Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Kedves, Haga!

Amennyiben egyszer módomban áll,(esetleg egy közös csapatás után) majd meglátod, hogy nem beszéltem a világba és a kocsi valóban keveset kér a mennyei naftából!

Jó éjszakát!

Endyka

Ahham....ja... Már ha az utolsó 30 kméteren tolod.... :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Wolfinak igaza is van, meg nem is.

Nem azok az emberek szoktak általában tuningolni akik utánna tizenkettővel közlekednek az utcán!

Ha nekem egy egy 150 lótos autóm van akkor bizony jobban nyomom neki, mert azért vettem olyat és nem 1.2 -est!!

Ha ez így lenne, évente összesen 1-2 db kelne el a 3-350LE-s dízel erőforrással szerelt A8, BMW7, Mercedes S, VW Phaeton-okból. Hisz ezekre a "sebesség őrültek" közül igen kevésnek lenne pénze.

Többnyire nem azért vesz valaki erős autót, hogy folyamatosan verje neki! Főleg ezeknél a nagyobb gépeknél!

Inkább az erőtartalékról szól a dolog - mint ahogy a Wolfi mondta!

Multkor, amikor a Speed mellett ültem az alatt a rövid idő alatt hányszor húzta meg a QP bajszát??? :rolleyes:

1. ilyenkor benne van az emberben, hogy ha beül mellé egy cimborája, ismerőse aki még nem ült előtte olyan autóban, akkor megmutassa neki, hogy megy ám az tisztességesen. Ezért ilyenkor nem szokott az ember 20-szal poroszkálni.

2. Időnként a Tomival versenyezgettünk út közben.

3. Nagy úr ám a fogyasztás! Egyre inkább telnek az utaim óvatos gázérintgetésekkel...

na meg persze időnkénti taposással... De csak az adrenalin miatt! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ha ez így lenne, évente összesen 1-2 db kelne el a 3-350LE-s dízel erőforrással szerelt A8, BMW7, Mercedes S, VW Phaeton-okból. Hisz ezekre a "sebesség őrültek" közül igen kevésnek lenne pénze.

Többnyire nem azért vesz valaki erős autót, hogy folyamatosan verje neki! Főleg ezeknél a nagyobb gépeknél!

Inkább az erőtartalékról szól a dolog - mint ahogy a Wolfi mondta!

Én inkább sznobizmusról, tehetősségről beszélnék. Lóvé van....

Az autópályán az ilyen kocsik 80% -a 160 fölött megy...a maradék 20% beéri a szabályos 130 - 140 -nel is.....

Ezek a nagyobb autók nem tuningverdák, hanem luxusautók... az aki sebességőrült, és megengedheti magának ezt akategóriát az hajt ezzel is!

Többnyire nem azért vesz valaki erős autót, hogy folyamatosan verje neki! Főleg ezeknél a nagyobb gépeknél!

Ez igaz.... de az erős autó nem egyenlő a tuningautóval... aki teljesítményt tuningol az nem poroszkálni akar, aki meg eleve erőset vesz..... az lehet, hogy télleg csak arra veszi amit ti is írtatok.... hogy néha... egy kicsit.... :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Én inkább sznobizmusról, tehetősségről beszélnék. Lóvé van....

Ne magadból indulj ki... ;)

Ez igaz.... de az erős autó nem egyenlő a tuningautóval... aki teljesítményt tuningol az nem poroszkálni akar, aki meg eleve erőset vesz..... az lehet, hogy télleg csak arra veszi amit ti is írtatok.... hogy néha... egy kicsit.... :blink: :D

Természetesen az erős autó nem tuningautó!

De nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni a Wolfi elméletét!

Próbáld meg elfogadni azt, hogy mások MÁSKÉNT gondolkodnak, mint Te! (autóról, teljesítményről, érzésekről)

u.i.: asszem eléggé offolunk... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ne magadból indulj ki... :blink:

Természetesen az erős autó nem tuningautó!

De nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni a Wolfi elméletét!

Próbáld meg elfogadni azt, hogy mások MÁSKÉNT gondolkodnak, mint Te! (autóról, teljesítményről, érzésekről)

u.i.: asszem eléggé offolunk... :rolleyes:

Nekem például elég, ha néha tombolom ki magam, ritka ha cső gázzal megyek, autópályán bőven elég a 140..szerintem..persze néha elkap a harci szellem, mert valakit meg kell tanitani..persze Haga nem Porschera gondoltam. Vigyázni kell a vasra. Amióta tavaly megvettem már 3X cseréltettem benne az olajat, nem azért mert túl sok a pénzem vagy mert sok a megtett kilóméter. Eddig 21.000 km-ert ment a kis drága. 1. 1500-nál, 2. 5000-nél, 3. meg tegnap 21.000-nél...pedig Long Life olaj van benne..de a motor meghálálja a törödést!!

