Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!!!

.......................

Tényleg tapasztatabb kollégák, a levegő gyűjtő csövet ki tudom buktatni a nyomócsövek levétele nélkül??????????? Elég szűkösnek tűnik a hely.......

Sajnos nem, .....eléggé sokat kell bontani, így a nyomócsöveket is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kiváncsi volnék a véleményetekre nem rég vásároltam astra g combit 2.0dti,10szerelőböl 9 azt mondja hogy azonnal szabaduljak meg tőle mert ez a konstrukció tipushibás.Szerintük az opel nagyon elbaszta ezeket a dti motorokat mindegy milyen tipus pl?astra,vectra,zafira stb.Szerintetek mit tegyek?Igaz pár hete állandóan küzdök az autóval több órás állás útán az istennek sem akar beindulni csak húzásra.Most odavan szerelőnél állitolag lelevegősödik traverz gyűrüt cserélnek általában ez a hiba az ilyen tipusnál azt mondják.Remélem ez segiteni fog mert már a sírás környekez .Nem tudom mitévő legyek ha ez sem segit,eladjam vagy mivel probálkozzunk még?Előre is köszönöm a véleményeket és a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kiváncsi volnék a véleményetekre nem rég vásároltam astra g combit 2.0dti,10szerelőböl 9 azt mondja hogy azonnal szabaduljak meg tőle mert ez a konstrukció tipushibás.Szerintük az opel nagyon elbaszta ezeket a dti motorokat mindegy milyen tipus pl?astra,vectra,zafira stb.Szerintetek mit tegyek?Igaz pár hete állandóan küzdök az autóval több órás állás útán az istennek sem akar beindulni csak húzásra.Most odavan szerelőnél állitolag lelevegősödik traverz gyűrüt cserélnek általában ez a hiba az ilyen tipusnál azt mondják.Remélem ez segiteni fog mert már a sírás környekez .Nem tudom mitévő legyek ha ez sem segit,eladjam vagy mivel probálkozzunk még?Előre is köszönöm a véleményeket és a segitséget.

Hát igen...a traverz gyűrű az lehet ludas, de azért ennyire ne keseredj el. Én is 2.0dti zafirát kergetek lassan 4 éve, németből behozott céges autó, az isten se tudja mennyi a valós km benne. Voltak kisebb problémáim vele, de ez egyik sem mondható csak kimondottan opel 2.0dti tipushibának. Nem egy erőművész, de megy ha kell, és nekem ennyi bőven elég.

Azt elmondták hogy mik a tipushibák, vagy csak próbáltak okosnak látszani? :-))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kiváncsi volnék a véleményetekre nem rég vásároltam astra g combit 2.0dti,10szerelőböl 9 azt mondja hogy azonnal szabaduljak meg tőle mert ez a konstrukció tipushibás.Szerintük az opel nagyon elbaszta ezeket a dti motorokat mindegy milyen tipus pl?astra,vectra,zafira stb.Szerintetek mit tegyek?Igaz pár hete állandóan küzdök az autóval több órás állás útán az istennek sem akar beindulni csak húzásra.Most odavan szerelőnél állitolag lelevegősödik traverz gyűrüt cserélnek általában ez a hiba az ilyen tipusnál azt mondják.Remélem ez segiteni fog mert már a sírás környekez .Nem tudom mitévő legyek ha ez sem segit,eladjam vagy mivel probálkozzunk még?Előre is köszönöm a véleményeket és a segitséget.

Én is hajtok egyet több mint 5 éve zafirában, nemo003 kollégához hasonlóan. Belgiumból származó darab.

Motorikusan abszolút hibamentesen........1 hét után is elindul

Sajnos a kezdetekben a levegősödési hiba és az adagoló elektronika miatt elterjedt róla, hogy "gané". Pedig nem így van, csak akkoriban a sima adagolós megoldások közé csöppent ez a technika, így azt sem tudták mi a helyzet, hova is nyúljanak. Ebből kifolyólag elkönyvelték "problémás" darabnak. A mai észjárással már a kép sokkal árnyaltabb.

