Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Ha adagoló felújítás volt annak gondolom látható jele nincs. Kereskedésben van és nincs ez irányú infó róla. Lehetséges, hogy még nem volt felújítva? A tempomat csak annyi h veszek egy olyan index kapcsolót amiben van és kész is. Nem kell a pedálokhoz semmi kapcsoló vagy a a műszerfalhoz valami led ami jelzi h be van kapcsolva a tempomat?

Nem csak annyi a tempomat. Veszel kapcsolót az oké. De mi van, ha nincs bekábelezve a plusz kapcsoló? Na akkor kábelezni kell, akkor még kell kuplungkapcsoló, másfajta féklámpakapcsoló, ezeket is kábelezni, ha nincs és végül a motorvezérlőben bekapcsolni a tempomat funkciót.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak annyi a tempomat. Veszel kapcsolót az oké. De mi van, ha nincs bekábelezve a plusz kapcsoló? Na akkor kábelezni kell, akkor még kell kuplungkapcsoló, másfajta féklámpakapcsoló, ezeket is kábelezni, ha nincs és végül a motorvezérlőben bekapcsolni a tempomat funkciót.

Kuplung kapcsoló nélkül lehet élni tempomattal, de be is lehet építeni. Ezeknél a diesel vectráknál általában elő van készítve a kábelezés, és a féklámpa kapcsoló is olyan 4 vezetékes, amilyen a tempomathoz kell. A motorvezérlőben pedig nem kell bekapcsolni semmit, magától tudja. Ha nem akarsz kuplung kapcsolót, és be van kábelezve, akkor tényleg csak a tempomatos index kapcsolót kell berakni, és működik. Ha nincs előkészítve a kábelezés, akkor elektromos rajz alapján bekötöd. Ha nagyon kell a kuplung kapcsoló, akkor megnézed elektromos rajzon, hogy hova kell kötni, és azt is bekötöd.

A Z-s motorkódú benzinesekben viszont be kell kapcsolni, ahogy írtad.

Link to comment
Megosztás:

Kuplung kapcsoló nélkül lehet élni tempomattal, de be is lehet építeni.

Ez így hülyeség.

Akkor váltásoknál hiába nyomod ki a kuplungot, a tempomat tartaná fordulaton a motort, azaz minden váltáskor felpörögne...

Amúgy ha az X-es motoroknál (bowdenes tempomat) az ECU nem figyeli ezen kapcsolók meglétét, akkor akár fékkapcsoló nélkül is működne a tempomat, csak el ne felejtsd kikapcsolni ha piros lámpához közeledsz, különben beparkolsz az előtted várakozó Iveco alá. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez így hülyeség.

Akkor váltásoknál hiába nyomod ki a kuplungot, a tempomat tartaná fordulaton a motort, azaz minden váltáskor felpörögne...

Amúgy ha az X-es motoroknál (bowdenes tempomat) az ECU nem figyeli ezen kapcsolók meglétét, akkor akár fékkapcsoló nélkül is működne a tempomat, csak el ne felejtsd kikapcsolni ha piros lámpához közeledsz, különben beparkolsz az előtted várakozó Iveco alá. :D

Lehet, hogy hülyeség, de így van. A kuplung kapcsoló egy alaphelyzetben zárt kapcsoló. Ha benyomod a kuplungot akkor szakítja meg az áramkört. Így technikai akadálya nincs, annak, hogy enélkül szereld be a tempomatot. Persze vigyázni kell, hogy kapcsold ki, amikor váltasz :)

Link to comment
Megosztás:

A "hülyeség"-et arra értettem hogy persze hogy meg lehet csinálni, csak nincs értelme mert akkor kézzel kell kapcsolgatni a tempomatot minden váltásnál ahogy te is írtad.

Az elektromos gázosnál már az ECU figyeli a különböző kapcsolóktól jövő jeleket, ott ha nincs kuplungkapcsolód, nem is lehet aktiválni a tempomatot. Hülyebiztos. :D

Link to comment
Megosztás:

A "hülyeség"-et arra értettem hogy persze hogy meg lehet csinálni, csak nincs értelme mert akkor kézzel kell kapcsolgatni a tempomatot minden váltásnál ahogy te is írtad.

