Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy B vectra 2.0 D(82lovas)!

Menetkőzben (pályán) 130km/h-nál kb.100km megtétele után(de van mikor hamarabb) elkezd valami kopogó hang hallatszani.

Elengedem a gázt vagy odalépek neki akkor elhallatszik,nem egyből 1 pár másodperc múlva,de akkor megint

x ideig nem jön elő a hang! Van mikor a kopogás annyira felhangosodik,hogy a kormányt is rángatja a kezemben!(kerék kiakarna esni)

Bal oldalról előről,ezért a hangért már cseréltettem váltot,ami jó is volt kb.12000km-ig,mikor ujból előjött ez a kopogás

akkor lecseréltük a váltóban az olajat (80/90)! Azt hittem ez segít,de nem!

Aki tud segítsen! itt vagy telefonon:30-294-08-38

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, Handbrake írta:

ÜDV 2016-ban!

...

Ma garázsból indulva, igaz csak egy lemez garázs 0 szigeteléssel, -6 fokban indítottam. Fűtés nélkül mentem jó 10-12 km mire a hőfokmérő kimozdult egyáltalán....

...

BÚÉK mindenkinek !

 - az enyém Y17DT Caravan (2001) is ilyen....  

két éve cseréltem thermosztátot, (elvileg valami minőségire) annyit értem el vele, hogy most nem 75-80 fokos a víz ,mire beáll, hanem kb. 85 fok.

ettől kicsit melegebb van benne, de nálam is kell menni minimum 12-15 Km-t mire bemozdul egyáltalán a hőmérő.

Addig igen kímélő üzemmódban hajtom...    Sőt, pld-úl ha ilyen hidegben alapjáraton ketyeg, vagy csak negyedikben lazán (50-60) megyek és rajta van a fűtés, akkor a 85 fokról lemegy kb. 40 fokra... szóval nem melegszik semmit a szekér. (Biztosan nagyon jó a hatásfok?!....) Igaz nem is eszik, mert 5lit/100 az szerintem nagyon jó. Ebben van sok helyben-topogás és autópálya is... szóval vegyes fogyasztás. Ha normál tempóban megyek (kb.85-90-100), akkor beáll egy 5-10 perc után a normális hőfokra és "fűt" is.

Régebben valaki írta, hogy " el tud mozdulni a thermosztát a házban" és lehet mellette valami rés, ott átengedheti a vizet a Hűtő felé, ha így van akkor talán meg van rá a magyarázat.

Hamarosan lesz vezérműszíj, görgő... stb. csere....(400e Km!) szóval amit ilyenkor cserélni szokás...., akkor ránézünk erre a témára is.

Üdv.

Módosítva : melyon
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

53 minutes ago, melyon írta:

BÚÉK mindenkinek !

 - az enyém Y17DT Caravan (2001) is ilyen....  

két éve cseréltem thermosztátot, (elvileg valami minőségire) annyit értem el vele, hogy most nem 75-80 fokos a víz ,mire beáll, hanem kb. 85 fok.

ettől kicsit melegebb van benne, de nálam is kell menni minimum 12-15 Km-t mire bemozdul egyáltalán a hőmérő.

Addig igen kímélő üzemmódban hajtom...    Sőt, pld-úl ha ilyen hidegben alapjáraton ketyeg, vagy csak negyedikben lazán (50-60) megyek és rajta van a fűtés, akkor a 85 fokról lemegy kb. 40 fokra... szóval nem melegszik semmit a szekér. (Biztosan nagyon jó a hatásfok?!....) Igaz nem is eszik, mert 5lit/100 az szerintem nagyon jó. Ebben van sok helyben-topogás és autópálya is... szóval vegyes fogyasztás. Ha normál tempóban megyek (kb.85-90-100), akkor beáll egy 5-10 perc után a normális hőfokra és "fűt" is.

Régebben valaki írta, hogy " el tud mozdulni a thermosztát a házban" és lehet mellette valami rés, ott átengedheti a vizet a Hűtő felé, ha így van akkor talán meg van rá a magyarázat.

Hamarosan lesz vezérműszíj, görgő... stb. csere....(400e Km!) szóval amit ilyenkor cserélni szokás...., akkor ránézünk erre a témára is.

Üdv.

