Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdv! X20DTL-es dízelem lelevegősödik.... befújás után beindul, és utána akár hányszor indítok indul, de kb 2 óra várakozás után megint nem indul! A motorba 128-ezer van, az adagolóm nagyon szép, nem folyik... mi lehet a gond?

Szia. Mit fújsz be neki?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.1.7 cdti G astra egyenletesen haladva 90-100 nál enyhén füstöl...!a visszapillantóban látni...

a füst fekete!

ilyenkor ha lepadlózom egy jó nagyot kormol és megy mint a bolond.

Motorolaj nem fogy.

mindegy hogy hol tankolok melyik kúton,nem befolyásolja.már fenn áll a jelenség egy ideje.

valakinek ötlete hogy mit kéne megnézni??

Link to comment
Megosztás:

Üdv.1.7 cdti G astra egyenletesen haladva 90-100 nál enyhén füstöl...!a visszapillantóban látni...

a füst fekete!

ilyenkor ha lepadlózom egy jó nagyot kormol és megy mint a bolond.

Motorolaj nem fogy.

mindegy hogy hol tankolok melyik kúton,nem befolyásolja.már fenn áll a jelenség egy ideje.

valakinek ötlete hogy mit kéne megnézni??

lehet légtömegmérö . az én y17dt is csinálta a csere után nem csinálja , ja és lomha volt. azután megtáltosodott.

Link to comment
Megosztás:

Ma lelett dúgozva az egr szelep állitólag így nem szívja a kipúfogó gázt és kilehet szűrni hogy az egr rosz e vagy sem,de alig jöttem el a szerelőtől megint kis autó felvillan autó megtorpan utánna megint mintha mi sem történt volna.Járt már így más is vagy csak engem szivat ennyire?amúgy a légtömegmérő szerintetek becsaphatja az elektronikát?és lehet az szarakodik?

Szia morpheus77!

Az én Astrám is produkálta ezt, Y20DTH az enyém is. EGR csere után ugyanúgy csinálta. Úgy vettem észre, hogy párás időben mintha többször jelentkezett volna ez a torpanás. Megígértem az autónak, hogy egy hétre le fogom adni szervizbe, így is lett. Mikor már vittem a szervizbe, már akkor nem jelentkezett, egy hétig jött-ment vele a szerelő, 430 kilométert elment vele, nem produkálta a dolgot. Aztán rá egy hétre irány nyaralni, M7-es autópályán még háromszor csinálta rövid időre, azóta sem szerencsére. Tavaly nyár óta tünetmentes. Lehet vákuum-rendszerrel is valami, sok oka lehet. Vezetési stílusod milyen? Én általában nagypapásan közlekedem (nem csúsztatott kuplunggal, csak szép kényelmesen :-) ), lehet az sem tett jót neki, a tünet megszűnése óta kicsit dinamikusabban vezetem az autót. Remélem, hamar befejezi neked is, roppant bosszantó hiba, főleg, mikor az ember országúton előzne és akkor jön elő...

Üdv! Szines

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Régebben, Januárban még Lion márkatárs jelezte, hogy Gyulán van egy szaki, aki adagolóvezérlő elektronikát cserél, optimalizáltra, kijavítva megerősítve, 3 év garanciával. Van esetleg valakinek ilyen már beszerelve, mi a tapasztalata?

Erőssen gondolkodom rajta.......

Gyulai a srác Márton Csaba tel:06209853321

Link to comment
Megosztás:

Szia! Márka esetleg? És mennyit?

Ha nehezen indul az má komoly gondot hordozhat a háttérben.

Nem feltétlen kell motorindítót venni, én féktisztítóval csináltam már, igaz csak 1x, de szerelő azt mondja ugyan olyan mint a motorindító.

Csak nagyon finoman óvatosan kell vele bánni, mert szétpöröghet tőle a motor. Mindenképpen 2 emberes művelet.

Ismerősnek az autójából kifogyott a gázolaj. Lelevegősödött az egész rendszer, az istenért nem kapta fel, nem indult.

2x beködöltek neki indítás közben féktisztítóval és simán elindult.

