Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

  • 1 month later...

Már nem emlékszem, ki csinálta ezt a rugóösszehúzót. a Kép alapján talán ráismer.

e638b9af5de1b79df14515969621eb69.jpg

Tőle kérdeznék néhány főbb méretet.

-Milyen átmérőjű (M10 vagy M12), és milyen hosszú csavarra van szükség?

-A kampósra hajlított lemez az milyen vastag?

- A kampós lemez miylen széles?

Csináltatni szeretnék én is valami hasonlót, 3 db-ot, a méretek egyelőre kérdésesek.

Link to comment
Megosztás:

Gyári alufelni az 5x110 vagy 5x112? Az megvan, hogy 6J 15.

+ Ha erre a 195/65 helyett 205/60-at teszek az mit változtat ezen kívül:

"A sebességmérő értéke leolvasáskor a választott abroncsnál 1,2 %-al magasabb.

A sebességmérő 100 km/h értékénél, a valós sebesség 98,8 km/h."

Mindkét méret a B vectra x20xev gyári mérete.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem fel rakhatod rá mert így az abroncs átmérő különbség -7mm.A kilométer óra meg 100-nál 101-et mutat.Nekem legalábbis ez jött ki.Nekem 195/60 van rajta,és az órám így 4 km/h-t csal pluszban.Mondjuk ez jól jön ha mérnek :lol:

Azon kívül meg levezettem már így vagy ötvenezret,és semmi negatívumot nem tapasztaltam.Sőt volt rajta 195/55 is!

Gyári alu felni az 5x110 vagy 5x112? Az megvan, hogy 6J 15.

+ Ha erre a 195/65 helyett 205/60-at teszek az mit változtat ezen kívül:

"A sebességmérő értéke leolvasáskor a választott abroncsnál 1,2 %-al magasabb.

A sebességmérő 100 km/h értékénél, a valós sebesség 98,8 km/h."

Mindkét méret a B vectra x20xev gyári mérete.

Link to comment
Megosztás:

jelent bármilyen problémát, ha elöl 195/65/15 lesz fent hátul pedig 195/60/15 ?

Ellenőrzéskor, műszakin igen, a különböző méreteket nem fogadják el. A mintázat lehet eltérő tengelyenként de a méretnek egyezni kell, úgy tudom. (Javítsatok ki ha tévedek)

Link to comment
Megosztás:

Ellenőrzéskor, műszakin igen, a különböző méreteket nem fogadják el. A mintázat lehet eltérő tengelyenként de a méretnek egyezni kell, úgy tudom. (Javítsatok ki ha tévedek)

a műszaki nem gáz, mert télen lesz és akkor a téli gumik vannak fent. meg amúgyis mindig okosban megy a vizsgázás..:lol:

csak azért érdekel, mert van itthon 2db 195/60/15-ös enegery jó állapotban és vettem még 2db-ot szinte ingyen, viszont most jöttem rá, hogy az 65-ös. de ha nem gáz, akkor felteszem..:)

Link to comment
Megosztás:

kimondottan ballonos :lol:

Az addig okés de nem lenne rossz bármilyen szempontból is? Ha ballonos az nem baj csak legyen "működőképes", úttartás, stabilitás, menetzaj, fogyasztás? De ami leginkább érdekel: ha már szélesebb a gumi, az úton is szélesebb lenne vagy a keskeny felni miatt annyira ballonos lenne, hogy annyi sem feküdne fel mint a 195/65 gumival?

Link to comment
Megosztás:

Az addig okés de nem lenne rossz bármilyen szempontból is? Ha ballonos az nem baj csak legyen "működőképes", úttartás, stabilitás, menetzaj, fogyasztás? De ami leginkább érdekel: ha már szélesebb a gumi, az úton is szélesebb lenne vagy a keskeny felni miatt annyira ballonos lenne, hogy annyi sem feküdne fel mint a 195/65 gumival?

komfortra hasonló lenne, viszont szélesebb felületen érintkezik az úttal. ebből meg tudni lehet mi következik. szvsz, felesleges ilyen széles gumi rá. 195 65 tucatgumi, olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Használt lenne 30 alatt megúsznám szállítással, 7mm, dunlop sp sport 9000.

Amíg el nem kopna maradna ez rajta + vennék télre egy acélfelni garnitúrát arra menne fel a goodyear ultragrip 7+ 195/65 úgy 1-2 évig el is lennék ezekkel... kb...

Ez jóféle gumi...tapadna is rendesen. Megérzi majd a vas. Meg esztétika is...6" széles felnin a 215ös gumi, nekem túl amerikai lenne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Használt lenne 30 alatt megúsznám szállítással, 7mm, dunlop sp sport 9000.

http://www.dunloptyres.com.au/images/spt_s...0200x200%20.jpg

Amíg el nem kopna maradna ez rajta + vennék télre egy acélfelni garnitúrát arra menne fel a goodyear ultragrip 7+ 195/65 úgy 1-2 évig el is lennék ezekkel... kb...

Nekem ilyenem volt az Astrán, 205/55 R16! Jóféle gumi és ha jól tudom peremvédős! Nagyon jól tapad kanyarban és nem nyikorog amikor lassan kanyarodsz! Nekem egy gondom volt vele, hogy kicsit hangos! Bár a mostani is az! Pirelli P9000 195/55 R15! :lol: Na ez nyikorog olyan mintha padlógázzal venném be a kanyart pedig csak szép lassan forulok!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyenem volt az Astrán, 205/55 R16! Jóféle gumi és ha jól tudom peremvédős! Nagyon jól tapad kanyarban és nem nyikorog amikor lassan kanyarodsz! Nekem egy gondom volt vele, hogy kicsit hangos! Bár a mostani is az! Pirelli P9000 195/55 R15! :lol: Na ez nyikorog olyan mintha padlógázzal venném be a kanyart pedig csak szép lassan forulok!

6" széles felnin a 215ös gumi maga a peremvédő :)

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy szükségpótkereket.... olyan virslit..... Golf 3-ról....

Elöl fel sem merem próbálni,,,,, szerintem nem fér el a féktöl.... amugysem szivesem teszem előre az átmérőkülönbségek miatt.... féltem a difit.... inkább elsődefekt esetén hátrateszem s a hátsót előre....

Na de az a baj, hogy hátra sem fér fel.... tul beesik gyakorlatilag... azaz ha tennék egy távtartógyűrüt, olyan kb. 4 mm vastagságut a felni és a kerékagy közé, na ugy jó lenne. Szerintetek mennyire alkalmazható ez a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.