Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok.

Megint itt vagyok segítségért.

Nem indul a gépem akármit teszek vele. X20DTH motor, 2.0 16V. A múltkorában csak nehezen indult, de mostanra már egyáltalán nem. Voltam Gödöllőn a Papp Csabiéknál, ott a számítógép szerint az előtöltés szabályzó a gond. Kétnpig állt és indult azonnal, hát elhoztam. A tünet az, hogy ha el is kapja indításkor alig forog párat és megáll. Mintha nem lenne alapjárat. 3000-nél nem forog többet, mintha leszabályozná vmi. De ezt is inden második próbálkozáskor teszi. Ha elindul akkor meg időnként kivillan a motor control lámpa és mintha elmenne a turbónyomás.

Elalszik a lámpa és megindul. És ez ismétlődik folyton. mi tévő legyek?

Volna valakinek hasonló tapasztalata vagy hasznos tanácsa?

Köszi mindenkinek előre is.

Hova akarod pörgetni 3000 fölé a dieselt? :D

Link to comment
Megosztás:

Hova akarod pörgetni 3000 fölé a dieselt? :D

Nem szétforgatni akarom. Csak egyszerűen nincs ereje. Látom, hogy felmegy a ford mérő de nem húz, nincs erő. Ha beindul nagy nehezen akkor rajta kell tartanom a gázon a lábam vagy 5 percig hogy ne álljon le. A lényeg az hogy egyszerűen nem indul be.

Link to comment
Megosztás:

Nem szétforgatni akarom. Csak egyszerűen nincs ereje. Látom, hogy felmegy a ford mérő de nem húz, nincs erő. Ha beindul nagy nehezen akkor rajta kell tartanom a gázon a lábam vagy 5 percig hogy ne álljon le. A lényeg az hogy egyszerűen nem indul be.

Ha kap rendesen gázolajat (nem dugult el valamelyik szűrő), akkor szerintem adagoló gond lesz. De ez nagyon fog fájni neked, mert drága...

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje érdekes hangra figyeltem fel a motorom felől. 1.7 TD Isuzu motorom van.

Egy jellegzetes susogó hang hallatszik a motor jobb oldala felől. Nem tudom sajnos jobban leírni. Felnyitott motorháznál nem igazán hallani, mert a motor kerregése elnyomja. De lecsukottnál igen. A legjobban a kocsi jobb első kerékdobja felől lehet hallani. Az ékszíjtárcsák felől. Először kb egy hónapja figyeltem fel rá, de később mintha gyengült, illetve megszűnt volna. Egészen máig.

Reggel még nem hallottam, de mikor délután munkából indultam haza, újra feltűnt. Sőt, mintha gyenge nyikorgást is hallottam volna. De ez megszűnt a motor bemelegedése után.

Szerintetek mit tegyek? esetleg ez normális? Rendellenességet nem mutata a motor, egyenetlen járást, rángatást, vagy bármit.

Arra gondoltam, hogy kizárandó a generátort, és a szervoszivattyút, lekötöm egyik-egyik ékszíjat, és elindítom úgy, megnézve hogy adj-e ugyanezt a hangot.

Nos, megint előjött ugyanez a probléma :D A közös a mostani és múltkori esetnél a párás, latyakos, esős idő.

Kivettem a garázsból, és elindultam vele, majd kint a szabad ég alatt leparkoltam vele egy jó 2 órára. Mikor indultam haza, ugyanaz a hang. amit felül az idázetben írtam. Hazafelé jövet kicsit meghajtottam, mire hazaértem az érdekes hang megszűnt.

Valószínűleg nincs köze hozzá, de a fordulatszámmérőm is rendetlenkedik esős, párás időben néha. Ma is rendetlenkedett.

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerősömtől azt hallottam, hogy az Ecotec 2.0 diesel motor gyengébbik, azaz 82 LE változata turbo nélküli. Igaz ez?

Nem igaz, az X20DTL és az Y20DTL is turbós (a motorkódokban a T betű a turbót jelenti), méghozzá Garrett GT1544 turbóval van szerelve, csak ez a turbó kisebb teljesítményű/alacsonyabb töltőnyomással dolgozik, mint az X/Y20DTH-é, ezért a teljesítménykülönbség.

