Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy egyszerü kérdéssel fordulok hozzátok.

A hütőventillátor nem áll le egyáltalán, motor leállitása után, egészen addig mig van kakakó az akksiba. A gyanú hibás relé. Vettem is egy "Hütőventillátor utánmüködtető relé" névre hallgató relét, csakhát a gépkönyvben nincs benne, hogy mégis melyik az. Az akksi előtti dobozban láttam reléket. Ott lenne valamelyik? Ha igen melyik?

Előre is köszi!

És nincs rajta valami szám, ami alapján be lehetne azonosítani? Esetleg a ventitől elmenő kábelek színét lehetne összevetni a reléhez menő vezetékek színével, de ahhoz lehet hogy picit bontani is kell.

Esetleg ez: http://www.partsbase.org/opel/vectra-b-1996-2002-6--7-29-fan-and-drive/

De itt is csak gyári számokkal lehet operálni.

Link to comment
Megosztás:

És nincs rajta valami szám, ami alapján be lehetne azonosítani? Esetleg a ventitől elmenő kábelek színét lehetne összevetni a reléhez menő vezetékek színével, de ahhoz lehet hogy picit bontani is kell.

Esetleg ez: http://www.partsbase.org/opel/vectra-b-1996-2002-6--7-29-fan-and-drive/

De itt is csak gyári számokkal lehet operálni.

Nézegettem a számokat, de azok alapján nem sikerült. De végül találtam ncore-on egy szervizkönyvet. De persze nálam egyáltalán nem úgy nézett ki a relé dobozok tartalma mint ahogy ki kellett volna néznie. Biztos a facelifteléssel ezt is megváltoztatták.

Kicseréltem a számomra legszimpatikusabbat. Űgytünt okés. Majd egy gondolat miatt visszacseréltem és most azzal se pörög feleslegesen. Magátol megjavuló relé? Lehet elrontottam valamit és mostmár egyáltalán nem kapcsol be, bár semmit nem csináltam azon kivül, hogy kicseréltem az újra, majd vissza a régire. Na majd holnap jol megjáratom, kiderül, hogy egyáltalán bekapcsol-e.

Ja most olvasom van ilyen, hogy beragad a relé, aztán fizikai behatásra visszaugrik.

Módosítva : VAZ-2108
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem.

Van egy 97-es b vectra-m és kezdi magát megadni a távirányító. szeretném lecserélni, de már úgy szeretném megoldani, hogy a kulcs és távirányító egyben legyen tudna nekem valaki segíteni mind kivitelezésben mind abban, hogy milyet érdemes venni hozzá valami utángyártotatt v valami más opel-ből egy bontottat beszerelni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a centrálzár vezérlők még látszólag azonos kinézéteű távkapcsoló mellett is eltérhetnek. Szóval kicsi esélyét látom annak, hogy egy régebbi típusú vezérlő menni fog egy újabb típusú távkapcsolóval. Ha gyári rendszerhez ragaszkodsz, akkor távkapcsoló+vezérlő csere egyben.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a centrálzár vezérlők még látszólag azonos kinézéteű távkapcsoló mellett is eltérhetnek. Szóval kicsi esélyét látom annak, hogy egy régebbi típusú vezérlő menni fog egy újabb típusú távkapcsolóval. Ha gyári rendszerhez ragaszkodsz, akkor távkapcsoló+vezérlő csere egyben.

Köszönöm a válaszod, de úgy gondoltam, hogy vezérlőt is cserélek nem csak távirányítót. Csak azt nem tudom, hogy vegyek valami után gyártottat v inkább jobban hajlok arra a megoldásra hogy egy fiatalabból kivenném kompletten és átraknám az enyémbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem autóhifi bekötéssel kapcs.

Autó: Opel Vectra B 2.0 DTI 16V Sport

Jelenleg gyári fejegység van benne. Van arra esélyem, hogy saját fejegységet szereljek be és használhatóak maradjanak a kormány-távirányítás funkciói?

