Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Üdv! Mennyire bonyolult ($) 1,6 16v-be olyan kijelzőt rakni ami mér átlagfogyit stb... kar mindenképp kell hozzá gondolom! De kb mi mennyi illetve az Ecu-ba "csak" be kell ikszelni vagy hogy működik? Köszi, és bocs a hülye megfogalmazásért , remélem érthető! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...

Most vagyok itt először.Nem vagyok hozzáértő,ezért elnézést,ha pontatlanul fogalmazok.Egy 2001-es B Vectrám van.A problémám a következő:

Egyik nap nem tudtam elindulni,csak indítózni tudtam,holott előtte semmi problémám nem volt az indítással.Elhúztuk szerelőhöz,a töltési érték nem volt megfelelő,elméletileg van egy tiltás ilyen esetre..ezt mondták.Kicseréltük a generátort,új akksit vettem.Ezek után menet közben leállt,lehúzódtam,és megpróbáltam indítani,de csak a töltés,és az olajlámpa világított.vártam egy kicsit(kb 20 percet,aztán újra próbáltam,viszont amikor indítóztam,a sárga motor jel,és a villáskulcs autóval gyulladt fel pluszban..de beindult.Szerelő azt mondta,lehet hogy a kulcs a hunyó,mivel annak az elektronikája letilthatja az elindulást,valószínűleg a kora miatt.Remélem érthetően fogalmaztam.Kérem,hogy akinek van ötlete,írjon egy választ,mivel tanácstalan vagyok.Előre is köszönöm bárkinek is a segítségét..

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Mennyire bonyolult ($) 1,6 16v-be olyan kijelzőt rakni ami mér átlagfogyit stb... kar mindenképp kell hozzá gondolom! De kb mi mennyi illetve az Ecu-ba "csak" be kell ikszelni vagy hogy működik? Köszi, és bocs a hülye megfogalmazásért , remélem érthető! 

 

Milyen autóba? Csak mert a Vectra B topikba írtad, de az aláírásodban meg Astra F szerepel...

 

Amúgy ezt érdemes olvasgatnod:

 

http://veramon.czweb.org/en_pp_opel.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Én a mai nap vágtam bele egy Tempomat beszerelésbe és ezzel egyhuzamba egy Tid->Mid kijelző átalakításba. Sajnos 0 kábelezés mellett. :) Kérhetnék esetleg kapcsolási rajzot egy hozzáértőtöl vagy esetleg akinek van. :) Vectra b x18xe1

Illetve, akinek esetleg volt már hasonló kábelezési mizériája, megosztaná velem a tapasztalatait?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Én a mai nap vágtam bele egy Tempomat beszerelésbe és ezzel egyhuzamba egy Tid->Mid kijelző átalakításba. Sajnos 0 kábelezés mellett. :) Kérhetnék esetleg kapcsolási rajzot egy hozzáértőtöl vagy esetleg akinek van. :) Vectra b x18xe1

Illetve, akinek esetleg volt már hasonló kábelezési mizériája, megosztaná velem a tapasztalatait?

 

Helló!

 

Töltsd le a TIS 2000 nevű programot. Ebben biztos lesz róla kapcsolási rajz. Én ez alapján kötöttem be mostmár sikeresen a xenont és a tempomatot a vectrámba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Én a mai nap vágtam bele egy Tempomat beszerelésbe és ezzel egyhuzamba egy Tid->Mid kijelző átalakításba. Sajnos 0 kábelezés mellett. :) Kérhetnék esetleg kapcsolási rajzot egy hozzáértőtöl vagy esetleg akinek van. :) Vectra b x18xe1

Illetve, akinek esetleg volt már hasonló kábelezési mizériája, megosztaná velem a tapasztalatait?

 

Tempomat motorod is van hozzá?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok Cartársak!
 
