Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Igen vagy sikerül vagy nem,

Eléggé otthon kell lenni öntvényhegesztésben annak az embernek aki megcsinálja ,és még jó is lesz.

Kb fél éve hegesztetem egy F nek a leömlőjét ,most adta meg magát.

Én már akkor szóltam, hogy ez nem fog sokat kibírni.....

Ha előtte kemencében melegíted és úgy varrod meg,akkor tartósabb! :)

Link to comment
Megosztás:

Először mégiscsak ki kellene villogtatni a hibakódot!

A Z17DTL az már elektronikus gázpedálos?Akkor könnyű lesz:

koppgáz-koppfék és gyújtás aztán lehet számolni!

Fogalmam sincs, hogy elektronikus e a gázpedál.

Ezt a villogtatós módszert már próbáltam, de semmit sem láttam, ami villogott volna.

Egyébként melyik visszajelző villogna hiba esetén?

Ma délután kipróbáltam a villogtatást. Már úgy nyomtam a pedálokat, hogy a padlólemez majd kilyukadt, de semmi nem akart villogni, annak ellenére, hogy a diagnosztika lámpa folyamatosan világít.

Még mindig az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hol találom a turbónyomás érzékelőt?

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam sincs, hogy elektronikus e a gázpedál.

Ezt a villogtatós módszert már próbáltam, de semmit sem láttam, ami villogott volna.

Egyébként melyik visszajelző villogna hiba esetén?

Ma délután kipróbáltam a villogtatást. Már úgy nyomtam a pedálokat, hogy a padlólemez majd kilyukadt, de semmi nem akart villogni, annak ellenére, hogy a diagnosztika lámpa folyamatosan világít.

Még mindig az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hol találom a turbónyomás érzékelőt?

Ha szemben állsz a motorral, akkor a szívótorok bal oldalán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dieselhez értő kartársak, segítsetek!

Az alábbi probléma az egyik kollégánál jelentkezett 2.0 DTI motoros autónál.

A verda 2200 körüli fordulatnál megtorpan, alatta-felette jó.

Ki lett takarítva az EGR és féktisztítóval át lett fújkálva a pillangószelep is.

A jelenség maradt, semmi változás.

Leszedett állapotban kiderült, hogy a pillangószelep migakad egy bizonyos ponton, ott nehezebben megy át.

Ez mitől lehet?

Mivel lehetne orvosolni?

Találkoztatok már ilyennel?

Jött ilyen tipp is, hogy a folytószelepház lehet kikopva, de gondolom az nem olcsó játék.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Milyen hibát produkált előtte? Teljesítménycsökkenés, rángatás...?

Több hibajelenség is volt:

1.) Negyedik és ötödik sebességi fokozatban nem akart 3000-es fordulat fölé forogni a motor, és ezt is elég nehezen érte el.

2.) 1500-as fordulatról tövig nyomva a gázt nem akart rendesen gyorsulni, rosszabb volt, mint a 18 éves ON Ford Orion 1,8D-m Off. Majd amikor elérte a 2200-2500-as fordulatszámot, onnan pedig mintha s***be rúgták volna, úgy megindult.

Ezeket a hibajelenségeket felváltva produkálta.

Mióta kitakarítottam az érzékelőt, azóta jó, de a hibakód törléséhez le kellett vennem az akksiról a sarut.

Link to comment
Megosztás:

Több hibajelenség is volt:

1.) Negyedik és ötödik sebességi fokozatban nem akart 3000-es fordulat fölé forogni a motor, és ezt is elég nehezen érte el.

2.) 1500-as fordulatról tövig nyomva a gázt nem akart rendesen gyorsulni, rosszabb volt, mint a 18 éves ON Ford Orion 1,8D-m Off. Majd amikor elérte a 2200-2500-as fordulatszámot, onnan pedig mintha s***be rúgták volna, úgy megindult.

Ezeket a hibajelenségeket felváltva produkálta.

Mióta kitakarítottam az érzékelőt, azóta jó, de a hibakód törléséhez le kellett vennem az akksiról a sarut.

Gondolom jól tele volt korommal az a kis furat! Én is takarítottam már az enyémet, és sajnos így néz ki a szívótorok is belülről. Terve van ennek a takarítása is, de ez már nagyobb bontás. Mindezt az EGR szelepnek köszönhetjük!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Segítség kellene mert már megint fűstől a masina. Astra G 1.7 cdti 59kw-os. Volt már porlasztó, üzemanyag szűrő cserélve. Már a soft is frissítve lett, az segített pár hétig. Mindig ugyanott tankolok,nem kannázok. Már adalékot is próbáltam. Plusz a fogyasztásom is megnőtt újra ahogy nekiállt kormozni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Segítség kellene mert már megint fűstől a masina. Astra G 1.7 cdti 59kw-os. Volt már porlasztó, üzemanyag szűrő cserélve. Már a soft is frissítve lett, az segített pár hétig. Mindig ugyanott tankolok,nem kannázok. Már adalékot is próbáltam. Plusz a fogyasztásom is megnőtt újra ahogy nekiállt kormozni.

Helló!

