Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Üdvözlet a kedves fórumtársaknak,

Nem régen vásároltam, egy B Vectrát, minden szép és jó volt, de, az alapjárat elkezdett játszani, az automata szívatás után, elkezd ugrálni, 800-600 között, majd leáll, de menet közben is, ha benyomjuk a kuplungot, irány a szerelő, rádugja gépre, csak EGR hibát ír, de azért mert levan dugózva, szerinte fojtószelep hiba, mivel ezekbe állítólag már nincs alapjárati motor, jó beszélek a bontóval, fel is rakja az újat egy órán belül, ugyanazt csinálja, leáll, alacsony tartományban, finom gázpedál nyomásra, még rángat is, de gurulni lehetetlen vele, mert azonnal leáll szinte, az opel bontó szerint, computer (ECU) hiba, holnap megyek egy opel szakihoz, aki csak opel diagnosztikára van kihegyezve, esetleg valakinek valami tapasztalat? 2001/7 Z16XE 1.6 Benya

Jellemző ez a hiba, vagy egyedi eset?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Asszonypajtás megkapta tesója 1.6-os vectra b verdáját. A motor hűtőventillátora egyből indul ahogy ráadom a gyújtást. Korábban gondolom spórolási okok miatt direktbe kötötték. Hogy lehetne visszaalakítani gyári állapotba? Mit vagy hol szoktak ilyenkor rövidre zárni? Hőgombánál nem látok gányolást. Az akku melleti két relédobozba csazlakozó kábelkötegeken a gégecső le van vágva, relék alá benéztem de ott sem láttam semmi feltűnőt. Egy másik autóval összehasonlízva biztos könnyeb dolgom lenne de sajnos erre ninvs lehetőség. Ki tudna segíteni? Merre induljak el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Asszonypajtás megkapta tesója 1.6-os vectra b verdáját. A motor hűtőventillátora egyből indul ahogy ráadom a gyújtást. Korábban gondolom spórolási okok miatt direktbe kötötték. Hogy lehetne visszaalakítani gyári állapotba? Mit vagy hol szoktak ilyenkor rövidre zárni? Hőgombánál nem látok gányolást. Az akku melleti két relédobozba csazlakozó kábelkötegeken a gégecső le van vágva, relék alá benéztem de ott sem láttam semmi feltűnőt. Egy másik autóval összehasonlízva biztos könnyeb dolgom lenne de sajnos erre ninvs lehetőség. Ki tudna segíteni? Merre induljak el?

Jól gondolkodsz, egy másik ugyanilyen autóval kellene összehasonlítani. Látatlanban azt lehetetlen megmondani, hogy mi lett átalakítva. A legegyszerűbb, ha bontóból beszerzel egy ugyanilyen motoros autóról egy relédobozt, a hozzá való kábelekkel együtt, és kicseréled.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget! Ezzel együtt gondolom a hőgomba is csere. Milyen alkatrész van még benne ami a hőtő bekapcsolásáért felel? Nem szeretném lebontani az egész elejét viszont így meg sajnos csak a hűtő motor felöli oldalát látni, de nem szetetném ha meglepi érne valami eldugott alkatrêsszel :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget! Ezzel együtt gondolom a hőgomba is csere. Milyen alkatrész van még benne ami a hőtő bekapcsolásáért felel? Nem szeretném lebontani az egész elejét viszont így meg sajnos csak a hűtő motor felöli oldalát látni, de nem szetetném ha meglepi érne valami eldugott alkatrêsszel :)

A hőgomba csak akkor cserés, ha rossz.

Azt nem említettem, hogy először a hőgombát kellene tesztelni, mielőtt nagyobb bonyolultabb alkatrészt cserélsz, de gondolom magától értetődő. Ha lehúzod a csatlakozóját, és megállnak a ventilátorok, akkor jó eséllyel a hőgomba lesz szar.

