Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Életem első Opeljére pályázom egy 1.7 TDI 80 LE-s ISUZU motoros csodára :-) Mivel én IT és nem autós szaki vagyok ezért gondoltam próbálok pár infót szerezni. A típus hibákat látom mostanában össze gyűjtöttétek őket, ezek anyagilag milyen súlyúak, pl.: az említett anya leesése milyen meghibásodáshoz vezet, és mennyibe fáj a javítása? Vezérműláncot kell-e, ha igen milyen gyakran cserélni? Milyen időközönként ajánlott látogatást tenni szervízbe átnézetni a kocsit pl.: olajcsere, stb.? Első átnézetésre Budán hova lenne érdemes bevinni vásárlás előtt? Festékvastagság mérővel mérve milyen vastagság az ami elfogadható?

Előre is köszi minden hozzászólást!

Üdv.

Dreadnought

Hy!

Hú haverem nem akarlak megbántani de így egy kicsit necces nekiszaladni az autóvásárlásnak!

Azért néhány dolgot megosztok veled:Először is ez a gép "csak" 75 lóerős (55Kw m.k. : Y17DT), nem láncos hanem szíjas (csere 60-70e km), olajcsere 10e km (ha sokáig meg akarod tartani, hogy milyen olaj abba ITT most ne menjünk bele), az olajpumpa anya lelazulás meg elég jól hazavághat mindent (pumpa, rosszabb esetben vezérlés hengerfejestül, akár motorgenerállal fűszerezve).

Világért sem akartalak kioktatni, és ha bármi kérdésed adódik szívesen segítek (ha tudok).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Életem első Opeljére pályázom egy 1.7 TDI 80 LE-s ISUZU motoros csodára :-) Mivel én IT és nem autós szaki vagyok ezért gondoltam próbálok pár infót szerezni. A típus hibákat látom mostanában össze gyűjtöttétek őket, ezek anyagilag milyen súlyúak, pl.: az említett anya leesése milyen meghibásodáshoz vezet, és mennyibe fáj a javítása? Vezérműláncot kell-e, ha igen milyen gyakran cserélni? Milyen időközönként ajánlott látogatást tenni szervízbe átnézetni a kocsit pl.: olajcsere, stb.? Első átnézetésre Budán hova lenne érdemes bevinni vásárlás előtt? Festékvastagság mérővel mérve milyen vastagság az ami elfogadható?

Előre is köszi minden hozzászólást!

Üdv.

Dreadnought

Budán egyértelmű Uhu kartárs. A vastagság metáll esetében külső részen 124 mikron, belső részen motortér, B oszlop 75 mikorn. Nem metálnál alatta valamivel, a lényeg, hogy egyenletes legyen, a nem gyári festés sosem egyenletes 20-30 mikronos szórás legalább van benne.

Link to comment
Megosztás:

Budán egyértelmű Uhu kartárs. A vastagság metáll esetében külső részen 124 mikron, belső részen motortér, B oszlop 75 mikorn. Nem metálnál alatta valamivel, a lényeg, hogy egyenletes legyen, a nem gyári festés sosem egyenletes 20-30 mikronos szórás legalább van benne.

Szia!

AMit én néztem ott olyan 160 körül volt az összes érték illetve a jobb első sárvédő volt 260 körül ha jól láttam. Arra mondták is, hogy volt fényezve. Ez korrekt lenne így? Uhu kartárs-t hol lehet elérni?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

AMit én néztem ott olyan 160 körül volt az összes érték illetve a jobb első sárvédő volt 260 körül ha jól láttam. Arra mondták is, hogy volt fényezve. Ez korrekt lenne így? Uhu kartárs-t hol lehet elérni?

Itt is pl. privát üzenetben :uhuhu

PL.kiméssz itt az Astra G főoldalára,ott a hasznos információknál látszik uhuhu neve ,rákattintasz

,felugrik a profilja és ott a privát üzenetben tudsz írni neki.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

AMit én néztem ott olyan 160 körül volt az összes érték illetve a jobb első sárvédő volt 260 körül ha jól láttam. Arra mondták is, hogy volt fényezve. Ez korrekt lenne így? Uhu kartárs-t hol lehet elérni?

szeritnem a 160 még rendben van. Az enyém stabilan 124 vagy 123, bár az már gazdaságos lengyel kiadás, lehet ezen is spóróltak. Illetve már olvastam olyat is, hogy piacfüggően más vastagságra fényezték már a gyárban a kocsit. Ez nem tudom menyire urban legend. A lényeg az egységesen van, a 100 eltérés már tuti, hogy ott fújták. Érdemes megnézni a csavarokat, hogy lettek-e újrafényezve, esetleg más helyre került vissza az alátét. Illetve lámpák, légszűrő alja, akksitartó, hűtők évjárata passzolhat-e a kocsihoz.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Hú haverem nem akarlak megbántani de így egy kicsit necces nekiszaladni az autóvásárlásnak!