Ehhez kapcsolódóan, a kijelzés a főkijelzőn? (pl állomásnév)

Köszi előre is

th3pilotF

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemények- sz*r az önindítóazt mondja a srác, szárazon forog, lassan halódó állapotú. 440 Ampert vesz fel indításkor, ez ha jól emlékezem vissza nagyon nem jó a 680 Amperes akkuhoz képest. Pénteken viszem szervízbe(teljes felújítás- perselyezés, meg valami, amit már elfelejtettem hihi ), önindítóval, generátorokkal foglalkoznak. + még a testkábel sincs a helyzet magaslatán, mellé tesznek másikat, ez állítólag Opel betegség. Ez elvileg 20ban megáll (önindító le-fel, felújítás, +testkábel beszerelés, munkadíj), szerintem elsőre nem rossz ár, tekintve hogy nekem 7 óra kellett anno ugyanezen művelet fater aknájában görnyedve egyedül, mikor kivettem csak úgy megzsírozni. Nem kellemes feladat... 1blilink

És pénteken délután készen lesz!

Majd meglátjuk, reméljük a legjobbakat! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Olyan problémám adódott hogy a kilométer órám fixen pihenget 0-án a fordulatszám mérő meg 0-án vergődik (remeg).Merre "menjek"? :( Ezt leszámítva gond nélkül gurul :)

Hát, ha nincs szerencséd generátor nem tölt pl. Vagy akksi haldoklik, nincs megfelelő test, saru oxidált, önindító.

Hasonlóan, de így jártam majdnem 1 hete, nekem halott akksi, saru melegedett, önindító haldoklik. Remélem ezek után megszűnik a hiba...

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha nincs szerencséd generátor nem tölt pl. Vagy akksi haldoklik, nincs megfelelő test, saru oxidált, önindító.

Hasonlóan, de így jártam majdnem 1 hete, nekem halott akksi, saru melegedett, önindító haldoklik. Remélem ezek után megszűnik a hiba...

Ezt nem tudom értelmezni :D Az autó pöcc-röff indul.Töltés van (13.4V) Minden más rendesen működik.Az aksinak mi köze van a müszerfalban lévő km órához? Nem spirálos?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is autórádióval kapcsolatban lenne kérdésem. Pontosabban arról, hogy a rádió mögött találtam néhány szabadon lógó vezetéket. Csatlakozó nincs rajtuk, csak a szabad kábelvég (de lehet hogy volt, mert szerintem rövidek is és úgy néznek ki mintha egyszerűen levágták volna róla a végét, a gyárból szerintem nem így jött. Még leszigetelve sincs.) Azokat ki lehet deríteni valahogy hogy hova tartoznak, anélkül hogy lebontanám a fél autót és végig követném hova megy? :) Mondjuk szín alapján, van valami leírás hogy 96-ban milyen kábelt mire használtak? (Esetleg lehet, hogy kormány-távvezérlő, info display vagy ilyesmihez tartoznak?)

barna-fehér csíkkal


barna-fehér csíkkal
piros-kék csíkkal
piros-kék csíkkal
piros
fekete
szürke
sárga-szürke csíkkal

egy zöld és egy fehér 1 vastagabb fekete szigetelésben

egy sárga és egy fekete 1 vastagabb fekete szigetelésben

egy fehér és egy fekete 1 vastagabb fekete szigetelésben

barna-fehér csíkkal
barna-fehér csíkkal
piros-fehér csíkkal
barna

ez mind ott lógott a rádió mögött szabadon.