Üdv: Endyka

Link to comment
Megosztás:

Ne magadból indulj ki... ;)

Szerinted én tehetős vagyok??? :rolleyes: ;) ...de szerintem sznob sem.... akik ismernek eléggé azok ezt tudják rólam!

A véleményem fenntartom, én elfogadom mindenki véleményét, a tied is, azt is, hogy nem egyformán gondolkodunk dolgokról... de én semmi mást nem tettem, csak kifejtettem a saját álláspontom egy témáról... de ez már télleg nem G Astra dízel!

Wolfi elméletét el lehet fogadni, csak ugye 100 emberből 3 fogja fel a tuningot úgy ahogyan Ő is leírta, a másik 97 meg emígy.... és itt a teljesítménytuningról beszélünk!

Amúgy Wolfival azóta már kitárgyaltuk a teljesítménytuningos témát privátban, és érdekes módon egyetértettünk egymással, tehát nem is van olyan messze az álláspontunk egymástól... ;)

És hogy nem csak OFF legyek... nekem továbbra is megfelel a nem tuningolt dízelem, esetleg ha lesz valamikor "jáccós" autóm ami persze nem dízel lesz akkor tuningolhatunk is rajta...

Én dízel autónál nem látom értelmét a tuningnak, mert éppen azt a tulajdonságát rontjuk el amiért kitalálták! Nevezetesen a kis fogyasztás, és a hosszú élettartam. :blink: szvsz... jó az gyárinak.

Persze ha nem akarod nem muszáj!! :D

Link to comment
Megosztás:

Wolfi elméletét el lehet fogadni, csak ugye 100 emberből 3 fogja fel a tuningot úgy ahogyan Ő is leírta, a másik 97 meg emígy.... és itt a teljesítménytuningról beszélünk!

Amúgy Wolfival azóta már kitárgyaltuk a teljesítménytuningos témát privátban, és érdekes módon egyetértettünk egymással, tehát nem is van olyan messze az álláspontunk egymástól... ;)

Ugye? :blink:

Egyébként egy ismi csupán azért vett magának egy OFF Audi 80 2.8 quatrót, hogy ha zűr van, legyenek lovak, amik közé oda lehet csapni.De soha nem megy 90km/h fölé vele, mert akkor lezabálja a gatyáját is a gép.Épeen ezért elég soxor van az, hogy senki sem meri megelőzni, mert az hiszik , hogy racsingolni akar.Pedig nemis! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Saját vélemény összegzése :

Az emberek nem azért vesznek erős motorral autót és nem azért tuningolják fel a gépeiket, mert folyamatosan tépni akarják a bajszát, hanem azért, hogy:

- ha szükség van rá legyen erőtartalék

- és ha kedvük támad tudjanak haladni és élvezkedni.

Link to comment
Megosztás:

Saját vélemény összegzése :

Az emberek nem azért vesznek erős motorral autót és nem azért tuningolják fel a gépeiket, mert folyamatosan tépni akarják a bajszát, hanem azért, hogy:

- ha szükség van rá legyen erőtartalék

- és ha kedvük támad tudjanak haladni és élvezkedni.

Értelek én téged, meg a véleményed is elfogadom, csak azt nem értem, hogy egy GSI -t, ami amúgy sem egy "hétköznapi" menetteljesíménnyel bíró autó, és ugyanígy az összes 150 ló fölötti kocsi...

...szóval ezeket minek tuningolni, ha tényleg csak erőtartalék kell, ha csak "haladni" akarunk??

Ezek az autók amúgy is rendelkeznek a megfelelő erőtartalékkal. Akkor minek a tuning még plusszba?? Ahogy te is írtad, az OPC -t is tuningolják!

....hát naná, hogy adrenalin, hát naná, hogy benzingőz, hát naná, hogy tyúrjunk vazze! :rolleyes: :blink: ;)

Én biztos, hogy ezért csinálnám, és ahol csak tudnám ki is használnám!

Szerintem a tuningolók többségéről is ez mondható el, persze vannak akik visszafogottabbak! :D

Link to comment
Megosztás:

Ok!Terjunk! :D Nekem,mind laikusnak mondjatok mar el hogy is van ez a turbovisszahutes!Ha pl. hosszu ut utan beerek egy varosba es ott visszaesik a fordulat a 1800 ala (ahol elvileg kapcsol a turbo) akkor a megalasig 50nel poroszkalva mar hul a turbo vagy csak megallas utan alapjaraton?