Én írtam róla, sokáig szívtam a termóval. Hatásfok, hát nem tudom, a fogyasztás ettől függetlenül 5 liter megvan ( okosítással). Hamarosan nekem is jön a vezérlés csere 240 ezer környékén tervezem, ha megmarad addig. Talán a takarás lehet jó megoldás lenne, majd kipróbálom, először a felét letakarni, aztán meglátjuk.

Mondjuk nekem nyáron se áll be függőlegesre a vízhőfok,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004es G Astram. 1.7 cdti motor z17dtl motorkód. Tegnap reggel még szépen beindult,leálltam vele,majd másodjára műszerfalon felvillant a töltés visszajelző lámpa. (gondolom generátor hiba), eltudtam még vele jönni hazáig, utána már  a motorhiba jelző lámpa is kivillant. Feltöltöttem az akkumlátort,reggel pöccre indult, a két hibajelező lámpa továbbra is kivillanva maradt,egyszer csak az alapjárat össze vissza elkezdett felpörögni és gázadásra kékes füst jött ki a kipufogóból,olyan koromszerűen színezte el a havat. Az olajszint rendbe van. Valakinek valami ötlete?

Szervo elment, a generátor hiba esetleg okozhat motorral kapcsolatos hibát is?

Módosítva : balboa85
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Konkrékan Y17DT vel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Az üzemanyagszűrő poharának amikor leveszem a tetejét, tele kell e lennie gázolajjal? Az enyém nincs tele, ha a szűrőt kiveszem akkor meg talán 1/3-ig van.

Normális ez így?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 10. at 10:09, balboa85 írta:

Sziasztok!

Van egy 2004es G Astram. 1.7 cdti motor z17dtl motorkód. Tegnap reggel még szépen beindult,leálltam vele,majd másodjára műszerfalon felvillant a töltés visszajelző lámpa. (gondolom generátor hiba), eltudtam még vele jönni hazáig, utána már  a motorhiba jelző lámpa is kivillant. Feltöltöttem az akkumlátort,reggel pöccre indult, a két hibajelező lámpa továbbra is kivillanva maradt,egyszer csak az alapjárat össze vissza elkezdett felpörögni és gázadásra kékes füst jött ki a kipufogóból,olyan koromszerűen színezte el a havat. Az olajszint rendbe van. Valakinek valami ötlete?

Szervo elment, a generátor hiba esetleg okozhat motorral kapcsolatos hibát is?

Generátor diódasor ment el, ha nincs töltés, nincs szervó! Mielőbb javíttasd meg, kb. 20-25 ezer ft lesz.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Salas írta:

Sziasztok,

Konkrékan Y17DT vel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Az üzemanyagszűrő poharának amikor leveszem a tetejét, tele kell e lennie gázolajjal? Az enyém nincs tele, ha a szűrőt kiveszem akkor meg talán 1/3-ig van.

Normális ez így?

Köszönöm.

Normális. Nekem sincs tele sosem. Szűrő cserét követően ( tömítéseket is cseréld 2 db), összerakod, csavart meghúzod. Indítasz és ki fog légtelenedni.

Arra érdemes figyelned, hogy a szűrő megfelelő típusú legyen, mert bár külsőre szépen össze lehet rakni, hosszabb állás után ( 1-2-3 óra) nehezebben fog indulni. Mivel a szűrő betét kicsit nagyobb, elnyomja a fedelet és látszólag tökéletesen zár, lelevegősödik. Jártam már így, pedig boltban gépből nézve, adták a betétet és már jó pár alkalommal vásároltam ott!

Link to comment
Megosztás:

a P 0370  HIBAKOD ami ezt takarja vonatkozás helyzet jelado funkciorendellenesség mit takar más is kivácsi rá y17dt a moci ma reggel jött elö nem venni észre rajta semmit. kivillogtatva.

SOS. MERT IDEGESIT.    KIJAVITVA csere.

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, astra írta:

a P 0370  HIBAKOD ami ezt takarja vonatkozás helyzet jelado funkciorendellenesség mit takar más is kivácsi rá y17dt a moci ma reggel jött elö nem venni észre rajta semmit. kivillogtatva.

SOS. MERT IDEGESIT.

