Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

7 órája, kalovics1gergo írta:

Köszönöm Handbrake a választ, majd kipróbálom akkor így a programozást, mert menet közben hiába nyomom a gombokat a tempómaton nem történik semmi sem. Az akkumulátort kimértem álló motornál 13,6 V, okozhatja- e esetleg ez a lámpának a problémáját (kormánytekerésre elhalványul, egyenesben erőteljes) vagy a generátor rosszalkodik.

Gergő

Volt már szó erről is, a lámpa halványodás kormánytekergetésre többé kevésbé normális, ugyanis a szervó motorja teljesen elektromos, és nem kevés feszt vesz fel. De ha még nem volt a generátorodba a diódasor javítva, akkor mielőbb csináld meg, azzal javulhat a helyzet, de eltűnni nem fog.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, paparelli írta:

Üdv!Üzemanyag szürő csere elött állok,tudom h szépen be is lehet nyalni a témát,megvettem ma unixéktol Hengst márkájú.Jó lesz vajon?Kb 5hosszusági méretben kapható!Befolyásol ez valamit?O-gyürüket természetesen kaptam hozzá...(y17dt)89,5mm a magassága.

Legegyszerűbb, ha kiveszed ami benne van és hozzáméred, én is szívtam be 1x elég 1mm és már elengedi a nyomást. Pár óra állás után ha nem indul elsőre akkor szívás.....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, paparelli írta:

Üdv!Üzemanyag szürő csere elött állok,tudom h szépen be is lehet nyalni a témát,megvettem ma unixéktol Hengst márkájú.Jó lesz vajon?Kb 5hosszusági méretben kapható!Befolyásol ez valamit?O-gyürüket természetesen kaptam hozzá...(y17dt)89,5mm a magassága.

Szia

enyém 2001-es  y17dt, én ezt vettem hozzá már igen sokszor: Purflux C511PU/SZ  ---    https://alkatreszek.hu/c511pu_sz

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki véletlenül, hogy mekkora a felsőholtpont jeladó O-gyűrűje Y20DTH (és gyanítom még sok más) motornál? Szivárog a motorolaj mellette, ezért kicserélném. Esetleg egy GM számot tudna valaki mondani hozzá? 3 félét is találtam, de nem tudom beazonosítani melyik lehet.

Megoldva, hátha másnak hasznos lehet: az O-gyűrű mérete 17x2mm, olaj- és hőálló kell bele. GM számot több autós boltban sem találtak külön a gyűrűhöz.

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Mettyú írta:

Sziasztok!Op-commal lehetséges megnézni a valós Km-t?Illetve Debrecen környékén tud vki ajánlani egy megbízható diesel szerelőt?

Szia!

A műszeregységbe belépve azt lehet megnézni, hogy volt-e már valaha módosítva az értéke, de ennél több lehetőséget én nem találtam benne.

Link to comment
Megosztás:

üdv Mindenkinek! szeretnék segítséget kérni. Van egy astra g 2003 1.7dti Az előtöltés szabályzó szelep átengette a gázolajat kicseréltem eggy újjra valami pesti cégtől vettem , de a csere már későn volt mert a ecu már tele volt  üzemanyaggal és a p0110 hibát villogni. kiszereltem a motorvezérlőt és elküldtem javítani debrecenbe az ecu dokihoz de küldtem vele az edu t is  mert kigyorsításkór néha rángatott. Miután megjöttek az alkatrészek beépítettem és küllőre indult is az autó,minden problémája megszünt. kb 1 hét, 500 km után egyszercsak kidobta a p0216 (4) (előtöltés szabályzó szelep feszültsége alacsony - jelen van) hibát és traktor hangja lett a motornak. Hát röviden és tömören ennyi ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 26. at 22:14, Handbrake írta:

Volt már szó erről is, a lámpa halványodás kormánytekergetésre többé kevésbé normális, ugyanis a szervó motorja teljesen elektromos, és nem kevés feszt vesz fel. De ha még nem volt a generátorodba a diódasor javítva, akkor mielőbb csináld meg, azzal javulhat a helyzet, de eltűnni nem fog.

