Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Vectra-B 2001 Y20DTH típusú autóm van. A reggeli, illetve a hidegindítás (főleg így már a mínuszokban) nem megy. A motor teker és teker, de nem indul be az autó. Néha már-már mintha el akarná kapni, de aztán semmi. Traverz gyűrű, résolajcső, g.olaj szűrő kicserélve. Egy porlasztó kivezetve, de indításkor nem adagolja a gázolajat, csak akkor amikor véletlenül kapkodni kezd. Egyértelmű, hogy adagoló??? Vagy van még esély valami apróbb problémára?

Link to comment
Megosztás:

Az új szűrőt feltöltötted gázolajal cserekor? Ha nem akkor az gáz, viszont töltsd fel utólag, majd inditgatas, ha nem akar akkor közben a magasnyomású csöveket lazít zár.

Többször cseréltem már benne, fel lett töltve. Az autó P1220-as hibakódot dob. Féktisztítóval beindul és kb 400-500-as fordulaton jár. Azóta le lett véve az adagoló és a lenti szelephez menő vezetékekről hiányzik a szigetelés, viszont okosabbak azt mondták, hogy a p1220 nem elektronika hibára utal.

Valakinek ötlete, hogy mit csináljak vele? Az autó nem ér annyit, amennyiért akarják javítani....

Nincs valakinek bontott adagoló? 4-es a Bosch szám vége.

Köszönöm

Módosítva : vecidti
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Van egy 2001-es 1.6 16V z16xe motorkódú vectrám. A jelenség, hogy 1-es 2-es fokozatban letilt az elektronika és világit a villáskulcsos lámpa. Ilyenkor lassan gyorsul. Üresbe rakva leállít-újraindít és kialszik a lámpa és megy rendesen. Egy hete új jelenség van. Megyek vele bemelekszik majd alacson fordulatnál leáll és csak akkor indul újra ha kihült. Hibakódnak a gázpedált és a folytószelepet írja(p1550,p1220,p1221). Azt mondják motorvezérlő, de nem biztos. Van esetleg valami ötlet, hogy mi lehet és hogyan derítsem ki. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Többször cseréltem már benne, fel lett töltve. Az autó P1220-as hibakódot dob. Féktisztítóval beindul és kb 400-500-as fordulaton jár. Azóta le lett véve az adagoló és a lenti szelephez menő vezetékekről hiányzik a szigetelés, viszont okosabbak azt mondták, hogy a p1220 nem elektronika hibára utal.

Valakinek ötlete, hogy mit csináljak vele? Az autó nem ér annyit, amennyiért akarják javítani....

Nincs valakinek bontott adagoló? 4-es a Bosch szám vége.

Köszönöm

Szívd fel a gázolajat a résolaj cső helyére dugj egy átlátszó csövet, elég hosszút, hogy ne egyből fofára szívd a gázolajat. Bár én már gond nélkül öblögetek vele. Ajánlom figyelmedbe a mitsu L200 kézipumpás gázolajszűrő házat. JDH011, szűrőt lehet hozzá találni aminek nincs nagy lyuk az alján mert vizleeresztőt nem lehet kapni. Sajna az autóm nincs itthol, hogy megnézzem. De talán KC 140. Mielött kifizeted pzóbáld rá!

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Sajna adagoló hibára utal. Akkor csinálja ha a mennyiségszabályzó végfok meghal (Fet) és az előfokon keresztül nem tudja rendesen kihajtani. Ezt okozhatta, hogy a szigetelés leporladt (nem bírja sokáig az olajat a vezeték szigetelése) és összeérhetett a vezeték.

Nekem is ez volt a baja mikor megvettem az autót (hibásan) de sikerült megcsinálnom. Valahogy így : https://www.youtube.com/watch?v=jUq-d_HbGu0&html5=1

Üdv,

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem! Volna egy 2.0 dti (x20dth) vectrám. Gázolajszűrő csere után nem indul az autó.

Vettem bele kézi pumpát, szűrő elé beépítve.

