Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Hozzáértők véleményt kérnék az alábbival kapcsolatban:

Kábelköteget szándékozom cserélni a motortérben, azt ami az injektorsornál van. Egy 96-os X20XEV motorú CDX felszereltségű autóról van szó. Néhány hónapos "sárgalámpa" jelzések után jutottam el a kábelcseréig, volt hibakódom légtömegérőre, hőmérséklet jeladóra, pillangószelep jeladóra, vezérműtengely jeladóra, néhány újraindítás és a kábelköteg, csatlakozók megmozgatása után helyreállt minden, egyik érzékelőt, jeladót sem kellett cserélni viszont a szigetelés eléggé töredezett, hiányos, ezért gondolom, hogy kábelköteg lesz.

Kérdésem, hogy megegyezik-e a sima köteg a jobban felszerelt CDX-es köteggel? Nem szeretnék úgy járni, hogy veszek egy bontott köteget és csere után pl a tempomatom nem működik mert hiányzik valami.

Bontókban a szigetelés épségén kívül mire figyeljek még, neki merjek-e állni házilag a cserének - valamennyi elektromos ismeretem van - vagy mindenképpen hozzáértővel cseréltessem.

Bocs a kicsit hosszúra nyúlt leírásért, előre is köszönöm a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Vettem a napokban egy B vekit,és a gondom az az,hogy a bal hátsó ajtót nem tudom nyitni.A központi zár működik rendesen,csak a bal hátsó ajtónál szivat.És rajta van a retesz is,mert belűlről sem tudom nyitni.Csukott ajtónál szedett már le valaki kárpitot?? :-)

Ha felhajtod az ülést nem férsz jobban hozzá?
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Vettem a napokban egy B vekit,és a gondom az az,hogy a bal hátsó ajtót nem tudom nyitni.A központi zár működik rendesen,csak a bal hátsó ajtónál szivat.És rajta van a retesz is,mert belűlről sem tudom nyitni.Csukott ajtónál szedett már le valaki kárpitot?? :-)

Csak elektromos módszerrel lehet nyitni. Ha nem megy, az gáz. Esetleg meg kellene nézni, hogy nem-e az ajtó átvezető kábelköteg törött-e meg.

Ha a kárpitot szeded le, akkor sem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Belülről is csak azokat a funkciókat éred el, amiket kívülről. Külső, belső ajtónyitó, illetve a pöcök.

Link to comment
Megosztás:

Csak elektromos módszerrel lehet nyitni. Ha nem megy, az gáz. Esetleg meg kellene nézni, hogy nem-e az ajtó átvezető kábelköteg törött-e meg.

Ha a kárpitot szeded le, akkor sem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Belülről is csak azokat a funkciókat éred el, amiket kívülről. Külső, belső ajtónyitó, illetve a pöcök.

Az akkor nagyon faccca :D Érdekes lesz.Remélem jutok valamire

Link to comment
Megosztás:

Csak elektromos módszerrel lehet nyitni. Ha nem megy, az gáz. Esetleg meg kellene nézni, hogy nem-e az ajtó átvezető kábelköteg törött-e meg.

Ha a kárpitot szeded le, akkor sem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Belülről is csak azokat a funkciókat éred el, amiket kívülről. Külső, belső ajtónyitó, illetve a pöcök.

nemá!

Ha nem nyitja ki a kp zár, valamiért akkor nem lehet valahogy benyúlni kézzel és kifeszegetni, manuálisan mintha "felhúznád a gombot"? MIt lehet ilyenkor tenni ha teljesen rottyon van? Egy spanomnak ugyan ez a gondja !

Link to comment
Megosztás:

nemá!

Ha nem nyitja ki a kp zár, valamiért akkor nem lehet valahogy benyúlni kézzel és kifeszegetni, manuálisan mintha "felhúznád a gombot"? MIt lehet ilyenkor tenni ha teljesen rottyon van? Egy spanomnak ugyan ez a gondja !