Azt viszont meg kell hagyni, hogy traktoros, nem szereti a hideg rövidtávot, nem városba való motor ..............utazni viszont nagyon jó. Én nem panaszkodom rá.

Link to comment
Megosztás:

Én is hajtok egyet több mint 5 éve zafirában, nemo003 kollégához hasonlóan. Belgiumból származó darab.

Motorikusan abszolút hibamentesen........1 hét után is elindul

Sajnos a kezdetekben a levegősödési hiba és az adagoló elektronika miatt elterjedt róla, hogy "gané". Pedig nem így van, csak akkoriban a sima adagolós megoldások közé csöppent ez a technika, így azt sem tudták mi a helyzet, hova is nyúljanak. Ebből kifolyólag elkönyvelték "problémás" darabnak. A mai észjárással már a kép sokkal árnyaltabb.

Azt viszont meg kell hagyni, hogy traktoros, nem szereti a hideg rövidtávot, nem városba való motor ..............utazni viszont nagyon jó. Én nem panaszkodom rá.

Azért húzták le, mert a hasonló felépítésű 1.7-hez képest kirívóan megugrott a meghibásodások gyakorisága. Sajnos még ma is keresni kell azt, aki tisztességesen (tartósan) javítja pl. az elektronikát.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen...a traverz gyűrű az lehet ludas, de azért ennyire ne keseredj el. Én is 2.0dti zafirát kergetek lassan 4 éve, németből behozott céges autó, az isten se tudja mennyi a valós km benne. Voltak kisebb problémáim vele, de ez egyik sem mondható csak kimondottan opel 2.0dti tipushibának. Nem egy erőművész, de megy ha kell, és nekem ennyi bőven elég.

Azt elmondták hogy mik a tipushibák, vagy csak próbáltak okosnak látszani? :-))

1 Tipus hibát emlitettek ez pedig a lelevegősödés,ezen kivül csak annyit mondtak hogy ezt a motort nem igazán sikerült a németeknek normálisan kifejleszteni és állandóan van valami baj az autóval.De ha olyan szar lenne akkor mindenki panaszkodna rá,nem igaz?Sajnálnám eladni szép autó és nekem nagyon bejön.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

astra g y20dth mocival felszerelt automrol lenne szó. használtan vettem tavaly, németböl, behozatali kocsi. már amikor megvettem akkor észrevettem hogy a kumplungra amikor ráteszem a lábamat, tehát nem nyomom le, csak ráteszem és picit megindulok lenyomni, akkor teljessen beremeg, vibrál mint egy jóféle vibrátor :D a lányok lehet hogy örülnének neki, de én nem :D

éa valamelyik nap véletlen valami mester féleség észrevette ezt a jelenséget és azt mondta hogy juj meg jaj meg mekkora baj, hogyha tönkre megy akkor hazavág sok mindent a motorban és hogy a javitása is valami 800 euró a váltónak. be lett fizetve a nyaralás ami Szeptemberben esedékes, kocsival mennénk Görögbe... és most totál megijedtem

Link to comment
Megosztás:

!!!!!!!!!! SOS !!!!!!!!!!

Szaisztok!

Megdöglött az adagolóm az Y20DTH Astrába.

Ha már csere, át szeretném alakítani mechanikusá.

Nem tudom, hogy az 1.7-es adagoló jó lenne-e a 2.0-ás mocinak.

Esetleg tapasztalat valakinek!

