Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Hellósztok!!

Nekem 17es kerekek vannak a verdán.Most vettem rá 2 db Pirelli P zero nero-t.225/45-öseket.Ennél szélesebb nemhinném,h.elm1 rajta.:)Nekem gyárilag megvan ültetve a verda.Remélem nem lesz bajom vele.Az egyik talpasom lóg,de ez már olyan volt amikor megvettem.Jobban végignéztem és még a gyári cuccok vannak benne.Ha 10 évet kibírt,nemhinném,h.tönkretenné a széles gumi.Max a rossz magyar utak..

Link to comment
Megosztás:

Hűha, nem irigyellek......

HVG, neked is részvétem, nálunk ugyancsak szilentcsere lesz hátul nemsokára. Plusz műszaki, plusz zöldkari. Ezt mindet úgy 1 hónapon belül. ;)

Tudom ez nem boldogít, de nekem is szilentcsere lesz, ha meguntam a kotyogást.

Link to comment
Megosztás:

Kössz Warwolf!!

De akk pl az úton vagy esetleg a guminyomáson nem lehet "lemérni"??? ;)

Ha alufelnin gondolkodsz akkor számíts rá, hogy nagy haverja leszel a gumisnak mert minden tavasszal mehetsz görgőztetni, ha gyári felnit veszel akkor kicsit jobb a helyzet mert ezek jobban bírják, én legalább is ezt tapasztalom a gyári 16-os felnivel de az akciós kilincsből öntött felnik, halálra vannak ítélve a megvétel napján. A jó felniket meg halandó ember nem tudja megfizetni, és még ekkor is fenn áll a veszélye hogy megtalálsz egy tankcsapdát utána meg szaladgálhatsz olyan ember után aki normálisan megcsinálja, mert a jó felninek ez az átka. De ez csak az én tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a te tapasztalatod.Én is csatlakozom hozzád.Szerintem is a jó felni a gyári felni.Utángyártottat sosem vennék mert nem érnek semmit sem.Nekem is gyári öt küllös van.Tökéletesen meg vagyok elégedve vele,nem üt semmi baja meg másik csavart se kell cserélni hozzá mikor a téli kereket teszem fel.Ja meg szerintem szép is.Legalábbis nekem tetszik és ez a lényeg + nem is drága használtan.

Ha alufelnin gondolkodsz akkor számíts rá, hogy nagy haverja leszel a gumisnak mert minden tavasszal mehetsz görgőztetni, ha gyári felnit veszel akkor kicsit jobb a helyzet mert ezek jobban bírják, én legalább is ezt tapasztalom a gyári 16-os felnivel de az akciós kilincsből öntött felnik, halálra vannak ítélve a megvétel napján. A jó felniket meg halandó ember nem tudja megfizetni, és még ekkor is fenn áll a veszélye hogy megtalálsz egy tankcsapdát utána meg szaladgálhatsz olyan ember után aki normálisan megcsinálja, mert a jó felninek ez az átka. De ez csak az én tapasztalatom.
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A helyzet a következő: Ismerősöm talált egy Opel kupakos felnit a neten, amiről az eladó állítja, hogy Astra H-ról lett levéve, de mellé azt is állítja, hogy 5x112 az osztóköre.

Mi lehet az igazság? A táv miatt nehézkes személyesen ellenőrizni, ezért kérem a véleményeteket.

Mit kérdezzünk még tőle, miről készítsen fotót, mit mérjen meg?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv:

SzaboT

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A helyzet a következő: Ismerősöm talált egy Opel kupakos felnit a neten, amiről az eladó állítja, hogy Astra H-ról lett levéve, de mellé azt is állítja, hogy 5x112 az osztóköre.

Mi lehet az igazság? A táv miatt nehézkes személyesen ellenőrizni, ezért kérem a véleményeteket.

Mit kérdezzünk még tőle, miről készítsen fotót, mit mérjen meg?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv:

SzaboT

Az 5x112 az nem BMW méret?

Ha jól emléxem 5x110 az opel...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Vettem úgy 2 hete 2-2 nyárigumit, ilyen kintről hozott 1-2 szezonosakat. Az első kerekekre került most Nexen N2000 205/50 r16, szép esőmintás gumi. Jó áron volt sok mintával, hát most tesztelem. A hétvégén a nagy esőben elég jól reagált. Viszont amit vettem 2 db-ot még pluszba (Michelin Pilot Exalto, méret ua. mint a Nexen), az volt a terv hogy nem teszem föl egyelőre. Viszont amikkel vettem a kocsit (Dayton D200 205/55 r16) azok az esős napon tesztelésnél elég szarul teljesítettek, ugyanis egy erős emelkedőn erős jobbos kanyarban vizes aszfalton 40-50 között elég komolyan elkezdte magát keresztbe tenni a vas.... Lehet mégiscsak föl kéne tenni.... :D