Link to comment
Megosztás:

Nos, megint előjött ugyanez a probléma :D A közös a mostani és múltkori esetnél a párás, latyakos, esős idő.

Kivettem a garázsból, és elindultam vele, majd kint a szabad ég alatt leparkoltam vele egy jó 2 órára. Mikor indultam haza, ugyanaz a hang. amit felül az idázetben írtam. Hazafelé jövet kicsit meghajtottam, mire hazaértem az érdekes hang megszűnt.

Valószínűleg nincs köze hozzá, de a fordulatszámmérőm is rendetlenkedik esős, párás időben néha. Ma is rendetlenkedett.

Továbbmegyek, ma újabbat tapasztaltam a motorral kapcsoaltban.

Hidegen elindítottam a motort, és a fordulatszámmérő kb 550- körüli értéket mutatott. Ez nyilvánvalóan hibás, mert a motor a megszokott hideg alapjárati fordulatszámmal forgott. Picit ráléptem a gázra, ekkor nyikorgó hangot hallottam. Olyat, mintha valamelyik szíj csúszna (gondolom mindenki tudja mire gondolok, lehet hallani az utcán egynéhány autónál). Ahogy melegedett be a motor, már csak egyre magasabb fordulatszámra pörgetve produkálta a motor ezt a nyikorgó hangot, majd kb 1-2 perc járatás után mindez megszűnt. (a szervoszivattyú szíja tutira nem csúszik, nagyon feszes, a gerenrátoré is megfelelőnek tűnik nekem, bár alapjáraton a kerékdobnál benézve a főtengely és a generátor közitti ágon nem nyugodt a járása)

Ezzel párhuzamosan mást is megfigyeltem: Ahogy szépen lassan nyomtam be a gázt, a fordulatszámmérő kb 950 környékéről 1300 ig nem egyenletesen ment fel, hanem ezt a közt átugrotta. A nyikorgás megszűnésével párhuzamosan ez a hiba is megszűnt.

Olyan az egész, mintha a jeladót egy szíj hajtaná (vezérműszíj feszítőgörgő, esetleg generátor?), ami hideg motornál gázadásra elcsúszik valami miatt. Valószínű emiatt lehet az esős párás időben történő fordulatszámmérő szarakodás, illetve a susogó hang is... Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Továbbmegyek, ma újabbat tapasztaltam a motorral kapcsoaltban.

Hidegen elindítottam a motort, és a fordulatszámmérő kb 550- körüli értéket mutatott. Ez nyilvánvalóan hibás, mert a motor a megszokott hideg alapjárati fordulatszámmal forgott. Picit ráléptem a gázra, ekkor nyikorgó hangot hallottam. Olyat, mintha valamelyik szíj csúszna (gondolom mindenki tudja mire gondolok, lehet hallani az utcán egynéhány autónál). Ahogy melegedett be a motor, már csak egyre magasabb fordulatszámra pörgetve produkálta a motor ezt a nyikorgó hangot, majd kb 1-2 perc járatás után mindez megszűnt. (a szervoszivattyú szíja tutira nem csúszik, nagyon feszes, a gerenrátoré is megfelelőnek tűnik nekem, bár alapjáraton a kerékdobnál benézve a főtengely és a generátor közitti ágon nem nyugodt a járása)

Ezzel párhuzamosan mást is megfigyeltem: Ahogy szépen lassan nyomtam be a gázt, a fordulatszámmérő kb 950 környékéről 1300 ig nem egyenletesen ment fel, hanem ezt a közt átugrotta. A nyikorgás megszűnésével párhuzamosan ez a hiba is megszűnt.

Olyan az egész, mintha a jeladót egy szíj hajtaná (vezérműszíj feszítőgörgő, esetleg generátor?), ami hideg motornál gázadásra elcsúszik valami miatt. Valószínű emiatt lehet az esős párás időben történő fordulatszámmérő szarakodás, illetve a susogó hang is... Mi a véleményetek?

