Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Hamarabb döglik meg az adagoló, minthogy a turbónak bármi baja legyen. Ha rendes olajat kap és normálisan van használva, akkor semmi baja nincs. És ez mindegyik autóra igaz. Bármilyen autón ki lehet nyírni a turbót, ha nincs lecserélve az olaj a meghatározott időnként, vagy úgy van hajtva, ahogy nem kellene.

Ha caravan-ban gondolkozol, akkor tényleg kell legalább 1.8-as motor. Az 1.6 a sedán kasztnihoz elég, de a nagyobbhoz már kevés lehet, ha meg van pakolva.

Hát mielött az Astra hozzám került, nézegettem több autót is melyik milyen, és az Opel volt az ami 1.5 alatt volt (akkor még fontos volt) és 82pacival! A többi meg se közelítette!

Nézegettem a Fordot, de abbban is csak 60Ló! Úgy voltam vele ha már kombi akkor vigyen fel a hegyen ha vann benne cucc!

Link to comment
Megosztás:

Hát mielött az Astra hozzám került, nézegettem több autót is melyik milyen, és az Opel volt az ami 1.5 alatt volt (akkor még fontos volt) és 82pacival! A többi meg se közelítette!

Nézegettem a Fordot, de abbban is csak 60Ló! Úgy voltam vele ha már kombi akkor vigyen fel a hegyen ha vann benne cucc!

Bármelyik felvisz, csak alacsonyabb fokozatba kell kapcsolni a váltót, ha már ott van kéznél a botja :D :omg:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem abba még senki sem halt bele, ha volt erőtartalék az autóban. Hidd el, az a 82 LE 168 Nm-rel elég nagypapás az erősebb 2.0 DTI-hez képest, nem is véletlen, hogy azokat a motorokat már nem erőltették tovább. Ülj be egy 2.0 DTI-be, vezesd és rá fogsz jönni hogy kényelmesebb, és biztonságosabb. Természetesen az ember ilyenkor bízza el magát, ha nem ismeri az autóját, viszont az sem jó, ha esetleg nyomni kell és nem fog menni.

Dízelből csak a kétliterest venném. A benzineshez képest nem sokkal drágább és kb. 10 ezer km után már megvan egy komplett garanciás adagolófelújítás (ha az üzemanyag költséget nézzük), ami nem 10 ezret fog menni, hanem legalább 200-at, ha jó helyre viszed. Természetesen ki kell fogni a jót, de az itt panaszkodók közül szerinted mennyi első tulajdonosa az autónak? Így a futásteljesítmény, a szervizelés már kétséges.

A 200 Nm meg ma már nem a versenyzéshez kell, hanem a mindennapi közlekedéshez. Már a kisebb 1.4, 1.6 dízelek is nagyon mennek, ha fel kell venni a ritmust, nem biztos, hogy egy 1.7 DT-vel menni fog.

Az utcai versenykategória 5-600 Nm-től kezdődik, meg 3-400 LE-től. Az, hogy egy kétezres dízel 250-400 Nm-es nyomatékkal rendelkezik, ma már természetes, nem pedig boszorkányság.

Abba sem halt még bele senki, hogyha nyugodtan vezetett, és amikor tiszta volt az út, akkor előzött.

Én napi 135 km-t megyek, közúton, teljes mértékben elég az Isuzu ereje, teljesítménye az úton. Sose volt még olyan, hogy valakit az erő hiánya miatt ne tudtam volna megelőzni, vagy hogy balasetveszélyes szituációba keveredtem volna miatta.

Ha már annyi pénzt rászánok autó vásárlásra, amibe egy jó állapotú Vectra B DTI kerül, abból már Passat 1.9 TDI-t veszek. Akár a 90, akár a 110 LE-s verziót. És az nem rohad, meg a motorja sem fog szarakodni.

Én semmi pénzért nem vennék 2.0 DTI motoros Opelt. 10.000 km alatt pedig nem jön össze egy korrekt, garanciális az adagoló felújítás ára... :)

Mivel itt tizenéves autókról beszélünk, 2-300 e km futással. Egy Isuzut nyugodtan megvehetsz 300 e km-rel, ha ott kipróbálva rendbe van, azon később nem fog kijönni semmi komoly. Ugyanez a DTI-ről nem mondható el :)

De van, csak nagyon ritka.

Egyedül a legkisebb 1.6 8szelepes benzinmotort (X16SZR) nem szerelték Caravanba, az összes többit igen.

Ez nem igaz. Van X16SZR motoros Caravan, és Magyarországon sem ritka az ilyen.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_caravan_1.6_gl_klimas_euro_2-5795574

Viszont Isuzu-t még nem láttam Caravan-ban!

Link to comment
Megosztás:

Ez nem igaz. Van X16SZR motoros Caravan, és Magyarországon sem ritka az ilyen.

http://www.hasznalta..._euro_2-5795574

Viszont Isuzu-t még nem láttam Caravan-ban!

Akkor piacfüggő lehet.