Megköszönném a tanácsokat!

nem lehet megcsinálni.

viszont lehet hogy tudok neked szerezni egy adagolót....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kiváncsi volnék a véleményetekre nem rég vásároltam astra g combit 2.0dti,10szerelőböl 9 azt mondja hogy azonnal szabaduljak meg tőle mert ez a konstrukció tipushibás.Szerintük az opel nagyon elbaszta ezeket a dti motorokat mindegy milyen tipus pl?astra,vectra,zafira stb.Szerintetek mit tegyek?Igaz pár hete állandóan küzdök az autóval több órás állás útán az istennek sem akar beindulni csak húzásra.Most odavan szerelőnél állitolag lelevegősödik traverz gyűrüt cserélnek általában ez a hiba az ilyen tipusnál azt mondják.Remélem ez segiteni fog mert már a sírás környekez .Nem tudom mitévő legyek ha ez sem segit,eladjam vagy mivel probálkozzunk még?Előre is köszönöm a véleményeket és a segitséget.

Szia.Nekem is pont ilyen van.Tavaly Június óta 3 000 Eurót költöttem rá .Adagoló csere volt Pesten Weisz Daninál,ügyes szerelő.Szlovákiából vagyok és el vittem Pestre ,mert csak ott tudták meg csinálni.Típus hibának az adagolót említette és mást nem.Pedig nekem turbó csere is volt meg sok apróság. Jó kocsi de sok mindent cseréltem 1 év alatt.Ez persze attól is függ kitől veszed.Én csak melegen gyúrom hidegen kímélem,próbálok vigyázni rá :D.Kényelmes tágas pedig 130 kg vagyok.Minden kézügyben ,nekem tökély.Ha valami tanács kell írj nyugodtam 1 év tapasztalatom van a kocsival :D

Link to comment
Megosztás:

!!!!!!!!!! SOS !!!!!!!!!!

Szaisztok!

Megdöglött az adagolóm az Y20DTH Astrába.

Ha már csere, át szeretném alakítani mechanikusá.

Nem tudom, hogy az 1.7-es adagoló jó lenne-e a 2.0-ás mocinak.

Esetleg tapasztalat valakinek!

Megköszönném a tanácsokat!

Szia.Hát mont 3 hónapja cseréltettem adagolót.Használtat tettek bele. Újra nem volt keret:)1 lényeg olyan szerelőhöz vidd aki ért is hozzá. Hát nekem ez csak a 4. szerelőnél lett így,de találtam nagyon jó szakit.Tőlem 120 km lakik de el vittem hozzá és meg is csinálta jól.Csak hát messze van.Ha tanács tipp kell írj :D

Link to comment
Megosztás:

Szia.Nekem is pont ilyen van.Tavaly Június óta 3 000 Eurót költöttem rá .Adagoló csere volt Pesten Weisz Daninál,ügyes szerelő.Szlovákiából vagyok és el vittem Pestre ,mert csak ott tudták meg csinálni.Típus hibának az adagolót említette és mást nem.Pedig nekem turbó csere is volt meg sok apróság. Jó kocsi de sok mindent cseréltem 1 év alatt.Ez persze attól is függ kitől veszed.Én csak melegen gyúrom hidegen kímélem,próbálok vigyázni rá :D.Kényelmes tágas pedig 130 kg vagyok.Minden kézügyben ,nekem tökély.Ha valami tanács kell írj nyugodtam 1 év tapasztalatom van a kocsival :D

Hány éves az autó?Megállt az adagolód,vagy miért kellet kicserélni?

Link to comment
Megosztás:

No akkor egész napos kutakodás után arra jutottam, hogy nem alakítom át mechanikussá, mert 250-300.000-at mondtak rá.

Persze ha én csinálnám sokkal olcsóbb lenne, de az riasztott vissza, hogy az adagolót ár kell alakítani..... azaz vagy "hét" féle adagolóból kell összehozni.

Rengeteget keresgéltem a neten, de mindenhol 99%-an az elektronikát hozzák fel. Abban is egy tranzisztort, ami túlmelegedik, vagy megszakad az áramkör.

Külsérelmi nyomok nem szoktak lenni a hibáról!

Rengeteg képem van róla, és dél előtt beszéltem wesszel is, és elküldi a teljes leírást hozzá.