Nem tudom milyen motor.... de ha dizel akkor gondolom, hogy a fordulatszámjelet a generátorrol veszi..... tehát csuszik valamiképpen a generátorszij...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

-A hétvégén megcsináltam a belsőtérvilágítást kék ledesre, viszonylag jó lett szerintem, csak 3 led világít kicsit rossz helyre. Ha valakinek valamilyen kérdése van szivesen segítek ledesítés terén, mert én is sokat keresgéltem (meg lusta vagyok olvasni :D ). Kb: 3000.-Ft volt az anyagköltség és maradt is led :). ez mind szép és jó nade:

- ma lett egy kis probléma: a kilométer óra jelzője fel le ugrált ma, majd meleg motornál 3-ból 4-be vátok és torpan rángat az autó, aztán ez elmúlt, a kereszteződéshez érve pedig üresben leáll. Lehet hogy rosszul raktam vissza a kilométerórát és ott nem működik valami rendesen ami kihat a computerre vagy csak véletlen egybeesés lehet a kettő?

egyébként két hete a kipuff csonkomat leszedtük mert repedt volt (vectra betegség): síkköszörülés, öntvényheggesztés, egr, agr pucolás minden szép tiszta és jó csak amikor beindítottuk akkor észre vettük hogy hideg és meleg motornál is ingadozik kicsit 50-100 RPM-et az alapjárat, néha be be puffog a kipufogó mintha trafó gond lenne de előtte nem csinálta ezt , jah meg a szívósor felől fals levegőt szív mert befogott légszűrőcsővel is maradt ugyanaz az alapjárat természetesen ezt majd orvosolom. Ötletek? Szivesen fogadok mindent mert nem rég van meg az autó és nem nagyon vágom még a lelkivilágát.

köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Igen, diesel, x17dt. Meg is vettem már az új ékszíjakat. Hétvégén kicserélem mindkettőt.

Figyeld meg, hogyan fekszik fel az ékszíj a tárcsákra, az is lehet, hogy el van kopva (az ékszíj alja éri a tárcsát és nem az oldala) .... én az Astránál jártam ugy..... hiába spanoltam a szijat, ugyis csúszott

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS segítség kellene.

1.6i 16V ---x16xel----

Indítás után 1-2mp-el kigyullad a "motorhiba visszajelző lámpa".....a "kézifék visszajelző (!)" bal oldalán lévő lámpa.

Elvben mit jelezhet ez?

Régebben is csinált ilyet.......eszi az olajat a kocsi de össze vissza...van hogy 1000km után minimum alá megya nívó,

van hogy tbb ezer kmt is mehetek vele és épp hogy fogy.....no és amikor eltűnt az olaj a nívópálcáról akkor gyulladt ki mindíg ez a lámpa (Az olajlámpa nem!!!)....feltöltöttem ilyenkor a maximumig és kialudt és ennyi volt.....DE most van elég olaj benne........please help!!!mi lehet a gond???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS segítség kellene.

1.6i 16V ---x16xel----

Indítás után 1-2mp-el kigyullad a "motorhiba visszajelző lámpa".....a "kézifék visszajelző (!)" bal oldalán lévő lámpa.

Elvben mit jelezhet ez?

Régebben is csinált ilyet.......eszi az olajat a kocsi de össze vissza...van hogy 1000km után minimum alá megya nívó,

van hogy tbb ezer kmt is mehetek vele és épp hogy fogy.....no és amikor eltűnt az olaj a nívópálcáról akkor gyulladt ki mindíg ez a lámpa (Az olajlámpa nem!!!)....feltöltöttem ilyenkor a maximumig és kialudt és ennyi volt.....DE most van elég olaj benne........please help!!!mi lehet a gond???

Az összes ecotech eszi az olajat.Nekem 3000km alatt fogy el 1 lityi olajból 2.5v6nál.Bontott motorral se leszel beljebb.Én a helyedbe szétszedném,meghónoltatnám a blokkot,meggyűrűzném meg kicserélném a szelepszárszimeringet.Kb 100ból megállna legrosszabb esetbe is.Amúgy gyárilag 1000km/liter van megadva.