Én az opel-infos.de-re támaszkodtam amikor a fentieket írtam, szerintük (akkor nyilvánvalóan Németországban) nincs X16SZR Caravanban, ellenben van X17DT. Magyarországon meg fordítva.

szerk.:

Vissza az egész, elkerülte a figyelmemet egy lábjegyzet. Eszerint a németeknél is volt X16SZR Caravanban is, de magánvevőknek nem adták el csak céges (flotta) vásárlóknak meg hatóságoknak.

szerk.2:

Szóval valóban van X17DT, hogy te nem láttál annak valószínűleg az az oka hogy baromi kevés volt belőle, csak a B1-nél gyártották és ott is csak az első 3 hónapban, '95 októbere és '96 januárja között. Ebből a kevésből meg már amúgyis elrohadt/összetört jónéhány, úgyhogy mára igazi ritkaság lett az X17DT Caravan.

Link to comment
Megosztás:

Akkor piacfüggő lehet.

Én az opel-infos.de-re támaszkodtam amikor a fentieket írtam, szerintük (akkor nyilvánvalóan Németországban) nincs X16SZR Caravanban, ellenben van X17DT. Magyarországon meg fordítva.

szerk.:

Vissza az egész, elkerülte a figyelmemet egy lábjegyzet. Eszerint a németeknél is volt X16SZR Caravanban is, de magánvevőknek nem adták el csak céges (flotta) vásárlóknak meg hatóságoknak.

szerk.2:

Szóval valóban van X17DT, hogy te nem láttál annak valószínűleg az az oka hogy baromi kevés volt belőle, csak a B1-nél gyártották és ott is csak az első 3 hónapban, '95 októbere és '96 januárja között. Ebből a kevésből meg már amúgyis elrohadt/összetört jónéhány, úgyhogy mára igazi ritkaság lett az X17DT Caravan.

Olyan, mint a 2103-as Lada :) A kétkörlámpás kombi 1500-as :) Csak 3 készült belőle, de egy fanatikus átépítette az 1200 kombiját olyanra.

Azért B vekiből egyszerűbb lenne ilyet összehozni :) 1,6-ba bele az Isuzu motort :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak beleugatok a dologba nem olvastam minden előzményt. Én külföldről vettem egy x20dtl motoros kombit 160 ezer kilóméterrel (ennyi van benne nincs tekergetve).

MIkor megvettem a fogyasztás 8-9 között mozgott. Chippelés eredményeként márcsak 7 lett. Utána amiért az előző tulaj nem tartotta karban cserélni kellett egypár dolgot. (termosztát, légtömegmérő stb)

Most hogy rend van és ki van takarítva a szívósor a fogyasztás 6L. Városban 7 de csak mert minden indulás elött járatom picit a ház elött.

Szóval a két literes diesel motor egy elég jó darab és az üzemanyagok miatt áll meg rajta az adagoló. Ha rendesen cserélgeted az üzemanyag szűrőket és figyelsz rá hogy ne legyek semmi szemét benne ezek is simán mennek 3-500 ezer kilómétert. Viszont ha olyat veszel ami már kezdődő bajai vannak ott már elég drága, de olcsóbb az alkatrész hozzá mint a japán motoroshoz.

Én semmi pénzért nem vennék 2.0 DTI motoros Opelt. 10.000 km alatt pedig nem jön össze egy korrekt, garanciális az adagoló felújítás ára... :)

Mivel itt tizenéves autókról beszélünk, 2-300 e km futással. Egy Isuzut nyugodtan megvehetsz 300 e km-rel, ha ott kipróbálva rendbe van, azon később nem fog kijönni semmi komoly. Ugyanez a DTI-ről nem mondható el :)

Ez nem igaz. Van X16SZR motoros Caravan, és Magyarországon sem ritka az ilyen.

http://www.hasznalta..._euro_2-5795574

Viszont Isuzu-t még nem láttam Caravan-ban!

Link to comment
Megosztás:

Szóval a két literes diesel motor egy elég jó darab és az üzemanyagok miatt áll meg rajta az adagoló. Ha rendesen cserélgeted az üzemanyag szűrőket és figyelsz rá hogy ne legyek semmi szemét benne ezek is simán mennek 3-500 ezer kilómétert. Viszont ha olyat veszel ami már kezdődő bajai vannak ott már elég drága, de olcsóbb az alkatrész hozzá mint a japán motoroshoz.

Igazán mondhatnál legalább egy fő alkatrészt, ami drágább a Japán Isuzuhoz, mint az X20DTL/DTH-hoz... Kíváncsian várom.

A DTL olyan jó darab, hogy 200 ezer alatt minden másodiknak az adagolója megáll. És nem az üzemanyagszűrő cseréjének elhanyagolása a probléma, hanem az, hogy 1000 bar-os nyomással dolgozik a VP44 adagoló, ami nagyságrendekkel jobb illesztéseket követel meg, mint a VE adagoló 150 baros nyomása. Ezért a 2.0DTL/DTH motorok adagolója érzékeny az üzemanyag minőségére. Kéntartalom, kenőképesség, ilyen dogokról van itt szó, nem üzemanyag szennyezettségről! Kúton tankolva minimális szennyeződések jutnak a tankba, ~100 e kmt is elmegy egy üzemanyagszűrő ha nem kannázzák a kocsit! Nekem 60 e km alatt az üzemanyagszűrőm patyolat tiszta, kiszedéskor!

