Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2019. 01. 12. at 21:35, Sadebilly írta:

Esetleg a termosztát csatlakozojat nézd meg és tisztísd meg lehet az segít...esetleg a hó nem ütötte fel a olajteknőt??

Szia. 

Ilyet még nem hallottam.

Neked milyen csatlakozó van a thermosztáton ??? 

Vagy elvesztettem a fonalat....??

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 15. at 21:21, melyon írta:

Szia. 

Ilyet még nem hallottam.

Neked milyen csatlakozó van a thermosztáton ??? 

Vagy elvesztettem a fonalat....??

Jogos!!! A nyomás szenzor csatlakozojat neki adtam a termosztátnak :) 

Hibakódot esetleg lehet érdemes lenne nézni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

 

Ezidáig nem volt bajom a Y17DT-vel, viszont tegnap előtt elkezdte azt játszani, hogy nehezebben indult mint szokott és nem találta az alapjáratot. Ez abban nyilvánult meg, hogy mind hidegen mind üzemmelegen, ha leveszem a gázról a lábam, és alapjáraton kellene, hogy ketyegjen, előbb majd 500-ig beejti, mintha meg akarna fulladni, próbálja emelni a fordulatot a normál értékre, de ez 4-5 próbálkozás után sikerül csak neki. Aztán minden ok, alapjárat beáll és a következő gázpedál elengedésig nincs is baja.

Járt már valaki így? EDU lenne a ludas? Gázolajszűrő augusztusban volt cserélve, komplett adagoló 160 ezer km egy vadonat új 0 km-re lett cserélve.

Jelenleg 286 ezer km van a kocsiban.

Egyéb hibája nincs, fordulatot szépen veszi.

Illetve még annyi, hogy kéken füstöl, valahol az olajat is elégeti, erre van valami tippetek?

 

 

Köszönöm!

Handbrake

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

....." Ezidáig nem volt bajom a Y17DT-vel, viszont tegnap előtt elkezdte azt játszani, hogy nehezebben indult mint szokott és nem találta az alapjáratot "....

 

 

Szia

csak tippem lenne számodra,

 - első körben a holtpont jeladó, ami figyeli a fordulatszámot....   (ez egy hall-elemes jeladó)   lendkeréknél alul oldalt....

( - második körben az előtöltésszabályozó szelep, ami az adagoló alján oldalt van és nagyon  .zar kicsrélni, de ez ellen viszont ellentmond, hogy melegen is csinálja, mert ennek viszont melegen nincs szerepe..... tehát ez nem nagyon valószínű..)

Valaki komolyabb hozzáértő...., pldul.: Márton Csaba ?

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

18 órája, melyon írta:

Szia

csak tippem lenne számodra,

 - első körben a holtpont jeladó, ami figyeli a fordulatszámot....   (ez egy hall-elemes jeladó)   lendkeréknél alul oldalt....

( - második körben az előtöltésszabályozó szelep, ami az adagoló alján oldalt van és nagyon  .zar kicsrélni, de ez ellen viszont ellentmond, hogy melegen is csinálja, mert ennek viszont melegen nincs szerepe..... tehát ez nem nagyon valószínű..)

Valaki komolyabb hozzáértő...., pldul.: Márton Csaba ?

Üdv.

Szia!

 

Köszönöm a tippet, erre már gondoltam én is. 2 év lenne a kihordási ideje egy ilyen jeladónak?

Ránéztem az olajszűrőre, de az full tiszta ( 7000 km ezelőtt lett cserélve). El is indítottam, és iszonyatosan kéken füstöl. Beszéltem egy szerelő sráccal, majd csütörtökön rá tudnak nézni. Első körben az adagoló vezérlőt, meg a szelepet kizárnám, állítólag a hibás felsőholtponti jeladóval is elindul, és normálisan kellene mennie. Adagoló lehet még fizikálisan rossz.... valahol. Csütörtökön többet fogok tudni, majd jelzek...... az olajra nekem a turbó a tippem....

 

Apropó, az Intercoolert milyen időközönként érdemes "kitakarítani" kitisztítani? Kell-e egyáltalán?

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

Szia!

 

Köszönöm a tippet, erre már gondoltam én is. 2 év lenne a kihordási ideje egy ilyen jeladónak?

