Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sehogy nem tudod megoldani egy több cég gyártott specifikusan olyan rádiót ami tudja vezérelni az opelek központi kijelzőét pl.: kenwood, VDO

de ezek nem voltak olcsók

Annyit tudsz ha van kormány távod akkor azt tudod müködtetni egy csati átalakítóval de az is tízen valamennyi!

Link to comment
Megosztás:

Kormányt hogyan lehet megoldani? Valami linket esetleg tudsz adni? A kijelző engem nem érdekelne de kormányról jó lenne ha tudnám vezérelni a sony fejemet.

Lapozz vissza 2-3 oldalt, ott ugyanezt kérdeztem én is, ott Blaupunkt tippet kaptam. Venni még nem vettem, mert ahhoz drága, de erősen csábít a vágy.

Link to comment
Megosztás:

meg még asszem 8 féléhez. Nekem is Sony van. Univerzális, infrás.

Ha az neked jó.

Infra? Milyen az akkor neked? B) Nem olyan mint ami a linkelt oldalon van, hogy gyári csatlakozó-sony csatlakozó és így irányít mintha vennék egy sony távirányítót amit a kormányra lehet rakni? Én a kormányon lévő gyári gombokkal szeretném irányítani a hifit.

Link to comment
Megosztás:

lenne egy érdekes kérdésem.

most sima klíma van a kocsiban, ha veszek egy digitális kapcsoló táblát hozzá át lehet operálni azzá?B)

Nekem digit klíma van benne.Úgytudom vannak a vmi szervómotorok amikell állítja,h.hol fújja a levegőt..meg a digitklíma kapcs.táblára m1 két csati.(most cseréltem izzót benne) ;)

Link to comment
Megosztás:

lenne egy érdekes kérdésem.

most sima klíma van a kocsiban, ha veszek egy digitális kapcsoló táblát hozzá át lehet operálni azzá?B)

A komplet középkonzolt ki kell cserélni hozzá+előtétellenállás és tsai.......szal inkább élvezd ami van.Olcsóbban javítható ha zűr van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Ismerősömnek kérdezném,hogy

van neki egy egynyolcas (x18xe) B Vectrája,és szeretne bele fordulatszám mérős műszeregységet,mert most nem az van.

Kérdésem az lenne, ez úgy történik mint F Astránál,hogy régi ki,új be,vagy itt bonyolultabb a helyzet?

köszi.

Erre valaki? :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

hááááát én még nem láttam ilyen vectrát..... nem hinném hogy sok tapasztalat van.... próbálgatni, mérni és összehasonlitani kell

Pedig neki ilyen van. :lol:

Egyelőre még nincs műszeregység,mert 15-20 körül mennek bontva.

Köszi a választ. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Kaptam az öregemtöl egy ládát, Toxic.... Szép kis példány. Vettem hozzá egy erösítöt csak egy egyszerüt. Azt nem tudom hogy a 12V mellett még van rajta egy "GND" és egy "REM" feliratú bemenet. azokkal nemtom mit csináljak. Másik hogy a fejegységen van egy 12V Amplifier kimenet, az elég neki?!

És honnan szerzek még 12V-ot az Úv-hez a csomagtartóban?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok.

Kaptam az öregemtöl egy ládát, Toxic.... Szép kis példány. Vettem hozzá egy erösítöt csak egy egyszerüt. Azt nem tudom hogy a 12V mellett még van rajta egy "GND" és egy "REM" feliratú bemenet. azokkal nemtom mit csináljak. Másik hogy a fejegységen van egy 12V Amplifier kimenet, az elég neki?!

És honnan szerzek még 12V-ot az Úv-hez a csomagtartóban?

12v =+ táp az akksiról GND(ground) = Földelés - REM = remote kapcsolószál.

Inkább ne te kösd be mert semmi ismerettel tuti elrontod, és még az autód is kigyulladhat.

Szükséges cuccok: Tápkábel: 6 v 10-es (hozzá kábelsaruk) legalább 6 méter, AGU üvegbiztosíték tartó és legalább 10Amperrel nagyobb üvegbizti mint amilyen biztosíték van az erősítőn ezt az akksitól kevesebb mint 30cm re kell bekötni.

RCA kábel kapcsolószállal együtt árulják 5méteres. Hangszórókábel legalább 2x1,5mm nehogy 0,75ös cengődróttal csinálják, mert szart se fog szólni. Erősítőtől keresni kell 1 testpontot, mondjuk a hátsó ülés rögzítőpontja vagy a csomagtartóban valami. Mindegy, csak fémtiszta rész kell hogy sarus rögzítés legyen csavarral vagy anyával.

A 12v Amp kimenet a kapcsolószálnak kell. Ez kapcsolja be az erőlködőt, ha bekapcsolod a fejegységet.

Ja: Feltételezem 2 csatornás erősítőt szereztél, aminek a hangszórókimenetét hídba kell kötni. Mélyládát bekötni nem 1 komoly dolog, de azért célszerű hozzá szakirodalmat olvasgatni, vagy legalább 1 autohifiszalonba elmenni kérdezősködni.

Hidd el ha nincs jól bekötve kárt is okozhat, plusz nem leszel elégedett és azt fogod mondani, hogy szar az egész

Link to comment
Megosztás:

Helló!!!Multikormány ügybe van 1-2 ötletem,gondoltam közzé teszem.Sikerült letölteni végre 1 működőképes TIS2000-t.:lol: A kapcs rajz szerint 6db ellenállás van a kormányba beépítve a kapcsolókhoz.Ezeket kapcsolgatja a rádió megfelelő bemenetére.Az illesztőkábelekben amiket lehet jópénzért kapni vmi ellenállás lehet csak ami összehozza az aktuális tipushoz az ellenállás értékeket.Délután többet tudok már mondani.Most m1ek megmérem mekkora ellenállások vannak a kormányba beépítve....:) A fejegység,meg hogy mit kíván azt egyszerűen 1 potméterrel megnézem.milyen értékekre mit reagál. Kíváncsi vok mifog kisülni belőle.... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.