Link to comment
Megosztás:

5,8 hosszútávon, megrakva csomagokkal+ család, 6,5 csak város.

Tavaly nyári és mostani adatok.

Szia

Tavaly volt egy hosszú erdélyi utunk, 5,1 liter körül jött ki a fogyasztás. Az út előtt öntöttem bele egy kis adalékot (kormolja ki a rendszert).

Hazai viszonyokban: átlagban kb 6 liter körül mozog vegyes üzemben. A téli viszonyokról nem tudok nyilatkozni, de 6 fölött van jóval és

szinte csak város.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Termosztátott tennétek bele használtan vagy inkább hagyatkozzak a zsír újra? Az enyém baszakodik oda kell figyelni néha kinyít néha nem. Vagy nem zár vissza...

A termosztát kopó alkatrésznek minősül, még ha nem is kopik a szó szor értelmében, ezért kizárólag zsír új.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Van egy 2.0 DTI 101LE-ös vectrám nemrég vettem. Az mitől lehet hogy autópályán 5liter volt a fogyasztása most pedig úgy néz ki hogy kb9-10 litert benyel hozzáteszem csak városban használom most 450 km után a kb a 15 liter maradt jelzésnél áll. és csurig tankoltam elötte. Elivileg 6 körül megkéne álljon. Valami tipp mi a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Van egy 2.0 DTI 101LE-ös vectrám nemrég vettem. Az mitől lehet hogy autópályán 5liter volt a fogyasztása most pedig úgy néz ki hogy kb9-10 litert benyel hozzáteszem csak városban használom most 450 km után a kb a 15 liter maradt jelzésnél áll. és csurig tankoltam elötte. Elivileg 6 körül megkéne álljon. Valami tipp mi a hiba?

Úgyan ilyenem van városban megállok 6-ból pályán nekem is 5 körül alakul. Én kilométer alapján számoltam és fullról a villogó jelzésig. Így jött ki az átlag 5.5 L

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Nekem is 2.0 dti-m van,január eleje óta 10 lityit fogyaszt városban,elötte kijöttem 7 ből.

Termosztátra gyanakodtunk,mert nem melegedett rendesen a vizem.Csere most tökéletes a vízhőfok,demég mindig 10l.

Most következik a motórhőmérséklet jeladó,mert ha minden féle vízhőmérsékletnél egyformát mutat az ohmmérő,akkor rossz.

0C-5,6k Ohm

20C-2,45 k Ohm

40C-1,18 kOhm

60C-650 Ohm

80C-320 Ohm

100C-180 Ohm

Az adatok tájékoztató jellegüek.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Sziasztok.

"Uj" opeles vagyok(1.6 16V Eco-tech benzin/Lpg Caravan 97-es Vectra) es az utobbi idoben megnovekedett fogyasztasom gazbol.

Elozo tulajnal (ismerosom)max 10et evett es elegge hajtotta nalam gyujtokabel csere volt most es felugrott 11-12re..

Hiba ami jelentkezik:melegen alapjaraton gazvisszaengedes utan knyomom kuplungot es felugrik fordulat kb.1500-1800ra majd visszamegy illetve 30km utan vilagit diagnosztikai lampa(gyujtas le fel es kialszik) es mintha picit rangatna folyamatos haladas mellett.

Vegyesen hasznalom de nem hajtom(2gyerkoccel megyek).

Taln legtomeg mero?

Volt gyuruzve,hidrotoke csere,egr szelep csere. 273000km van benne.

Koszi a segitseget.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Fogyasztásomról is írnék egy kicsit. Mivel LPG rendszerrel vettem az autót, így zömében eddig azzal jártam, 8-9L/100km átlagban, ami nem olyan rossz. Nemrég beszart az LPG, háromhengerezik meg minden baja van, így most kizárólag benzinnel használom: 6,5L/100km, aminél jobbat soha nem kívánhatnék (zömében országúton használom, minimális város) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

"Uj" opeles vagyok(1.6 16V Eco-tech benzin/Lpg Caravan 97-es Vectra) es az utobbi idoben megnovekedett fogyasztasom gazbol.

Elozo tulajnal (ismerosom)max 10et evett es elegge hajtotta nalam gyujtokabel csere volt most es felugrott 11-12re..

Hiba ami jelentkezik:melegen alapjaraton gazvisszaengedes utan knyomom kuplungot es felugrik fordulat kb.1500-1800ra majd visszamegy illetve 30km utan vilagit diagnosztikai lampa(gyujtas le fel es kialszik) es mintha picit rangatna folyamatos haladas mellett.

Vegyesen hasznalom de nem hajtom(2gyerkoccel megyek).

Taln legtomeg mero?

Volt gyuruzve,hidrotoke csere,egr szelep csere. 273000km van benne.

Koszi a segitseget.

Annyit biztosan tudok, hogy nem légtömegmérő hiba lesz, mert ezen a motoron nincs ilyen alkatrész. MAP szenzor van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.