Kicseréltem a résolajcsöveket.

Féktisztítóval elindul, viszont még az alapjárati fordulatot sem éri el, talán 3 henger, ha megy.

Valaki segítsen, hogyan tovább... Itt vidéken a szerelők hozzá se szagolnak...

Hatvan környékén lakom, esetleg a közelben hozzáértő szerelő?

Köszönök bármilyen jellegű segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Egy kis segitséget szeretnék kérni?

1997-Opel B Vectra 1,7Td Isuzu autóról van szó !

Kérdésem A sima Disel hengerfej jó lehet a turbos motorra!

Mivel egy ismerős meleg motorba hideg vízet öntött így hengerfejes lett!

Sima disel hengerfejet elég jó árban ajánlottak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

1996os 1.6 16V X16XEL20552951 motorkódú B Vectrába milyen vezérlést érdemes venni? Olcsó és jó érdekel  :icon1: Melyik az a márka ami már megbízható de még nem olyan drága? Vízpumpával együtt.

 

ToTo

 

Ezen nem érdemes spórolni. Gates szíj, SKF görgők. Vízpumpa ha nem  is gyári, legalább közepes árkategóriást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.. Vettem egy Opel Vectra Caravant és olyan problémám van vele 1km után fel villan cehec lámpa 2-2500 fordulaton elalszik. Jön egy piros lámpa,megálok és utána kézdödik minden elöről. Amig ne nem alszik ki a chec lámpa addig nem is megy normálisan az autó. Mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Lenne ismételten egy kérdésem ami már régóta fenn álló probléma a kocsival.
X20XEV a teljesítménye megromlott nagyobb gázadás is kell elindulásnál amikor elindulok akkor olyan hörgős traktoros hangja van. Ami még érdekes, hogy nem mindig csinálja, van olyan amikor jól megy akkor semmi rossz hangja nincs.
Addig nem akartam írni amíg a szívórész nincs kitakarítva ugyanis közben megtörtént teljes takarítást kapott mintha új lenne.
Hibakód nincs, hiba lámpa sem világít. Voltmár EGR szelep takarítás is.
Valakinek ötlet? Vagy találkozott már valaki ilyesmivel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem régiben vásároltam egy 1997 es b vectra caravan-t x18xe motorkodu. A problémám az lenne hogy eddig csak meleg motornál füstölt most már hidegen is. Nem egyértelmü számomra hogy mi a baj mert se nem kék se nem fehér a fustje. A víztartájban olaj nincs olajat nem venni eszre hogy enné. Ötlete van valakinek. Illetve ezt a jelenséget mennyire befojásolja egy repett kipufogo leömlö?? Elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem régiben vásároltam egy 1997 es b vectra caravan-t x18xe motorkodu. A problémám az lenne hogy eddig csak meleg motornál füstölt most már hidegen is. Nem egyértelmü számomra hogy mi a baj mert se nem kék se nem fehér a fustje. A víztartájban olaj nincs olajat nem venni eszre hogy enné. Ötlete van valakinek. Illetve ezt a jelenséget mennyire befojásolja egy repett kipufogo leömlö?? Elöre is köszönöm

Mondjuk, ha a lambda-szonda ott van, akkor elképzelhető (sajna nem ismerem ezt a motort). Nem eszik többet mostanában?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Érdemes e felgeneráloztatni egy x17dt motort? Isuzu! Ha erre kerülne a sor kapna felujitott turbot emelt töltéssel kb 1baron.Új coolerrel.

Fogyasztás már 6 liter nyaldossa. Meg olajat csipegeti. Sőt az erejéböl is vesztett.

Mostanában ontja a füstöt is. 

(Hidegen nincs bántva. 10e km olaj szűrő csere. )

Valami tipp hogy jobb legyen? Gondoltam turbóra meg intercooler tömődésre is. 

Pályán 100km/h olyan 2500 fordulaton hangtalan 130km/h kb 3000 fordulaton a motor zajos de mocsok módon. A vizem nem melegszik!

Minden tippet szivesen meg hallgatok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.