nem lehet hogy a korm. szervo motor nagy áramot vesz fel és ez az oka a halványodásnak mert nekem 2007 ota van y17dt. caravánom és még ilyet nem vettem, észre pedig elég sokat járok este.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zsola4076 írta:

Segitség kéne g astra x17dtl-el kapcsolatban! Ment,alapjáraton megállt és azóta semmi! Szerelő adagolóhiba! Vettem bontottan feltette,ezt tanitani kell! Kulcsok,autó kódja másik szerelő! 2 nap után semmi,nem indul nem ad gázolajat! Mi lehet a baj? Köszönöm!

Alakítsd át mechanikus adagolósra minden gond megszűnik....... x-es dízelhez jó az F astra adagolója, egyik ex márkatársunk annó megcsinálta.....

Indításgátló is lehet, nem megfelelően lett programozva.....

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 06. at 18:13, zsola4076 írta:

Segitség kéne g astra x17dtl-el kapcsolatban! Ment,alapjáraton megállt és azóta semmi! Szerelő adagolóhiba! Vettem bontottan feltette,ezt tanitani kell! Kulcsok,autó kódja másik szerelő! 2 nap után semmi,nem indul nem ad gázolajat! Mi lehet a baj? Köszönöm!

Szia!Nem kellett volna újra tanítani,csere után csak indítani az autót.Ezzel a problémával kellett nekem is adagolót cserélnem,valami szelep leragadt,és leégette az adagoló elektronikát.Valamiért visszaengedte az üzemanyagot,és csak féktisztítóval gerjedt a motor.Milyen száma van az adagolódnak?

 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, bocs írta:

Sziasztok!

Y17DT-nél a gyári vezérlés szetten kívül melyik az a vezérlés szett,ami minőségben megközelíti a gyárit,de árban olcsóbb tőle?

Segítségeteket előre is köszönöm!

én darabonként veszem mindig mert a szettben vagy ez szar vagy más .

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van  egy Opel Astra G 1.7 dti autóm és olyan problémám van hogy a hűtővízben nagy mennyiségű olaj van és fogy is belőle a víz viszont az olajszintem nő. A motor szépen indul ,jár nem füstöl menet közben  sem veszek észre semmit rajta ha leveszem a hűtő víz tartály kupakját nem látni hogy vissza dolgozna ,és a víz hőfok se megy fel szépen beáll üzemi hőfokra. Kérdés:Hengerfejes vagy olajhűtő vagy porlasztó csúcs gumigyűrűje okozhatja a hibát úgy gondolom. Ki tudom e zárni a hengerfej hibáját?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Y17DT ről van szó. Nagyon régóta dobálja a P0400-as hibakódot. EGR funkció zavar. Csak melegen 2000-es fordulat környékén egyenletes gázzal való haladáskor néha bedobja. Általános tünet hogy hidegen 2100 körül bebólint egyet, és utána nem húz úgy mint az alatta lévő tartományban. Ez hibajel nélkül mindíg megvan. Azt hinném fordítva kellene lennie.

Ami csrélve lett: Légtömegmérő meg volt, EGR szelep gyári lett betéve kb. két hete. Most megint bedobta 2x a hibát a hétvégén. Vákuumcsővek elméletileg jók.

Tudna segíteni vagy tippet adni valaki merre tovább?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Salas írta:

Sziasztok,

Y17DT ről van szó. Nagyon régóta dobálja a P0400-as hibakódot. EGR funkció zavar. Csak melegen 2000-es fordulat környékén egyenletes gázzal való haladáskor néha bedobja. Általános tünet hogy hidegen 2100 körül bebólint egyet, és utána nem húz úgy mint az alatta lévő tartományban. Ez hibajel nélkül mindíg megvan. Azt hinném fordítva kellene lennie.

Ami csrélve lett: Légtömegmérő meg volt, EGR szelep gyári lett betéve kb. két hete. Most megint bedobta 2x a hibát a hétvégén. Vákuumcsővek elméletileg jók.

