Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

23 órája, Csoki írta:

Szia!

Nem akarok okoskodni, de először próbáld ki a légtömegmérő cserét mert hasonló jelenség merülhet fel, vagy, ha van ismerősöd és ugyan ilyen a kocsija akkor át kell rakni, ha továbbra is jelenség fenn áll, akkor nagy valószínűleg az adagoló csinálhatja a problémát. Attól függetlenül érdemes a teljes üzemanyag rendszert takarítani.

 

 

On 2016. 12. 24. at 23:57, siposbb írta:

Sziasztok! 

2004-es 2.0 DTI zafirám / Y20DTH / mostanában menet közben rángat, kihagy. Eleinte 2x dobott egy P1222 hibakódot, de törlés után mostanában már nem ad hibakódot pedig a rángatás ugyanú fennáll a motor nem pörög fel csak vánszorog és füstöl. Ez a hiba adagolóhibára utal vagy más válthatja ki ezt? Esetleg egy adagoló tisztítás megold-e valamit vagy komolyabb baj lehet? Hozzáértők válaszát várom vagy akinek volt már ilyen tapasztalata.

Köszi a tippet. Kivettem az üzemanyag szűrőt, fekete volt mint a szurok. Befogtam az alját és felülről teleöntöttem gázolajjal , hát nem jött át rajta semmi, tehát nem eresztette át az üzemanyagot a szűrő, nem csodálom, hogy rángatott a szerencsétlen autő, nem tudta szívni a naftát. Egyébként 1 éve volt cserélve a szűrő de úgy látom sűrűbben kell. Az autó megy mint a golyó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Van egy régóta fennálló, de egyre idegesítőbb hiba az autómmal!
Adott egy X17DTL G ASTRA kombi.
Hibakód: p0400- kritikus rendszerhiba (2)=>kevés kipufogógáz visszavezetés
A hiba egr-re utalna, de azt kicseréltem és a hiba fennáll még mindig. Vákuumcsövek elvileg rendben.
Szóval maga a hiba:
Vezetés közben olyan 2000-es fordulat mellett ( tökmindegy melyik sebességben) felvillan a motor check lámpa és elszàll az autó ereje!majd kisebb nagyobb gázadásra/ fordulatszám emelésre elalszik a lámpa és újra van ereje. És ez megy folyamatosan menet közben.
Videón ez szerepel nézzétek meg légyszi mi lehet ez.
Valakinek ötlete erre?

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, padarmisi írta:

Sziasztok!
Van egy régóta fennálló, de egyre idegesítőbb hiba az autómmal!
Adott egy X17DTL G ASTRA kombi.
Hibakód: p0400- kritikus rendszerhiba (2)=>kevés kipufogógáz visszavezetés
A hiba egr-re utalna, de azt kicseréltem és a hiba fennáll még mindig. Vákuumcsövek elvileg rendben.
Szóval maga a hiba:
Vezetés közben olyan 2000-es fordulat mellett ( tökmindegy melyik sebességben) felvillan a motor check lámpa és elszàll az autó ereje!majd kisebb nagyobb gázadásra/ fordulatszám emelésre elalszik a lámpa és újra van ereje. És ez megy folyamatosan menet közben.
Videón ez szerepel nézzétek meg légyszi mi lehet ez.
Valakinek ötlete erre?

 

A videót majd otthon megnézem, de látatlanba mondom, ha szerintem hosszútávon meg akarod tartani a kocsit, és mentesülni akarsz az ilyen és ehhez hasonló elektromosnak tűnő problémáktól. Ajánlom a mechanikus adagolósra visszalakítást, volt már márkatárs aki megcsinálta, ha kell leírás is van róla. X17DTL lehet sajna Y17DT-re még nem volt érkezés, de gondolkodom rajat én is erősen. :)

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Handbrake írta:

A videót majd otthon megnézem, de látatlanba mondom, ha szerintem hosszútávon meg akarod tartani a kocsit, és mentesülni akarsz az ilyen és ehhez hasonló elektromosnak tűnő problémáktól. Ajánlom a mechanikus adagolósra visszalakítást, volt már márkatárs aki megcsinálta, ha kell leírás is van róla. X17DT lehet sajna Y17DT-re még nem volt érkezés, de gondolkodom rajat én is erősen. :)

Már csak egy olyan szerelő kell Esztergom környékén, akinek ez menne is. :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kis segitségre lenne szükségem,ma reggel nem indult a kocsi.eddig garázsban aludt,csak az éjjel nem.Persze inditóztam amig le is merült az 1 éves akksim is.Most nemtom mi a szösz lehet,de az az izzitásrendszer hogy van ennél az y1.7dti-nél?Kivettem az izzitókat,egyenesen akksirol kipirosodnak,de ha a pipájába teszem testet adva neki,akkor nem.hogy izzit?ja és hibakódot nem dob ki.előre is köszi

Üdv Sándor

Módosítva : zsendejsanyi
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zsendejsanyi írta:

Sziasztok

Kis segitségre lenne szükségem,ma reggel nem indult a kocsi.eddig garázsban aludt,csak az éjjel nem.Persze inditóztam amig le is merült az 1 éves akksim is.Most nemtom mi a szösz lehet,de az az izzitásrendszer hogy van ennél az y1.7dti-nél?Kivettem az izzitókat,egyenesen akksirol kipirosodnak,de ha a pipájába teszem testet adva neki,akkor nem.hogy izzit?ja és hibakódot nem dob ki.előre is köszi

Üdv Sándor

Nézd meg az izzító relét, lehet az ment el......

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, Handbrake said:

Ki kell keresni hol van a relé, vagy a biztosíték táblán, vagy a motortérben lévő dobozkában, meg kell nézni a biztosítékot, hogy rendben van-e. Hibakódot villogtattál már? Nem dob semmit?