Ha nem jó a hőgomba, akkor lehet menni tovább, amit múltkoriban írtam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tegnap teljesen megadta magát a generátorom 10,8-11V között "töltött" tehát gyakorlatilag semmit sem tölt. Töltés hibát jelző lámpa nem ég hogy gond lenne (gyújtásnál és ha beindul a motor elalszik). Motor indulását követően pár másodpercig van rendes töltés utána meg hirtelen elkezd lecsökkenni. Kérdésem az, hogy én tudok valamit ellenőrizni (viszem a kocsit szerelőhöz igyis úgyis) vagy sok értelme nincsen? Csak azért mert a szerelőm kb 32 km-re van tőlem, és fogalmam sincs hogy el tudok-e odáig menni rossz generátorral :/ Ezért örülnék ha lenne valami kevés töltés is hogy legalább odáig lejussak. A kocsi egy 2.0 DTi B vectra.

Link to comment
Megosztás:

Én megpróbálnám egy jól feltöltött akkuval, a dízeleknek nem kell annyi áram menet közben mint a benzinesnek. Bár a tiéd már egy modernebb autó, én egy 1.6D Kadettel (=semmi elektronika) eljutottam töltés nélkül Veszprémből Budaörsig, ami kereken 100km.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tegnap teljesen megadta magát a generátorom 10,8-11V között "töltött" tehát gyakorlatilag semmit sem tölt. Töltés hibát jelző lámpa nem ég hogy gond lenne (gyújtásnál és ha beindul a motor elalszik). Motor indulását követően pár másodpercig van rendes töltés utána meg hirtelen elkezd lecsökkenni. Kérdésem az, hogy én tudok valamit ellenőrizni (viszem a kocsit szerelőhöz igyis úgyis) vagy sok értelme nincsen? Csak azért mert a szerelőm kb 32 km-re van tőlem, és fogalmam sincs hogy el tudok-e odáig menni rossz generátorral :/ Ezért örülnék ha lenne valami kevés töltés is hogy legalább odáig lejussak. A kocsi egy 2.0 DTi B vectra.

32 km-re simán eljutsz. Töltsd fel előtte az akkut, ha van rá lehetőséged.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a kedves fórumtársaknak,

Nem régen vásároltam, egy B Vectrát, minden szép és jó volt, de, az alapjárat elkezdett játszani, az automata szívatás után, elkezd ugrálni, 800-600 között, majd leáll, de menet közben is, ha benyomjuk a kuplungot, irány a szerelő, rádugja gépre, csak EGR hibát ír, de azért mert levan dugózva, szerinte fojtószelep hiba, mivel ezekbe állítólag már nincs alapjárati motor, jó beszélek a bontóval, fel is rakja az újat egy órán belül, ugyanazt csinálja, leáll, alacsony tartományban, finom gázpedál nyomásra, még rángat is, de gurulni lehetetlen vele, mert azonnal leáll szinte, az opel bontó szerint, computer (ECU) hiba, holnap megyek egy opel szakihoz, aki csak opel diagnosztikára van kihegyezve, esetleg valakinek valami tapasztalat? 2001/7 Z16XE 1.6 Benya

Jellemző ez a hiba, vagy egyedi eset?

Üdv!

Nálunk is ugyanez a hiba van... Évjárat, motor is stimmel...

A motor tetején van egy nemtom micsoda, amiben zörög valami (na, ezt most jól megaszontam :D ) Elméletileg azt kellene cserélni, és akkor jó lenne, de mivel a nevét sem tudom, szerelőhöz meg még nem jutottam el, így fogalmam sincs, hogy megoldaná-e a problémát. Valaki azt mondta rá, hogy az az alapjárati motor, más meg azt, hogy ebben olyan már nincs...

