolva csak az alkatrész 40000 ?

Ehez ugye még hozzájön a szerelés

Nagyon macerás ezt cserélnie a szerelőnek? Gondolom hülye kérdés mivel ezek tartják a motort ?

Link to comment
Megosztás:

Hát cromax-os áron is szűken számolva csak az alkatrész 40000 ?

Ehez ugye még hozzájön a szerelés

Nagyon macerás ezt cserélnie a szerelőnek? Gondolom hülye kérdés mivel ezek tartják a motort ?

 

Skacok!!!

A stabilizátor pálca nyekereg neki. Nekem is nyekergett. Egyszerű, amikor csinálja tekerd ki a kormányt jobbra. Fog meg a gömbfejet, valaki merugóztatja kicsit neked és érezni fogod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy  2003-as Opel Zafira Y20dth motorral rendelkező autónk van.Olyan problémám van vele,hogy 08.20-án induláskor megfuladtt és nem tudtam elinditani utána .Volt opel szerviz kiolvasda adagoló hiba (persze kétcsatis),adagolo le elküldve felujitani .Felujitás után összerekva,szivosor kipucolva,probauton kiderült az EGR szelep nyitvamarad.EGR szelep kiirva semmi probléma az autoval.Kétt nap mulva reggeli inditásnál ERŐTELJES KÉK FÜST AHOGY A CSŐVŐN KIFÉR dödögve jár a motor,ha bemelegszik a motor elhagyja a kék füstöt,de a menettulajdonsága sem jó (max:150 km/h).Izzitógyergyák kicserélve.A probléma azota is fent áll de márfelhuzosan is indul.Ujból kiolvasták a szervizben TUL DÚS ÜZEMANYAG.Tiszerintetek adagoló lehet a rossz ami garanciális vagy mere induljak el mert az autót igy nem merem használni nehogy a motort tönkretegyem mivel csak 155.123 km van benne.Válaszotokat előre köszönöm.

Köszönettel: Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Hello,

 

Feleségem Zafirájával küzdök. X20DTL és levegősödik. A résolajcsövek újak, mert a fél évvel ezelőtti szívósor tisztításnál cseréltem. Sosem indult könnyen, jellemzően másodikra, de két hete egyik napról a másikra nem indult csak perces indítózásra. Két izzítógyertya rossz volt, kicseréltem mind a négyet. Persze nem oldódott meg. Kicseréltem a traverz gyűrűket, három napig szuper volt. A cserénél furcsálltam, hogy 3 traverz leszorítócsavarja kézzel kijött. 3 nap után megint nem indul. Most a gázolajszűrő helyett beraktam tesztelni egy kis szűrőt átlátszó csövekkel.

Amit nem tudok az a gázolajszűrő csöveinek a tömítése. Mi tömíti a be és kimenő csöveket?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis megerősítésért/tanácsért fordulok hozzátok. Röviden leírom a történteket, hogy teljesebb legyen a kép. 