Van Op-comom,ott semmi,az thiszem az akksi mellett lévö cucc lesz a relé,csak azzal nemtom mit kezdjek.vagy van máshol is valami?tuti a rendszerrel lesz a baj mert a meleg garázsban közben pöccre beindult.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Először is B.U.É.K mindenkinek!Olyan segítséget kérnék,hogy olvasgattam a generátor meg a blokk között lévő csövön való hűtővíz csöpögésről,ami nálam is fent áll.A kollégának elmúlt magától,de nálam nem akarja az igazat.Mi miatt csöpöghet?Cserélte már valaki ki ezt a csövet?Vagy vmi csonk a bűnös?Elég sok elcsöpög belőle,nem hiányzik hogy megsüssem a motort,ha véletlen szétnyomná.Meg nem utolsó sorban nem akarom szennyezni a talajt vele,ha még nem is akkora mennyiség!Illetve a pénztárca kímélés szempontjából se lenne már rossz, elég sokat öntögetek utánna. Reggelre mindig tócsa van alatta....

Előre is köszesz Srácok!

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Mettyú írta:

Sziasztok!Először is B.U.É.K mindenkinek!Olyan segítséget kérnék,hogy olvasgattam a generátor meg a blokk között lévő csövön való hűtővíz csöpögésről,ami nálam is fent áll.A kollégának elmúlt magától,de nálam nem akarja az igazat.Mi miatt csöpöghet?Cserélte már valaki ki ezt a csövet?Vagy vmi csonk a bűnös?Elég sok elcsöpög belőle,nem hiányzik hogy megsüssem a motort,ha véletlen szétnyomná.Meg nem utolsó sorban nem akarom szennyezni a talajt vele,ha még nem is akkora mennyiség!Illetve a pénztárca kímélés szempontjából se lenne már rossz, elég sokat öntögetek utánna. Reggelre mindig tócsa van alatta....

Előre is köszesz Srácok!

Két tömítést kell cserélni, ha biztosra akarsz menni. Ha a kollégának elmúlott, csak ideig óráig. Majd fog neki folyni megint.

Az egyik a 2 csonkos cső alatt lévő tömítés ami közvetlenül a blokk és a csonk között van , illetve a kipufogó mögött futó fém cső, aminek a végére kell egy gumigyűrű.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 03. at 15:19, Handbrake írta:

Ki kell keresni hol van a relé, vagy a biztosíték táblán, vagy a motortérben lévő dobozkában, meg kell nézni a biztosítékot, hogy rendben van-e. Hibakódot villogtattál már? Nem dob semmit?

az akksi mellett a hütöpanelos dobozka

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

Egy korábbi fórumozó nagyjából leírta a hibát amivel én küzdök, de nem láttam rá eddig megoldást. Az autóm Astra G 2000évj, y17dt, Isuzu motoros.

A hiba ősszel kezdődött. A motor üzemmeleg állapotban gázadásra időnként, majd egyre gyakrabban,  kereplő hangot adott. Végül szinte mindig.  Ilyenkor gyenge, fehér füst jelent meg, ha nem vettem el a gázt. Időnként bedobta a diagot. A fordulatszám is időnként egyenetlen volt.

Kiolvasott hibakódok: P0370, P0335, P0216. Szervíz: adagolót kell cserélni. A csere megtörtént. Ezután a motor korábbitól eltérő módon, üzemhideg állapotban volt rendetlen: erősen rángatott, üzemmelegen viszont jó volt. 500km-el később már hallani lehetett a kerepelő fémes hangot, és ismét gyenge volt. Egy alkalommal le is fulladt menet közben, gázadásra. Ezután percekig el sem indult, Néhány perc után viszont elindult újra. Ma ismét indult, ment is, néha kerepelt, és volt hullámzó alapjárat is. De legalább nem állt meg...Bevallom értetlenül állok a történtek előtt, de ami rosszabb, hogy az autószerelőm és a villamossági szerelő is.

Amit próbáltam még: rendszertisztító, üzemanyagszűrő csere (Knecht) és OMV Max motion dízel tankolás. Ezek nem használtak. Az üzemanyag amit használok nem prémium kategóriás, de mindenképp kútról tankolok, nem kannáztam sosem.

Minden választ szívesen fogadok. Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, snarestand írta:

Köszönöm a kommentet. Mindenképpen veszek egy főtengelyjeladót. Addig is, ha lenne még ötlet, ha valaki esetleg tapasztalt hasonló problémát, nagyon várom. 

Mindenképpen cseréld, de van egy olyan gyanúm, hogy adagolóvezérlő is döglődik. Nézd meg vent az ECU-nál az adagoló felől jövő kábel ( alsó) csatijában van-e gázolaj? Bár ha adagolót cseréltél, amivel a hiba megszűnt, attól még korábban eláztathatta ezt is azt is......

Link to comment
Megosztás:

On 1/15/2017 at 9:39 PM, snarestand said:

Köszönöm a kommentet. Mindenképpen veszek egy főtengelyjeladót. Addig is, ha lenne még ötlet, ha valaki esetleg tapasztalt hasonló problémát, nagyon várom. 

Sziasztok,én máig küzdök a jeladóproblémával.már kettőt cseréltem,most ujra nemjó.valami kiütheti v mi a fene,nemtudom.era-t és topran-t probáltam,sz....rok.

szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Töröltem pár hozzászólást, mert semmi céljuk nem volt. "marton.csaba2" -t kérem, hogy az építő jellegű hozzászólásaival tisztelje meg ezt a közösséget! Azokat szívesen olvasom. Nem gondolnám, hogy a segítő szándék mögött a témarombálás lenne itt a cél. Térjetek vissza a témához. Köszönöm. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.