Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Kiolvastuk és azt a hibát írta, hogy nincs fordulatszám jel.

Másik jeladóval is próbáltam, de akkor is ez a helyzet.

Tanácstalan vagyok, nem indul be!

Immobiliser nem tilthatja le az adagolót?

A vezérlés lett cserélve azóta nem indul és ezt a hibát írja.

Üdv.

dzse

hát átkéne guritani és utána tudnék mondani rá valamit.

hibakód kéne .

P0335?

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Sziasztok!

Még friss vagyok a fórumon.Tudna valaki infót adni?

2004-es G 1,7 cdti kombim van.

Most lett cserélve a vezérműszíj+görgők, amikor szét lett szedve kiderült ,hogy a szelepfedél tömítés nem tökéletes.

Az első hengernél pedig a szimmering(?) is enged felül.

Hol és mennyiért lehet ilyen szimmeringet és szelepfedéltömítést beszerezni?

Mi a konkrét név a szimmeringnél amit kereshetek alkatrészként?

Helló! Itt vannak az alkatrészek amiket keresel:

30-Szelepfedél tömítés gyári: 10.000Ft utángyártott: 7.650Ft

31-Injektortámasz gyári: 3.620Ft

32-Injektorfedél: 5.900Ft

11371277151_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy az autómban nincsen-e valahol ilyen AC pumpa valahol és akkor csak könnyebben veszi fel a gázolajat? És nem kell annyit tekerjen az önindító sem. Alig bírtam beindítani most is a járgányt. Mikor meg kezd beindulni, úgy vernek a dugattyuk mintha kalapáccsal ütném...:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy az autómban nincsen-e valahol ilyen AC pumpa valahol és akkor csak könnyebben veszi fel a gázolajat? És nem kell annyit tekerjen az önindító sem. Alig bírtam beindítani most is a járgányt. Mikor meg kezd beindulni, úgy vernek a dugattyuk mintha kalapáccsal ütném... :rolleyes:

mert levegös

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ahogy bejött ez a jó kis hideg idő, észrevettem, hogy fogy a hűtővíz, kb 1000km-en 0.8L. Nem találom hol szivárog, esetleg tudna-e valaki tanácsot adni. A víz bele tud-e jutni az égéstérbe, olajba? A tágulásiba szivárog egy kis olaj, de az az olaj hűtű miatt van, nem tudom ott fordítva lehet-e, a víz bele juthat-e az olajba?. Az olajszint rendben van, a viszkozitás pedig így tapintásra jónak tűnik.

A tippeket előre is köszönöm, sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ahogy bejött ez a jó kis hideg idő, észrevettem, hogy fogy a hűtővíz, kb 1000km-en 0.8L. Nem találom hol szivárog, esetleg tudna-e valaki tanácsot adni. A víz bele tud-e jutni az égéstérbe, olajba? A tágulásiba szivárog egy kis olaj, de az az olaj hűtű miatt van, nem tudom ott fordítva lehet-e, a víz bele juthat-e az olajba?. Az olajszint rendben van, a viszkozitás pedig így tapintásra jónak tűnik.

A tippeket előre is köszönöm, sziasztok

Ha hengerfejes akkor összedolgozhatja őket! (víz-olaj)

Vagy esetleg nézd meg a padlókárpitot a műszerfal alatt,pedáloknál,hogy nem-e a fűtőmotornál enged!

Link to comment
Megosztás:

Ha hengerfejes akkor összedolgozhatja őket! (víz-olaj)

Vagy esetleg nézd meg a padlókárpitot a műszerfal alatt,pedáloknál,hogy nem-e a fűtőmotornál enged!

És persze a vízszivattyú se maradjon ki, mert ott is elszökhet akár anélkül is, hogy csepegést látnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Köszönöm a gyors reagálást.

Az hogy hengerfejes-e, hogy tudom kideríteni, a víz nem forr, a menetteljesítmény ok. A szivattyúnál mit kellene megnéznem?

Olajbeöntő sapka illetve a nívópálcán megjelenő víz vagy olajhabosodás ( ha mindkét helyen jelen van 1xre) akkor HF.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Hibajelenség:kb 2 másodpercig teker az indító mire elindúl az y17dt motor.De nem mindig és nem is csak hidegen,20 fokos garázsba is előjön!

Előzmények:gázolaj szűrőt cseréltem.

Szerintem fellevegősödött a szűrő cserélésekor,bár mentem azóta vele 2000km.

Mi lehet a probléma?

Köszi a válaszotokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Hibajelenség:kb 2 másodpercig teker az indító mire elindúl az y17dt motor.De nem mindig és nem is csak hidegen,20 fokos garázsba is előjön!

Előzmények:gázolaj szűrőt cseréltem.

Szerintem fellevegősödött a szűrő cserélésekor,bár mentem azóta vele 2000km.

Mi lehet a probléma?

Köszi a válaszotokat előre is.

2mp?

Sokan de örülnének ennek!

Szerintem semmi baja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Hibajelenség:kb 2 másodpercig teker az indító mire elindúl az y17dt motor.De nem mindig és nem is csak hidegen,20 fokos garázsba is előjön!

Előzmények:gázolaj szűrőt cseréltem.

Szerintem fellevegősödött a szűrő cserélésekor,bár mentem azóta vele 2000km.

Mi lehet a probléma?

Köszi a válaszotokat előre is.

és amikor beindul leállitás után rögtön indul vagy megint 2 sec az inditozás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Hibajelenség:kb 2 másodpercig teker az indító mire elindúl az y17dt motor.De nem mindig és nem is csak hidegen,20 fokos garázsba is előjön!

Előzmények:gázolaj szűrőt cseréltem.

Szerintem fellevegősödött a szűrő cserélésekor,bár mentem azóta vele 2000km.

Mi lehet a probléma?

Köszi a válaszotokat előre is.

Gyári v. után gyártott? Tömítés ellenőrizve? Most jött elő 2000 km után?

Link to comment
Megosztás:

üdv valaki használja a kocsiját rövid távokon aminek y17dt motorja van mennyit eszik csúcsba

korábban sose ment el 5,5-ig (corsa) akkor sem, ha kitapostam a szemét, de mostanság nem mértem. Tél van, de meglepődnék ha elérné a 6l-t.

Úgy vettem észre, hogy nincs nagy hatással rá a rövid táv, és a hideg motor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Hibajelenség:kb 2 másodpercig teker az indító mire elindúl az y17dt motor.De nem mindig és nem is csak hidegen,20 fokos garázsba is előjön!

Előzmények:gázolaj szűrőt cseréltem.

Szerintem fellevegősödött a szűrő cserélésekor,bár mentem azóta vele 2000km.

Mi lehet a probléma?

Köszi a válaszotokat előre is.

nekem akkor csinál ilyet, ha van olyan aktív hibakód ami vészfutást vált ki. Egyébként azt sem lehet megfigyelni, hogy hányszor teker körbe, mert rögtön indul. (úgy ahogy melegen is)

km: 200 E felett

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.