Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Hogy találsz-e ilyen kábelt azt nem tudom, nem vagyok Vectrás, de amikor én csináltam a szivargyújtóaljzatot a csomagtartóba akkor egyszerűen levettem a kárpitot hogy hozzáférjek a vezetékekhez, fogtam egy multimétert, és kerestem egy olyan vezetéket amiben gyújtás nélkül is van 12V. Ha ez megvan, akkor már csak egy testpont kell és kész is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001 Opel Vectra B Caravan Kombi 2.2 Y22DTR.

Csomagtartóba szeretnék beépíteni szivargyújtót, főleg hűtőtáskának.

Első gondolatom az volt, hogy ráktök a hátsó lámpához menő vezetékre és készen is vagyok. Azonban DLR-t szeretnék bekötni, így a legtöbb esetben nem lenne bekacsolva, így feszültsége sem lenne ott hátull.

Van valami kábel ott amire rá lehet kötni? Vagy mindenképpen elölről kellene húznom hátra kábelt?

Köszönöm

Gábor

Elölről kell vezetni, ez egyértelmű.

A hátsó lámpára menő vezetékek nem arra vannak kitalálva, hogy arról még áramot vegyél le.

Link to comment
Megosztás:

Update:

Ma reggel ismét hibamentesen működik.

Lehetséges, hogy valami testhiba lesz, az önindítót nemrég szedtük le,lehetséges hogy összefüggésbe hozható vele, vagy totál a véletlen műve?

Egyébként meg tudja mondani valaki konkrétan honnan veszi a sebességjelet, mert már olvastam róla, valaki abs jeladót mond, valahol azt írják hogy egy jeladó a váltón küldi a jelet, mert akkor ellenőrizni kellene a kontaktot.

???

Köszi.

Update:

Szereztem egy 2.0 dtl műszeregyseget, de sajna nem az igazi, mert ahogy elinditom az alapjáratra 5000 rpm-et mutat, kis gazadasra, már 6000-nel van, olyan mintha nem lenne a jel az órához igazitva. Próbáltam kalibrálni az fordulatszámmerot a mutató levételevel és alapra allitassal, de semmi változás.

Utánanéztem, hogy a dtl már nem a generátorrol veszi a fordulatszam jelet, hanem a főtengely jeladorol, aminek az áttétele más lehet.

Valakinek van ötlete?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Update:

Szereztem egy 2.0 dtl műszeregyseget, de sajna nem az igazi, mert ahogy elinditom az alapjáratra 5000 rpm-et mutat, kis gazadasra, már 6000-nel van, olyan mintha nem lenne a jel az órához igazitva. Próbáltam kalibrálni az fordulatszámmerot a mutató levételevel és alapra allitassal, de semmi változás.

Utánanéztem, hogy a dtl már nem a generátorrol veszi a fordulatszam jelet, hanem a főtengely jeladorol, aminek az áttétele más lehet.

Valakinek van ötlete?

Köszi.

Isuzus B Vectrától kell szerezni műszeregységet :)

Link to comment
Megosztás:

Isuzus B Vectrától kell szerezni műszeregységet :)

Igen :) Megpróbálom, összevágtam egy képet a különbségről, szerintem itt lesz, ez egy egyenirányító dióda, vagyis az isuzuban nálam kettő van belőle úgy tűnik, és lehetséges, hogy ennek hiányában nem megy normálisan a fordulatszámmérő :)

Csak azért gondolom, mert ez megy a töltésjelzőre, de ez csak feltételezés :)

http://kepfeltoltes.hu/view/150521/_sszev_gott_diff_www.kepfeltoltes.hu_.png

Módosítva : kadett17dforever
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Nemrég vettem egy 97-es B Vectrát amiből kiszerelték a fejegységet.Most vettem egy nem gyári cd-t, rádugtam a csatikra minden szép minden jól szól csak épp a nagy fedélzeti kijelzőn az időmérő órám folyton 0:00 mutat és a dátum is mindig 1994 01 01. Ez ílyen volt amikor vettem az autót is,de gondoltam, ha rakok bele rádiót akkor felébred a csipkerózsika álmából...a gyári csatija 3 részből áll, ebből csak az hangszóró és az áramellátás iso csatiját tudtam bekötni, gyárilag multikormányos a jószágom gondolom a harmadik csati azzal volna összefűggésben. Esetleg valami tapasztalat, hogy a dátum/ idő mérő óra miért nem indúl el?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Nemrég vettem egy 97-es B Vectrát amiből kiszerelték a fejegységet.Most vettem egy nem gyári cd-t, rádugtam a csatikra minden szép minden jól szól csak épp a nagy fedélzeti kijelzőn az időmérő órám folyton 0:00 mutat és a dátum is mindig 1994 01 01. Ez ílyen volt amikor vettem az autót is,de gondoltam, ha rakok bele rádiót akkor felébred a csipkerózsika álmából...a gyári csatija 3 részből áll, ebből csak az hangszóró és az áramellátás iso csatiját tudtam bekötni, gyárilag multikormányos a jószágom gondolom a harmadik csati azzal volna összefűggésben. Esetleg valami tapasztalat, hogy a dátum/ idő mérő óra miért nem indúl el?