Ránéztem az olajszűrőre, de az full tiszta ( 7000 km ezelőtt lett cserélve). El is indítottam, és iszonyatosan kéken füstöl. Beszéltem egy szerelő sráccal, majd csütörtökön rá tudnak nézni. Első körben az adagoló vezérlőt, meg a szelepet kizárnám, állítólag a hibás felsőholtponti jeladóval is elindul, és normálisan kellene mennie. Adagoló lehet még fizikálisan rossz.... valahol. Csütörtökön többet fogok tudni, majd jelzek...... az olajra nekem a turbó a tippem....

 

Apropó, az Intercoolert milyen időközönként érdemes "kitakarítani" kitisztítani? Kell-e egyáltalán?

 

Köszönöm!

Szerintem csak akkor ha olaj került bele ( esetleg kopott turbóból?) ha megbontod a rávezető csövet úgyis látod hogy tiszta-e. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Szerintem csak akkor ha olaj került bele ( esetleg kopott turbóból?) ha megbontod a rávezető csövet úgyis látod hogy tiszta-e. 

Olaj valamennyi mindig szokott lenni benne, de nem számottevő. Szóval nem áll benne az olaj....... turbótengelyt kéne megnézni, hogy lóg-e de alapjáraton kemény kék füst mikor még különösebb turbónyomás sincs, ennyit átnyomna? Ezen kívül hengerfej lehet még probléma lehet még.............de azt nem igazán hiszem.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Handbrake írta:

Olaj valamennyi mindig szokott lenni benne, de nem számottevő. Szóval nem áll benne az olaj....... turbótengelyt kéne megnézni, hogy lóg-e de alapjáraton kemény kék füst mikor még különösebb turbónyomás sincs, ennyit átnyomna? Ezen kívül hengerfej lehet még probléma lehet még.............de azt nem igazán hiszem.

Valószinűleg ilyenkor már előbb feltűnne a nagy olajfogyás meg a füst ahogy írtad.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Handbrake írta:

Turbó esetében tud valaki irányárat a felújításra?

passz...  nálam 480e.km  de még  a gyári van benne.

( Viszont az egr-t kiiktattam mert csinált nekem galibát meg füstöt meg mindenféle hülyeséget...  érdekes, hogy azóta nincs füst, nincs fura turbólyuk szerű tünet sem, nem kormolódik el a szívónyomás érzékelő sem és jobban is megy.)

Üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 30. at 16:37, melyon írta:

passz...  nálam 480e.km  de még  a gyári van benne.

( Viszont az egr-t kiiktattam mert csinált nekem galibát meg füstöt meg mindenféle hülyeséget...  érdekes, hogy azóta nincs füst, nincs fura turbólyuk szerű tünet sem, nem kormolódik el a szívónyomás érzékelő sem és jobban is megy.)

Üdv.

EGR már vagy 4 éve ki van iktatva. Beszéltem pár emberrel, azt mondják az adagoló és a porlasztók ebben a motorban atom biztosak, mossunk tankot és adjunk neki egy jóféle üzemanyagrendszer tisztítót és menjünk vele. Megpróbáljuk! Majd beszámolok...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Handbrake írta:

EGR már vagy 4 éve ki van iktatva. Beszéltem pár emberrel, azt mondják az adagoló és a porlasztók ebben a motorban atom biztosak, mossunk tankot és adjunk neki egy jóféle üzemanyagrendszer tisztítót és menjünk vele. Megpróbáljuk! Majd beszámolok...

Szia

a fentiek amiket írtál, mind valóban úgy van. A logika azt diktálja ezzel a fordulatszám problémával, hogy a fordulat kiolvasásánál lehet a gond ezért tippelek első körben a jeladóra.

mert ha dugulás van, azt próbálja korrigálni, beállítani a fordulatot. De te azt írtad, hogy nem korrigál.... tehát ezért gondolok a jeladó hibájára.

Írtad még előbb, hogy 2 év kihordása lenne a jeladónak...    - lehet két hét, két hónap, két év, akár két évtized is. Ezt előre nem tudhatjuk.  ...Hall elem.

{ nagyon bizzál, és bízom benne hogy nem a fejszelep ("üzemeanyagmennyiség szabályozó szelep") kezd el szorulgatni. Ekkor jön az adagolóvezérlő ("EDU") bajság, a nagyobb áramfelvétel miatt, arra viszont lehetséges megelőző gyógyír a fent említett üzemanyagrendszer tisztítás....  talán.)

Csak gondolkodom....

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 01. at 14:28, melyon írta:

Szia

a fentiek amiket írtál, mind valóban úgy van. A logika azt diktálja ezzel a fordulatszám problémával, hogy a fordulat kiolvasásánál lehet a gond ezért tippelek első körben a jeladóra.

mert ha dugulás van, azt próbálja korrigálni, beállítani a fordulatot. De te azt írtad, hogy nem korrigál.... tehát ezért gondolok a jeladó hibájára.