Módosítva : zsiz88
Link to comment
Megosztás:

Nekem is autórádióval kapcsolatban lenne kérdésem. Pontosabban arról, hogy a rádió mögött találtam néhány szabadon lógó vezetéket. Csatlakozó nincs rajtuk, csak a szabad kábelvég (de lehet hogy volt, mert szerintem rövidek is és úgy néznek ki mintha egyszerűen levágták volna róla a végét, a gyárból szerintem nem így jött. Még leszigetelve sincs.) Azokat ki lehet deríteni valahogy hogy hova tartoznak, anélkül hogy lebontanám a fél autót és végig követném hova megy? :) Mondjuk szín alapján, van valami leírás hogy 96-ban milyen kábelt mire használtak? (Esetleg lehet, hogy kormány-távvezérlő, info display vagy ilyesmihez tartoznak?)

barna-fehér csíkkal

barna-fehér csíkkal

piros-kék csíkkal

piros-kék csíkkal

piros

fekete

szürke

sárga-szürke csíkkal

egy zöld és egy fehér 1 vastagabb fekete szigetelésben

egy sárga és egy fekete 1 vastagabb fekete szigetelésben

egy fehér és egy fekete 1 vastagabb fekete szigetelésben

barna-fehér csíkkal

barna-fehér csíkkal

piros-fehér csíkkal

barna

ez mind ott lógott a rádió mögött szabadon.

Én kimernem műszerrel elsősorban a feszultseget, hogy tudjam mi állandó, aztan az egyes kapcsolokat vegigkapcsolva meg tudnad allapitani a jelet is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is autórádióval kapcsolatban lenne kérdésem. Pontosabban arról, hogy a rádió mögött találtam néhány szabadon lógó vezetéket. Csatlakozó nincs rajtuk, csak a szabad kábelvég (de lehet hogy volt, mert szerintem rövidek is és úgy néznek ki mintha egyszerűen levágták volna róla a végét, a gyárból szerintem nem így jött. Még leszigetelve sincs.) Azokat ki lehet deríteni valahogy hogy hova tartoznak, anélkül hogy lebontanám a fél autót és végig követném hova megy? :) Mondjuk szín alapján, van valami leírás hogy 96-ban milyen kábelt mire használtak? (Esetleg lehet, hogy kormány-távvezérlő, info display vagy ilyesmihez tartoznak?)

barna-fehér csíkkal

barna-fehér csíkkal

piros-kék csíkkal

piros-kék csíkkal

piros

fekete

szürke

sárga-szürke csíkkal

egy zöld és egy fehér 1 vastagabb fekete szigetelésben

egy sárga és egy fekete 1 vastagabb fekete szigetelésben

egy fehér és egy fekete 1 vastagabb fekete szigetelésben

barna-fehér csíkkal

barna-fehér csíkkal

piros-fehér csíkkal

barna

ez mind ott lógott a rádió mögött szabadon.

Egy másik ugyanilyen autón kellene megnézni, hogy melyik hova megy,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is autórádióval kapcsolatban lenne kérdésem. Pontosabban arról, hogy a rádió mögött találtam néhány szabadon lógó vezetéket. Csatlakozó nincs rajtuk, csak a szabad kábelvég (de lehet hogy volt, mert szerintem rövidek is és úgy néznek ki mintha egyszerűen levágták volna róla a végét, a gyárból szerintem nem így jött. Még leszigetelve sincs.) Azokat ki lehet deríteni valahogy hogy hova tartoznak, anélkül hogy lebontanám a fél autót és végig követném hova megy? :) Mondjuk szín alapján, van valami leírás hogy 96-ban milyen kábelt mire használtak? (Esetleg lehet, hogy kormány-távvezérlő, info display vagy ilyesmihez tartoznak?)

Létezik kapcsolsi rajz (wire diagram), ami tartalmazza a vezetékek színeit is. Kutass neten hátha ráakadsz, vagy javítási kézikönyvben lehet még.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ki lehet iktatni valamilyen egyszerű módon a sípoló figyelmeztetést, ami akkor jelez ha a vezetőoldali ajtót nyitom, de a slusszkulcs még benn van a helyén (álló motornál)? A hangszóró a biztosítéktáblán van, de ha midnen igaz ez figyelmeztet arra is ha a világítás bekapcsolva maradt. Míg utóbbi hasznos, előbbi szerfelett idegesítő.