Felső holtpont vagy főtengelyhelyzet jeladó. Csere

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, ernest1000 írta:

Sziasztok segitseget kernék OPEL ASTRA CARAVAN 2DI,az lenne a gond hogy ki gyulad a motorhiba kod,egr szelep ki tisztitva es ugy is ki gyulad a motor hibba.

Villogtasd ki a hibakódot, sajnos így senki nem tud segíteni, hogy az EGR-en kívül, ha egyáltalán amiatt lenne, mi más lehet még HIBA!

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, ernest1000 írta:

koszi de aszt hogy kell

Nem akarok senkit megbántani, mert szívesen segítek mindenkinek, szerintem ezzel a cartársak sincsenek másként.

De azért néha picit jó lenne utána olvasni ennek annak, használni a fórum keresőt, esetleg Google a barátod.

Persze mindenki szeret kérdezni, és lehet, hogy 8x is tárgyaltunk már ki olyat amiről volt már szó, de azért a hibakód kivillogtatás alap dolog, már ha a kocsi tudja.

Egy alapszintű GYIK majd nem ártana már ide a dízel topikba se, hogy ne kelljen 77x ugyanazt megkérdezni, és ugyanaz a választ megadni rá.

Ez olyan mint az INSP felirat törlése pl.

MEGOLDÁS:

Gyújtás nélkül fék+gázpedál padlóra nyomva és gyújtás ráadva, aztán számolgatod a villogásokat. Az első 10 lesz az 0-nak felel meg, és utána figyelj és jegyezd le hányszor villan ki. A számjegyek között lesz egy pici szünet!

VAGY:

Androidos telefon, scanmyopel esetleg torque és persze ELM327 kiolvassa neked.

VAGY:

OP-COM eredeti (klón) + Laptop kombó.

Sok sikert!

 

u.i: Azért minimális nyelvtan legyen már meg "koszi de aszt hogy kell" számomra igen nehezen értelmezhető. Értem én, hogy okos telefon, meg gyors életvitel, de azért csak van egy ekkora mondatnál idő arra, hogy picit hosszabban nyomd meg az adott karaktert, hogy az ékezetes változata is megjelenjen. Mivel nem sms vesszőt is lehet tenni pl. a hogy elé, mert jobb a szemnek olyan szöveget olvasni ami 95% rendben van! :) Kivétel, ha angol billentyűzeted van, mert azon nincs ékezet!

 

Módosítva : Handbrake
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

 

 

Sziasztok!

Probáltam visszaolvasni a forumot de sajnos nem találtam irást a problémára, ezért kérném a segitségeteket!

van egy 2005ös G Astrám Z17DTL első tulaj vagyok 270000ezek km-el. Hibakod P1125. Az Autot pályán használom 95% ban

Hibajelenség:

1, Az Auto elégé füstől gyorsitáskor.

2, Amint bemelegszik az Auto megtorpan vagyis 3100fordulat fölé nem megy illetve 130-140km/h nál megragad, gázadásra nem reagál,a Motor erő kisé elmegy minha nem adná rá a Turbo nyomást, természetesem a CHEK lámpa villágit. Egy idő után megindul a kocsi megy rendessen azt megint beragad................ azt ez megy 200km-enkeresztül.

Opel elektromos szaki kiolvasta gyári laptoppal, annyit mondot nem elektromos hiba! :( de cserélt vákom szab. szelepet. Hiba megmaradt.

Most megpróálom kicserélni a Turbo nyomás szabályzószelepet "Wesget" hátha.

Valaki találkozott  ilyen hibával?

 

Köszönöm a segitséget.

Üdv:Atti.


 

 

Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, totha6 írta:

 

 

Sziasztok!

Probáltam visszaolvasni a forumot de sajnos nem találtam irást a problémára, ezért kérném a segitségeteket!

van egy 2005ös G Astrám Z17DTL első tulaj vagyok 270000ezek km-el. Hibakod P1125. Az Autot pályán használom 95% ban

Hibajelenség:

1, Az Auto elégé füstől gyorsitáskor.

2, Amint bemelegszik az Auto megtorpan vagyis 3100fordulat fölé nem megy illetve 130-140km/h nál megragad, gázadásra nem reagál,a Motor erő kisé elmegy minha nem adná rá a Turbo nyomást, természetesem a CHEK lámpa villágit. Egy idő után megindul a kocsi megy rendessen azt megint beragad................ azt ez megy 200km-enkeresztül.