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a kedves fórumtársaknak,

Nem régen vásároltam, egy B Vectrát, minden szép és jó volt, de, az alapjárat elkezdett játszani, az automata szívatás után, elkezd ugrálni, 800-600 között, majd leáll, de menet közben is, ha benyomjuk a kuplungot, irány a szerelő, rádugja gépre, csak EGR hibát ír, de azért mert levan dugózva, szerinte fojtószelep hiba, mivel ezekbe állítólag már nincs alapjárati motor, jó beszélek a bontóval, fel is rakja az újat egy órán belül, ugyanazt csinálja, leáll, alacsony tartományban, finom gázpedál nyomásra, még rángat is, de gurulni lehetetlen vele, mert azonnal leáll szinte, az opel bontó szerint, computer (ECU) hiba, holnap megyek egy opel szakihoz, aki csak opel diagnosztikára van kihegyezve, esetleg valakinek valami tapasztalat? 2001/7 Z16XE 1.6 Benya

Jellemző ez a hiba, vagy egyedi eset?

Esetleg, ha az Opel szaki tud valami hasznos infót adni, oszd meg ;) Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nálunk is ugyanez a hiba van... Évjárat, motor is stimmel...

A motor tetején van egy nemtom micsoda, amiben zörög valami (na, ezt most jól megaszontam :D ) Elméletileg azt kellene cserélni, és akkor jó lenne, de mivel a nevét sem tudom, szerelőhöz meg még nem jutottam el, így fogalmam sincs, hogy megoldaná-e a problémát. Valaki azt mondta rá, hogy az az alapjárati motor, más meg azt, hogy ebben olyan már nincs...

Nincs alapjárati motor, nem tudom, hogy a map szenzorra gondolsz-e, de ebbe magát a gyújtás vezérlőt kellet cserélni, az nyomkodja az alapjáratot is...

Link to comment
Megosztás:

Nincs alapjárati motor, nem tudom, hogy a map szenzorra gondolsz-e, de ebbe magát a gyújtás vezérlőt kellet cserélni, az nyomkodja az alapjáratot is...

Nem tudom mi a neve. A motor tetején van, és egy csati megy bele (kb 8 pólusú...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni arról hogy tönkre ment az ac pumpám (bosch) és kicseréltem egy olcsóra ami 3.5 báros + az ac relé is cserélve lett. Azóta olyan bajom van hogy gyengébb a motor 140 a vége padlógázzal, 3-4ezres fordulaton semmilyen fokozatban nem húz illetve alig. Néha nehezebben indul 3-4 másodpercig teker mire elindul. A hűtővíz melegszik 10km után 80fok városban felmegy 95is. Erőlködik a motor mióta ac lett cserélve. Mivel más fajta elképzelhető hogy valami beaállítást igényel?

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető, hogy kevesebb üzemanyagot szállít, mint kellene.

Mivel a csere után jött elő ez a gond, majdhogynem 100% a valószínűsége, hogy ez a baj.

Az utángyártott alkatrészek minősége hullámzó sajnos, és arányos az árukkal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

97/12 Bveki BC-je leállítás/bezárás/beriasztás után nem kapcsol ki, sem a kormányon lévő gombok világítása. Tutira minden ajtó csukva, kulcs kint, lehet zárva/nyitva, mindegy, a BC mutatja a kinti hőmérsékletet és az időt, a kormánygombok meg világítanak. Egyéb nem. 2 napot volt már akksi nélkül, de az sem segített. Tudjátok mi lehet?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

97/12 Bveki BC-je leállítás/bezárás/beriasztás után nem kapcsol ki, sem a kormányon lévő gombok világítása. Tutira minden ajtó csukva, kulcs kint, lehet zárva/nyitva, mindegy, a BC mutatja a kinti hőmérsékletet és az időt, a kormánygombok meg világítanak. Egyéb nem. 2 napot volt már akksi nélkül, de az sem segített. Tudjátok mi lehet?

Köszi.