Ha tényleg ez a probléma csak, akkor megvan az egész 300-400 forintból. (ilyen szerencsém úgy sem lehet!!!)

Bár már annyit olvastam a google fordítóban, hogy szinte le tudnék doktorálni ebből a dologból.

Aszem holnap leoperálom az adagoló tetejéről az elektronikát, és neki is ugrok a forrasztásnak.

Az állítólagos bűnös:

33_1231153368.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

astra g y20dth mocival felszerelt automrol lenne szó. használtan vettem tavaly, németböl, behozatali kocsi. már amikor megvettem akkor észrevettem hogy a kumplungra amikor ráteszem a lábamat, tehát nem nyomom le, csak ráteszem és picit megindulok lenyomni, akkor teljessen beremeg, vibrál mint egy jóféle vibrátor :D a lányok lehet hogy örülnének neki, de én nem :D

éa valamelyik nap véletlen valami mester féleség észrevette ezt a jelenséget és azt mondta hogy juj meg jaj meg mekkora baj, hogyha tönkre megy akkor hazavág sok mindent a motorban és hogy a javitása is valami 800 euró a váltónak. be lett fizetve a nyaralás ami Szeptemberben esedékes, kocsival mennénk Görögbe... és most totál megijedtem

Erre kíváncsi lennék én is, mert 3 éve van meg nekem is, és az elejétől fogva érzem én is.

Ez természetes, vagy valami hiba?????????????????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

astra g y20dth mocival felszerelt automrol lenne szó. használtan vettem tavaly, németböl, behozatali kocsi. már amikor megvettem akkor észrevettem hogy a kumplungra amikor ráteszem a lábamat, tehát nem nyomom le, csak ráteszem és picit megindulok lenyomni, akkor teljessen beremeg, vibrál mint egy jóféle vibrátor :D a lányok lehet hogy örülnének neki, de én nem :D

éa valamelyik nap véletlen valami mester féleség észrevette ezt a jelenséget és azt mondta hogy juj meg jaj meg mekkora baj, hogyha tönkre megy akkor hazavág sok mindent a motorban és hogy a javitása is valami 800 euró a váltónak. be lett fizetve a nyaralás ami Szeptemberben esedékes, kocsival mennénk Görögbe... és most totál megijedtem

szóval akkor most kijavitom magamat:

az a mester nem a váltóról beszélt hanem valami lendkerékről....

remélem tud nekem valaki valami okossat mondani

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hány éves az autó?Megállt az adagolód,vagy miért kellet kicserélni?

2003 2.0 DTi 16 V Y20DTh. Nekem fulladt a kocsi.azaz hol rá gyorsult hol be lassult és mind ezt teljesen saját magától.kellemetlen volt előzés közben. de ha a mechanikus részével van gond az javítható .csak ha az elektronikus része rossz akkor kell cserélni.nekem mind két része rossz volt.sajnos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

astra g y20dth mocival felszerelt automrol lenne szó. használtan vettem tavaly, németböl, behozatali kocsi. már amikor megvettem akkor észrevettem hogy a kumplungra amikor ráteszem a lábamat, tehát nem nyomom le, csak ráteszem és picit megindulok lenyomni, akkor teljessen beremeg, vibrál mint egy jóféle vibrátor :D a lányok lehet hogy örülnének neki, de én nem :D

éa valamelyik nap véletlen valami mester féleség észrevette ezt a jelenséget és azt mondta hogy juj meg jaj meg mekkora baj, hogyha tönkre megy akkor hazavág sok mindent a motorban és hogy a javitása is valami 800 euró a váltónak. be lett fizetve a nyaralás ami Szeptemberben esedékes, kocsival mennénk Görögbe... és most totál megijedtem

ma voltam végre a mesteremnél és kifaggattam, megvizsgáltattam vele a dolgot.

