Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

A villogtatást magyarázd már még meg kiváncsivolnánk hogy mi a baja,oljuk már meg.Amüszer érdekelne hogy astra G 1.7.td isuzuhoz jo legyen ,ésmit tud majd irjál már rola bővebben.

rögtön számolni kell de szernitem az elejét elrontod.....

számolásnálolyan van hogy 1125 P1125

villogtasd ki mégegyszer...

Link to comment
Megosztás:

rögtön számolni kell de szernitem az elejét elrontod.....

számolásnálolyan van hogy 1125 P1125

villogtasd ki mégegyszer...

elösször lehet hogy villant 1-et,és utána villant 7-et, 2-őt, 2-őt,és 5-öt. de akkor ez megint több négy szám jegynél, de azért holnap meg nézem mégegyszer. akkor négyszer kell villogni és azt a számokat felirni.

Link to comment
Megosztás:

Hú! Marha nagy élmény lehetett! Már-már mazoizmus! :lol: Több mint másfélszáz kilométer kormányszervó, fékrásegítés, klíma, stb. nélkül kötélvégen. Nem irigyellek!

Nagy eset... Mikor valaki egész nap traktorral szánt, akkor nem hogy irányt, hanem ellen kell tartania folyamatosan a kormánnyal, aztán abban sincs szervó meg klíma. Ehhez képest a 150km az bakfitty. Nem is értem mostanában az embereket, akinek annyi izomzata nincs, hogy egy 1200 kilós autót néhány órán keresztül nem bir szervó nélkül vezetni annak eleve nem adnék jogosítványt...

Link to comment
Megosztás:

Csacsiság! :lol:

Ki kéne próbálni egy szervó rásegítésre tervezett kormányművet anélkül tekergetni. Nem úgy műkszik, mint a hagyományos mechanikus. Hidd el, hogy a döglött szervóst nehezebb tekergetni, mint a 45-50 évvel ezelőtti Csepelekét (pl.: 344D). Pedig azzal is lehetett birkózni. Vagy akár egy MTZ, Belarusz malomkerekét.

Igaz ami igaz, az sem mindegy, hogy autópályán, országúton vagy zegzugos utcákban kell-e lavírozni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok olyan gondom lenne hogy megállt a gépünk és szerlők szerint adagoló vezérlő elektronika namost ez nem biztos ezért ki kellene próbálni egy másikat mer megvenni ha nincs rá szükség nem akarjuk nem tudna ebbe vki segíteni??

1.7DTI

Y17DT 55kw-os

Valakinek volt már ezzel gond?

ezeket javitom hozd be inygen bevizsgálom aztán eldöntöd hogy akarod javitani vagy nem.... pesrze számlás és garis a javitás

Link to comment
Megosztás:

Hú! Marha nagy élmény lehetett! Már-már mazoizmus! :lol: Több mint másfélszáz kilométer kormányszervó, fékrásegítés, klíma, stb. nélkül kötélvégen. Nem irigyellek!

Én egyszer haza lettem húzva a Hortobágyról Veszprémbe (alig 300km), és az nem egy 1 tonnás személyautó volt, hanem egy majd' 3 tonnás kisteherautó. Természetesen kormány- és fékszervó nélkül, mindezt télen és éjszaka. A télnek azért van jelentősége, mert az autó vezérműtengely-törésben szenvedett, ergo járó motor híján fűtés sem volt... 5 órán keresztül bámultam az engem vontató autó féklámpáit, és mikor kiszálltam, nem tudtam hol vagyok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy járó motornál legtöbbször állás közben gázolajszag jön a motortérbe, és elég erős. Volt hogy

pályán is éreztem már, de inkább lámpánál, vagy ha áll az autó.

Az üzemanyag fogyasztás nem nőt meg.

Ha valaki találkozott ilyen jellegű problémával, légyszi írjon!

Köszönettel: botama

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy járó motornál legtöbbször állás közben gázolajszag jön a motortérbe, és elég erős. Volt hogy

pályán is éreztem már, de inkább lámpánál, vagy ha áll az autó.

Az üzemanyag fogyasztás nem nőt meg.

Ha valaki találkozott ilyen jellegű problémával, légyszi írjon!