Opel elektromos szaki kiolvasta gyári laptoppal, annyit mondot nem elektromos hiba! :( de cserélt vákom szab. szelepet. Hiba megmaradt.

Most megpróálom kicserélni a Turbo nyomás szabályzószelepet "Wesget" hátha.

Valaki találkozott  ilyen hibával?

 

Köszönöm a segitséget.

Üdv:Atti.


 

 

1. Az én autóm is füstöl gyorsításkor, szerintem ez normális dízel jelenség, a füst színe már érdekesebb lehet.

2. Turbó nyomás szabályzó szelepet kipucoltad már? EGR pucolás, esetleg szívósor takarítás ennyi km-nél már érdekes lehet. Mások írtak korábban vákum rendszer átvizsgálásról, ami eredményeket hozhat.

A torpanás lehet döglődő légtömegmérő. Próbáld meg lehúzni, dobja a kódot, de néz meg, hogy akkor produkálja-e a hibát. ( gázadásra nem reagál is tipikus légtömegmérő hiba)

Nem tisztem bíráskodni, de 140-nél gyorsabban 1.7 motorral főleg dízellel menni szerintem kevésbé egészséges, de ez csak a privát véleményem.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, totha6 said:

 

 

Sziasztok!

Probáltam visszaolvasni a forumot de sajnos nem találtam irást a problémára, ezért kérném a segitségeteket!

van egy 2005ös G Astrám Z17DTL első tulaj vagyok 270000ezek km-el. Hibakod P1125. Az Autot pályán használom 95% ban

Hibajelenség:

1, Az Auto elégé füstől gyorsitáskor.

2, Amint bemelegszik az Auto megtorpan vagyis 3100fordulat fölé nem megy illetve 130-140km/h nál megragad, gázadásra nem reagál,a Motor erő kisé elmegy minha nem adná rá a Turbo nyomást, természetesem a CHEK lámpa villágit. Egy idő után megindul a kocsi megy rendessen azt megint beragad................ azt ez megy 200km-enkeresztül.

Opel elektromos szaki kiolvasta gyári laptoppal, annyit mondot nem elektromos hiba! :( de cserélt vákom szab. szelepet. Hiba megmaradt.

Most megpróálom kicserélni a Turbo nyomás szabályzószelepet "Wesget" hátha.

Valaki találkozott  ilyen hibával?

 

Köszönöm a segitséget.

Üdv:Atti.


 

 

Üdv!

 

Ez megint egy olyan téma, amit több tucatszor kitárgyaltunk.

Hadbrake kollegával kell egyet értsek (magam is adtam már hangot a dolognak).

Elkeserítő azt látni, hogy időnként jön egy friss tag és kizárólag azért ír, mert problémája akadt.

De guglizni, vagy itt visszakeresni viszont nem akar, mert túl hosszú a fórum és a márkatárs itt és most akar megoldást.

Vagy nem tud visszakeresni, mert nem tudja mit keressen.

 

Ehhez a témához teszem még hozzá, hogy általában ezek a kérdések nulla, vagy minimális szerelési ismeretekkel párosulnak.

Olyan nincs, hogy valaki feltesz egy kérdést, mi csípőből megfejtjük, a tag meg kapott info alapján 2 perc alatt csodát csinál a parkolóban.

Így viszont azt érezzük (legalábbis én), hogy feleslegesen koptatjuk a billentyűzetet, bármennyire is jó szándék vezérel minket.

S ebbe bizony bele lehet fáradni.

 

Én személy szerint (amikor sok-sok éve) először jártam itt fórumon  - akkor még benzines Kadettesek, majd Astrások között),

szó szerint felforgattam az egész opelforum.hu-t, hogy választ találjak. 4 teljes napom ment rá.

Hozzá teszem, nem ma kezdtem bütykölni a vasaimat. Tehát tudtam mit keresek!!!

Előtte pedig több hetet vadásztam megoldást más platformokon.

Miután nem sikerült megfejtenem a hibát, ezek után kérdeztem is.

 

Elnézést kérek ha túl szigorúra, vagy szókimondóra sikeredett levelem és valakit ezzel megbántottam.

Nem volt szándékom.