Az elektromos gázosnál már az ECU figyeli a különböző kapcsolóktól jövő jeleket, ott ha nincs kuplungkapcsolód, nem is lehet aktiválni a tempomatot. Hülyebiztos. :D

De ha valaki arra használja a temomatot, amire való, akkor nincs gond. Nem játszani kell vele, meg tesztelni, hogy hogyan lehet átverni. Normál esetben mész 5-ben országúton, aztán benyomod. Vagy városban 55-el, aztán szintén. Ha lassítani kell fékezel, akkor kikapcsol. :) A bowdenes tempomatok között van olyan, ami 50 alatt be sem kapcsol. Ez már 5-ös fokozat általában.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megvettem az autót remélem, h rendben lesz minden. Egy észrevételem van. 130 km után a fogyasztásmérő egy egységet ment lefele. Ez normális vagy csal vagy folyik a go.? Olvastam, hogy 5.nél az 50-et bírja. Nálam 50-nél 3.

Sokféle motorral, és egy motoron belül vagy 3 féle áttételezéssel jöttek ki a gyárból ezek az autók. Kisebb motorral rövidebb váltóval jobban bírja az 5/50km/-ht,m int hosszabbal. A dieselek pedig annak ellenére elketyegnek 5/50 km/h-val, hogy hosszú a váltójuk.

Mennyit pörög 5/50 km/h-nál, és 3/50 km/h-nál a kocsi?

Link to comment
Megosztás:

3-nál kb 1900-at, 4-nél 1500-at 5.ben nem mertem próbálni,mert 4.ben is már neccesen bírja.

Az Y20DTH-hoz amúgy nagyon hosszú váltó van, ami országúton, autópályán előnyös. 4-ben nyugodtan használhatod, ha városban mész, felesleges a 3.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak annyi a tempomat. Veszel kapcsolót az oké. De mi van, ha nincs bekábelezve a plusz kapcsoló? Na akkor kábelezni kell, akkor még kell kuplungkapcsoló, másfajta féklámpakapcsoló, ezeket is kábelezni, ha nincs és végül a motorvezérlőben bekapcsolni a tempomat funkciót.

Nekem 98-as x20dth-s vectra-m van, CD kivitel. Teljesen elő volt készítve minden. Megvettem az index kart, bedugtam a csatlakozót

és már ment is a tempomat. Nekem ennyi a tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy az ABS lámpa felvillan, majd elalszik, valamikor pedig folyamatosan ég. Mit ellenőrizzek?

Valamint milyen olaj kell az autóba, valami spec vagy jó az I-Sigma 10W 40?

Ki kellene olvasni a hibakódot mert valószinüleg eltárolta,

Lehet valamelyik szenzor a kerekeknél lehet csak kontakt hiba lehet hogy haldoklik a z ABS ed. Olvastasd ki az a biztos

Link to comment
Megosztás:

Nekem 98-as x20dth-s vectra-m van, CD kivitel. Teljesen elő volt készítve minden. Megvettem az index kart, bedugtam a csatlakozót

és már ment is a tempomat. Nekem ennyi a tapasztalatom.

X20DTH-ba akor csak egy tempomatos index kapcsoló csere kell és ennyi az egész?

Régit ki újat be,és működik?

Link to comment
Megosztás:

X20DTH-ba akor csak egy tempomatos index kapcsoló csere kell és ennyi az egész?

Régit ki újat be,és működik?

Meg kell nézni a kormány burkolat alatt a 4 pólusú csatlakozót, ha meg van az jó.

Megnézed a kuplung pedál fölött van e kapcsoló, ha ott van akkor még jobb!

Így valószínű, hogy csak az indexkart kell cserélned! De ez már csak élőben

derül ki! Nem nagy művészet beszerelni egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni a kormány burkolat alatt a 4 pólusú csatlakozót, ha meg van az jó.

Megnézed a kuplung pedál fölött van e kapcsoló, ha ott van akkor még jobb!

Így valószínű, hogy csak az indexkart kell cserélned! De ez már csak élőben

derül ki! Nem nagy művészet beszerelni egyébként.

Köszönöm!

Holnap megnézem.

Az én autóm is 98-as X20DTH CD kivitel,remélem megvan minden hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is x20dth van, de nekem gyárilag benne volt- megvettem a vasat és már működött is... :P

Más: a szombati napról pár kép:

A többi része meg füstölés alatt... :D

Küldöm a címet,ahová jöhet a kóstoló!Vagy nyárra is teszel félre valami Vectrás találkozóra? :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Holnap megnézem.

Az én autóm is 98-as X20DTH CD kivitel,remélem megvan minden hozzá.

Bennt a tempomat!

Minden benne volt,csak össze kellett dugni a csatlakozót és kész is volt.

Holnap még rakatok be egy izzót a műszerfalba,hogy viissza jelezzen,ha aktív, és ennyi a történet.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.