Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Az enyém nem sokat futott, azért ment bele az 5w30. Következő alkalommal meg terveim szerint Valvoline Maxlife-ra térünk át, de ez még a jövő zenéje. A most lecserélt olaj OMV Bixxol volt és nem kicsit fekete..... ;)

Nemtudom,nekem nem feketedett meg az omv cucc.Kinek mijön be.Nekem a bixxol 10w-40 volt.Gondolom neked 5w-30as.

Link to comment
Megosztás:

Osztom warwolf kolléga véleményét.A vékony olajok az új ,alig futott gépekbe valók.Én 10w-40-et raktam mindig az f astrámba,nyárom még a 15w-40 is elment(meggy színű flakonos valvoline).Ez kimondottan sokat futott motorokba való.Mondjuk az én astrám csak 8 szelepes volt(nem ecoteches).Elég sokfajta olajat kipróbáltam a gépbe.Az opel olaj ténylég szar,fekete lesz mint az üszök.Szereztem olcsón mol dynamico 10w-40-et.Nah ez sokkal jobb mint az opelos.Miután elapadt a forrás,castrol magnatech-re álltam rá.Nekem nagyon bejött.A vectrámba 1 generál után az 1ik ismerősöm rábeszélt az omv bixoil 10w-40-re.Nem volt olcsó,de megérte az árát.12ezer után leengedtem és ugyanolyan színű volt jóformán mint amikor beleöntöttem.Most megpróbálkozok a jól bevált Castrol Magnatech-kel.Ez kicsit jobb árba van.

Azért az, hogy nem változik a szine, nem feltétlenül jó. Inkább azt jelenti, hogy nem oldja le a koszt a motorból, hanem otthagyja.... szerintem nem ez a paramétere (szinváltozás) a legmérvadóbb egy olajnál

Link to comment
Megosztás:

Én most opel olajat használok, olcsó (kemény 4e ft/5l) és mivel csak úgy zabálja a vectrám az olajat ez elég mérvadó (utoljára kb 3e-km alatt 2l olaj, majd megnézetem mert ez már sok lesz szerintem, főleg hogy adalékot is pakoltam bele, hátha nem kajál annyit tőle.. bár szervizes múltkor mesélte, hogy az 1.8-as vekije 2e km-en evett ennyit és normális dolog..). Meg nagy szervizes ismim is mindig ilyet töltött bele, és ha valaki akkor ő ért a dolgokhoz, nem hiába hónappal előre kell foglalni nála helyet szerelésre, és mindenre tud választ..;)

De ha lenne pénzem én is vmi castrolt edge-t nyomatnék bele mint father, csak hát az dupla áron van akcióban is, 8e/5l..

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Lassan egy hete B vectra X16XEL tulaj vagyok. Ma cseréltem olajat, castrol magnatec 10w-40. Remélem jobb lesz, mint az opelos fajta ami benne volt. <_<

Szerettem volna lecserélni a hűtőfolyadékot is, de nem jöttem rá, hogy kell leengedni? :lol: Le kell venni az egész elejét?

Előre is köszi Z

Link to comment
Megosztás:

Sokkal jobb mint az a sz.r Opel olaj.Az kapagépe való.Nekem is Castrol van benne.A hűtővizet én úgy szoktam cserélni hogy leveszem az alsó csövet a hűtőn.

Sziasztok!

Lassan egy hete B vectra X16XEL tulaj vagyok. Ma cseréltem olajat, castrol magnatec 10w-40. Remélem jobb lesz, mint az opelos fajta ami benne volt. <_<

Szerettem volna lecserélni a hűtőfolyadékot is, de nem jöttem rá, hogy kell leengedni? :lol: Le kell venni az egész elejét?

Előre is köszi Z

Link to comment
Megosztás:

Sokkal jobb mint az a sz.r Opel olaj.Az kapagépe való.Nekem is Castrol van benne.A hűtővizet én úgy szoktam cserélni hogy leveszem az alsó csövet a hűtőn.

Az oké, hogy leveszem az alsó csövet, de én csak középsőt találtam. A jobb oldalán van egy felső, a vezető oldalon meg egy kb a hűtő közepe táján. Arról nem is beszélve, hogy ez esetben telemegy vízzel a lökhárító meg minden.

Ja, az opelos olaj tényleg elég gyengusz volt.