Az Y17DT Astran menet közben elrepedt egy vízcső, az asszony nem vett észre semmit, csak amikor nagy rántással leállt. Haza lett húzva, átnézés, fej le. Hát volt mit látni. Az első henger dugattyúja elolvadt. Motor ki, szét lett szedve, a másik három dugó oldala is enyhén sérült, ahogy "megdagadt". Elvittük a blokkot egy szakihoz, átnézte - átmérte. Az első henger oválisra kopott, úgy hogy fel lett fúrva 79,5 -re, új dugók, új csapágyak, perselyek a hajtókarba, stb. le lett egyenesítve a motorblokk teteje, leegyenesítve a hengerfej, kicserélve a porlasztók hüvelyei gumigyűrűstől, hengerfejcsavarok, tömítések, stb. Össze is lett rakva, könnyen gyujt, nem füstöl (se fehéret se feketét), pár rövid próbaúton szépen megy. Mult héten jött el az ideje a komolyabb próbának, kb 25-26 km tettem meg. Mikor hazaértem, motorháztető fel, had nézzem mi a helyzet. Az expanziós edény majdnem üres, az olajbeöntő kupak alja megfehéredett, az olajpálca szintén. Hát nagy öröm :( . Szét lett szedve ismét, szemmel látható sérülés vagy hiba sehol, de az első dugattyúban áll a víz. Több helyről is azt az infót kaptam, hogy ennek a motornak az eggyik fő betegsége, ha túlhevül, megreped a hengerfej, de nem ritkán az első henger is   A henger vizsgálatára azt a tippet kaptam, hogy melegítsem fel, ha megjelennek a vízcseppek, akkor repedt. Lehajtottam a dugattyút az alsó holtpontra, és nekiestem hőlégfúvóval. Majd egy óra alatt sikerült felmelegítenem, a víz a blokk tetején néha bugyogott, az alsó régióban 55-60 C mértem. Sehol sem jelentkezett vízcsöpp. Ezek szerint maradt a hengerfej. "Megbízható" bontóban találtam másik fejet, ami működő motorról lett leszedve. Most jönne az összeszerelés, de szeretnék mindent 5x leellenőrizni, minden pontot ahol találkozik az olaj  és a víz. Már sokba van ez az autó... 

Ismertek másik házi módszert a hengerrepedés vizsgálatára, vagy ez elégséges?

Milyen vastagságú hengerfej tömítést vegyek? A régi fejjel a legvastagabbal lett összerakva, a bontóból vettet meg nem ismerem. Logikus lenne ismét a legvastagabb, a felső holtpontnál a dugó "kilóg" valamennyit a blokkból. 

Cseréljem-e az olajhűtön a gumigyűrűket? Habár ott inkább az olaj megy a vízbe...

Előre is kössz a tanácsokat,

üdv,

Módosítva : forumadmin
átláthatóság miatt módosítva.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Nem rég óta van a tulajdonomban egy x17dtl motor kóddal ellátott g Astra.

Az lenne a kérdésem hogy mi lehet annak az oka, hogy inditasnal az uzemanyag jelző  Pl teszem azt negyednél van de ha megyek vele 1-2 km ert akkor mar vagy feljebb megy vagy visszaesik negyed alá, következő indítasnal mar megint magasabb az üzemanyag szint mint volt de pár km el később már pirosba esik.

Ha valaki találkozott már hasonlóval, vagy lenne valami ötlete hogy mi lehet a probléma kérem irjon.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Nem rég óta van a tulajdonomban egy x17dtl motor kóddal ellátott g Astra.

Az lenne a kérdésem hogy mi lehet annak az oka, hogy inditasnal az uzemanyag jelző  Pl teszem azt negyednél van de ha megyek vele 1-2 km ert akkor mar vagy feljebb megy vagy visszaesik negyed alá, következő indítasnal mar megint magasabb az üzemanyag szint mint volt de pár km el később már pirosba esik.

Ha valaki találkozott már hasonlóval, vagy lenne valami ötlete hogy mi lehet a probléma kérem irjon.

Előre is köszönöm.

nekem is ilyen motorral szerelt autóm van

ez van épp velem is

illetve van hogy bizonyos szintig van a tank - ez nálam olyan fél tank- akkor egyszer csak leesik teljesen a mutató majd gondol egyet megint mutatja rendesen, aztán megint semmi

ha fogy az üzemanyag akkor utána szinte pontosan jól mutatja megint

szerelő szintjelző érzékelő cserét javasolt

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Az lenne a kerdesem hogy van egy 2.0 dti 2001es astram es ma lefulladt tolatas kozben, meg akadtam a padkaban es valoszinuleg nem adtam eleg gazt, ez ok is lenne de most nem akar elindulni, szerintetek? Kicsit lejt lefele az ora mivel lejton allok. Talan lelevegosodott? Mar egy akksit lemeritettem :). Koszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.