Pusztán reálisan nézem a helyzetet.és szeretném, ha ezt minden új társ megértené.

 

Persze tudom, hogy levelemnek sok foganata nem lesz, mert idő múlásával hátrébb sorolódik az oldalak között.

A fix társaság hasonlóan gondolkodik, mint én. Így ők nem fognak visszalapozni.

Az újak pedig végképp nem.

Ezért is alakul egyre gyakrabban az a jelenség, hogy sok társsal már csak telefonon tartjuk a kapcsolatot.

Illetőleg régi fórumtársak kérdése esetén jövünk fel és próbálunk segíteni.

 

BIG

Módosítva : Big Nose
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, totha6 said:

 

 

Sziasztok!

Probáltam visszaolvasni a forumot de sajnos nem találtam irást a problémára, ezért kérném a segitségeteket!

van egy 2005ös G Astrám Z17DTL első tulaj vagyok 270000ezek km-el. Hibakod P1125. Az Autot pályán használom 95% ban

Hibajelenség:

1, Az Auto elégé füstől gyorsitáskor.

2, Amint bemelegszik az Auto megtorpan vagyis 3100fordulat fölé nem megy illetve 130-140km/h nál megragad, gázadásra nem reagál,a Motor erő kisé elmegy minha nem adná rá a Turbo nyomást, természetesem a CHEK lámpa villágit. Egy idő után megindul a kocsi megy rendessen azt megint beragad................ azt ez megy 200km-enkeresztül.

Opel elektromos szaki kiolvasta gyári laptoppal, annyit mondot nem elektromos hiba! :( de cserélt vákom szab. szelepet. Hiba megmaradt.

Most megpróálom kicserélni a Turbo nyomás szabályzószelepet "Wesget" hátha.

Valaki találkozott  ilyen hibával?

 

Köszönöm a segitséget.

Üdv:Atti.


 

 

S most akkor gyors válasz a kérdésedre.

 

Csókoltatom a "szakit". Üzenem, adja vissza a szakvizsgáját.

Az tök jó, hogy kiolvasta és azt mondta, nem elektromos hiba. De akkor mi is?

Merthogy a kapott hibakód alapján dobja neki a szoftver a hibaforrást is.

Ha meg dobta és az nem vakuum szelep volt, akkor francért cserélte ki feleslegesen?

... és melyiket? ... és miért pont azt az egyet?  ... vagy az összeset??? ... s miért nem mérte ki, mielőtt kicserélte?

Ha meg nem tudja kimérni, akkor hogy mer hozzányúlni a géphez? Záporozhatnának a kérdések.

MIndegy, nem akarok mormogni. Felesleges pénzkidobás volt és pont. Sajnállak érte.

 

S most, - hogy megkíméljelek a további pénzszórástól - írom, eszedbe ne jusson wastegate szelepet cserélni!

Szerintem semmi baja. De ha biztos akarsz lenni a dolgodban, járó motornál húzd le róla a vakuum csövet.

Ha a pálcája visszaáll alapba (2-3 cm), akkor semmi baja. Ha nem mozdul, akkor az lehet vakuum szelep hiba is (és még sok más).

 

A vasadnak az a baja, hogy sztem nem volt rajta szívósor takarítva újkora óta.

A szívósort, a MAP szenzort és az EGR szelepet kell alaposan kitakarítani és csodát fogsz tapasztalni.

 

Ha nem tudod hogy kell, vidd el egy szerelőhöz. De ne a "szakihoz". :)

 

Üdv: BIG

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszodat! igazad volt a wastegate szelepet ma reggel illetve a légtömegméröt kicserélték De csak próbára a hiba ugyan az, a szivosor jövhét kedden lesz levéve tisztitva.

Mivel a kocsi új kora óta nálam van valóban csak egyszer volt kitakaritva az EGR! a lerakodás nem volt vészes!

Megértem a kifakadásodat is és igazad van, de hidd el ez a Forum az utolsó mencsváram mivel szegény kocsinak nincs olyan porcikája amit nem cseréltem,cseréltettem! A

A izzitástol az összes vizcsövig a jeladokig stb,stb.stb. A lényeg tapasztalatom van nekem is és ha van olyan jellegű kérdés segitek ha tudok.