Link to comment
Megosztás:

Az oké, hogy leveszem az alsó csövet, de én csak középsőt találtam. A jobb oldalán van egy felső, a vezető oldalon meg egy kb a hűtő közepe táján. Arról nem is beszélve, hogy ez esetben telemegy vízzel a lökhárító meg minden.

Ja, az opelos olaj tényleg elég gyengusz volt.

Nekem is úgy lett fagyállóval feltöltve, hogy a középső csőig ami kifolyt, az lett pótolva fagyállóval, így kb -25-28 fokik bírja.

Sajna leeresztőt nem találtam rajta.

Link to comment
Megosztás:

Az oké, hogy leveszem az alsó csövet, de én csak középsőt találtam. A jobb oldalán van egy felső, a vezető oldalon meg egy kb a hűtő közepe táján. Arról nem is beszélve, hogy ez esetben telemegy vízzel a lökhárító meg minden.

Ja, az opelos olaj tényleg elég gyengusz volt.

Mi is úgy szoktuk leengedni a vizet,sajna máshogy nem fog menni!!!Sőt még a hűtőt is kivesszük,hogy onnan is kijöjjön a víz!!!

Én is holnap cserélek olajat!!!Castrol Magnatec 10W40 megy bele!!!Kíváncsi vagyok,hogy lesz-e valami érezhető változás az Opel olajhoz képest?!

Link to comment
Megosztás:

Mi is úgy szoktuk leengedni a vizet,sajna máshogy nem fog menni!!!Sőt még a hűtőt is kivesszük,hogy onnan is kijöjjön a víz!!!

Én is holnap cserélek olajat!!!Castrol Magnatec 10W40 megy bele!!!Kíváncsi vagyok,hogy lesz-e valami érezhető változás az Opel olajhoz képest?!

Elég szomorú vagyok, hogy ez ilyen bonyolult és emellett nem is 100% hatásfokú eljárás(marad benne jócskán "öreg" fagyálló)

Az olajról még: A castrol egy egész jó olaj. Én a golf2-be zömmel azt töltöttem(amíg hozzájutottam 1000Ft/l áron) és tökéletes volt. Opel olajat az első 500(!) km-re használtam, hogy a fémreszelékeket összeszedje.(fúrás, dugó, gyűrű, ...)

Egyébként kössz a segítséget, egyenlőre jegelem a projektet. Még a gyertyákat kicserélem és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ha már hűtőről van szó: A vizem ebben a nagy melegben folyamatosan 93-94 cels környékén volt. Terheléskor(klíma) és a klíma kikapcsolásakor lassú közlekedésnél ez felugrott 105-110 cels környékére. Innen rendben vissza is hűtött. Nem tudom ki hogy van vele, ( tudom hogy zárt rendszerben a 100 cels nem forráspont ) de engem zavar ha elkezd a mutató jobban közelíteni a piros felé. Bár tudom, hogy úgyis visszahűti. De támadt 1 ötletem. Mivel a vectra b-nél relatíve kicsi a vízkör és elég kevés a hűtőrács, felmerült kis agyamban a sejtés, hogy milyen szmötyis lehet. Nosza go to gőzborotva és kb max 20cm aggyá nekiiii ( na nem egyből hanem folyamatosan közelítve, mert megsérül a hűtő ). Ne tudjátok meg mi jött ki... Az eredmény? 30 cels melegben városban haladva stabil 88 cels klímázva 95-96, ja és a klíma is jobban hűt <_< . Ajánlom mindenkinek, mert ezek az autók 9-11 stb év alatt azért nem kevés mocskot összegyűjtenek.

Link to comment
Megosztás:

Ha már hűtőről van szó: A vizem ebben a nagy melegben folyamatosan 93-94 cels környékén volt. Terheléskor(klíma) és a klíma kikapcsolásakor lassú közlekedésnél ez felugrott 105-110 cels környékére. Innen rendben vissza is hűtött. Nem tudom ki hogy van vele, ( tudom hogy zárt rendszerben a 100 cels nem forráspont ) de engem zavar ha elkezd a mutató jobban közelíteni a piros felé. Bár tudom, hogy úgyis visszahűti. De támadt 1 ötletem. Mivel a vectra b-nél relatíve kicsi a vízkör és elég kevés a hűtőrács, felmerült kis agyamban a sejtés, hogy milyen szmötyis lehet. Nosza go to gőzborotva és kb max 20cm aggyá nekiiii ( na nem egyből hanem folyamatosan közelítve, mert megsérül a hűtő ). Ne tudjátok meg mi jött ki... Az eredmény? 30 cels melegben városban haladva stabil 88 cels klímázva 95-96, ja és a klíma is jobban hűt :lol: . Ajánlom mindenkinek, mert ezek az autók 9-11 stb év alatt azért nem kevés mocskot összegyűjtenek.