Az a baj hogy ha rajta van a retesz akkor az nem nyílik belülről sem a gomb felhúzásával (éppen ez a lényege a retesznek) Valahogy ki kéne venned a zárat, de ahhoz meg le kéne venni a kárpitot, amihez meg ki kell nyitnod az ajtót... 22-es csapdája

Link to comment
Megosztás:

Konkrét tapasztalatom X20XEV-ről nincs, csak X17DT-ről. Sajnos nagyon sok kábelköteg különbözik a CDX és a fapad verzió között. Szerintem próbálj meg ugyanolyan felszereltségűt szerezni, ha tudsz.

Köszönöm, valahogy sejtettem, hogy soká tart mire találok megfelelőt.

Link to comment
Megosztás:

nemá!

Ha nem nyitja ki a kp zár, valamiért akkor nem lehet valahogy benyúlni kézzel és kifeszegetni, manuálisan mintha "felhúznád a gombot"? MIt lehet ilyenkor tenni ha teljesen rottyon van? Egy spanomnak ugyan ez a gondja !

Sajnos ez ilyen dolog. Belülről ugyanazokat a dolgokat éred el, mint a kárpiton kívül. Külső, belső kilincs, kallantyú. Ennyi. Ezekkel pedig nem fog nyílni. Épp ez a lényege a dolognak, hogy így nehezebb ellopni az autót. Hiába verik be az üvegeket, nem tudják kinyitni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van 1 '98-as X20XEV-s B Vectrám, Caraván. Pár napja nem tudtam központival nyitni az ajtókat. Kiderült, hogy teljesen lemerült az aksim. Feltöltöttem, beraktam és minden oké volt. Tegnap reggel indultam dolgozni, nyitom az autót (amúgy riasztó távjával), minden oké, kivettem valamit a csomagtartóból, mentem dolgozni, és mikor zártam volna a gépet, riasztó be, de az ajtók nem. Kulcsra sem záródtak egyszerre, mindet külön le kellett nyomogatnom. Azóta ez a helyzet. Valahol olvastam, hogy a hátsó ajtónál el szoktak törni a kábelek. Ma délután megnéztem, és a bal oldalon találtam egy vastag és egy vékony vezetéket, amely el volt törve, ill. egy harmadik hajszál híján. Összekötöttem a szakadtakat, a sérültet is bepólyáltam. (ide tartozik, hogy hónapok óta a 3. féklámpám a jóég tudja miért nem működik, gondoltam most, a szakadás végett, de mintha továbbra sem égne). Lényeg, hogy miután mindennel végeztem kipróbáltam a központi zárat, de továbbra is hiába. Tudom, hogy a jobb első ajtó mellett van a központi vezérlő, le is bontottam a kárpitot, de nekem halom más vezeték is oda van kötve (??!) Ha az autó kulcsával zárnám az ajtókat, hallani lehet, hogy a vezérlő kattan (az indexek is villognak), de nem történik semmi. Ha utána nyitnám ugyanígy, kattanást nem hallani (indexek sem villognak). Megpróbáltam a riasztó kapcsolóhoz tanítani a zárat, de hiába, nem történik semmi. Tehát se a riasztóval, se a kulccsal nem működik a központi zár.

Hja, és bent ültem tanácstalanul a gépben, és hallom, hogy a vezérlő pár másodpercenként kattan.

Lehet, hogy kilehelte lelkét a vezérlő? Nincs valakinek használható ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a rengeteg hozzászólást, sokat segítettetek!!!!

Nem biztos, hogy azért nem segítenek mert nem akarnak, én is most olvastam a hozzászólásod - egy kis türelem - egyébkén lehet a bal első ajtó zárja is a ludas, pontosabban a benne levő mikrokapcsolók amik adják a jelet tovább, úgy tudom ha ezek tönkre mennek nem zár a többi ajtó sem. Se kulcsra se távirányítóra.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy azért nem segítenek mert nem akarnak, én is most olvastam a hozzászólásod - egy kis türelem - egyébkén lehet a bal első ajtó zárja is a ludas, pontosabban a benne levő mikrokapcsolók amik adják a jelet tovább, úgy tudom ha ezek tönkre mennek nem zár a többi ajtó sem. Se kulcsra se távirányítóra.

