Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Olaszország, oda-vissza plusz helyben összesen 2003 km, BC szerint 80-as átlagsebesség, 4 személy, klíma végig, tele csomagokkal: 7.4 liter

Hát igen, de most ezt egy 1.6, vagy egy 2.5 produkálta?! Jó lenne odaírni azt is, mert fénykép alapján nehéz!!

Nekem, igaz omega x20xev és caravan( kb 1520 kg üresen), két fő, plusz csomitartó tele, és még a hátsú ülésen is cuccok voltak, így kajált 40 fokba 8,4-et, kb 140-és 160 közti tempóval vegyesen, és persze végig klímával az autobahn-on. Gondolom vectrába ugyanez a motor jobban fogyaszt. Nekem 2.0 16V vectra sedan olyan 7,2 körül evett 130-as utazótempónál.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, de most ezt egy 1.6, vagy egy 2.5 produkálta?! Jó lenne odaírni azt is, mert fénykép alapján nehéz!!

Nekem, igaz omega x20xev és caravan( kb 1520 kg üresen), két fő, plusz csomitartó tele, és még a hátsú ülésen is cuccok voltak, így kajált 40 fokba 8,4-et, kb 140-és 160 közti tempóval vegyesen, és persze végig klímával az autobahn-on. Gondolom vectrába ugyanez a motor jobban fogyaszt. Nekem 2.0 16V vectra sedan olyan 7,2 körül evett 130-as utazótempónál.

Bocs, jogos: X20XEV

Javítottam az aláírásomat is

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Ööö... a 2.0DTi az a 82 lovas változat, vagy a 100 (v. 101)? A kettő között egyébként mi különbség van?

Nemtudom, még aktuális-e a válaszom :lol:

Az x17dt motor japán gyártmány, ismertebb nevén Isuzu motor. Végtelenül egyszerű, 8 szelepes, remek kiforrott motor. Nekem is ilyenem van. 140 ezer km után semmi olajat nem eszik, nem füstöl, és vegyesben 5,5 liter gázolajat eszik. (max 120-as tempó)

Igazából két dolgot kell betartani vele kapcsolatban, 8-10 ezrenként olajcsere, és hidegen nem szabad hajtani.

A 2 literes TDI amennyire tudom, Ecotec motor, még talán saját opel fejlesztés is. 16 szelepes motor, ebben van Bosh adagoló, amiről nem mondtak túl sok jót.

Az Isuzu motort bátran ajánlom, ha egy gazdaságos, nagy autót keresel. Természetesen a 82 LE-vel nem egy erőgép, gyorsulgatni nem lehet vele, de emelkedőkön le lehet hagyni 3-4 milliós csodaautókat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom, még aktuális-e a válaszom :lol:

Az x17dt motor japán gyártmány, ismertebb nevén Isuzu motor. Végtelenül egyszerű, 8 szelepes, remek kiforrott motor. Nekem is ilyenem van. 140 ezer km után semmi olajat nem eszik, nem füstöl, és vegyesben 5,5 liter gázolajat eszik. (max 120-as tempó)

Igazából két dolgot kell betartani vele kapcsolatban, 8-10 ezrenként olajcsere, és hidegen nem szabad hajtani.

A 2 literes TDI amennyire tudom, Ecotec motor, még talán saját opel fejlesztés is. 16 szelepes motor, ebben van Bosh adagoló, amiről nem mondtak túl sok jót.

Az Isuzu motort bátran ajánlom, ha egy gazdaságos, nagy autót keresel. Természetesen a 82 LE-vel nem egy erőgép, gyorsulgatni nem lehet vele, de emelkedőkön le lehet hagyni 3-4 milliós csodaautókat :lol:

Akár aktuális is lehet.

A 1.7-es Isuzu-t ismerem, volt nekem olyanom, csak 1.5TD, Kadettban. Imádtam, nagyon jó volt vele közlekedni, az általad leírtakat csak megerősíteni tudom.

A kérdésem a 2.0DTi-re azért volt, mert van 2 literes dízel gynegébb és erősebb kivitel is, csak nem tudom, hogy a kettő között mi a különbség.

Nekem most 2.0 benzine svan (X20XEV), és bizony gondolkoztam, hogy cseréljem-e 2.0D-re, vagy sem, és ha igen, akkor melyikre? Teljesítményben hatalmas visszalépés lenne, de azért bizony a fogyasztás nagyon nem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem a 2.0DTi-re azért volt, mert van 2 literes dízel gynegébb és erősebb kivitel is, csak nem tudom, hogy a kettő között mi a különbség.

