Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

;) :blush:

Amúgy nekem is ez volt az első ami beugrott.......csak nem mertem leírni, lévén nem volt meg sokáig a Veki...... :lol: :)

Egyébként azt meg sem néztem, lehetséges volna, hogy ilyen 1szerű az egész?

Nem vagyok az a szerencsés típus, valószínűsítem, hogy nagyobb a baj :D B)

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni, de ahhoz ki kell szedni a km.órát a helyéről.A mikéntről majd a hozzáértők beszélnek.Én nem szedtem ki az enyémet.

Ha nappal megnézed kikapcsolt gyújtásnál, vagy rávilágítasz és látod a számláló állását csak halvány mert nincs háttérvilágítása akkor csak izzócsere.

Ha így sem látod akkor nem izzócsere lesz.

(Álló motornál ha megnyomod a nullázót néhány másodpercre kigyullad a háttérvilágítás.)

Egy jó kis oldal a szétszedéshez - igaz ez a kékítéshez szól de szétszereléssel együtt van leírva:

http://www.opel-magazin.hu/index.php?optio...&Itemid=153

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki valóban termosztát, mert levette az ember, aztán feldobta a másikat, (szvsz nem volt öt perc, a szakszervíz Áfával 15 ezerért cserélné...nonszensz) de nm hiszitek el... szar volt a termosztát. Ez meg folyamatosan nyitva volt, és a hővisszajelzője sem volt jó, mert kb 60-65 fokot mutatott, miközben a vizet már 90 fokig felhoztuk. Szóval holnap jön az újabb termosztát (új volt a mai is, holnap is remélem az lesz) és majd azzal futni fog... ("HA úgy lesz")

Link to comment
Megosztás:

Anomália kettő pont nulla.

Komfort elektronika. Azt mondták okosok, hogy az enyémben kell lennie, ami úgy működ, hogy kulcsot a zárba záráskor tartom, és akkor ablakot az elektronika felhúz... Ez működik. Azt is mondták okosok, hogy ez működik távirányítóval is, hogy kiszáll, becsuk, záró gombot lenyomva tart 5 mp ig, aztán ablakok fel....SEMMI. Újra...semmi.... Nos akkor hogyan működik ez? Holnap viszem riasztóshoz, nem akarnék venni valami ablakemelő kütyüt, (12 Ft-ot mondott a pali áfa nélk.) ha esetleg fel kell tanítani rá, és működik ez is...

És még az érdekelne, hogy lehetne é a Delco CDR 500-hoz Cd váltót (esetleg mp3 capability-vel), és/vagy Bluetooth kihangosítót tenni, amit kezel?

Kedves fórumtagok, tisztelettel kérném, hogy

HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLPPPP!

Link to comment
Megosztás:

Anomália kettő pont nulla.

Komfort elektronika. Azt mondták okosok, hogy az enyémben kell lennie, ami úgy működ, hogy kulcsot a zárba záráskor tartom, és akkor ablakot az elektronika felhúz... Ez működik. Azt is mondták okosok, hogy ez működik távirányítóval is, hogy kiszáll, becsuk, záró gombot lenyomva tart 5 mp ig, aztán ablakok fel....SEMMI. Újra...semmi.... Nos akkor hogyan működik ez? Holnap viszem riasztóshoz, nem akarnék venni valami ablakemelő kütyüt, (12 Ft-ot mondott a pali áfa nélk.) ha esetleg fel kell tanítani rá, és működik ez is...

Nekem a gyári használati utasításban emlékeim szerint az áll, hogy az ablakfelhúzós téma csak kulcsos zárás esetén működik, távirányítva nem. És tényleg!

Ha már itt tartunk, volt már valakinek olyan gondja, hogy az ablak felhúzáskor előre elbillen, emiatt néha fel se lehet húzni, mert befeszül picit, és "rácsukást" érzékelve visszafordul. Arról nem is beszélve, hogy ha valamiért mégis felmegy, akkor a B-oszlop felőli takaró gumit maga alá hajtogatja, és aztán erősen szelel. Az egész ideiglenes jelleggel orvosolható azzal, ha fél kézzel fogom és hátrafelé/fel húzom az ablakot. Így rendben, a helyén felmegy.

Lehet vele valamit kezdeni, vagy mozgató rudazatot kell cserélni mindenképpen.

A jobb oldali ablak néha csak szimplán lassú. Az miért van?

CD-tár ügyében én tudatlan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk, volt már valakinek olyan gondja, hogy az ablak felhúzáskor előre elbillen, emiatt néha fel se lehet húzni, mert befeszül picit, és "rácsukást" érzékelve visszafordul. Arról nem is beszélve, hogy ha valamiért mégis felmegy, akkor a B-oszlop felőli takaró gumit maga alá hajtogatja, és aztán erősen szelel. Az egész ideiglenes jelleggel orvosolható azzal, ha fél kézzel fogom és hátrafelé/fel húzom az ablakot. Így rendben, a helyén felmegy.

Lehet vele valamit kezdeni, vagy mozgató rudazatot kell cserélni mindenképpen.