Tudna segíteni vagy tippet adni valaki merre tovább?

Köszönöm

Hidegen az enyém is bólogat, de hidegen nem is forgatom 2000 fölé sohasem....... EGR-ben nem tetszik valami a ECU-nak, ha arra dobálja a hibát.

Szívó oldalon nézted, hogy mekkora a retek? Légtömegmérő újra lett cserélve vagy bontottra?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Handbrake írta:

Hidegen az enyém is bólogat, de hidegen nem is forgatom 2000 fölé sohasem....... EGR-ben nem tetszik valami a ECU-nak, ha arra dobálja a hibát.

Szívó oldalon nézted, hogy mekkora a retek? Légtömegmérő újra lett cserélve vagy bontottra?

Szia,

A szívó oldal többször volt tisztítva. Tudtommal nem volt vastagon retkes. Légtömegmérő bontott volt (de gyári). Nem tudom hogy jó e bármelyik is de az autó semmilyen különbséget nem mutatott a cserével.

A tavasszal ott volt az autó Márton Csabánál vagy két hétig. Azt mondja minden miért éertéke jó. Ő nem esett neki alkatrészt cserélgetni 100 ezrekért, de ahhoz hogy kiszűrje a hibát nem tudom otthagyni hetekig, és sajnos elég messze is van nekem.

Közben tanulmányozom a turbót. Az mondták nekem, hogy ezen nem goemetriás turbó van. Nem vágom hogy a vákuum akkor mit szabályoz. Neten láttam képet amin szintén van egy kis kar ami mozgat valami forgó elemet. Ez nem lehet beállva? A bológatás esetleg lehet ez miatt? Illetve (nem akartam idekeverni de) utaltam rá, hogy hiányzik nekem valamennyi paci 2000 fölött. Megy megy de nem így kellene. Ezt gondoltam megnézni, de irgalmatlan helyen van ha jól láttam.

A másik hogy a szelepeket megpróbálom bontottra cserélni próba gyanánt. Aztán megpróbálok valakit rávenni az ECU cserére próba gyanánt.

Rettenetesen ki van a t*köm vele.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Salas írta:

Szia,

A szívó oldal többször volt tisztítva. Tudtommal nem volt vastagon retkes. Légtömegmérő bontott volt (de gyári). Nem tudom hogy jó e bármelyik is de az autó semmilyen különbséget nem mutatott a cserével.

A tavasszal ott volt az autó Márton Csabánál vagy két hétig. Azt mondja minden miért éertéke jó. Ő nem esett neki alkatrészt cserélgetni 100 ezrekért, de ahhoz hogy kiszűrje a hibát nem tudom otthagyni hetekig, és sajnos elég messze is van nekem.

Közben tanulmányozom a turbót. Az mondták nekem, hogy ezen nem goemetriás turbó van. Nem vágom hogy a vákuum akkor mit szabályoz. Neten láttam képet amin szintén van egy kis kar ami mozgat valami forgó elemet. Ez nem lehet beállva? A bológatás esetleg lehet ez miatt? Illetve (nem akartam idekeverni de) utaltam rá, hogy hiányzik nekem valamennyi paci 2000 fölött. Megy megy de nem így kellene. Ezt gondoltam megnézni, de irgalmatlan helyen van ha jól láttam.

A másik hogy a szelepeket megpróbálom bontottra cserélni próba gyanánt. Aztán megpróbálok valakit rávenni az ECU cserére próba gyanánt.

Rettenetesen ki van a t*köm vele.

Köszi

Szia!

Amire gondolsz, az a wastegate szelep, a maximális turbónyomást szabályozza. A limit elérésekor kerülőutat nyit a turbinával párhuzamosan, így nem nő tovább a nyomás. Az ECU egy vákuumszelepen keresztül vezérli ennek a mozgását. A vákuumszelepet is érdemes ellenőrizni, ha olaj kerül a vákuumrendszerbe hajlamos rosszul szabályozni, valamint fizikailag a wastegate szelepet is érdemes megnézni, hogy be tud-e zárni teljesen, illetve megakad-e valahol. Egy injekciós tubussal meg tudod szívni annyira, hogy kinyíljon.