1 kérdés a végére: augusztusban tervezzük haverokkal kimenni a Hungaroring nyílt napra. Úgy fest a dolog hogy 3 féle mókára tudsz befizetni, vagy 3, 7, vagy 10 (?) menetre, egy menet 20 perc. Nekem bőven elég lenne a 3, viszont egy ismerős mesélte hogy 2 kört mentek anno a ringen (igaz Ladával és sokszor lapjával :lol: ) és ez kb 2 mm-t zabált le a gumijából... Valaki ment már közületek? Tényleg ennyire fogy ott a gumi? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vettem úgy 2 hete 2-2 nyárigumit, ilyen kintről hozott 1-2 szezonosakat. Az első kerekekre került most Nexen N2000 205/50 r16, szép esőmintás gumi. Jó áron volt sok mintával, hát most tesztelem. A hétvégén a nagy esőben elég jól reagált. Viszont amit vettem 2 db-ot még pluszba (Michelin Pilot Exalto, méret ua. mint a Nexen), az volt a terv hogy nem teszem föl egyelőre. Viszont amikkel vettem a kocsit (Dayton D200 205/55 r16) azok az esős napon tesztelésnél elég szarul teljesítettek, ugyanis egy erős emelkedőn erős jobbos kanyarban vizes aszfalton 40-50 között elég komolyan elkezdte magát keresztbe tenni a vas.... Lehet mégiscsak föl kéne tenni.... :D

1 kérdés a végére: augusztusban tervezzük haverokkal kimenni a Hungaroring nyílt napra. Úgy fest a dolog hogy 3 féle mókára tudsz befizetni, vagy 3, 7, vagy 10 (?) menetre, egy menet 20 perc. Nekem bőven elég lenne a 3, viszont egy ismerős mesélte hogy 2 kört mentek anno a ringen (igaz Ladával és sokszor lapjával :lol: ) és ez kb 2 mm-t zabált le a gumijából... Valaki ment már közületek? Tényleg ennyire fogy ott a gumi? :lol:

Én még nem voltam, de nekem azt mondták ha odamegyek akkor előbb nézzek be egy gumishoz és vegyek egy garnitúra használt gumit amit 1000-1500 ért oda adnak, mert megzabálja az egészet nagyon hamar! Nem szabad saját gumival rá menni! De nekem is csak mondták!

Link to comment
Megosztás:

Én voltam kint annó ilyenen,és ha nem akarsz normális gumit venni utána az autóra akkor igen,szerezz be egy garnitúra gagyit!

Én még nem voltam, de nekem azt mondták ha odamegyek akkor előbb nézzek be egy gumishoz és vegyek egy garnitúra használt gumit amit 1000-1500 ért oda adnak, mert megzabálja az egészet nagyon hamar! Nem szabad saját gumival rá menni! De nekem is csak mondták!
Link to comment
Megosztás:

A télit oda tudom adni kölcsönbe ha vigyázol rá :D

15ös 5ösön vannak lemezen ;)

Jah amugy a Ring tényleg zabálja a gumit :lol:

Oks, eddig mindenki erre biztatott, asszem így fogok tenni. :lol:

Apropó, valakinek nincs kölcsön 2 db 15ös 5 lyukas lemezfelnije? :D

Link to comment
Megosztás:

Oh igen közben én is rájöttem hogy valami ilyesmiben törheted a fejed :D

Nekem is akadt ilyen gondom már ;)

No de a szándék a fontos, szólj ha mégis kell plusz 4 kerék kölcsönbe alátétnek/nehezéknek vagy mittomén :lol:

Köszönöm szépen, rendes tőled! De ha nem tudok szerezni akkor viszem a sajátomat, nekem is a télik lemezfelnin vannak... olyanra vadászok akinek nincs rajta gumi mert akkor egy gumi le, majd egy gumi fölrakásnyi összeget megspórolnék :lol: :D
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Én még új vagyok. Abban kérném a segítségeteket,hogy szeretném megtudni az axiálcsukló menetméretét. Kétféle van 14x1.5 és 16x1.5 kiszerelés nélkül hogy tudom megállapítani,hogy milyen? Autóm Vectra B 2.0i 16V kombi '98 100kW X20XEV Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv emberek!!!

Ujabb kérdéssel fordulok hozzátok!!

3-4hónapja írtam h szörnyű kopogás hallatszik a kocsi hátuljából!Kicseréltettem hátul az összes szilentet, kivéve a két legnagyobbat, de továbbra is kopogott!Aztán kiderült, h elől a két "kutyacsont" a hibás és abból is csere lett, majd a kopogás megszünt!

Nah most eltelt ez a pár hónap és a kopogás ujra előjött és nem jövünk rá hogy honnan adhatja!Gondolom az uj szilentek vmint a "kutyacsont" nem adhatta meg magát ennyi idő alatt, szal azt én kivenném a buliból!Nekem néha azonban már inkább ropogó hangot ad és arra gondoltam, hogy nem-e a rugó vagy lengéscsillapító adogatja szép lassan meg magát!Vkinek vmi tapasztalat v ötlet??

Ja és annyi h azóta a 14es acélfelni helyett 17es alu került fel a gépre!

Fontos lenne!

Köszöntem előre is a választ/válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Srácok!

Nem tudja valaki a B Vectrának a Felni méreteit? Et, osztókör, stb... Az is érdekelne, hogy melyik a legnagyobb ami még elfér? 17", 225/45-ös gumikkal még elfér?

Szeva!

Ez elég tág fogalom így a méreteket illetően!

Az 1.6-os Vectráknak ugy tudom 4x100-as az osztóköre, ET száma 49!Az 1.8astól meg tán már 5x110-es az osztókör!

A legnagyobb méretre meg annyit h szerintem még a 18-as is alámegy peres gumival, nekem spec 215/45 17-es van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.