Ma reggel megviccelt a paripa: első pöccre beindítottam, elmentem vele a város másik részébe, leállítottam, majd 5 perc múlva mentem volna tovább, és semmi. A gyújtást ráadva semmi sem történt, meg sem nyikkant az önindító. Áramot szerintem kapott, mert indításkor kicsit elhalványult a műszerfal világítása (pont, mint amikor rendben teker az önindító), de más nem történt. Már éppen elővettem a vonószemet, illetve pár métert arrébb is toltuk a gépet, amikor próbából ráindítottam, és mintha mi sem történt volna, elindult. Elmentem vele néhány tíz kilométert a melóhelyre, párszor leállítottam és elindítottam, minden rendben ment. Délután szintén semmi gond nem akadt. Akksi visszajelzése zöld, kicsit több, mint 2 éves, nem hiszem, hogy ez a baj. Látott már valaki ilyet? Mi lehet a hiba, cseréljek önindítót, vagy valami kontakt hiba lehet a háttérben?
Link to comment
Megosztás:

Szerintem az önindítóval lesz gond, szét kell szedni, megnézni, lehet, hogy kopottak a szénkefék, vagy valamelyik tekercsben van szakadás.

Nekem a régi skodámmal volt ilyen gondom, abban 4 szénkefe volt, azok szarakodtak. Először csak ilyen hibát produkált, mint amit írtál, később melegen nem reagált, kihűlés után igen, még később már kocogtatni kellett, akkor indult. Aztán egyre gyakrabban  szarakodott, végül már csak tolásra indult.

 

Nem kell cserélni az önindítót, elég lehet egy felújítás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Ma reggel megviccelt a paripa: első pöccre beindítottam, elmentem vele a város másik részébe, leállítottam, majd 5 perc múlva mentem volna tovább, és semmi. A gyújtást ráadva semmi sem történt, meg sem nyikkant az önindító. Áramot szerintem kapott, mert indításkor kicsit elhalványult a műszerfal világítása (pont, mint amikor rendben teker az önindító), de más nem történt. Már éppen elővettem a vonószemet, illetve pár métert arrébb is toltuk a gépet, amikor próbából ráindítottam, és mintha mi sem történt volna, elindult. Elmentem vele néhány tíz kilométert a melóhelyre, párszor leállítottam és elindítottam, minden rendben ment. Délután szintén semmi gond nem akadt. Akksi visszajelzése zöld, kicsit több, mint 2 éves, nem hiszem, hogy ez a baj. Látott már valaki ilyet? Mi lehet a hiba, cseréljek önindítót, vagy valami kontakt hiba lehet a háttérben?

Szia!

Néhány hónapja ugyanezzel a jelenséggel találkoztam, önindító szénkeféi elkoptak, megszünt a konktakt a forgórésszel.

A megoldás komplett szénfekekészlet csere (kefetartóval együtt). 3500 Ft körül megvan az egész, kb. 20 perces meló.

Ha érdekel tudok adni egy netes oldalt, ahonnan be tudod szerezni, mindössze az autó tipus, önindító típusát kell megadni.

Nekem tökéletes azóta.

üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Néhány hónapja ugyanezzel a jelenséggel találkoztam, önindító szénkeféi elkoptak, megszünt a konktakt a forgórésszel.

A megoldás komplett szénfekekészlet csere (kefetartóval együtt). 3500 Ft körül megvan az egész, kb. 20 perces meló.

Ha érdekel tudok adni egy netes oldalt, ahonnan be tudod szerezni, mindössze az autó tipus, önindító típusát kell megadni.

Nekem tökéletes azóta.

üdv,

Péter

 

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat! Péter, mindenképpen érdekelne a link, bár elsőkörben helyi szakihoz viszem majd az egészet egyben, és rábízom a javítást! Még valami: van egy csere önindítóm tartalékba, amiról csak annyit tudok, hogy X16XEL-en volt (ez van nekem is), és a rajta lévő felirat alapján Valeo gyártmány. Ez original GM lehet, vagy utángyártott, mert GM logót nem találok rajta! Minden B1 X16XEL-re ugyanolyan önindítót raktak, vagy megeshet, hogy befűrdök a csere alkatrésszel? Azt tervezem, hogy a bontottat nézetem át, újíttatom fel, ez kerül majd végül a kocsira, ami pedig most betegeskedik, az szintén fel lesz javítva, és el lesz téve tartaléknak, ezért a kérdés.