mondta ő is hogy komplett kell cserélni valami kuplung meg lendkerék meg mittomén és az a baj... de azt mondta hogy nyugodjak meg mert még egyáltalán nem vészes a dolog. nálam kiad egy csattanó hangot a motor eloltásnál. és az a hang jelzi azt hogy dögledezik az egész cucc... de azt mondta 20-30 ezret is még simán elgurul... amikor már elkezd az egész autó berezonálni,a kormány rezegni, a GPS tartó lötyögni, csörögni a motorban valami, na akkor megérett a cserére, de addig nincs gond, hajtani kell és kész.

remélem igaza van :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Na a vízfogyásom okára fény derült a múlthéten. Az 1 évvel korábban a vezérléssel és minden egyébbel cserélt vízpumpa tömbszelencéje engedett.

- 31 000 Ft most jónak tűnik.

A márkát majd megnézem milyen pumpa volt, nehogy így járjatok ti is. Bár nem hiszem, hogy minden szar lenne. De azért figyeljétek a vízszintet.

Az alsó szigetelés ki lett tépve a kocsiból, már szépen ment a rozsda a váznyúlványon vagy bölcső vagy mi van ott. :D Le lett kezelve.

Viszont a mester felhívta a figyelmemet az első motortartó bak cseréjére, mert az is oda van. Na majd a következő olajcserénél.

102 000 km-nél generátort is nézettem semmi baja, kipucolta és kész.

Link to comment
Megosztás:

1 Tipus hibát emlitettek ez pedig a lelevegősödés,ezen kivül csak annyit mondtak hogy ezt a motort nem igazán sikerült a németeknek normálisan kifejleszteni és állandóan van valami baj az autóval.De ha olyan szar lenne akkor mindenki panaszkodna rá,nem igaz?Sajnálnám eladni szép autó és nekem nagyon bejön.

Persze,h működik... már 4 éve megcsináltam :D azóta is megy vele a gép.. igaz h nem nálam. de az új gazdája is előszeretettel használja! jobban is megy, és kevesebbet is kajál....

http://fordfocus.5mp.eu -n olvashatsz róla..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy nagy problémám és még eddig senki sem tudott segiteni rajtam. Van egy 1.7cdti (z17dtl)astrám és azt csinálva hogy ha nem adok gázt neki akkor inditás után leáll. Amugy semmi mág gond nincs megy rendesen ,nem füstül ,szóval csak ennyi a baja. A diagnosztika semmit nem mutat. Porlasztók megnézve ok minden.Még a common rail csövön a gyomástartó szelepre tippelnek de nem biztos hogy ott a probléma. Ha valakinek volt már hasonló baja akkor légyszi segitsetek már mert már elegem van a sok találgatásból. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Y20DTH Adagoló Elektromos vezérlésének javítása.

(Az összes VP44es adagolóra igaz!!!)

Sziasztok!

Leírom tapasztalataimat, hogy más is hasznot tudjon meríteni belőle.

Hogy is kezdődött? Nem szeretném túl messziről kezdeni, de valamikor tavaly év végén voltak olyan jelenségek, hogy menet közben megtorpant a motor. Néha volt olyan is, hogy reggel első indítás után picit járt, majd leállt.

Ezek a jelenségek csak ritkán fordultak elő, volt olyan hogy hónapokig semmi, azaz minden tökéletesen ment.

(itt már meg is jegyezném, hogy ha olyan hibajelenséged van, hogy reggel első indításra sokat kell köszörülni, esetleg elsőre nem is indul csak 2-3 szóra, akkor nem elektromos, hanem mechanikus hibája van. Ez amit leírok nem megoldás rá. A nehezen indulás abból adódik, hogy ki van kopva nem tudom pontosan milyen tengely és az aluház közötti rész, és visszaengedi a gázolajat, azaz levegősödik a rendszer, és ezért nem, vagy csak igen nehezen indul.

No de vissza az elektronikához...

Egyik nap szépen kirándulás közepette, autó beindít, megyen 50 méter, és megáll. se kép, se hang.