Csak sajnos a normális szakit nem találtam meg aki akar vagy ért  is a technikához. :(

Update: Kollégámnak ugyanez a kocsija van évjárat Motor egyezik csak Német összeszerelés és Belgiumbol hozta rokontol, jelenleg 500ezek Km-el Hibamentes!

 

Üdv:Atti

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Big Nose írta:

Üdv!

 

Ez megint egy olyan téma, amit több tucatszor kitárgyaltunk.

Hadbrake kollegával kell egyet értsek (magam is adtam már hangot a dolognak).

Elkeserítő azt látni, hogy időnként jön egy friss tag és kizárólag azért ír, mert problémája akadt.

De guglizni, vagy itt visszakeresni viszont nem akar, mert túl hosszú a fórum és a márkatárs itt és most akar megoldást.

Vagy nem tud visszakeresni, mert nem tudja mit keressen.

 

Ehhez a témához teszem még hozzá, hogy általában ezek a kérdések nulla, vagy minimális szerelési ismeretekkel párosulnak.

Olyan nincs, hogy valaki feltesz egy kérdést, mi csípőből megfejtjük, a tag meg kapott info alapján 2 perc alatt csodát csinál a parkolóban.

Így viszont azt érezzük (legalábbis én), hogy feleslegesen koptatjuk a billentyűzetet, bármennyire is jó szándék vezérel minket.

S ebbe bizony bele lehet fáradni.

 

Én személy szerint (amikor sok-sok éve) először jártam itt fórumon  - akkor még benzines Kadettesek, majd Astrások között),

szó szerint felforgattam az egész opelforum.hu-t, hogy választ találjak. 4 teljes napom ment rá.

Hozzá teszem, nem ma kezdtem bütykölni a vasaimat. Tehát tudtam mit keresek!!!

Előtte pedig több hetet vadásztam megoldást más platformokon.

Miután nem sikerült megfejtenem a hibát, ezek után kérdeztem is.

 

Elnézést kérek ha túl szigorúra, vagy szókimondóra sikeredett levelem és valakit ezzel megbántottam.

Nem volt szándékom.

Pusztán reálisan nézem a helyzetet.és szeretném, ha ezt minden új társ megértené.

 

Persze tudom, hogy levelemnek sok foganata nem lesz, mert idő múlásával hátrébb sorolódik az oldalak között.

A fix társaság hasonlóan gondolkodik, mint én. Így ők nem fognak visszalapozni.

Az újak pedig végképp nem.

Ezért is alakul egyre gyakrabban az a jelenség, hogy sok társsal már csak telefonon tartjuk a kapcsolatot.

Illetőleg régi fórumtársak kérdése esetén jövünk fel és próbálunk segíteni.

 

BIG

szia nem akarok senkit védeni de ha új a kérdezö akkor fogalma sincs hogy lehet -e olyan irás ami az ö problémájára ad választ de állitom hogy akinek gondja van a müszerével nem biztos hogy olyan idegállapotban van hogy keresgéljen. BOCS. az én esetem is volt egy hibakodom meg lett javitva az auto de elötte gáz fék modszerrel ki találva a hibakod és igenis biztonságbol beirtam hogy megnyugodjak hogy nem bandzsitottam el a dolgokat , a válaszok megnyugtattak.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, astra írta:

...akinek gondja van a müszerével nem biztos hogy olyan idegállapotban van hogy keresgéljen...

Én meg BIG-el és a többi régi fórumozóval értek egyet. A magam részéről azt gondolom hogy előbb megpróbálnék én magam mindent megtenni a hiba elhárításáért vagy legalább az okának a kiderítéséért, mielőtt máshoz fordulok. A mondás is azt tartja hogy segíts magadon, isten is megsegít.

Más részről pedig bármilyen idegállapotban legyen is valaki egy bosszantó/idegesítő probléma miatt, akkor sem teheti meg hogy másokat is felbosszantson azért, mert századszor is megkérdezi amit már előtte 99-en megkérdeztek, lehet hogy csak egyetlen nappal korábban. Súlyosabb esetben ha megkapta a választ akkor köszönés nélkül lelép, vagy ha nem válaszolnak neki adott időn belül, akkor meg sürget/követelőzik. Mivel a fórum önkéntes alapon működik, itt bárki bármit is kér, az bizony szívesség. Szívességet pedig illik megköszönni, és baromira nem illik sürgetni. Ha valaki azt akarja hogy azonnal legyen működőképes az autója, az vigye el szervizbe, és fizesse meg az árát.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 09. 25. at 16:33, steve78 írta:

Ha már szívósor takarítás.