Villog a kijelző, tehát olyan mintha beallitas alatt lenne, vagy beallitas és nem indul, esetleg minden gyújtás után az alap kezdő dátumot, időtmutatja?

Link to comment
Megosztás:

Villog a kijelző, tehát olyan mintha beallitas alatt lenne, vagy beallitas és nem indul, esetleg minden gyújtás után az alap kezdő dátumot, időtmutatja?

Megoldódott a problémám, olyan állat módon kell nyomnom az állitó gombokat, hogy hihetetlen, most azt szeretném megoldani, hogy amikor bevan kapcsolva a rádio vagy cd, akkor mutassa a dátumot, mert ilyenkor ott elmegy az adás. Ha kikapcsolom a fejegységet akkor mutatja a dátumot. Valahol olvastam ,hogy vamelyik vezetékkel kell csinálni valamit, akkor nem sötétedik el ha rádiózok, (nem gyári rádió így nem írja ki az adó nevét.)

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a problémám, olyan állat módon kell nyomnom az állitó gombokat, hogy hihetetlen, most azt szeretném megoldani, hogy amikor bevan kapcsolva a rádio vagy cd, akkor mutassa a dátumot, mert ilyenkor ott elmegy az adás. Ha kikapcsolom a fejegységet akkor mutatja a dátumot. Valahol olvastam ,hogy vamelyik vezetékkel kell csinálni valamit, akkor nem sötétedik el ha rádiózok, (nem gyári rádió így nem írja ki az adó nevét.)

A rádió ISO csatijánál szoktak egy vezetéket átvágni, hogy bekapcsoláskor ne menjen el a dátum. Talán az antenna vezérlőjelét? Sajnos nem tudom milyen színű, de majd segít aki tudja.

Módosítva : kocka
Link to comment
Megosztás:

Tudtommal van egy jeladó a lökösnél, ami a külső hőmérséklet jelet szolgáltatja a board displaynek. Ha hibás adatot látsz, akkor a jeladò kontakthibás vagy rossz.

A jeladó teljesen jó kipróbáltam másik verdán. Viszont a jeladó és a mérő az két különböző dolog. Nehezen hal meg a mérő de amilyen a formám.... Kizárásos alapon csak az lehet halott

KÉP

A jobb oldali a jeladó a bal a mérő

Módosítva : Dragon1004
Link to comment
Megosztás:

A rádió ISO csatijánál szoktak egy vezetéket átvágni, hogy bekapcsoláskor ne menjen el a dátum. Talán az antenna vezérlőjelét? Sajnos nem tudom milyen színű, de majd segít aki tudja.

Én is komoly net nyomozásba kezdtem és igazad van, a rádio kimenő erősitő vezetékét kell széthúzni (kék-fehér, a gyári csokiban ott egy szürke és egy piros szál megy tovább) akkor mindig van dátum kijelző viszont az a szál megy a gyári antenna erősitőre tehát elméletileg gyengébb lesz a rádió vétel. Gyakorlatba még nem próbáltam ki csak szét húztam a csatit (pioneer fejegységem van sarúval csatlakoztatva ott húztam szét)

Link to comment
Megosztás:

A jeladó teljesen jó kipróbáltam másik verdán. Viszont a jeladó és a mérő az két különböző dolog. Nehezen hal meg a mérő de amilyen a formám.... Kizárásos alapon csak az lehet halott

KÉP

A jobb oldali a jeladó a bal a mérő

Azt hitten egy bigyó van ami érzékeli a külső hőmérsékletet és van bent a kijelző ami mutatja, hogy hány fok van.

ma megint tanúltam valamit.

Link to comment
Megosztás:

A jeladó teljesen jó kipróbáltam másik verdán. Viszont a jeladó és a mérő az két különböző dolog. Nehezen hal meg a mérő de amilyen a formám.... Kizárásos alapon csak az lehet halott

KÉP

A jobb oldali a jeladó a bal a mérő

Jeladó, mérő, szenzor, érzékelő.... Egy és ugyanaz.

Ami bal oldalon oldalon van az egy vízhőmérsékletmérő. Ha a jobb oldali biztos jó, akkor a vezetékeknél/csatlakozásoknál lesz gondod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen :) Megpróbálom, összevágtam egy képet a különbségről, szerintem itt lesz, ez egy egyenirányító dióda, vagyis az isuzuban nálam kettő van belőle úgy tűnik, és lehetséges, hogy ennek hiányában nem megy normálisan a fordulatszámmérő :)

Csak azért gondolom, mert ez megy a töltésjelzőre, de ez csak feltételezés :)

http://kepfeltoltes.hu/view/150521/_sszev_gott_diff_www.kepfeltoltes.hu_.png

Sikerült megoldanunk a problémát, a mutatót mozgató motor adta meg magát, úgy vettük észre, hogy ha áttettük a fordulatszámmérő helyére, akkor ott volt a bibi.