Csak óvatosan!!!!!!!!! Saját felelősségre!

Link to comment
Megosztás:

Nics véletlenül valakinek egy fejszelepe, bontott is jó ha jó. Ja y17dt-hez kéne.

szia nekem van de az vágta galyra az elektronikát, miota kicseréltem nincs gubanc. csak az elötöltés szab . szelepet kéne valaki akivel megtudnám csinálni /cserélni/mert megvettem csak nincs aknám a szereléshez.de ahogy néztem a lapodat EGER és GYÁL közt nagy a távolság. ja most néztem jobban neked bontott de jo kell , nehezen fogsz találni.megérné az uj inkább mert az 40000.- 45000ft. a bontott 20000 körül van .

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

szia nekem van de az vágta galyra az elektronikát, miota kicseréltem nincs gubanc. csak az elötöltés szab . szelepet kéne valaki akivel megtudnám csinálni /cserélni/mert megvettem csak nincs aknám a szereléshez.de ahogy néztem a lapodat EGER és GYÁL közt nagy a távolság. ja most néztem jobban neked bontott de jo kell , nehezen fogsz találni.megérné az uj inkább mert az 40000.- 45000ft. a bontott 20000 körül van .

Nézzetek szét angol ebay-en (ebay.co.uk). Nekem a komplett adagoló volt Y20DTH-hoz 40, de aki türelmes, kifoghat olcsóbbat is. Postázni nem szeretnek ide az angolok, de tudok benne segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Nézzetek szét angol ebay-en (ebay.co.uk). Nekem a komplett adagoló volt Y20DTH-hoz 40, de aki türelmes, kifoghat olcsóbbat is. Postázni nem szeretnek ide az angolok, de tudok benne segíteni.

Hát csak nemigen megy az angol, anélkül meg elég nehéz.

Link to comment
Megosztás:

Szia morpheus77!

Az én Astrám is produkálta ezt, Y20DTH az enyém is. EGR csere után ugyanúgy csinálta. Úgy vettem észre, hogy párás időben mintha többször jelentkezett volna ez a torpanás. Megígértem az autónak, hogy egy hétre le fogom adni szervizbe, így is lett. Mikor már vittem a szervizbe, már akkor nem jelentkezett, egy hétig jött-ment vele a szerelő, 430 kilométert elment vele, nem produkálta a dolgot. Aztán rá egy hétre irány nyaralni, M7-es autópályán még háromszor csinálta rövid időre, azóta sem szerencsére. Tavaly nyár óta tünetmentes. Lehet vákuum-rendszerrel is valami, sok oka lehet. Vezetési stílusod milyen? Én általában nagypapásan közlekedem (nem csúsztatott kuplunggal, csak szép kényelmesen :-) ), lehet az sem tett jót neki, a tünet megszűnése óta kicsit dinamikusabban vezetem az autót. Remélem, hamar befejezi neked is, roppant bosszantó hiba, főleg, mikor az ember országúton előzne és akkor jön elő...

Üdv! Szines

Jól látod a kérdést előzni nem nagyon kell ilyenkor,mert elég gáz a helyzet :icon1: holnap reggel EGR csere nálam is hát kiváncsi vagyok mi fog történni.Neked is a gép irta ki hogy EGR hiba?Mert nekem állandóan kidobja a PO 400 hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Hát csak nemigen megy az angol, anélkül meg elég nehéz.

Én cikkszám alapján szoktam keresni, ahhoz nem kell komolyabb tudás. Angolról még a google is tűrhetően fordít. Magát a beszerzést egy kint élő haver szokta bonyolítani, az eladónak is ő teszi fel a kérdéseket. Ha esetleg segítség kell, szólj.

Link to comment
Megosztás:

Ha ledugozta az Egr-t meg vagyok gyozodve ,hogy megjellent a p0400 hibakod. Jo lenne egy diagnozist csinalni es a hibakodot kiirni. Ha a legtomegmerore gondolsz ,hogy rossz akkor az auto gyakorlatilag 2000 fordulatig nagyon lusta. Ezt le tudod ellenorzni egy Op-Com segitsegevel a mert adatoknal elso oldal . 3000 fordulatnal 750-850 mg kell merjen ,ha nem akkor mar faradt a legtomegmerod.