Van egy olyan érzésem, hogy a héten meglátogatok egy gőzborotvát egy rövid elbeszélgetésre. Nekem is állandóan ingázik a mutató városban, föl-le-föl-le. Rohadt idegesítő, annak ellenére, hogy én is tudatában vagyok annak, hogy visszahűt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Teljes mértékben igazad van.Pár évente nem árt kimosni a hűtőbordákat,bár én a gőzborotvát elég erősnek érzem hozzá.A slag bőven megteszi.De ha megnézed mondjuk az unix oldalán a termosztát nyitási hőmérsékletét,akkor láthatod,hogy kb 105 fokon nyitnak.Tehát a 100fok feletti hőmérséklet teljesen normális.Volt olyan ismerősöm aki a vadi uj astráját visszavitte három nap múlva mert a piros mező közelében volt folyamatosan a mutató és azt hitték hogy rossz az autó,de megnyugtatták,hogy nem.

Ha már hűtőről van szó: A vizem ebben a nagy melegben folyamatosan 93-94 cels környékén volt. Terheléskor(klíma) és a klíma kikapcsolásakor lassú közlekedésnél ez felugrott 105-110 cels környékére. Innen rendben vissza is hűtött. Nem tudom ki hogy van vele, ( tudom hogy zárt rendszerben a 100 cels nem forráspont ) de engem zavar ha elkezd a mutató jobban közelíteni a piros felé. Bár tudom, hogy úgyis visszahűti. De támadt 1 ötletem. Mivel a vectra b-nél relatíve kicsi a vízkör és elég kevés a hűtőrács, felmerült kis agyamban a sejtés, hogy milyen szmötyis lehet. Nosza go to gőzborotva és kb max 20cm aggyá nekiiii ( na nem egyből hanem folyamatosan közelítve, mert megsérül a hűtő ). Ne tudjátok meg mi jött ki... Az eredmény? 30 cels melegben városban haladva stabil 88 cels klímázva 95-96, ja és a klíma is jobban hűt <_< . Ajánlom mindenkinek, mert ezek az autók 9-11 stb év alatt azért nem kevés mocskot összegyűjtenek.
Link to comment
Megosztás:

Most reggel be is szereltem az új gyertyákat. Ugyan ilyen NGK-k voltak benne. Kb 1500 Ft volt darabja egyébként. Elég mélyen voltak viszont ezek a gyertyák a motorban. Egy hosszú 16-os dugóból, meg gáztömítésből sikerült "gyertyakulcsot" csinálni, utána már ment minden, mint az ágybasz@rás. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első autóként sikerült szert tennem egy 1,6-os X16XEL kódú 98-as Vectrára. Nagyon örülök neki, de vannak kételyeim a megfelelő működéssel kapcsolatosan, ezért segítségeteket kérem. A fórumról sok hasznos dolgot megtudtam, amit utólag is köszi minden hozzászólónak.

A probléma az, hogy a hideg motorindítást követően a motorból egy ciripelő, ketyegő hangot hallok. Miután megyek néhány kört és a motor bemelegszik, a hang egyre ritkább lesz, és egy idő után (kb 10 perc) el is tűnik. Hosszabb távon még nem mentem vele, ezért nem tudom, hogy meleg motornál előjön-e, vagy sem.

Kis böngészés után (hozzánemértőként) arra gyanakszom, hogy a vezérműszíj, feszítőgörgő ketyeg. A motoron talált matrica alapján sikerült beazonosítanom, hogy 2005-ben cserélve voltak 105e km-nél (bár ez nem garancia semmire). Most 163e km van benne, tehát biztosan megérett a csere. Hétvégén meg kellene tennem egy 350 km-es utat egyirányba, aztán vissza.

A motorellenőrző lámpa nem jelez hibát(gyújtásnál felgyullad elalszik, így azthiszem normálisan üzemel). Kérdésem volna, hogy ezen tünetek alapján meg tudjátok-e erősíteni a diagnózist, vagy mi egyéb lehet? Valmint, hogy mit gondoltok az út kockázatairól, és hasonló tünetek mennyire súlyos hibát jeleznek előre.