Nekem most 2.0 benzine svan (X20XEV), és bizony gondolkoztam, hogy cseréljem-e 2.0D-re, vagy sem, és ha igen, akkor melyikre? Teljesítményben hatalmas visszalépés lenne, de azért bizony a fogyasztás nagyon nem mindegy.

Én úgy hallottam, más turbó van a két motoron.

Sztem jobban teszed, ha inkább kerülöd a 2.0 DTi-t :lol: Én csak isuzura cserélném le, de ha a teljesítmény is számít, akkor C Vectrára, 1.9 CDTI-re.

Igazából neked kell eldönteni, hogy melyik a fontosabb, a teljesítmény, vagy a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy hallottam, más turbó van a két motoron.

Sztem jobban teszed, ha inkább kerülöd a 2.0 DTi-t :lol: Én csak isuzura cserélném le, de ha a teljesítmény is számít, akkor C Vectrára, 1.9 CDTI-re.

Igazából neked kell eldönteni, hogy melyik a fontosabb, a teljesítmény, vagy a fogyasztás.

No jah, a C vectra az nem volna rossz, csak ne kerülne annyiba. Meg annak a műszerfala rettenetes, nekem legalábbis nem tetszik. De ez már másik topic.

A teljesítmény/fogyasztás dolga meg olyan, hogy egy kicsit hajlandó lennék beáldozni, de 100LE alá már nem szívesen, ekkora kasztnival legalábbis.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem 1.6 16v-m van és hengerfejes lett a masina.Megrepedt a hengerfej.Vettem egy komplett motort mivel olcsóbb volt mint a hengerfej javítása :D és még egy csomó alkatrészem is lett.

Kicseréltük a hengerfejet,a tömítéseket,kipucolta a szerelő azt az izét amit a gázpedál mozgat mert nagyon retkes volt stb.

Zsírul müxik,jobban megy mint előtte. :lol:

Az lenne a kérdés:létezik,hogy sokkal többet eszik? :lol:

Nekem nagyon úgy tűnik.

Nem kellett volna valamit hozzáállítani az új hengerfejhez,vagy valami ilyesmi? :lol: :lol: :P

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Akár aktuális is lehet.

A 1.7-es Isuzu-t ismerem, volt nekem olyanom, csak 1.5TD, Kadettban. Imádtam, nagyon jó volt vele közlekedni, az általad leírtakat csak megerősíteni tudom.

A kérdésem a 2.0DTi-re azért volt, mert van 2 literes dízel gynegébb és erősebb kivitel is, csak nem tudom, hogy a kettő között mi a különbség.

Nekem most 2.0 benzine svan (X20XEV), és bizony gondolkoztam, hogy cseréljem-e 2.0D-re, vagy sem, és ha igen, akkor melyikre? Teljesítményben hatalmas visszalépés lenne, de azért bizony a fogyasztás nagyon nem mindegy.

Számolj kicsit utána, álltalába a 2.0 DTI adagoló be szokott halni(volksvágenbe is rakták, ott se szeretik), a felújítottnak jóára van, számold ki hogy abból mennyit tudsz elautókázni benzinből. Hallottam a turbót is meghalni, nem igazán jó a 2.0 D Erősen kell kannázni, hogy plusszos legyen a mutatvány. Nekem az xev omegába kajál 7-8 között normális használatba, de etanollal is megáll 9- körül. ami költségekbe nagy tétel az injektor, kb 16e a 4 darab, hengerfej 30 körül, szóval elgondolkodnék. Dízelt csakis újat vennék.

SZP

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem 1.6 16v-m van és hengerfejes lett a masina.Megrepedt a hengerfej.Vettem egy komplett motort mivel olcsóbb volt mint a hengerfej javítása :D és még egy csomó alkatrészem is lett.

Kicseréltük a hengerfejet,a tömítéseket,kipucolta a szerelő azt az izét amit a gázpedál mozgat mert nagyon retkes volt stb.

Zsírul müxik,jobban megy mint előtte. :lol:

Az lenne a kérdés:létezik,hogy sokkal többet eszik? :lol:

Nekem nagyon úgy tűnik.

Nem kellett volna valamit hozzáállítani az új hengerfejhez,vagy valami ilyesmi? :lol: :lol: :P

Köszi a válaszokat.

Mennyit evett előtte, és mennyit most?

Link to comment
Megosztás:

Számolj kicsit utána, álltalába a 2.0 DTI adagoló be szokott halni(volksvágenbe is rakták, ott se szeretik), a felújítottnak jóára van, számold ki hogy abból mennyit tudsz elautókázni benzinből. Hallottam a turbót is meghalni, nem igazán jó a 2.0 D Erősen kell kannázni, hogy plusszos legyen a mutatvány. Nekem az xev omegába kajál 7-8 között normális használatba, de etanollal is megáll 9- körül. ami költségekbe nagy tétel az injektor, kb 16e a 4 darab, hengerfej 30 körül, szóval elgondolkodnék. Dízelt csakis újat vennék.