Köszönettel: botama

Általában az adagolo alján van egy nyomásszabályzo szelep és annak az elektromos csatlakozonál szokot szivárogni a gázolaj.Vigyázni kell vele mert a gázolaj felkuszik az adagolovezérlöhöz és kinyirja aszt .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 1.7 td 2001-es isuzu motoros Astrám van és kb. egy hete azt csinálja, hogy néha rángat, mintha nem menne egy henger. Semmi hibaüzenet nem jött a műszerfalra bár még computerrel nem nézettem meg. Van amikor három napig nem csinálta aztán megint. Elindultam rángatott autópályán talán egyszer vagy kétszer rángatott bele, ott semmi baja. Nagyobb fordultnál nem csinálja. Gázolajszűrőt cseréltem eddig, de nemrég óta van meg a kocsi és még nem ismerem annyira. Fordult elő ez már mással is? Valami ötlet, hogy hol keressem a hibát?

köszi előre is üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 1.7 td 2001-es isuzu motoros Astrám van és kb. egy hete azt csinálja, hogy néha rángat, mintha nem menne egy henger. Semmi hibaüzenet nem jött a műszerfalra bár még computerrel nem nézettem meg. Van amikor három napig nem csinálta aztán megint. Elindultam rángatott autópályán talán egyszer vagy kétszer rángatott bele, ott semmi baja. Nagyobb fordultnál nem csinálja. Gázolajszűrőt cseréltem eddig, de nemrég óta van meg a kocsi és még nem ismerem annyira. Fordult elő ez már mással is? Valami ötlet, hogy hol keressem a hibát?

köszi előre is üdv mindenkinek

elhozod megnézem neked de adagoló vezérlőd haldoklik....

Link to comment
Megosztás:

Szia wessz!

2003-as y20dth-ba melyik izzítógyertyát ajánlod? Eredetileg BERU (136mm hosszú) volt benne, de ilyet nem találok, ajánlottak helyette BOSCH (135mm-est). Mi a véleményed a FEBI márkáról? Minden féleképp a gyárival megeggyező hosszúságút szeretnék bele tenni. Tanács? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia wessz!

2003-as y20dth-ba melyik izzítógyertyát ajánlod? Eredetileg BERU (136mm hosszú) volt benne, de ilyet nem találok, ajánlottak helyette BOSCH (135mm-est). Mi a véleményed a FEBI márkáról? Minden féleképp a gyárival megeggyező hosszúságút szeretnék bele tenni. Tanács? Előre is köszönöm!

unixnál érdeklődtél? beru azt hiszem van nekik.....

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Meggyógyult az autóm.Hiba a következő volt:hidegen könnyen indult kis gázadásra,viszont melegen hosszas indítózás(2-5 próba) után vagy csak tolásra. Hiba nem a fojtószeleppel sem a nyomásszabályzóval volt. A hibát a common rail cső okozta. Pedig minden (4 különböző) szerviz műszer fojtószelep és vagy nyomásszabályzó hibát állított. Próba szerencse meg egy kis anyagi befektetés és saját erőből sikerrel jártunk. Még sokat tapasztalt mágusok is csak találgatni tudtak.Sokat tapasztalt mágusok olyan szerelők akik nap mint nap az ehhez hasonló hibákat sikeresen oldják meg. Ezt csak azért írom le,ha bárkinek hasonló problémája akadna 1.7 cdti Opellal akkor tudjon mihez kezdeni. Az oldalon is találtam sok hasznos infót csak azok nem segítettek.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Meggyógyult az autóm.Hiba a következő volt:hidegen könnyen indult kis gázadásra,viszont melegen hosszas indítózás(2-5 próba) után vagy csak tolásra. Hiba nem a fojtószeleppel sem a nyomásszabályzóval volt. A hibát a common rail cső okozta. Pedig minden (4 különböző) szerviz műszer fojtószelep és vagy nyomásszabályzó hibát állított. Próba szerencse meg egy kis anyagi befektetés és saját erőből sikerrel jártunk. Még sokat tapasztalt mágusok is csak találgatni tudtak.Sokat tapasztalt mágusok olyan szerelők akik nap mint nap az ehhez hasonló hibákat sikeresen oldják meg. Ezt csak azért írom le,ha bárkinek hasonló problémája akadna 1.7 cdti Opellal akkor tudjon mihez kezdeni. Az oldalon is találtam sok hasznos infót csak azok nem segítettek.

rossz helyekre vitted

ennyi

ezért ne akadj ki hogy meg van a hiba... vivaro rail nyomás csövet is cseréltem már elengedte a nyomást.... ugy látszik nincsenek benne azok a szerelök akikhez jársz..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.