Módosítva : Krajcso
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Salas írta:

Szia,

A szívó oldal többször volt tisztítva. Tudtommal nem volt vastagon retkes. Légtömegmérő bontott volt (de gyári). Nem tudom hogy jó e bármelyik is de az autó semmilyen különbséget nem mutatott a cserével.

A tavasszal ott volt az autó Márton Csabánál vagy két hétig. Azt mondja minden miért éertéke jó. Ő nem esett neki alkatrészt cserélgetni 100 ezrekért, de ahhoz hogy kiszűrje a hibát nem tudom otthagyni hetekig, és sajnos elég messze is van nekem.

Közben tanulmányozom a turbót. Az mondták nekem, hogy ezen nem goemetriás turbó van. Nem vágom hogy a vákuum akkor mit szabályoz. Neten láttam képet amin szintén van egy kis kar ami mozgat valami forgó elemet. Ez nem lehet beállva? A bológatás esetleg lehet ez miatt? Illetve (nem akartam idekeverni de) utaltam rá, hogy hiányzik nekem valamennyi paci 2000 fölött. Megy megy de nem így kellene. Ezt gondoltam megnézni, de irgalmatlan helyen van ha jól láttam.

A másik hogy a szelepeket megpróbálom bontottra cserélni próba gyanánt. Aztán megpróbálok valakit rávenni az ECU cserére próba gyanánt.

Rettenetesen ki van a t*köm vele.

Köszi

Sokadjára is csak azt tudom mondani, hogy próbáld meg lehúzott légtömegmérővel. Ha úgy minden ok az a baj. Én óckodom a bontott alkatrészektől, mert "működő kocsiból vették ki", persze azzal még jó volt, ment is valahogy, de ha már a kocsid számára a szélső értékek között működik, akkor olyan mintha semmit se csináltál volna. Egyébként mindenféle kedvezménnyel 10 ezer ft körül lehet venni légtömegmérőt.

Közben Krajcsó már beelőzött... :) Turbó nem geometriás, az a vákuumos szelep a wastegate ha jól rémlik, de majd a jobban hozzáértők megmondják. Az is lehet, hogy nem kapcsol, korábban volt róla szó, hogy melyik csőbe kell fújni vagy szívni, hogy észlelhető legyen, hogy működik-e vagy sem.

Ezt a bólogatást kellene számomra kicsit érthetővé tenni. Ha hirtelen gyorsítani akarsz, olyan mintha semmi sem történne, vagy lassan történik, vagy a jelenség akkor is fennáll, ha nem odalépsz, hanem kicsit lassabban fokozatosan nyomod a gázpedált? 1800 - 1850 körül épül fel a turbónyomás, addig lomha nálam is ( bár Csaba nekem kicsit alakított a szoftveren, így már alsó tartományokban is fürgébb picit....) de ez a torpanás még nálam is előjön néha. Valószínű, hogy az "elektronikai dolgok" késése miatt lehet legalábbis nincs jobb tippem rá.

 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Krajcso írta:

Szia!

Amire gondolsz, az a wastegate szelep, a maximális turbónyomást szabályozza. A limit elérésekor kerülőutat nyit a turbinával párhuzamosan, így nem nő tovább a nyomás. Az ECU egy vákuumszelepen keresztül vezérli ennek a mozgását. A vákuumszelepet is érdemes ellenőrizni, ha olaj kerül a vákuumrendszerbe hajlamos rosszul szabályozni, valamint fizikailag a szelepet is érdemes megnézni, hogy be tud-e zárni teljesen, illetve megakad-e valahol, vagy van-e repedés mellette az öntvényen.

Hali,

Ha nem nyit ki akkor gondolom a nagy töltőnyomás miatt dob hibát. Ha nyitva van akkor kis fordulaton nem akar menni a gép. Jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.