Az én autómon -Z17DTL- is ki lett takarítva a fojtószelep ház, az EGR, valamint a komplett szívósor, mivel igencsak füstölt, akkor is, ha állandó sebességgel közlekedtem.

A takarítás után jelentkezett a probléma, miszerint a kocsi beindul -egy kicsit tovább kell "tekertetni", mint korábban- alapjáraton jár, apróbb ingadozásokat lehet érezni, majd kb. 20-25 másodperc után leáll, mintha kifogyott volna az üzemanyag.  Ezután már nagyon nehezen lehet beindítani, kétszer-háromszor is kell indítózni, mire nehezen beindul. Amikor beindul, utána már normálisan jár. Hibakód nincs.

Teljesen random módon játssza ezt el, van amikor reggel az első indulásnál, de olyan is előfordult már, hogy egész napon utazás után, üzem meleg motornál a parkolóból elindulva.

Az akkumulátor saru már többször is levételre került, hogy az ECU álljon vissza alapbeállításra, de ez nem oldotta meg a problémát. Olyan az egész, mintha levegősödne a rendszer, de a motortérben nincs gázolajszag. Egyébként a füstölés megszűnt.

 

Mitől lehet ez a probléma? Segítségeteket előre is köszönöm!

Úgy néz ki, megoldódott a probléma. Az előttem hozzászólókkal egyetértve (BIG, tgabika) napokig túrtam a netet,  és a hasonló hibajelenségeket megosztók tapasztalataiból arra a következtetésre jutottam, hogy valamilyen okból kifolyólag a motor alapjáraton és főleg hidegen beindítva  nem kap elég üzemanyagot, ezért áll le.

Több esettanulmány elolvasása után gondoltam úgy, hogy nem cserélek railnyomás szabályzót (egy alkalommal tárolt hibaként ki lett olvasva a működési zavara), hanem egy rendszertisztítást csináltatok. Az üzemanyag tartályból ki lett véve a szivattyú és az ahhoz tartozó szűrő, melyben elég sok dzsuva volt található. Ennek kitakarítása, valamint a kisnyomású rendszer átmosása után megszűnt a hiba, jelenleg problémamentesen üzemel a kocsi. Öröm-bódottág. :-)

Én is azon a véleményen vagyok, hogy akinek gondja van, az megoszthatja itt, hátha találkozott már valaki olyannal és javasol megoldást, de ezt nem lehet kikövetelni, és sokszor fenntartásokkal kell kezelni a jó szándékkal adott javaslatot is.

Tessék olvasni és keresgélni a neten, mert elég sok problémára van megoldás, csak keresni kell.:icon13:

Módosítva : steve78
Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, Petiref írta:

Sziasztok, 

1998-as 1.7 td disel g asztrám van a német motoros. Az volna a kérdésem , hogyan lehetne normál keretek között teljesítményt növelni?

Egy újabb versenyző........ :) meg se lepődök már.

Légy szíves mint friss regisztrált TAG, előbb kutakodj egy kicsit a fórumon, a dízel tuningról itt is beszéltünk már korábban, de van külön topikja is. Aki keres az talál!

Ellenkező esetben az utóbbi időszakban elszaporodott felesleges kérdésekre adandó választ kaphatod a márkatársaktól.

Módosítva : Handbrake
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Help!!!  Y17dt.   Hiba:  hol indul rendesen, hol pedig nehézkes indítás, majd egyenetlen alapjárat. üres járatban 2100-as fordulatnál megtorpan, és elkezd ingadozni 1700-ig a motor fordulat közben szürkésen füstöl, mintha túl sok vagy túl kevés kaját kapna. Hideg motornál gyorsítás közben 2000-fordulat körül bekopog a motor egy pár másodpercre. Most kaptam vissza egy opel szerelőtöl, nem talált semmi hibát. Nem ir semmi hibakódot. Most lett az egr, és a map is kitakarítva.  Lehet hogy adagoló vezérlő lessz?  Köszönöm a segítséget. Gábor

Módosítva : kolbi0325
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.