Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Ez a moci az új corsában már alapból 125le.Szóval a tiédnek is bírni kell a kb 100le simán.

(persze ott más a turbo ,porlasztó stb de a motor tudtommal azonos)

...meg a motorvezérlő is más (a Corsa D-ben Denso DECe01 van, míg az Astra G-ben Bosch EDC 15 C7), meg még sztem egy csomó apróság, annyi hogy az Opel már más motorkódot is adott a két motornak: Astrában Z17DTL van, Corsában meg Z17DTR. Őszintén szólva sztem csak a blokk egyezik, talán még a dugattyúk is mások, de a hengerfej biztosan.

Ettől függetlenül az EDS például árul ehhez a motorhoz fázis1-es csomagot, amitől az eredeti 80LE/170Nm-ből 120LE/220Nm lesz, mindez náluk 450€-ért. Ezt csak összehasonlításul írtam hogy egy minőségi chip-pel mit lehet kihozni ebből a motorból...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórum társak.a multkor írtam ,hogy füstöl a kicsikém Astra G y20dth kombi, startoláskor. már nem csak startoláskor ,de utáni is és bizony a fránya turbó .kicsinyenként szivárog bele az olaj azért füstöl :D .volt olyan hozzá szólás ,hogy a dízelnek füstölni kell stb.,hát ez nem igaz uraim,igen is ha füstöl vinni kell szakihoz.fehéres szürke füst j9n belőle,hátha van másnak is ilyen gondja és tudok neki segíteni a rossz tapasztalatommal.eszi az olyajat de rendesen ,mert már kezd ki nyíródni a turbó. Gondoltam le írom a tapasztalatomat. További szép napot

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórum társak.a multkor írtam ,hogy füstöl a kicsikém Astra G y20dth kombi, startoláskor. már nem csak startoláskor ,de utáni is és bizony a fránya turbó .kicsinyenként szivárog bele az olaj azért füstöl :D .volt olyan hozzá szólás ,hogy a dízelnek füstölni kell stb.,hát ez nem igaz uraim,igen is ha füstöl vinni kell szakihoz.fehéres szürke füst j9n belőle,hátha van másnak is ilyen gondja és tudok neki segíteni a rossz tapasztalatommal.eszi az olyajat de rendesen ,mert már kezd ki nyíródni a turbó. Gondoltam le írom a tapasztalatomat. További szép napot

Az olaj az kékes szokott lenni. A fehéres füst az inkább víz. Hűtővíz nem fogy?

Link to comment
Megosztás:

Azért arra én is kiváncsi lennék, hogy a CDTI motor mechanikailag teljesen ugyanaz-e a 80 és a 100 lovas verzióban, és más trükkel érik el gyárilag azt a +20 lóerőt.

Bár új vagyok a dolgoban, de úgy tudom a 100 lovasnak a vezérlése és a turboja más (változó geometriájú). Ezt a fórumokból tudom remélem jól :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

...meg a motorvezérlő is más (a Corsa D-ben Denso DECe01 van, míg az Astra G-ben Bosch EDC 15 C7), meg még sztem egy csomó apróság, annyi hogy az Opel már más motorkódot is adott a két motornak: Astrában Z17DTL van, Corsában meg Z17DTR. Őszintén szólva sztem csak a blokk egyezik, talán még a dugattyúk is mások, de a hengerfej biztosan.

Ettől függetlenül az EDS például árul ehhez a motorhoz fázis1-es csomagot, amitől az eredeti 80LE/170Nm-ből 120LE/220Nm lesz, mindez náluk 450€-ért. Ezt csak összehasonlításul írtam hogy egy minőségi chip-pel mit lehet kihozni ebből a motorból...

Nyilván jóval több különbség van mint amit írtam.

Bár én olyat is hallottam h az első generációs isuzu cdti hf.-től lefelé azonos a dti-vel.

Talán alkatrész progiban meg lehetne nézni.

Szerintem a 80 illetve 100le cdti motortömb tuti azonos.

Link to comment
Megosztás:

Nyilván jóval több különbség van mint amit írtam.

Bár én olyat is hallottam h az első generációs isuzu cdti hf.-től lefelé azonos a dti-vel.

Talán alkatrész progiban meg lehetne nézni.

Szerintem a 80 illetve 100le cdti motortömb tuti azonos.

Alapvetően az üzemanyag ellátás módjában illetve az ebből adódó dolgok miatt (mint pl. kompresszióviszony) vannak különbségek és nem csak a hengerfejben.

Wessz és Uhuhu biztos több konkrétummal tud szolgálni!

Link to comment
Megosztás:

Extrák: Tudom h nem tartozik szorosan a dízel témára, de érdekelne mennyire van tapasztalat tempomat és elektromos-ablak beszerelés tekintetéban Classic II G Astránál, mivel -ahogy írtátok- nincsen előkészítve semmi sem a kábelkorbácsban (az autó 2007.12.havi).

[/quote

Szia!

extrákkal kapcsolatban írnék, bár az egy másik topik tárgya.

nemrég tettem be egy 2007 esbe el ablakot. gyárit, simán működött, de az elektromos tökörhöznincs kivezetékelve semmi. úgyhogy azzal szívás van, de 3000 ért vettem 2 csatit és átkábelezem. 3-4 vezetéket kell behúzni, megoldható. a tempomathoz kell a kuplung kapcsoló. s persze a vezeték és csatlakozó. nézd meg, ha van vezeték, akkor 99% hogy menni fog, ha nincs, akkor ott is kell egy kis kábelezés. de assszem Wessz megoldja..