Ha kormánygomb is világít akkor a rádióhoz van köze, ha bekapcsolva hagyod a rádiót, akkor világít a kormánygomb és a BC is. Gyári rádió? Vagy nem gyári és elkötöttek valamit - dátumkijelzés?

Link to comment
Megosztás:

Ha kormánygomb is világít akkor a rádióhoz van köze, ha bekapcsolva hagyod a rádiót, akkor világít a kormánygomb és a BC is. Gyári rádió? Vagy nem gyári és elkötöttek valamit - dátumkijelzés?

Gyári rádió. Dátum asszem '97, de nem is figyeltem, óra meg nem "jár", hanem 0:00 van kiírva folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mai nap megadta magát a sebességmérő, illetve a fordulatszámmérő, délután indításkor már nem volt jó. A napi számláló, összkilométer jelző, illetve a hűtőfolyadék, üzemanyag szintjelző működik. Korábban valamelyik fórum kollégának volt ilyen gondja, sajna nem tudom hol találom már a bejegyzést. A gyújtás ráadásakor a sebességmérő megmozdul, illetve hallom hogy valami kattog a mutatónál.

Tudnátok segíteni hol keressem a hibát?

Most állok neki kiszedni a helyéről.

A biztosítékot megnéztem, nem volt gond, de azért tettem egy másikat, semmi változás.

Valamint az akkusaru le és visszarakás nem segített.

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mai nap megadta magát a sebességmérő, illetve a fordulatszámmérő, délután indításkor már nem volt jó. A napi számláló, összkilométer jelző, illetve a hűtőfolyadék, üzemanyag szintjelző működik. Korábban valamelyik fórum kollégának volt ilyen gondja, sajna nem tudom hol találom már a bejegyzést. A gyújtás ráadásakor a sebességmérő megmozdul, illetve hallom hogy valami kattog a mutatónál.

Tudnátok segíteni hol keressem a hibát?

Most állok neki kiszedni a helyéről.

A biztosítékot megnéztem, nem volt gond, de azért tettem egy másikat, semmi változás.

Valamint az akkusaru le és visszarakás nem segített.

köszi.

Totál szédszedtem, megnéztem, összeraktam.

Működött, de amint levettem a gyújtást ismét, csak a mutató ugrálást láttam és közben apró kattogás, ami csak a gyújtás levétel után szűnik meg és a mutató a 0 állapot felett marad.

Elképzelhető, hogy megadta magát a léptetőmotor, vagy testhiba lehet valahol?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Totál szédszedtem, megnéztem, összeraktam.

Működött, de amint levettem a gyújtást ismét, csak a mutató ugrálást láttam és közben apró kattogás, ami csak a gyújtás levétel után szűnik meg és a mutató a 0 állapot felett marad.

Elképzelhető, hogy megadta magát a léptetőmotor, vagy testhiba lehet valahol?

Köszi.

Update:

Ma reggel ismét hibamentesen működik.

Lehetséges, hogy valami testhiba lesz, az önindítót nemrég szedtük le,lehetséges hogy összefüggésbe hozható vele, vagy totál a véletlen műve?

Egyébként meg tudja mondani valaki konkrétan honnan veszi a sebességjelet, mert már olvastam róla, valaki abs jeladót mond, valahol azt írják hogy egy jeladó a váltón küldi a jelet, mert akkor ellenőrizni kellene a kontaktot.

???

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001 Opel Vectra B Caravan Kombi 2.2 Y22DTR.

Csomagtartóba szeretnék beépíteni szivargyújtót, főleg hűtőtáskának.

Első gondolatom az volt, hogy ráktök a hátsó lámpához menő vezetékre és készen is vagyok. Azonban DLR-t szeretnék bekötni, így a legtöbb esetben nem lenne bekacsolva, így feszültsége sem lenne ott hátull.

Van valami kábel ott amire rá lehet kötni? Vagy mindenképpen elölről kellene húznom hátra kábelt?

Köszönöm

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.