Ne adagoló problémád van?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Segítség kellene mert már megint fűstől a masina. Astra G 1.7 cdti 59kw-os. Volt már porlasztó, üzemanyag szűrő cserélve. Már a soft is frissítve lett, az segített pár hétig. Mindig ugyanott tankolok,nem kannázok. Már adalékot is próbáltam. Plusz a fogyasztásom is megnőtt újra ahogy nekiállt kormozni.

Turbó körül is minden rendben van? Az tud még a tiedhez hasonló tüneteket produkálni.

Link to comment
Megosztás:

Turbó körül is minden rendben van? Az tud még a tiedhez hasonló tüneteket produkálni.

Ha ennyire füstől, és a motorban nem 500 000 km van akkor szerintem ott az anyagnál lesz a gond, valamiért többet tol be mint amennyit tud. De majd jönnek a szakik és megmondják.

Viszont az enyémnek az elejébe rendesen rezonálnak már a hütők. Persze csak ha leállítom akkor hallani, de kicsit idegesítő és aggasztó is egyben.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki!

Segítség kellene mert már megint fűstől a masina. Astra G 1.7 cdti 59kw-os. Volt már porlasztó, üzemanyag szűrő cserélve. Már a soft is frissítve lett, az segített pár hétig. Mindig ugyanott tankolok,nem kannázok. Már adalékot is próbáltam. Plusz a fogyasztásom is megnőtt újra ahogy nekiállt kormozni.

Nézesd át a következőket: légszűrő nincs e eltömődve, esetleg valami a levegő útjában, légmennyiség mérő, coolercső vagy hűtő nincs e kilyukadva, megfelelő e a turbónyomás.

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam sincs, hogy elektronikus e a gázpedál.

Ezt a villogtatós módszert már próbáltam, de semmit sem láttam, ami villogott volna.

Egyébként melyik visszajelző villogna hiba esetén?

Ma délután kipróbáltam a villogtatást. Már úgy nyomtam a pedálokat, hogy a padlólemez majd kilyukadt, de semmi nem akart villogni, annak ellenére, hogy a diagnosztika lámpa folyamatosan világít.

Még mindig az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hol találom a turbónyomás érzékelőt?

Elektronikusnak kell lennie szerintem, Nekem Y17DT van, ott elektronyos, a Z meg tudtommal a common-rail, ami fejlettebb dízel, de majd megcáfolnak, ha tré a tudásom :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nézesd át a következőket: légszűrő nincs e eltömődve, esetleg valami a levegő útjában, légmennyiség mérő, coolercső vagy hűtő nincs e kilyukadva, megfelelő e a turbónyomás.

Légszűrő új,a csövekre meg a cooler hűtőre mi is gyanakodtunk,de semmi. A turbónyomás is jó,volt gépen. Ha csak a jeladók nem csalnak. A légmennyiség mérőt is próbáltuk már másikkal. Ez van,korábban soft csere segített. Most az sem. Porlasztókat is bevizsgáltattam még egyszer de azok is jól viselkednek. Kipufogó gáz vissza vezetésre gyanakszunk,a benzinesnél szokott vele baj lenni.

Link to comment
Megosztás:

Légszűrő új,a csövekre meg a cooler hűtőre mi is gyanakodtunk,de semmi. A turbónyomás is jó,volt gépen. Ha csak a jeladók nem csalnak. A légmennyiség mérőt is próbáltuk már másikkal. Ez van,korábban soft csere segített. Most az sem. Porlasztókat is bevizsgáltattam még egyszer de azok is jól viselkednek. Kipufogó gáz vissza vezetésre gyanakszunk,a benzinesnél szokott vele baj lenni.

Ha ezek tényleg mind jónak mutatkoznak, akkor tovább: Rail nyomás, hűtőközeg hőmérséklet érzékelő, vezérlés a helyén van e, szelephézag, kompresszió.

Link to comment
Megosztás:

Ha ezek tényleg mind jónak mutatkoznak, akkor tovább: Rail nyomás, hűtőközeg hőmérséklet érzékelő, vezérlés a helyén van e, szelephézag, kompresszió.

Amúgy az autó rendesen megy csak fűstől. Szerintem a vezérlés is a helyén van,meg a szelepek is jók,erő is van az autóban indul is rendesen ezért a kompresszió is jó lehet. Rail nyomást is mértük igaz obd-n keresztül. Még a különböző jeladókat le kell ellenőrizni,ezek maradtak még ki,gépre kötve(GM TECH 2) sem mutatkozik eddig semmi. Azért köszi

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az autó rendesen megy csak fűstől. Szerintem a vezérlés is a helyén van,meg a szelepek is jók,erő is van az autóban indul is rendesen ezért a kompresszió is jó lehet. Rail nyomást is mértük igaz obd-n keresztül. Még a különböző jeladókat le kell ellenőrizni,ezek maradtak még ki,gépre kötve(GM TECH 2) sem mutatkozik eddig semmi. Azért köszi

Alsó holtponti jeladó? Havernak az szart be, igaz akkor már el sem indult, de asszem előtte füstölt is....... CDTI

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.