A jobb oldali ablak néha csak szimplán lassú. Az miért van?

CD-tár ügyében én tudatlan vagyok.

Én is a napokban akarom lekapni az ajtókárpitot, hogy tegyek egy kis gépzsírt az ajtó és az ablak mechanikus részeibe, mert kb 2/3nál ha nem is akad, de hallom, hogy dolgozik erősen a motor. Én ezt javaslom. Nem lehet nagy truváj. A szilikont (jó sokat, ahogy olvastam valahol) azért nem ajánlom, mert a szilikon meg fog száradni, és tönkre teszi. A legtökéletesebb egyébiránt a grafit. Elmész egy műszerészboltba, és kérsz grafitos gépzsírt, vagy kenhető grafitot. Ez a legjobb a drága mechanikus szerkezeteknek.

A riasztó közben "építődik befelé" és már kaptam felvilágosítást, de köszönöm, hogy megerősítettél.

A CD váltóra és a kihangosítóra (bluetooth, ha megoldható) még várom a megoldásokat, ha vannak...

Link to comment
Megosztás:

Én is a napokban akarom lekapni az ajtókárpitot, hogy tegyek egy kis gépzsírt az ajtó és az ablak mechanikus részeibe, mert kb 2/3nál ha nem is akad, de hallom, hogy dolgozik erősen a motor. Én ezt javaslom. Nem lehet nagy truváj. A szilikont (jó sokat, ahogy olvastam valahol) azért nem ajánlom, mert a szilikon meg fog száradni, és tönkre teszi. A legtökéletesebb egyébiránt a grafit. Elmész egy műszerészboltba, és kérsz grafitos gépzsírt, vagy kenhető grafitot. Ez a legjobb a drága mechanikus szerkezeteknek.

A riasztó közben "építődik befelé" és már kaptam felvilágosítást, de köszönöm, hogy megerősítettél.

A CD váltóra és a kihangosítóra (bluetooth, ha megoldható) még várom a megoldásokat, ha vannak...

Valahol itt a fórumon valaki egyszer már belinkelt egy oldalt, ami dokumentálva mutatta meg, hogyan lehet leszedni az ajtóburkolatot. Elég sok rejtett csavar van emlékeim szerint. Meg gondolom a bolhák se a tartósabb fajtából valók, miért lennének azok? :D

Link to comment
Megosztás:

Ablakemelő: egy ilyen modul 4,5e újonnan de B vectrába valóban nem kell. Csak egy jó riasztós kell aki beköti rendesen, nekem gyárilag kpzár/riasztó/utastérvédelem/4 elektromos ablak volt benne és berakta az új riasztót azóta ha le van húzva mind a négy ablak és megnyomom a riasztón a zár gombot: bezárja az összes ajtót a központi, felhúzza a 4 ablakot, bekapcsolja a riasztót :D

Csak egy jó szerelő kell :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meg egy komfort modul ami max. 2 ablakot vezérel.A tetőablaknak külön kell.

Nekem mind a négyet felhúzza :D És Az ilyen modulok is 5 ablakot kezelnek pont a tetőablak miatt, van is nekem egy ilyen, zsír új, én is megvettem de mint kiderült a b vectra komfort modulja miatt nincs rá szükség. Gombnyomásra mind a 4 ablakot fel tudja húzni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem mind a négyet felhúzza :D És Az ilyen modulok is 5 ablakot kezelnek pont a tetőablak miatt, van is nekem egy ilyen, zsír új, én is megvettem de mint kiderült a b vectra komfort modulja miatt nincs rá szükség. Gombnyomásra mind a 4 ablakot fel tudja húzni :lol:

Nem kell semmi modul.... egy egyszerü időzitő áramkör amit jól kell bekötni.... és máris megy a dolog.... gombnyomásról is.... nálam mindanégy ablakon és tetőablakon is.... Csak az kell, hogy müködjön, a felhuzás a kulcs második elforditására. És köszönet annak aki ezt kikisérletezte, kitalálta. Nálam már egy éve igy működik

Link to comment
Megosztás:

Ez a komfort modul gyárilag benne van az autóban akkor inkább azt használom :D

Kulcsot én csak indításnál használok :lol: Az ajtón a zárba talán ha 2x bedugtam akkor is csak azért mert a riasztó egy idő után ha riasztás van hiába nyitom gombról blokkolja az ajtókat és csak kulccsal nyílik.

Nyáron pedig jó lesz, hogy 4 lehúzott ablaknál (na jó van klíma... fel lesznek húzva akkor is :lol:) csak becsukom az ajtót és felhúzza mindet gombnyomásra, új autóknál is jól néz ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

már f astra óta csak ilyen öveket gyárt az opel, ha jól tudom.

De lehet már kadettek vége óta. :D

Calibrában '93-tól volt övfeszítő, nagyjából a vezetőoldali légzsák megjelenésével egyidőben. F Astrát meg B Vectrát nem ismerem, de sztem az Opel más típusainál is hasonló lehet a helyzet, szóval ha van lufi a kormányban (márpedig B Vectrában tudtommal mindben van) akkor tuti van övfeszítő is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.