Köszönöm, igazad lehet, csak roppant bosszant a dolog, mert 6 éve van meg a gép, s az utóbbi időben egymás után jönnek a problémák, de tipikus Opel gondok. "Sunny 1.4 8V"-nek volt hasonló problémája, nem tudom, sikerült-e neki megoldani.

Másik gondom, szelepfedél tömítésem elszállt, jó erősen. Az olaj a gyertyák üregében landolt, rendesen megette a gumikat. Egy vezetéket sajna lehúztam (így derült ki a hiba), vezeték szettet vettem, de amíg a tömítést nem sikerül kicserélni a többit nem piszkálom.Van tömítés is, de a csavarok kiszedése után fedél nem jött le.

Vezérlő gombnyomásra kattan, indexek villognak, de nem történik semmi. Olyan, mintha fogná a parancsot, de nem lenne semmi a kimeneten. Bár mérés nem volt. Most olvastam fórumot vissza 15 oldalt, holnap leveszem bal első kárpitot, megkeresem mikrokapcsolót.

Kössz a tippet!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, igazad lehet, csak roppant bosszant a dolog, mert 6 éve van meg a gép, s az utóbbi időben egymás után jönnek a problémák, de tipikus Opel gondok. "Sunny 1.4 8V"-nek volt hasonló problémája, nem tudom, sikerült-e neki megoldani.

Másik gondom, szelepfedél tömítésem elszállt, jó erősen. Az olaj a gyertyák üregében landolt, rendesen megette a gumikat. Egy vezetéket sajna lehúztam (így derült ki a hiba), vezeték szettet vettem, de amíg a tömítést nem sikerül kicserélni a többit nem piszkálom.Van tömítés is, de a csavarok kiszedése után fedél nem jött le.

Vezérlő gombnyomásra kattan, indexek villognak, de nem történik semmi. Olyan, mintha fogná a parancsot, de nem lenne semmi a kimeneten. Bár mérés nem volt. Most olvastam fórumot vissza 15 oldalt, holnap leveszem bal első kárpitot, megkeresem mikrokapcsolót.

Kössz a tippet!!!

Mikrokapcsolókat a záron belül kell keresni, ehhez viszont szét kell fúrni a zárat. Ha kell van leírás, fénykép (nem az én szerzeményem) a zár szétszedéséhez - ha tényleg ez a probléma. Lehet még kábelszakadás az ajtó átvezetőnél is. Érdemes elkezdeni kimérni, hogy kimegy-e a jel a zárvezérlőből, ha kimegy akkor meddig megy. Ha a zár is megkapja akkor az lehet ludas.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is a mikrokapcsoló volt rossz vagy fél éve cseréltem azóta tökéletes. Ha a kp.zár vezérlőegységet veszed figyelj nehogy angolt vegyél mert fordítva fog működni a jobb kormány miatt.

Ha meg probaasztalon akarod kipróbálni a kp.zárat műkszik e figyelj mert a motor visszapörög közép állásba és szedheted szét végállásba tekerni, hogy működjön. A lefurt középső csapot meg középen kifúrod vékony lemezcsavar neki alátéttel oszt kész örök élet míg el nem romlik. Én a riasztóinfra szabotázsvédelem kapcsolóját építettem be mert az volt.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy csináltam hogy a repedezett vezetékeket kiváltottam normálisra forrasztással. Kábelköteget gondolom nem kis meló kicserélni főleg ha minden benne van a motortérbe. Ha cserélni kell mindenképp hasonló köteget keress.

Sziasztok!

Hozzáértők véleményt kérnék az alábbival kapcsolatban:

Kábelköteget szándékozom cserélni a motortérben, azt ami az injektorsornál van. Egy 96-os X20XEV motorú CDX felszereltségű autóról van szó. Néhány hónapos "sárgalámpa" jelzések után jutottam el a kábelcseréig, volt hibakódom légtömegérőre, hőmérséklet jeladóra, pillangószelep jeladóra, vezérműtengely jeladóra, néhány újraindítás és a kábelköteg, csatlakozók megmozgatása után helyreállt minden, egyik érzékelőt, jeladót sem kellett cserélni viszont a szigetelés eléggé töredezett, hiányos, ezért gondolom, hogy kábelköteg lesz.