Link to comment
Megosztás:

Ok!Terjunk! :rolleyes: Nekem,mind laikusnak mondjatok mar el hogy is van ez a turbovisszahutes!Ha pl. hosszu ut utan beerek egy varosba es ott visszaesik a fordulat a 1800 ala (ahol elvileg kapcsol a turbo) akkor a megalasig 50nel poroszkalva mar hul a turbo vagy csak megallas utan alapjaraton?

Ez nem így van....

Ez úgy van, hogy a turbó mindíg forog!! Csak bizonyos fordulatszámig nem "hatásos". Úgy is szokták mondani szakzsargonilag, hogy nem "épül" fel a nyomás!

A turbó visszahűtés annyit jelent csak, hogy hagyjuk azt a nem kis fordulatszámot (pontosan nem is tudom mennyit pörög) "kifutni" úgy, hogy közben van kenés!!

Tehát mondjuk alapjáraton! 1 -2 percet hagyjuk forogni a motort, így a turbónak lesz kenése, meg le is hűl....

Ha nem dolgozik maximális teljesítménnyel akkor értelemszerűen nem annyira kardinális az alapon hűtés sem!

Autópályázás utáni megálláskor, illetve gyakori intenzív gyorsítások után viszont kötelező!!! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ok!Terjunk! :rolleyes: Nekem,mind laikusnak mondjatok mar el hogy is van ez a turbovisszahutes!Ha pl. hosszu ut utan beerek egy varosba es ott visszaesik a fordulat a 1800 ala (ahol elvileg kapcsol a turbo) akkor a megalasig 50nel poroszkalva mar hul a turbo vagy csak megallas utan alapjaraton?

Szia!

Én mindig alapjáraton hagyom had dolgozzon a kis drága, persze az is segit, ha leállitás elött már pár perccel visszaveszel a tempóból. Ha csak pár kilómétert megyek, akkor is hagyok neki időt, tán 1 percet is alapjáraton. Autópályázás, kicsi élvezkedés után akár 2-3 percet is várok vele. Mikor Ausztiába megyek, tehát úgy 500-600 kilóméter megtétele után, nem ritka az 5 perces is...

Mindenféle képp szánj rá időt!

Link to comment
Megosztás:

Ugye? :blink:

Egyébként egy ismi csupán azért vett magának egy OFF Audi 80 2.8 quatrót, hogy ha zűr van, legyenek lovak, amik közé oda lehet csapni.De soha nem megy 90km/h fölé vele, mert akkor lezabálja a gatyáját is a gép.Épeen ezért elég soxor van az, hogy senki sem meri megelőzni, mert az hiszik , hogy racsingolni akar.Pedig nemis! :rolleyes:

Na ez a röhejes! ;) S mi van, ha elromlik rajta valami? Mert egy 80-s ajudi nem mai gyerek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy 1.7 -es isuzu motoros opel astráról lenne szó ... Azt csinálja , hogy miután bemelegedik a motór 80-90 celsius között elkezd rángatni (mintha nem kapna elég üzemanyagot vagy ilyesmi) ,a számítógépben nem táról el semmi hibát és ezt csinálja ugy kb 30-40 kilóméteren keresztűl utána meg megy tovább rendesen mintha mi sem történt volna . Ha esetleg van valakinek valami ötlete nagyon kérem ossza meg velem is .

üdv. mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy 1.7 -es isuzu motoros opel astráról lenne szó ... Azt csinálja , hogy miután bemelegedik a motór 80-90 celsius között elkezd rángatni (mintha nem kapna elég üzemanyagot vagy ilyesmi) ,a számítógépben nem táról el semmi hibát és ezt csinálja ugy kb 30-40 kilóméteren keresztűl utána meg megy tovább rendesen mintha mi sem történt volna . Ha esetleg van valakinek valami ötlete nagyon kérem ossza meg velem is .

üdv. mindenkinek

Unokabátyámnak volt hasonló problémája, bár nem Opelje hanem renaultja van. Tömitőgyürűt kellett cserélni és megszünt a hiba...hál Istennek ennyivel megúszta, pedig már azzal riogatták, lehet hogy turbót kell benne cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Új vagyok a fórumban, és lenne egy problémám - hátha tud valaki okosat mondani!

Most vettem (Németországban) egy 2002-es Astra G 1.7DT-t, (Y17DT, 75LE). Ránézésre minden ok, pöccre indul, rendesen húz, nem csörög, nem zörög, keveset fogyaszt, nem füstöl. Levizsgáztattam, zöldkártya stb. minden ok.