Indítani lehetett, köszörült is rendesen, de semmi jele nem volt, hogy beinduljon.

Más lehetőség nem volt, csak a vontatás......

Elkezdtem kutakodni...

Szakszerviz szóba sem jöhetett, mert egyből adagolócsere 3-400 ezerért.

Olcsóbb megoldáson ötöltem...

Ha már úgy is tönkrement, átalakítom mechanikusra. Van is pest környékére egy cég ahol már csináltak párat. Beszéltem velük, de az az árkategória sem nyerte el a tetszésemet. 250-300 ezret mondtak.

Itt kezdett kialakulni, hogy majd én megcsinálom...

Ha használtat veszek lutri. Ki tudja meddig megy el, tehát azt nem szerettem volna.

Találtam egy újat 120 ezerért, de nem olyan egyszerű a történet, hogy fogod kicseréled azt kész, hanem össze kell hangolni (párosítani, taníttatni) az ECU-val. Ezt meg állítólag csak padon tudják. Bele sem gondoltam, hogy így együtt mennyibe fájna.

Nagyon nem hagyott nyugodni, így hát továbbra is maradt a kutakodás.

Nicsak, mire jó az internet, és a Google fordító. Jó pár fórumot végig olvasgattam, és Orosz, Szlovák, Lengyel nyelveken találtam is infót.

Ennél a hibajelenségnél, mint amit a hosszasan rávezetett szövegem elején írtam, 99%-ra mindenhol egy bizonyos tranzisztor meghibásodásáról beszéltek.

Ez a tranzisztor, az adagoló tengelyének a jeladója által pulzál, azaz szabályoz egy elektromos szelepet, ami az üzemanyagot engedi be. Ez a beengedett üzemanyag utána mechanikusan megy tovább. De ha nem működik, nincs mi továbbmenjen!

Tehát ezt a tranzisztort kell cserélni.

Sajnos (vagy szerencsére?) Ugyan olyat nem lehet kapni, mert ez a Bosch-nak valami rémszülötte!

De van helyettesítő!

IRLR2905

Ahhoz, hogy ki tudd cserélni, ki kell szerelni az adagoló tetejéről az elektronikát.

Sajnos nem is olyan egyszerű, mert le kell bontani hozzá az egész szívósort, és a adagolóról, a nyomócsöveket.

Ha ezt lebontod, akkor már ki is tudod takarítani az EGR szelep bekoszolt- kormozott részeit.

Egy videó többet ér, mint néhány kép:

És egy videó, hogy melyiket, és hogyan kell kicserélni:

Eloxidálódik, vagy nem tudom pontosan mi történik az egyik lábával, és megszűnik érintkezni....

Ezt kicseréled, és már kész is!

Há-há..... De mi a bukatató?!

Nem olyan egyszerű!!!! Nem lehet forrasztani az áramkört, mert gőzöm sincs milyen anyagból van, de taszítja a cint. Bármilyen folyasztóval is próbáltam, de nem ment. Ha valaki nem annyira járta ebben, inkább forduljon olyanhoz, aki érti a dolgát!

Én mindjárt kettőt raktam bele (párhuzamosan) Az egyiket kivezetve, hogy még véletlen se legyen többé gond.

Ennyi volna az egész, és már tökéletesen megy is tovább az adagoló.

Ja! A lényeg. Megrendeltem a 145 forintos tranzisztort..... Na mégy egyszer, hátha azt gondoljátok elütöttem.

Tehát, megrendeltem a 145 forintos tranzisztort, de mindjárt két darabot, és a postaköltség 400 forint, azaz drágább mint amit hozott.

Még ha erősen kerekítek, akkor is 800, azaz nyolcszáz forintról beszélünk, és nem százezrekről!!!!!!!!!!!!!!

Idáig 30 Km-et mentem vele, tehát még tesztelés alatt van, de bízok benne. 200 után jelentkezem újra!

Jó szorakozást, ha valakinek ilyen problémája van!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.