Kérdésem, hogy megegyezik-e a sima köteg a jobban felszerelt CDX-es köteggel? Nem szeretnék úgy járni, hogy veszek egy bontott köteget és csere után pl a tempomatom nem működik mert hiányzik valami.

Bontókban a szigetelés épségén kívül mire figyeljek még, neki merjek-e állni házilag a cserének - valamennyi elektromos ismeretem van - vagy mindenképpen hozzáértővel cseréltessem.

Bocs a kicsit hosszúra nyúlt leírásért, előre is köszönöm a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Jobb hátsóval jártam így. Le lehet szedni a kárpitot, viszont kinyitni az ajtót én csak úgy tudtam hogy a kp zár műanyag burkolatát le műtöttem.

Üdv mindenkinek. Vettem a napokban egy B vekit,és a gondom az az,hogy a bal hátsó ajtót nem tudom nyitni.A központi zár működik rendesen,csak a bal hátsó ajtónál szivat.És rajta van a retesz is,mert belűlről sem tudom nyitni.Csukott ajtónál szedett már le valaki kárpitot?? :-)

Link to comment
Megosztás:

A lefurt középső csapot meg középen kifúrod vékony lemezcsavar neki alátéttel oszt kész örök élet míg el nem romlik. Én a riasztóinfra szabotázsvédelem kapcsolóját építettem be mert az volt.

Megáll az anélkül is. Csak vigyázni kell, hogy lefúrás közben ne nagyon legyen a műanyag rész szétfúrva. Nekem 3 ajtózár is így van. Le lett fúrva, mikorkapcsol lett cserélve, és vissza van építve.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy csináltam hogy a repedezett vezetékeket kiváltottam normálisra forrasztással. Kábelköteget gondolom nem kis meló kicserélni főleg ha minden benne van a motortérbe. Ha cserélni kell mindenképp hasonló köteget keress.

Köszönöm, mások is azt javasolták, hogy a hibásakat forrasszam, meg a bontottak sincsenek jobb állapotban.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem :)

Ket kerdesem is van, eoszor is van egy LCD kijelzo, rossz pixelekkel. Valaki mar javitotta? :) most szetszedtem es latom, hogy a szalag ami fut az alaplaprol a kijelzore, feljott az alaplaprol. Ez forrasztva vagy ragasztva volt? :)

a masik: B1-be raknek B2 lampat, de nem azonos a csatlakozo. Sajnos depot sikerult szerezni elfogadhato aron. Valakinek a depoval tapasztalata?? Van aki cserelte mar a csatikat?? Meg nem volt alkalmam megviszgalni a dolgokat, mert csatit meg nem szereztem. en ugy tervezem, hogy levagom a regit osszeforrasztom az ujjal, zsugorcso es kesz :)

Tapasztalatokat, velemenyeket otleteket kernek :)

udv :)

ui.: bocsi hogy nincs ekezet, de angol billentyzetro irok.

Link to comment
Megosztás:

Én próbáltam már javítani kijelzőt. Azóta is ott figyel a szekrényben és vettem egy bontottat pedig nem tartom magam olyan hülyének műszaki fronton. :icon1:

Tiszteletem :)

Ket kerdesem is van, eoszor is van egy LCD kijelzo, rossz pixelekkel. Valaki mar javitotta? :) most szetszedtem es latom, hogy a szalag ami fut az alaplaprol a kijelzore, feljott az alaplaprol. Ez forrasztva vagy ragasztva volt? :)

a masik: B1-be raknek B2 lampat, de nem azonos a csatlakozo. Sajnos depot sikerult szerezni elfogadhato aron. Valakinek a depoval tapasztalata?? Van aki cserelte mar a csatikat?? Meg nem volt alkalmam megviszgalni a dolgokat, mert csatit meg nem szereztem. en ugy tervezem, hogy levagom a regit osszeforrasztom az ujjal, zsugorcso es kesz :)

Tapasztalatokat, velemenyeket otleteket kernek :)

udv :)

ui.: bocsi hogy nincs ekezet, de angol billentyzetro irok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.