Írtad még előbb, hogy 2 év kihordása lenne a jeladónak...    - lehet két hét, két hónap, két év, akár két évtized is. Ezt előre nem tudhatjuk.  ...Hall elem.

{ nagyon bizzál, és bízom benne hogy nem a fejszelep ("üzemeanyagmennyiség szabályozó szelep") kezd el szorulgatni. Ekkor jön az adagolóvezérlő ("EDU") bajság, a nagyobb áramfelvétel miatt, arra viszont lehetséges megelőző gyógyír a fent említett üzemanyagrendszer tisztítás....  talán.)

Csak gondolkodom....

Üdv.

Fény derült a titokra, BENZIN volt a tankba..... valaki nagyon mellé nyúlt a pisztolynak sajnos.... de öröm az ürömben, hogy a kocsi 350 km ment, mert még volt mivel elkeverednie a benzinnek. ( kb. 6 éve jártam így, akkor kb üres tankra kapott az öregem által 5 liter benzint, mert azt hitte nem ér haza vele de akkor a parkolóban ahonnan indult volna haza el sem indult....). Ma levették a tankot, kimosták, új üzemanyagszűrőt kap, gázolajat már vittünk, holnap indítják és imádkozunk, hogy minden oké legyen!

Ha minden jó, akkor 2 benzintankolást is túlélt! :) Komoly a gép! :)

 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Handbrake írta:

Fény derült a titokra, BENZIN volt a tankba..... valaki nagyon mellé nyúlt a pisztolynak sajnos.... de öröm az ürömben, hogy a kocsi 350 km ment, mert még volt mivel elkeverednie a benzinnek. ( kb. 6 éve jártam így, akkor kb üres tankra kapott az öregem által 5 liter benzint, mert azt hitte nem ér haza vele de akkor a parkolóban ahonnan indult volna haza el sem indult....). Ma levették a tankot, kimosták, új üzemanyagszűrőt kap, gázolajat már vittünk, holnap indítják és imádkozunk, hogy minden oké legyen!

Ha minden jó, akkor 2 benzintankolást is túlélt! :) Komoly a gép! :)

 

Azt mondjuk sohasem értettem hogy miért nem lehet szabványosítani a tanknyílásokat és a pisztolyok csövét. Az egyik legyen kerek a másik meg szögletes pölö. Ráadásul minél újabb egy autó annál többe fáj a mellétankolás. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 05. at 9:25, zotya975 írta:

Azt mondjuk sohasem értettem hogy miért nem lehet szabványosítani a tanknyílásokat és a pisztolyok csövét. Az egyik legyen kerek a másik meg szögletes pölö. Ráadásul minél újabb egy autó annál többe fáj a mellétankolás. 

A kocsi tökéletesen működik, még a légtömegmérő miatt torpan, de megoldjuk mert lehúzottal megy mint a mérgezett egér! :) Elpusztíthatatlan a gép!!!!!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

A kocsi tökéletesen működik, még a légtömegmérő miatt torpan, de megoldjuk mert lehúzottal megy mint a mérgezett egér! :) Elpusztíthatatlan a gép!!!!!

Szia

 - a légtömegmérős megoldást majd amikor megoldottátok légyszíves tedd ide közszemlére, hátha ezzel is nő a tapasztalatok száma.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni!

 Problémám a következő zafira y20dth 02’

Feleségem ment vele, pár méter után rángatás mintha rossz helyre váltott volna leált..  Többet nem indul...

Hiba kod a következő 

Kritikusan alacson üzemanyag nyomás...

 valaki tudna irni tapasztalatot vagy hasonlot hogy mite lehetne gondolni mert szerviz élböl adagolot mond.. 

Volt egy bugás mikor gyujtáskor kigyulladnak a lámpák pár másodperc na ez most nincs..

köszönöm elôre is!

szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ugyan nem Astra hanem Zafira 2002 2.0dti 16v a kis jószágom. sajnos nem indul, a hiba az adagolóban van erre már rá jöttünk. 1630 hibakód.

Azt szeretném megtudni hogy Gy-M-S megyében van e valaki aki foglakozik javítással.

A-T Kft Bp 100-140 ezresért javítaná, Győrben 218 ezresért cserélhetnék egy javítottra. Na most azzal tisztában vagyok hogy ha cserélek adagolót akkor jelen pillanatban nem tudom majd elindítani mert az immo nincs vele összehaverkodtatva. ha javíttatok akkor visszakapom az enyémet de nem biztos hogy 100%-os lesz a méregzsák.