Azért néhány dolgot megosztok veled:Először is ez a gép "csak" 75 lóerős (55Kw m.k. : Y17DT), nem láncos hanem szíjas (csere 60-70e km), olajcsere 10e km (ha sokáig meg akarod tartani, hogy milyen olaj abba ITT most ne menjünk bele), az olajpumpa anya lelazulás meg elég jól hazavághat mindent (pumpa, rosszabb esetben vezérlés hengerfejestül, akár motorgenerállal fűszerezve).

Világért sem akartalak kioktatni, és ha bármi kérdésed adódik szívesen segítek (ha tudok).

Ha viszont 59kW~80LE, akkor 1.7 CDTI (Z17DTL), common rail, Euro IV. szíjas, stb., csak a megbízható, jó minőségű gázolaj való bele.

Az anya lelazulása előfordul, de nem jellemző. Ez mostanság Oggy fóbiája volt. :lol: Annak, hogy a gázolaj az elektronikába felszivárog vagy maga az adagoló szorul javításra 100x nagyobb az esélye.

Link to comment
Megosztás:

Ha viszont 59kW~80LE, akkor 1.7 CDTI (Z17DTL), common rail, Euro IV. szíjas, stb., csak a megbízható, jó minőségű gázolaj való bele.

Az anya lelazulása előfordul, de nem jellemző. Ez mostanság Oggy fóbiája volt. :lol: Annak, hogy a gázolaj az elektronikába felszivárog vagy maga az adagoló szorul javításra 100x nagyobb az esélye.

A Tdi-t amit kolega írt én Dti-nek gondoltam és az 75-le.

A lelazulós fóbiám meg azért lett mert itt írták néhányan, hogy nekik ez előfordult és a nagyobb kiadások elkerülése végett leragasztottam, mivel az eddig ecsetelt típushibák nálam majdnem mind előjöttek.

Link to comment
Megosztás:

A Tdi-t amit kolega írt én Dti-nek gondoltam és az 75-le.

A lelazulós fóbiám meg azért lett mert itt írták néhányan, hogy nekik ez előfordult és a nagyobb kiadások elkerülése végett leregasztottam, mivel az eddig ecsetelt típushibák nálam majdnem mind előjöttek.

Sziasztok,

Bocsi valóban nem jól írtam a típust: OPEL ASTRA G 1.7 CDTI Caravan

Ez megbízható kocsi szerintetek? Vezérműláncot mikor kell/érdemes cseréli illetve nagyszervízek mikor aktuálisak egy ilyen autónál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bocsi valóban nem jól írtam a típust: OPEL ASTRA G 1.7 CDTI Caravan

Ez megbízható kocsi szerintetek? Vezérműláncot mikor kell/érdemes cseréli illetve nagyszervízek mikor aktuálisak egy ilyen autónál?

A CDTI sem láncos!

Szíjas!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bocsi valóban nem jól írtam a típust: OPEL ASTRA G 1.7 CDTI Caravan

Ez megbízható kocsi szerintetek? Vezérműláncot mikor kell/érdemes cseréli illetve nagyszervízek mikor aktuálisak egy ilyen autónál?

Láncot soha! Szíjas, 60 ekm.

Á, megbízhatatlan! Mindig eltűnik belőle a gázolaj. Úgy 750-980 km után (mikor-hogy) mindig tankolni kell. :lol:

Semmi extra kiadásom nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a helyre igazítást! Bocsi, most láttam csak, hogy már korábban is írtad.

Ha 120e-nél volt cserélve és azt mondják, hogy 240nél kell újra akkor az kamu? Valami budai szervízt ami megbízható tudtok? Vásárlás előtt szeretném átnézetni. Uhuhu mesternek írtam privit, de még nem jött válasz.

Link to comment
Megosztás:

Ha 120e-nél volt cserélve és azt mondják, hogy 240nél kell újra akkor az kamu? Valami budai szervízt ami megbízható tudtok? Vásárlás előtt szeretném átnézetni. Uhuhu mesternek írtam privit, de még nem jött válasz.