Kis bontással meg tudom-e nézni az alkatrészek állapotát?

Másik kérdés, hogy a vezárműszíj, görgő csere jár-e kötelező olajcserével (mint írtam kezdő vagyok...). Mert ha nem, akkor hjétvégén sk megejteném az első olajcserét, aztán a túra után beiktatnám a szervízt is a vezérműszíj csere ügyében. Erre vonatkozóan szívesen venném, ha egy megbízható szerelőt is tudnátok ajánlani Bp környékén.

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv:

KJ

Link to comment
Megosztás:

Én szintén kezdő vagyok, sőt még nő is :lol: de Opeloknál ami ketyeg meg ilyesmi az sokszor a hidrotőkék zaja szokott lenni. De majd az okosok kijavítanak. :lol:

Szerintem a vezérléshez nem kötelezően tartozik az olajcsere de azt mindenki megejti általában, amikor használt autót vesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első autóként sikerült szert tennem egy 1,6-os X16XEL kódú 98-as Vectrára. Nagyon örülök neki, de vannak kételyeim a megfelelő működéssel kapcsolatosan, ezért segítségeteket kérem. A fórumról sok hasznos dolgot megtudtam, amit utólag is köszi minden hozzászólónak.

A probléma az, hogy a hideg motorindítást követően a motorból egy ciripelő, ketyegő hangot hallok. Miután megyek néhány kört és a motor bemelegszik, a hang egyre ritkább lesz, és egy idő után (kb 10 perc) el is tűnik. Hosszabb távon még nem mentem vele, ezért nem tudom, hogy meleg motornál előjön-e, vagy sem.

Kis böngészés után (hozzánemértőként) arra gyanakszom, hogy a vezérműszíj, feszítőgörgő ketyeg. A motoron talált matrica alapján sikerült beazonosítanom, hogy 2005-ben cserélve voltak 105e km-nél (bár ez nem garancia semmire). Most 163e km van benne, tehát biztosan megérett a csere. Hétvégén meg kellene tennem egy 350 km-es utat egyirányba, aztán vissza.

A motorellenőrző lámpa nem jelez hibát(gyújtásnál felgyullad elalszik, így azthiszem normálisan üzemel). Kérdésem volna, hogy ezen tünetek alapján meg tudjátok-e erősíteni a diagnózist, vagy mi egyéb lehet? Valmint, hogy mit gondoltok az út kockázatairól, és hasonló tünetek mennyire súlyos hibát jeleznek előre.

Kis bontással meg tudom-e nézni az alkatrészek állapotát?

Másik kérdés, hogy a vezárműszíj, görgő csere jár-e kötelező olajcserével (mint írtam kezdő vagyok...). Mert ha nem, akkor hjétvégén sk megejteném az első olajcserét, aztán a túra után beiktatnám a szervízt is a vezérműszíj csere ügyében. Erre vonatkozóan szívesen venném, ha egy megbízható szerelőt is tudnátok ajánlani Bp környékén.

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv:

KJ

Vezműszíj(gyári!!!) vezetőgörgők + vízpumpa csere opelnél 60000km-ként szerintem az az olaj már kibírja azt a 350 km-t. Megbízható szerelő: Bargmayer Mihály mester 11 ker Tétényi út Andor u kereszteződés után kifelé a kereszteződéstől kb 80m balra. Olcsó is, jó is. Reggel odaviszed, délután elhozod.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Először is gratulálok az első autódhoz.Remélem örömöd leled majd benne,főleg hogy egy B Vectra :lol:

Nos számomra nem teljesen egyértelmű hogy honnan is hallod azt a kopogó hangot.Az Opelek hajlamosak arra,hogy a hidrotőke kopogjon,amin lehet,hogy egy motor átmosás(olajcserekor)és egy jó minőségű olajcsere orvosol.Nekem mondjuk bevált.Hallhatsz hangot ilyen kis kopogót az injektor fejektől is.Azzal nem hiszem hogy tudsz bármit is csinálni,viszont ha egyértelmű,hogy a vezérlés felől hallod,akkor az lehet hogy valamelyik görgő.Nálam arany szabály,hogy ha veszek egy autót azonnal komplett vezérlés csere+hossz bordásszíj+szűrők.Ez nálam kötelező.Azt írtad,hogy 2005-ben volt cserélve.Nos az már lassan öt éve.Szíjat egyébként is azt mondják,hogy kilométertől függetlenül öt évente cserélni kell.Én a helyedben lecserélném mihamarabb a vezérlés,és akkor kb 60 e km-ig nem lesz vele gondod.Ja és a görgőcsere nem von maga után olajcserét!Az hogy neked menned kell majd kb 700km-t,nem azt jelenti,hogy lesz is valami baja az úton,de az sincs garantálva,hogy nem lesz.Nem ismered az autót és nem tudod,hogy valójában mikor is volt cserélve benne bármi is.Szerelő sem tudja pontosan megmondani,max annyit lát hogy milyen állapotú a szíj de csak ő is szemrevételezéssel.Ha már bontod,akkor cseréld is,és jó pár évig nem is halassz felőle..........