Szóval ha valakinek lenne tapasztalata és megosztaná velem vagy tudna ajánlani valakit aki ez működésre tudná bírni azt nagyon megköszönném.

( Szlovéniából behozott elagance felszereltség, szép állapot és valós 326050Km van benne és szeretném mihamarabb honosítani)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Van egy 2009 es 1.7 cdti H Astrám, 110 loves ecoflex, és erőveszteséget tapasztaltam, van pl hogy 120nál nem is megy gyorsabban, olykor a szervízlámpa is kigyúl. Fék gázpedál módszerrel ezt a kódot kaptam: 023452. Aminek a jelentése Turbónyomás vezérlő áramkör feszültség negatív/pozitív eltérése B-21. Ezt esetleg tudná valaki hogy mit jelent? Végülis az lenne a kérdésem hogy ilyen esetben vajon csak a vezérlő áramkör, vagy valami hasonló csere is megoldhatja a problémát, vagy teljes turbó csere? 

Hasonló tapasztalatok esetleg? Vagy tanácsok? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

21 órája, oberon99 írta:

Sziasztok. Van egy 2009 es 1.7 cdti H Astrám, 110 loves ecoflex, és erőveszteséget tapasztaltam, van pl hogy 120nál nem is megy gyorsabban, olykor a szervízlámpa is kigyúl. Fék gázpedál módszerrel ezt a kódot kaptam: 023452. Aminek a jelentése Turbónyomás vezérlő áramkör feszültség negatív/pozitív eltérése B-21. Ezt esetleg tudná valaki hogy mit jelent? Végülis az lenne a kérdésem hogy ilyen esetben vajon csak a vezérlő áramkör, vagy valami hasonló csere is megoldhatja a problémát, vagy teljes turbó csere? 

Hasonló tapasztalatok esetleg? Vagy tanácsok? Előre is köszönöm!

Nekem az Y17Dt akkor csinált a ezt mikor az EGR vezérlő vákumszelep vezetékét elrágta valami rágcsáló.

Link to comment
Megosztás:

Üdv kedve Tagok!

Van egy Opel Zafirám 2.0dti 16v 101Le (2002). Sajnos teljesen kapufa az adagolóm. Már így vettem (Szlovén) autó volt és szeretném papírozásra előkészíteni. Mivel enné a pénzt 300 ezertől indul a javítás ( Új elektronika felújított mehanika) ezért úgy döntöttem, hogy vennék egy működő komplett motort amelyről áthelyezném az adagolót. Igen ám, de mind kiderült nem mindegy milyen az adagoló száma (nekem 015), ha nem  ilyen akkor nem indul majd el. A kérdésem az lenne, hogy ha kicserélem az ECU-t és az adagolót az immo karikát illetve a chipet a kulcsban akkor elvileg működik minden és nem kell Kecelre menni szoftverezni megy ilyenek, Tehát elvileg így indítható (működhet) így??? Már csak azért mert ez a megoldás most csak 150 Mátyásba kerülne így azért ideiglenesen nem fájna annyira.

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vettem kb egy hónapja egy G Astrat X20dtl motorkódos. Azt vettem észre, hogy hidegen 2-3.fokozatba váltás alatt kb 1500-as fordulatnál egy-egy pillanatra beranángatott az autó. Cseréltem gázolaj szűrőt, nem volt le levegősödve a rendszer. Így is csinálta a be rángatást. Le engedtem a "vizet" a szűrő ház alján. Majd egy pár perc indítási kísérlet után fel töltötte a szűrő házat. Ezek után megszünt a rángatás. Ma reggel újból be rángattott. Gondoltam le húzom a légtömeg mérő csatit.Hát mit ne mondjak, alig akart menni az autó lehúzott légtömeg mérő  csatival. Gondoltam se baj, csati lehúzott állapotban, akkor ki is szedem és megtisztítom. Ekkor jött a meglepi.A légtömeg mérőt fordítva tették be!?Ez lehetséges? Mert a légtömeg mérőn van egy kis nyíl, gondolom a szívás irányát jelzi be helyezéskor. Na az nálam fordítva volt és a nyíl hegye a levegő szűrő ház felé mutatott. Meg fordítottam az általam helyesnek vélt irányba és jött a próba kör. Nem rángatott,első érzésre jobban is megy. 

Lehetséges, hogy ez a fordított légtömeg mérő okozta a hidegen való rángatást? 

Módosítva : aszti
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.