Múltkor vettem észre egyébként hogy bekapcsolt indexre is jelez. :o

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat, közben az megvan, hogy a barna-fehérek az info displayhez mennek (de ha jól tudom az csak gyári rádiónál érdekes?.)

Én pont most néztem utána, h miként tudom használni a gyári kijelzést és a kormany gombok funkcióit, utólag beszerelt fejegyseggel. Akkor fontos lehet.

Autoleads PC99-X06 interface kell hozzá. Ebayen kb 30 font postával.

Link to comment
Megosztás:

Ki lehet iktatni valamilyen egyszerű módon a sípoló figyelmeztetést, ami akkor jelez ha a vezetőoldali ajtót nyitom, de a slusszkulcs még benn van a helyén (álló motornál)? A hangszóró a biztosítéktáblán van, de ha midnen igaz ez figyelmeztet arra is ha a világítás bekapcsolva maradt. Míg utóbbi hasznos, előbbi szerfelett idegesítő.

Múltkor vettem észre egyébként hogy bekapcsolt indexre is jelez. :o

Érdekes, van ilyen funkció is? Nekem nincs. Csak a lámpára jelez. MEg az indexre is, de arra meg azért mert az a parkolólámpa is az adott oldalra.

Link to comment
Megosztás:

Ki lehet iktatni valamilyen egyszerű módon a sípoló figyelmeztetést, ami akkor jelez ha a vezetőoldali ajtót nyitom, de a slusszkulcs még benn van a helyén (álló motornál)? A hangszóró a biztosítéktáblán van, de ha midnen igaz ez figyelmeztet arra is ha a világítás bekapcsolva maradt. Míg utóbbi hasznos, előbbi szerfelett idegesítő.

Múltkor vettem észre egyébként hogy bekapcsolt indexre is jelez. :o

Caravan? Csomagtartóba ajtóba mennek kábelek? Nekem akkor volt "érthetetlen" sipolás nyitott ajtónál, mikor az 5. ajtóban a kábelek az átvezető gumicsatornánál eltörtek, ill. a szigetelésük sérült. Korábban linkeltem róla képet.

R.

Link to comment
Megosztás:

Caravan? Csomagtartóba ajtóba mennek kábelek? Nekem akkor volt "érthetetlen" sipolás nyitott ajtónál, mikor az 5. ajtóban a kábelek az átvezető gumicsatornánál eltörtek, ill. a szigetelésük sérült. Korábban linkeltem róla képet.

R.

Szerintem te félreértesz valamit.

Ez nem érthetetlen sípolás, hanem ha bent a kulcs a helyén, és nem megy a motor, akkor figyelmeztet, hogy vedd ki a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem te félreértesz valamit.

Ez nem érthetetlen sípolás, hanem ha bent a kulcs a helyén, és nem megy a motor, akkor figyelmeztet, hogy vedd ki a kulcsot.

Lehet félreértem. A sípolás oka volt számomra érthetetlen akkor, mikor a vezetékek sérültek voltak, ahol írtam. Korábban nem sípolt nekem sem ajtónyitáskor, csak akkor, mikor már látványos, hallahtó problémákat okozott,...bár arra nem emlékszem, hogy bent volt-e a kulcs vagy nem,...

Link to comment
Megosztás:

Caravan? Csomagtartóba ajtóba mennek kábelek? Nekem akkor volt "érthetetlen" sipolás nyitott ajtónál, mikor az 5. ajtóban a kábelek az átvezető gumicsatornánál eltörtek, ill. a szigetelésük sérült. Korábban linkeltem róla képet.

R.

Ez a normális működés: http://workshop-manuals.com/vauxhall/vectra-b/n__electrical_equipment_and_instruments/fuse_box/description_and_operation/functional_description_acoustic_warnings_multitimer/

Találtam egy megoldást is. A kék vezetéket kell keresnem: http://www.vectra-sport.com/forum/showthread.php?p=1009905

Érdekes, hogy nem minden változatba rakták bele...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.