Sziasztok!

Első autóként sikerült szert tennem egy 1,6-os X16XEL kódú 98-as Vectrára. Nagyon örülök neki, de vannak kételyeim a megfelelő működéssel kapcsolatosan, ezért segítségeteket kérem. A fórumról sok hasznos dolgot megtudtam, amit utólag is köszi minden hozzászólónak.

A probléma az, hogy a hideg motorindítást követően a motorból egy ciripelő, ketyegő hangot hallok. Miután megyek néhány kört és a motor bemelegszik, a hang egyre ritkább lesz, és egy idő után (kb 10 perc) el is tűnik. Hosszabb távon még nem mentem vele, ezért nem tudom, hogy meleg motornál előjön-e, vagy sem.

Kis böngészés után (hozzánemértőként) arra gyanakszom, hogy a vezérműszíj, feszítőgörgő ketyeg. A motoron talált matrica alapján sikerült beazonosítanom, hogy 2005-ben cserélve voltak 105e km-nél (bár ez nem garancia semmire). Most 163e km van benne, tehát biztosan megérett a csere. Hétvégén meg kellene tennem egy 350 km-es utat egyirányba, aztán vissza.

A motorellenőrző lámpa nem jelez hibát(gyújtásnál felgyullad elalszik, így azthiszem normálisan üzemel). Kérdésem volna, hogy ezen tünetek alapján meg tudjátok-e erősíteni a diagnózist, vagy mi egyéb lehet? Valmint, hogy mit gondoltok az út kockázatairól, és hasonló tünetek mennyire súlyos hibát jeleznek előre.

Kis bontással meg tudom-e nézni az alkatrészek állapotát?

Másik kérdés, hogy a vezárműszíj, görgő csere jár-e kötelező olajcserével (mint írtam kezdő vagyok...). Mert ha nem, akkor hjétvégén sk megejteném az első olajcserét, aztán a túra után beiktatnám a szervízt is a vezérműszíj csere ügyében. Erre vonatkozóan szívesen venném, ha egy megbízható szerelőt is tudnátok ajánlani Bp környékén.

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv:

KJ

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen kell gyári cuccot venni horror áron hozzá.Én nem veszek hozzá szinte semmit sem az Opelban mert basz.tt drága.Vannak a nagyobb alkatrész üzletekben gyári,vagy gyárival azonos minőségű cuccok,a gyári ár töredékéért.Például nekem két éve kidobta a gép hogy rossz a felső holtpont jeladóm.Gondoltam akkor veszek bele egyet.Opelben valami 16 e ft-ot mondtak,bárdinál ugyanaz 8 e ft-kedvezmény volt.Az ugyanazt azt szó szerint értsd.Ugyanaz azok a számok voltak rajta és rajta volt hogy GM.Mint utóbb kiderült nem az volt a baja hanem vezérműtengely szimmeringtől ráfolyt az olaj és azért nem érzékelt.De kicseréltem már ha bontva volt és azóta is tökéletesen működik.Vez szíjból én Contitech-et használok.Kb 10-15 autógyártónak beszállítója.Sokan a Gates-re esküsznek.Egyszer ha van rá mód,tegyetek egymás mellé egy uj kontit meg egy Gates-t és meglátjátok miről beszéltem.

Vezműszíj(gyári!!!) vezetőgörgők + vízpumpa csere opelnél 60000km-ként szerintem az az olaj már kibírja azt a 350 km-t. Megbízható szerelő: Bargmayer Mihály mester 11 ker Tétényi út Andor u kereszteződés után kifelé a kereszteződéstől kb 80m balra. Olcsó is, jó is. Reggel odaviszed, délután elhozod.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.