SZP

Számoltam, számoltam, ezért van nekem még mindig X20XEV, mert nem láttam túl sok értelmét, ha az általad is felsorolt dolgok tényleg betojnak.

Csak azt nem tudtam, hogy valóban ennyire behalnak, vagy sem? Nincs ismerősöm, akinek ilyenje lett volna, mindenkinek benzines volt/van 1.6-tól 2.0-ig, gyakorlatilag azonos tapasztalatokkal, mint az enyém. Így marad minden a régiben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi.

8-9-et evett eddíg most 11-12-őt hamizik.

De közben kiderült egy hiba ,égett az engine lámpa->kivillogtattam->MAP szenzor hiba->cső le volt esve(vagy a szerelő nem dugta vissza a helyére :lol: ) ez okozhat ilyen fogyasztásnövekedést?Mert ez tegnap volt és ma mintha már kevesebbet evett volna de nem mértem csak érzés. :lol:

Valaki azt mondta,hogy a levegő-benzin arányt kellene beállitani mert szerinte sok a keverékben a benzin. :lol:

Zöldkártyán ezt beállitják vagy vigyem szerelőhöz.

Thx.

Link to comment
Megosztás:

Valaki azt mondta,hogy a levegő-benzin arányt kellene beállitani mert szerinte sok a keverékben a benzin. :lol:

Az a valaki sztem nem értett hozzá. Ezt te nem tudod állítani, erre való (többek között) a motorvezérlő elektronika, és amennyire tudom, a lambda-szonda jeleit használja erre a célra.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Akkor nem csinálok hülyét magamból a zöldkártya csináltatáson :lol: :lol: :P !

Egyébként határozottan érzem,hogy csökkent a fogyasztás úgyhogy a héten mérek.

Sztem csak volt köze a MAP szondának a fogyi felugrásához,nem?

Vagy hengerfej csere esetén mindíg feljebb megy egy picit aztán beáll? :lol:

Köszi a segítséget! :lol:

Link to comment
Megosztás:

6.8l/100km, és X20XEV! :rolleyes:

..a tempomat hálás dolog....

Ühüm, tojás a gázpedál alatt mi? <_<

60% autópálya 140-es átlaggal + 40% ELŐvárosi közlekedéssel 8.8L. Csak azért nem kilenc, mert ninjamaszkkal bármit el lehet hitetni. Mennyivel mentél??? :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Ühüm, tojás a gázpedál alatt mi? <_<

60% autópálya 140-es átlaggal + 40% ELŐvárosi közlekedéssel 8.8L. Csak azért nem kilenc, mert ninjamaszkkal bármit el lehet hitetni. Mennyivel mentél??? :D -_-

Zömében hosszútáv, tarkítva lakott területtel+kicsi városi dinamikus használat.Amúgy mindenhol betartva az aktuális szabályokat, és ahol lehet, tempomat bekapcs.Kb. ennek köszönhető a dolog.Tehát utazóban 90-100km/h.

A korábbi Vekim kicsivel komolyabb étvágyú volt.Gyakorlatilag nem tudtam 8L alá vinni.

Tolta... csak járt a motor hogy könnyebb legyen a szervo! B)

Hozzámjösszfeleségül? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Zömében hosszútáv, tarkítva lakott területtel+kicsi városi dinamikus használat.Amúgy mindenhol betartva az aktuális szabályokat, és ahol lehet, tempomat bekapcs.Kb. ennek köszönhető a dolog.Tehát utazóban 90-100km/h.

A korábbi Vekim kicsivel komolyabb étvágyú volt.Gyakorlatilag nem tudtam 8L alá vinni.

90-100 közötti főutas haladásnál simán lehetséges, az enyém is tudja. Legalábbis amikor utoljára volt rá alkalom, akkor tudta.

Link to comment
Megosztás:

90-100 közötti főutas haladásnál simán lehetséges, az enyém is tudja. Legalábbis amikor utoljára volt rá alkalom, akkor tudta.

Szerintem is simán lehet, nekem is volt már hasonló eredményem. Tempomat 100-nál 5,6-6,8 között sík úton BC szerint. Előző autóm egy A Veki volt, C20NE, kijöttem vele 6,6 literrel 1500 km-es távon - Salzburg, nyaralás oda-vissza plusz helyben amit mentem, négy személy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.