Utoljára látták: Tegnap, 05:35 Biztosan fog írni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma oda kellett lépnem az autópályán a gépnek, de meglepődtem, csak 140 ig ment a mutató, régebben 160-165-ig símán. Nincs sárga lámpázás. Igazándiból max 110 km/h körül szoktam vezetni max. 1.7-es Astráról van szó, Y17DT motorkóddal? 75 LE. Kicsit kevesellem, gyorsulással nincs baj, igazándiból a fordulat 3400 volt 5-ik sebességben, de 140-nél nem ment jobban.Igazándiból annyira nem zavar, mert nem ilyen terhelésnek van kitéve a jármű, és 120-ig jól megy, előzéskor sincs baj.De nem tudom hová tenni, mi lehet a baj, hogy ennyit esett a vége?

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kocsi elejébe lévő hűtőradiátor rögzítése valamilyen különleges oknál fogva elszálltak. A kocsi eleje olyan zörgést hallat, mintha egy harckocsi lenne a motortérbe.

Tud valaki valamilyen cikkszámot, ami alatt ezek a gumi fészkek, bakok, csöcsök megtalálhatóak?

IC is lötyögött azt le gyorskötegelőztem. Most az egész hűtő mozog, tokkal, vonóval, IC-vel klíma hűtővel.......

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kocsi elejébe lévő hűtőradiátor rögzítése valamilyen különleges oknál fogva elszálltak. A kocsi eleje olyan zörgést hallat, mintha egy harckocsi lenne a motortérbe.

Tud valaki valamilyen cikkszámot, ami alatt ezek a gumi fészkek, bakok, csöcsök megtalálhatóak?

IC is lötyögött azt le gyorskötegelőztem. Most az egész hűtő mozog, tokkal, vonóval, IC-vel klíma hűtővel.......

Nekem ugyanez volt. Vigyázz, mert állítólag a hűtő kidörzsölődhet és kilukadhat. nekem a turbóhűtőm lötyögött, én egy kemény gumidarabot drótoztam oda, azóta nem lötyög. Én azt hittem, oda nincs gyári alkatrész, mert látszólag minden a helyén volt, ennek ellenére mozgott kicsit, de most már ugye nem...

Ennek ellenére leállításkor enyém is olyan, mint egy teherautó, akkorát ránt, lehet, h a motortartó bakokat kikezdte az idő!?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Azért én is hozzászólok, a minap megállt az autóm, kiderült, hogy az adagoló vezérlő elektronikám adta meg magát.

Mákom volt mert sikerült feltámasztani nem lett volna keret újat venni.

Azt mondták y17dt motoroknál ez az egyik típushiba, másik, hogy áll a víz az utastérben. Kérdem én ezt melyik részen fordul elő, mert észre vettem, hogy a bal oldali szőnyegem nedves?

Link to comment
Megosztás:

Azért én is hozzászólok, a minap megállt az autóm, kiderült, hogy az adagoló vezérlő elektronikám adta meg magát.

Mákom volt mert sikerült feltámasztani nem lett volna keret újat venni.

Azt mondták y17dt motoroknál ez az egyik típushiba, másik, hogy áll a víz az utastérben. Kérdem én ezt melyik részen fordul elő, mert észre vettem, hogy a bal oldali szőnyegem nedves?

Helyben vagyunk :) Azt nem tudom,h csak a dizelre, vagy a Gre általában jellemző a radiátor elfolyás, de nekem ez volt.Nálam az anyósülés előtt lett vizes a szőnyeg, fűtőradiátor csere lett... Szal 1ik típushiba nálam előjött, a másik remélem,soha! A kiegyenlítőből fogy a hűtővized? Nekem ez volt az egyik tünet ugye, a másik a vizes szőnyeg.

Link to comment
Megosztás:

Helyben vagyunk :) Azt nem tudom,h csak a dizelre, vagy a Gre általában jellemző a radiátor elfolyás, de nekem ez volt.Nálam az anyósülés előtt lett vizes a szőnyeg, fűtőradiátor csere lett... Szal 1ik típushiba nálam előjött, a másik remélem,soha! A kiegyenlítőből fogy a hűtővized? Nekem ez volt az egyik tünet ugye, a másik a vizes szőnyeg.

a tartály nincsen tele, most feltöltöm és figyelek. Onnan vettem észre, hogy takarítottam a kocsit.

Most kiszárítom úgyis süt a nap, aztán meglátom mi lesz.

A radiátor merre van beépítve ami folyt neked, könnyen cserélhető?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.