Meg is lennék vele maximálisan elégedve, de a minap majdnem szívrohamot kaptam amikor benéztem a motorhoz! Egy kevéske olajat találtam a kiegyenlítő tartályban. Mondanom sem kell, nem voltam felhőtlenül boldog, megkérdeztem pár szakit is, de a motorblokkrepedéstől (!) a hengerfejen és pakoláson át a rossz olajhűtőig minden előfordult a szókészletükben.

Az érdekes az, hogy kb. egy hete viszont olajnak nyoma sincs a kiegyenlítő tartályban! Biztosan elkúszott valamerre a vízkörben...

Volt már közületek valakinek hasonló tapasztalata Y17DT motorral?

Üdv,

Hic

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Új vagyok a fórumban, és lenne egy problémám - hátha tud valaki okosat mondani!

Most vettem (Németországban) egy 2002-es Astra G 1.7DT-t, (Y17DT, 75LE). Ránézésre minden ok, pöccre indul, rendesen húz, nem csörög, nem zörög, keveset fogyaszt, nem füstöl. Levizsgáztattam, zöldkártya stb. minden ok.

Meg is lennék vele maximálisan elégedve, de a minap majdnem szívrohamot kaptam amikor benéztem a motorhoz! Egy kevéske olajat találtam a kiegyenlítő tartályban. Mondanom sem kell, nem voltam felhőtlenül boldog, megkérdeztem pár szakit is, de a motorblokkrepedéstől (!) a hengerfejen és pakoláson át a rossz olajhűtőig minden előfordult a szókészletükben.

Az érdekes az, hogy kb. egy hete viszont olajnak nyoma sincs a kiegyenlítő tartályban! Biztosan elkúszott valamerre a vízkörben...

Volt már közületek valakinek hasonló tapasztalata Y17DT motorral?

Üdv,

Hic

Szióka!

Ha lesz pici idöd, kb vázolod az anyagiakat úgy nagységrenileg felbontva, amennyiböl sikerült behozni a kocsit? mert én 2002 benhoztam az enyémet, és azóta sok minden változott..

köszike

Link to comment
Megosztás:

Hello LacBp!

Az import szerintem a jelenlegi regadó mellett nem jó üzlet. Persze, ha nem kell a regadót kifizetni - mert az autó teherautó, akkor megérheti behozni:

A kocsim ún. Kastenwagen, azaz dobozos kivitel - tehát teherautó. Nekem pont jó, mert munkához kell és van másik autó a családban. 2002 októberi, 130.000 km van benne, a nagyszervízt 125.000-nél rendesen megcsinálták (szervízkönyves, 1. tulajdonostól). Klíma, elektromos ablak, ködlámpa stb van benne - és remekül működik, persze egy alig több mint 3 éves autótól ez el is várható... kivétel persze a fenti hiba.

Szóval 4500 Euróért vettem, a www.mobile.de segítségével. Ebből még lejön a kinti MwSt., mert cégesen importáltam (EUs adószám) - persze az ÁFA meg itthon rájön. Az egyedi vizsga, forgalomba helyezés, eredetvizsgálat, átírás cakompakk úgy 70-80 ezer körül volt, meg kellene néznem a számlákat és csekkeket.... Ha az egészet összeadom, akkor vmivel több mint nettó 1.000.000 körül van a vége. Itthon ezért az árért 98-99-es autót kapsz vmi. hasonlót.

Sajnos személyautónál eleve magasabb a vételi ár + a regadó is majdnem milliós nagyságrend, plusz még az ÁFÁ-t sem lehet elszámolni, szóval inkább hagyjuk...

Üdv,

Hic

Link to comment
Megosztás:

Én csak hallottam szerelőmtöl, hogy az olajszűrő alatti olajhűtő hibályábol került olaj a vízbe....

De ott véglegesen,nem csak alkalomadtán... :blink:

Igazándiból az egy hőcserélő vékony rézlemezek választják el az olajat a víztöl....

és ugyebár semmi nem tart örökké..sajna.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hello,

igen, köszi - vmi. ilyesmit mondott az egyik szerelő is (olajhűtő). Ez típushiba ennél a motornál?

A hengerfej v. motorblokk szerintem kicsit durva lenne, pláne, hogy nem dől se kék füst, se gőzfelhő az autóból. Érzésre minden ok.

Amúgy szerintem az az olaj ott van a vízben, csak nem a kiegyenlítő tartályban. hanem elment a vízzel pl. a hűtőbe (jó sz@r lesz kipucolni...).

Mindenképpen megnézetném valakivel - tudtok jó (és olcsó) szervízt ajánlani? (Pesten, vagy környékén)

Köszi,

Hic

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.