Módosítva : Timer
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat! Péter, mindenképpen érdekelne a link, bár elsőkörben helyi szakihoz viszem majd az egészet egyben, és rábízom a javítást! Még valami: van egy csere önindítóm tartalékba, amiról csak annyit tudok, hogy X16XEL-en volt (ez van nekem is), és a rajta lévő felirat alapján Valeo gyártmány. Ez original GM lehet, vagy utángyártott, mert GM logót nem találok rajta! Minden B1 X16XEL-re ugyanolyan önindítót raktak, vagy megeshet, hogy befűrdök a csere alkatrésszel? Azt tervezem, hogy a bontottat nézetem át, újíttatom fel, ez kerül majd végül a kocsira, ami pedig most betegeskedik, az szintén fel lesz javítva, és el lesz téve tartaléknak, ezért a kérdés.

 

Hát erre a kérdésre szerintem csak a gyárban tudtak volna válaszolni.

Gyakorlatilag simán előfordulhat, hogy több beszállító is szállított alkatrészeket, pl fényszóró is kétféle van, Valeo és Carello.

Működhet amit írsz, de én a kocsiban lévőt újítanám fel, és a bontottat felújítás nélkül raknám el tartalékba.Tök felesleges mindkettőre ráverni a felújítás árát, gyakorlatilag az esélye nulla, hogy ha felújítod, akkor megint szükséged lesz majd cserére. Az esély megvan rá, de erre jó a működő bontott is, felújítás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Péter, mindenképpen érdekelne a link, bár elsőkörben helyi szakihoz viszem majd az egészet egyben, és rábízom a javítást! Még valami: van egy csere önindítóm tartalékba, amiról csak annyit tudok, hogy X16XEL-en volt (ez van nekem is), és a rajta lévő felirat alapján Valeo gyártmány. Ez original GM lehet, vagy utángyártott, mert GM logót nem találok rajta! Minden B1 X16XEL-re ugyanolyan önindítót raktak, vagy megeshet, hogy befűrdök a csere alkatrésszel? Azt tervezem, hogy a bontottat nézetem át, újíttatom fel, ez kerül majd végül a kocsira, ami pedig most betegeskedik, az szintén fel lesz javítva, és el lesz téve tartaléknak, ezért a kérdés.

Az enyém isuzu motoros, nekem Hitachi önindító van rajta. Én úgy jártam, hogy vettem rá egy bontottat, mert gyorsan kellett az autó és az sem volt sokkal jobb állapotban, néhány hetet ment, így rendeletem két garnitúrát a szénkeféből és megcsináltam mind a kettőt, most van egy totál tartalék, tehát csak fel kell tenni és megy. Természetesen ugyanaz volt a problémája a bontottnak is.

http://www.fervill.hu

Innen rendeltem, igazából ami most fent vN neked, annak probáld megnézni a tipusszámát, önindító házon fent kell lennie, én ezt a számot küldtem el emailben,illetve az autó tipust és az alapján tudnak árajánlatot adni.

üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem rég(2hete) lettem egy B Vectra 1.7td tulajdonosa.

Viszont az ismerkedésünk rögtön egy problémával indult.

Az a hiba hogy vmiért lemeríti az aksit. Mértem már fogyasztást alapon 0.03A. Ez elvileg normális. De vmiért mégis leszivja az aksit. 3 aksit próbáltam, abbol 1 újat. A töltés 13.4 V olyan 1200as fordulaton. Elvileg az is jó. De az autó mégis gondol egyet és nem indul. Ha volna vkinek vmi ötlete azt nagyon szívesen venném.(mielőtt elballagok a méregdrága autovill. szerelőhöz) Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az a hiba hogy vmiért lemeríti az aksit. Mértem már fogyasztást alapon 0.03A. Ez elvileg normális. De vmiért mégis leszivja az aksit. 3 aksit próbáltam, abbol 1 újat. A töltés 13.4 V olyan 1200as fordulaton. Elvileg az is jó. De az autó mégis gondol egyet és nem indul. Ha volna vkinek vmi ötlete azt nagyon szívesen venném.(mielőtt elballagok a méregdrága autovill. szerelőhöz) Köszönöm előre is a válaszokat!