A szerencse, hogy a mutatót mozgató motor, a komplett panel kompatibilis a többi motorral szerelt verzióval, egyedül a vezérő IC, chipben különböznek.

Tehát a DTL donor műszeregységből átpakoltuk a motort, és azóta hibátlanul megy :)

http://www.kephost.com/image/FRfC

http://www.kephost.com/image/FRfq

http://www.kephost.com/image/FRfu

Módosítva : kadett17dforever
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hgy az autómban motortérben teljesen cserélni kell a kábelköteget de amit találtam az annyiban tér el az enyémtől hogy az enyém digit klímás a donór nem valamint az enyémben van tempomat a donórban nincs ha belerakom azt a kábelköteget az autó attól működni fog és ezt aa két hiányzó dolgot valahogyan tudom pótolni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hgy az autómban motortérben teljesen cserélni kell a kábelköteget de amit találtam az annyiban tér el az enyémtől hogy az enyém digit klímás a donór nem valamint az enyémben van tempomat a donórban nincs ha belerakom azt a kábelköteget az autó attól működni fog és ezt aa két hiányzó dolgot valahogyan tudom pótolni?

Ha biztosra akarsz menni, akkor át kell nézni mindkét kábrlköteget egyesével, hogy minden vezetéknek megvan-e a párja. Aminek nincs, azt meg be kell húzni. Más megoldás nincs erre a dologra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szivat a járgány... egy 1.8 benzines X18XE motorkóddal. A régi kábelkorbácsom nagyon gáz állapotú volt (szigetelés lepattogott) ezért kicseréltem. Az újnál a vezérműtengely jeladó kábele el volt vágva, erre rátettem a régi kábelemről a csatlakozót (színre-színt alapon), forrasztással. Működött is, aztán minden előjel nélkül check engine, vezérműtengely helyzet-jeladó funkció-rendellenesség (0340), illetve főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség (0335) hibák. Mindkettő cserélve, probléma maradt :( Mutató szerint 4500-nál ledadog a motor, apám 1.4-es F Astrájában több erő mutatkozik. A kábelt kiméregettem, a kapcsolási rajz szerint minden a helyén van, szakadás, összeérés stb nincs. A jeladók újak (persze az is lehet hibás) szóval kicsit megfeneklettem. Szervizben azt mondták hogy ezek után már csak a vezérlő marad. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Meddig? 5 perc, 1 nap, 3 hónap?

Szerintem az utólagos mókolás a leginkább gyanús. A vezetéket nem az eredeti helyén méred, könnyen lehet hogy eredeti helyzetben nem érintkezik valam, míg mérésnél igen.

Azt mondanám hogy kb egy hétig nem votl vele semmi problémám. Az eredeti helyén kissé nehéz lenne megmérni, tekintve hogy rá van dugva a vezérlőre. Kössem össze sorkapoccsal a forrasztás helyett? Az (a forrasztás) egyébként zsugorcsővel + még szigetelőszalaggal van megtámogatva. Még azt is próbáltam - hogy egy kicsit hasonlítson az eredeti, árnyékolt felállásra - hogy az egészet körbetekertem alufóliával, és úgy leszigeteltem. Az árnyékolt kábeleknél úgy néztem hogy az test szál csupasz, és hozzáér az árnyékoló részhez. De úgy sem ok. Plusz, a főtengely jeladó kábele totál eredeti, az elejétől a végéig megbontás nélkül, mégis hibának jelzi.

Link to comment
Megosztás:

Az egyidejűleg jelentkező hibák általában egy közös okra vezethetők vissza. Ritka, hogy pont egyszerre romlik el két jeladó.

Én megpróbálnám visszabontani, és akár egy ideiglenes, de jól ellenőrizhető csatlakozással kizárni ezt. De nézd át az összes csatlakozást, és hogy nem építetted-e túl feszesre valahol, hátha a motor mozgása vagy rezgések szakítottak el/lazítottak le valamit. Valamilyen kontaktjavító spray sem árthat.

Nem tudom mekkora munka volt a csere, de végső esetben le lehet ellenőrizni a régi köteggel is, ha még egy kicsit is használható állapotban van (akár csak egy indítás erejéig).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne,hogy vectra a-ba való digitműszerfal javítható-e vagy tudtok olyat aki ilyenekkel foglalkozik?

Az üzemanyag szintjelző része egy L betűt mutat.Kicseréltem egy másikra amivel rendesen jelezte a szintet,így biztos hogy az órával van valami.

Tekintve hogy az órát nem tarthatom meg,mert vissza kellett raknom a másik működő vectrába így a hiba még fennáll.

Nem nagyon szeretném analógra cserélni,mivel a gyárból is ezzel jött ki,szeretném megtartani az eredeti jellegét,és ez jobban is tetszik. :icon1:

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.