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően az üzemanyag ellátás módjában illetve az ebből adódó dolgok miatt (mint pl. kompresszióviszony) vannak különbségek és nem csak a hengerfejben.

Wessz és Uhuhu biztos több konkrétummal tud szolgálni!

blokk ua. hengerfej ua. astra-h ecu can-busos más astra-g ecu z17dtl lehet csak itt teljesen más

turbó különbözik.

Link to comment
Megosztás:

blokk ua. hengerfej ua. astra-h ecu can-busos más astra-g ecu z17dtl lehet csak itt teljesen más

turbó különbözik.

Szia!

Amit te javítasz adagoló vezérlőt azt h jelölöd meg?

Csak azért kérdezem mert van nálam egy javított ,ismertető jele h a hátulja vékonyan körbe van szilózva illetve 2 piros festék pötty van még a szélénél.

pest környéki autóról van lehetséges h te javítottad?

A másik kérdés ezek a vezérlők szabadon cserélhetők vagy itt is számít a immo mint azc ecu-nál?

Szóval ha felteszem a saját autómra és jó a cucc akkor működni fog vagy mást is át kéne tenni?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

blokk ua. hengerfej ua. astra-h ecu can-busos más astra-g ecu z17dtl lehet csak itt teljesen más

turbó különbözik.

Na, ezt most csak félig értem!

Az Astra G és H z17dtl (alias 1.7 CDTI) közti "nüansznyi" különbségek, na az tiszta sor.

De!

Amit Csabi_dti cartárs gondol a CDTI és a DTI, azaz z17dtl és y17dt közti egyezőségről, hát az előttem sem teljesen világos azon túl, mint amit fentebb leírtam. Gondolom nem csak annyiból áll, hogy kidobják az adagolószivattyút a cullangokkal és a helyére tesznek egy common rail rendszert + ECU csere. Szerintem annyi hasonlóságot mutat, mint a házi macska és az oroszlán összevetése.

Link to comment
Megosztás:

Na, ezt most csak félig értem!

Az Astra G és H z17dtl (alias 1.7 CDTI) közti "nüansznyi" különbségek, na az tiszta sor.

De!

Amit Csabi_dti cartárs gondol a CDTI és a DTI, azaz z17dtl és y17dt közti egyezőségről, hát az előttem sem teljesen világos azon túl, mint amit fentebb leírtam. Gondolom nem csak annyiból áll, hogy kidobják az adagolószivattyút a cullangokkal és a helyére tesznek egy common rail rendszert + ECU csere. Szerintem annyi hasonlóságot mutat, mint a házi macska és az oroszlán összevetése.

Mért ne lehetne azonos a motor alja?(a motortömb,blokk ki h nevezi)

De mint írtam ez csak halottam így nem 100%.(egy kolléga keresett motort a dti-be egy másik fórumon és ott írták h az alja azonos)

De kíváncsi lennék a igazságra ezért is írtam róla hátha valaki szedett már szét mind2 fajtából.

off:pl. a vw-nél a pdti motor alja megegyezik a tdi-vel ergo jó rá a sima tdi hf.A dugó+hajtókar más.Sőt talán a sima td tömb is csereszavatos.

on

Amit eddig kerestem az enyémhez(dti) alkatrész az passzolt a cdti-be is pl vízpumpa ,vezérlés tudom ez nem jelent semmit csak úgy eszembe jutott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van-e valakinek pozítív tapasztalata az utángyártott légtömegmérőkkel, ha igen akkor melyik gyártótól? Vagy valaki tudna-e Bosch-t számlával, garanciával olcsóbban mint 42e forint Y17DT-hez kellene.

Üdv,

Zsolt

Hali!

42e a unixos listaára.

Tudok mondani olyan boltot ahol ebből kb 30% szoktak engedni.

Ha még érdekes elküldöm a számukat privátba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Apum 1.7-es Astrájával vmi baj van mer "csökkentett üzemmódba" kapcsol.

A kérdésem az lenne, hogy mi hozza elő ezta "csökkentett üzemmódot"? AGR-szelep, lambdaszonda...?

Hali!

Lambdaszonda biztos nem az nincs a dízelbe.(bár lehet a részecskeszűrösbe már van valami hasonló)

El kéne vinni egy hibakód kiolvasásra mert nagyon sok dolog lehet amitől csökkentett módba üzemel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kiszeretném cserélni az üzemanyagszűrőt, a motorkód Y17DT, mire kell figyeljek, ennél a tipusnál sem szabad teljesen leengedni az üzemanyagot a szűrőházból? A csere után meddig kell járatni a motort,hogy a levegőt kidolgozza?

Köszi, sziasztok

Megveszed a szűrőbetétet, 'oszt indulhat a csere.

A nyomócsöveket is érdemes levenni mert így könnyebben kijön a betét és nem lesz minden tiszta gázolaj.

Összerakásnál pedig a központi, torxos csavart óvatosan meghúzni mert üreges belül, és ha elpattanik szopás van.

Aztán, első indításnál ha minden f@sza (pohár teteje alatt is jól van a gumitömítés és nincs sehol vákuum), minimális tekerésre indul az autó, és kész a műtét (önmagát légteleníti).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.