Helló!

Mennyire meríti le? Sztem a feszültségnek 14,4-nek kéne lenni, nem? Engem a saru szivatott nemrégiben. A saru préselve volt a vezetékre, kontakt probléma volt a vezeték és saru között. A jelenség: erősen melegedett, és nem gyakran nem idult - nagy átmeneti ellenállás.

R.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen lemerül az aksi. Lehetséges hogy a töltéssel van tényleg a probléma. 13.5V főlé a pólusokon mérve sehogysem sem megy. Jó lenne tudnom hogy pontosan mennyinek kéne lenni. Ha 14,4-nek akkor generátor csere lenne a legegyszerűbb megoldás. Bintottan nem lehet olyan drága csak azt nem tudom hogy milyet keressek rá. Csak a vectra 1.7td generátora jó rá vagy másik vectráé is, esetleg másik 1.7td isuzu motorral szerelt opelé is...

Link to comment
Megosztás:

Teljesen lemerül az aksi. Lehetséges hogy a töltéssel van tényleg a probléma. 13.5V főlé a pólusokon mérve sehogysem sem megy. Jó lenne tudnom hogy pontosan mennyinek kéne lenni. Ha 14,4-nek akkor generátor csere lenne a legegyszerűbb megoldás. Bintottan nem lehet olyan drága csak azt nem tudom hogy milyet keressek rá. Csak a vectra 1.7td generátora jó rá vagy másik vectráé is, esetleg másik 1.7td isuzu motorral szerelt opelé is...

 

A 13,5 V-os töltés nem túl jó, de ettől az még tölti az akksit, szóval nem szabadna lemerülnie.

A generátor gyengélkedése egyébként típushiba az 1,7 TD isuzunál. Viszont nem kell egyből cserélni a generátort, sokkal olcsóbb, és tartósabb megoldás felújítani. Szerintem a feszültség szabályzó, és/vagy a diódahíd szar. Azokat kell cserélni. Javaslom, hogy a felújítást minél hamarabb csináltasd meg, mert egyrészt nem szivat tovább, másrészt a legdrágább alkatrészt, az állórész tekercset  nem teszi tönkre.

 

Ha mégis bontottat raksz rá, akkor figyelj a típusazonos generátorra. 100 Amperes helyett ne kerüljön bele 70 Amperes, fordítva mehet.

Link to comment
Megosztás:

A 13,5 V-os töltés nem túl jó, de ettől az még tölti az akksit, szóval nem szabadna lemerülnie.

A generátor gyengélkedése egyébként típushiba az 1,7 TD isuzunál. Viszont nem kell egyből cserélni a generátort, sokkal olcsóbb, és tartósabb megoldás felújítani. Szerintem a feszültség szabályzó, és/vagy a diódahíd szar. Azokat kell cserélni. Javaslom, hogy a felújítást minél hamarabb csináltasd meg, mert egyrészt nem szivat tovább, másrészt a legdrágább alkatrészt, az állórész tekercset nem teszi tönkre.

Ha mégis bontottat raksz rá, akkor figyelj a típusazonos generátorra. 100 Amperes helyett ne kerüljön bele 70 Amperes, fordítva mehet.

köszönöm a választ, remélem segít a gen. csere.Megérdeklődöm itt Kaposvár környékén a generátor felújítás árát, aztán kiderül hogy a felújítás, bontott vagy új éri-e meg jobban.

Esetleg abban kérném még segítségeteket, hogy az info kilyelző az autóban pixel hibás, olvashatatlan. Csak 1.7 td kilyelzőjére lehet cserélni vagy a többi vectráé is jó bele?

Link to comment
Megosztás:

Látott már valaki beépített, működő Veramon-t B Vectrában? Akár képen vagy videón? Sehol nem találok róla anyagot. Lehet alternatívája a pixelhibás TID-nek?

Nekem ugyan G Astrám van, viszont használok Veramont, úgyhogy annyit fűznék hozzá a felvetésedhez hogy ebben a formában nem lehet alternatívája, ugyanis a B Vectrában a Veramon az eredeti gyári (tehát pixelhibás) kijelzőt használja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.