Link to comment
Megosztás:

hát szuper engem is utolért a vész, tegnap jöttem el 2 szerelőtől is.

egyiknél olajcsere és futómű átnézés = minden rendben

a másik meg kiszedte a légzsák hibát = minden rendben

erre ma elkezdd dadogni útközben és 3 hengerezik... alapjárat 800 körül lobog csak és ég a motorkontroll lámpa is...

holnap bkv ..szuper :)

hibát villogtatni tudok most akkor vajon? vagy csak tech 2?

:)

Link to comment
Megosztás:

elém tárod kérlek?

x18xe1 ... holnap kiprobálom...

"Hibakód kiolvasás:

Azért nem eszik olyan bánatosan a kását! A motordiagnosztikai hibakódokat ki lehet villogtatni. Az OBD2 szervizcsatlakozón, /16 pólusú, a kézifék alatti burkolat alatt van egy védősapkában/ az 5-6 érintkezőket kell összezárni egy dróttal és bekapcsolni a gyújtást.

Melyik az 5 és 6 pont? Nos, ha úgy nézed a csatlakozót, hogy a háza /fehér ház/ két felső sarkában van egy-egy kiugró köröm/karom/váll/perem akkor a bal felsö, válllas sarokban van az 1-es, ez és a 2-es üres, utána vannak érintkezők talán 7-ig. Nos itt a sorban az 5 és 6 a mi emberünk.

Rövidzár, gyújtás és már villog is.

A kivillogott kód ún Pxxxx kód, a kódtáblázatokban mindig P-vel kezdődik és 4 jegyű. A számokat a rövid szünetű villanások adják, a 10 villanás jelenti a 0 számot, az egy vill. jelenti az 1-et, a két vill. a 2-őt és így tovább.

Visszatérve a villogtatásra ezt fogja hibátlan /üres hibatár/ esetén villogni: 10-3-4-10 ami ugye a P0340 hibakódot jelenti, ami pedig azt, hogy noncs forgásérzékelés a vezérmű tengely jeladónál /camshaft sensor/

Nem ijedünk meg! Hiszen nem forog a motor. Ha beindítjuk a motort, ez a hibaüzenet nem jelenhet meg!

Kellemes villogtatást!

ja és ha a forrás érdekelne valakit, azt majd küldöm

"

Még régebben mentettem le :)

Link to comment
Megosztás:

köszönöm holnap beszámolok... :)

"Hibakód kiolvasás:

Azért nem eszik olyan bánatosan a kását! A motordiagnosztikai hibakódokat ki lehet villogtatni. Az OBD2 szervizcsatlakozón, /16 pólusú, a kézifék alatti burkolat alatt van egy védősapkában/ az 5-6 érintkezőket kell összezárni egy dróttal és bekapcsolni a gyújtást.

Melyik az 5 és 6 pont? Nos, ha úgy nézed a csatlakozót, hogy a háza /fehér ház/ két felső sarkában van egy-egy kiugró köröm/karom/váll/perem akkor a bal felsö, válllas sarokban van az 1-es, ez és a 2-es üres, utána vannak érintkezők talán 7-ig. Nos itt a sorban az 5 és 6 a mi emberünk.

Rövidzár, gyújtás és már villog is.

A kivillogott kód ún Pxxxx kód, a kódtáblázatokban mindig P-vel kezdődik és 4 jegyű. A számokat a rövid szünetű villanások adják, a 10 villanás jelenti a 0 számot, az egy vill. jelenti az 1-et, a két vill. a 2-őt és így tovább.

Visszatérve a villogtatásra ezt fogja hibátlan /üres hibatár/ esetén villogni: 10-3-4-10 ami ugye a P0340 hibakódot jelenti, ami pedig azt, hogy noncs forgásérzékelés a vezérmű tengely jeladónál /camshaft sensor/

Nem ijedünk meg! Hiszen nem forog a motor. Ha beindítjuk a motort, ez a hibaüzenet nem jelenhet meg!

Kellemes villogtatást!

ja és ha a forrás érdekelne valakit, azt majd küldöm

"

Még régebben mentettem le :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.