Nekem mindig ezt a hibakódot dobja ki! van mikor nagyon lusta 2000 fordulatig,de van mikor 2000 alatt is húz rendesen ezért a szerelő az egr cserét javasolja,holnap reggel csere aztán megláétjuk mi fog történni,mert nem egy olcsó mulatság :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindig ezt a hibakódot dobja ki! van mikor nagyon lusta 2000 fordulatig,de van mikor 2000 alatt is húz rendesen ezért a szerelő az egr cserét javasolja,holnap reggel csere aztán megláétjuk mi fog történni,mert nem egy olcsó mulatság :(

Csere elot ellenorizd le ha megtartja a vakumotaz EGR-nel .Gyakorlatilah le huzzod a csovet es megszivod. Utana a nyelvedet a lyukra teszed es meg kell tartja a vakumot. Ha nem, akkor a gumimembran ki van szakadva. Ha tart akkor a cseret hiaba csinalod mert az ujjal is fogja csinalni. A P0400 hiba a kovetkezo esetekbe jellenik meg :

1. Ha a MAP erzekelo (a szivofedelen amelyik van )el van tomitodve koromal vagy hibasan mer . Ez alapjaraton kb 300-350 mg kell merjen es fordulaton max 1200 mg (OP-COM harmadik oldal utolso eloti pozicio)

2.HA a turbotol levo slag ki van hasadva es az eloirt nyomashoz kepest a vegrehajtot meghaladja a 0.3 atm

3. Ha az elektromagnes szelepben amely vezerli a turbo westgate tengelyet at enged es ezert neha rosszul van vezerelve a turbo

4. Ha az elektromagnes szelep amely vezerli az EGR- t hibas (a gumimembran ki lyukadva es helytelenul vezerli az EGR-t)

5. A szivotorokba pillango szelep vezerlo vakum pumpacska rossz

6. Vakumcso tores/szakadas.

7. Vakum pumpa faradt es nem csinal eleg vakumot min -0.9 atm

remelem nem hagytam ki semmit

Link to comment
Megosztás:

Ezeket a szelepeket amúgy lehet tesztelni házilag? Féltem egy kicsit a frissen felújított elektronikámat...

szia. én is félteném de ez ha rossz a fejszelep ujbol gallyra vágja. nekem wessz ajánlotta a cserét és igaza lett ,mert az elektronikát 2x javitotta mire kicseréltem azota jó.

Link to comment
Megosztás:

t uraim . y17dt-m van ki kellene cserélni azt a szelepet ami az adagolo alján van ami ha eltörik felhordja a gázoilt a fennti elektronikába na ezt szeretném elkerülni . délpesten valaki aki vágja ezeket a dolgokat tudna segiteni .

Az nem eltörik, hanem kilyukad a memránja és a csatlakozó vezetékén felszivárog a gázolaj. Wessz mit mondott?

Link to comment
Megosztás:

Fejlemény:

Az autó továbbra sem indul. Indítózásnál minden hengernél jön gázolaj, de szerintem kevés. Hibakód p1630, ez gyújtás levétel-visszatétel után eltűnik. Hidegindítós starttal mikor beröffent, felpörgött, dobott egy p1345 kódot is. Törlés után nem jön vissza. Sajátos módon kiderült viszont, hogy az EGR jó :D Adagolóelektronika frissen javítva, OP-COM szerint a fejszelep mozog, előtöltést is csökkenti indítózáskor. Innentől kezdve kezdem kicsit feladni. Beletolnám a Dunába szívem szerint, de ahhoz ki kéne tudni tolni az emelkedős udvarból, meg onnan még vagy 45km-t. Így ez kilőve. Szívesen fogadok tippeket a megoldásra, már rutinból szétszedem-összerakom bármikor. Illetve szívesen eladom, ha valaki megvenné, és kivontatná az udvarból, mert a másik kocsi mögötte áll, így rohadtul útban van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.