Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Esetleg nincs valakinek Tech2-je Budappest közelében és mondjuk eléggé ért is hozzá? Helyre kéne tenni a kocsim agyát. :D

Az egyik ismerősömnek van csak neki sem ideje és ahogy észre vettem csak az alap dolgokat tudja meg csinálni.

Természetesen nem ingyen kérném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Esetleg nincs valakinek Tech2-je Budappest közelében és mondjuk eléggé ért is hozzá? Helyre kéne tenni a kocsim agyát. :D

Az egyik ismerősömnek van csak neki sem ideje és ahogy észre vettem csak az alap dolgokat tudja meg csinálni.

Természetesen nem ingyen kérném!

Na, ilyen engem is érdekelne! :D

Szia!

Az enyémben, az előző tulaj elmondása szerint, egyszerűen csak kivágták és tettek a helyére egy csövet. Hibalámpa, hibakód van, nagyjából tavasztól őszig, közötte meg érdekes módon semmi.

Ezek szerint télen szoktad műszakiztatni... :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint télen szoktad műszakiztatni... :)

Most októberben műszakizott, nem tudom, hogy jelzett e a műszaki vizsgán. Bár a regisztrációs címke is a kesztyűtartóban volt, aztán a végén szóltak, hogy fel kellene ragasztani. Egyébként meg teljesen hivatalos vizsga volt, ismerős nélkül.

Ha hozzáértő alánéz, úgyis látja, hogy nincs benne a DPF.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

Most októberben műszakizott, nem tudom, hogy jelzett e a műszaki vizsgán. Bár a regisztrációs címke is a kesztyűtartóban volt, aztán a végén szóltak, hogy fel kellene ragasztani. Egyébként meg teljesen hivatalos vizsga volt, ismerős nélkül.

Ha hozzáértő alánéz, úgyis látja, hogy nincs benne a DPF.

Az enyém tavaly februárban vizsgázott Opel szervizben. Annak idején a fényszórót is azért kellett cserélnem, mert előtte mondták, hogy ha bármilyen hibalámpa menet közben csak felvillan a vizsga alatt, az mérlegelés nélkül helyből bukás.

Erre gondoltam az előbb.

Még szerencse, hogy nálad októberben már nem csinálja. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nézz egy hibakódot, abból okosabbak leszünk! Akár a gáz+fékpedálos módszerrel...

Simán lehet a klasszikus CIM-mudul érintkezési probléma, immobilizer probléma, vagy kulcs probléma. És lehet még sok miden más is.

Pedáloztam, ez lett:

161450

161600

Ettől sem lettem okosabb, sajna.

Link to comment
Megosztás:

GM Dexos 2 mennyit bírt? 20 000 km mehet vagy rizikós lenne? 148e km van most az utóban. A jelelnlegi olajjal futott már 10e km-et.

Eddig mindig az volt benne, ha csere lesz ugyanazt fogja kapni, vagy esetleg más ajánlott?

Köszi

Módosítva : Smó
Link to comment
Megosztás:

1600 PATS (Passive Anti-Theft System) ignition key transponder signal is not received

B1450 Wiper wash/delay switch circuit failure

Én ezt találtam!

Szia! Rosszul értelmezed a hibakódot, nem az első kettő, hanem az utolsó kettő számot kell elhagyni belőle és így lesz P1614, és P1616, ami indításgátló hibára utal, nem ismerte fel a kulcsot egy CIM modul frissítés, vagy egy újraforrasztás segíthet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az enyém tavaly februárban vizsgázott Opel szervizben. Annak idején a fényszórót is azért kellett cserélnem, mert előtte mondták, hogy ha bármilyen hibalámpa menet közben csak felvillan a vizsga alatt, az mérlegelés nélkül helyből bukás.

Erre gondoltam az előbb.

Még szerencse, hogy nálad októberben már nem csinálja. :)

Persze, meg a jó édesanyjukat. Tudjuk jól, hogy egy canbusos rendszer hogy képes hibákat produkálni. Nekem van úgy, hogy a következő indításkor nem világít. Akkor mi van? Megjavult? :icon1: A kezelési útmutató írja, hogy ilyenkor lehet közlekedni az autóval tovább, tehát nem alkalmatlan a közúti közlekedésre.

Egy leharcolt 2107-es meg simán átmegy, mert nincs hibalámpája sem.... :D

Link to comment
Megosztás:

Tehát 8-10 literre egy teljes flakont?! Nem sok az?

Én is Pro-Tecet használok leginkább. A többit csak kipróbáltam, de ezt rendszeresen töltögetem bele.

Még régebben bevásároltam belőle néhány litert(!), mikor az egyik helyen akciós volt. Ameddig kitart, addig töltögetem a Maxx-Motionhoz.

Semmi változást nem veszek észre vele, én is csak inkább saját megnyugtatásra töltögetem, szerintem...

De ilyen töményen még nem töltöttem bele. Eddig követtem a flakonon lévő leírást miszerint a 375ml-es flakon tartalma 80 liter üzemanyaghoz elég.

Minél töményebb, annál jobb, hatékonyabban pucolja ki a rendszert. :) Szerelőm is ezt mondta, ahol vettem szintén.

Viszont ahogy én tudom, rendszeres használata nem javasolt, bár nem tudom te milyen sűrűn töltögeted a kocsiba...

Link to comment
Megosztás:

Részecskeszűrőhöz: az én autóm Olaszországból jött, ki van kapva belőle a részecskeszűrő, és a motorvezérlő szoftverből is kiszedték, tehát nincs hibalámpa.

A vicc az egészben az, hogy én meg voltam győződve arról, hogy van részecskeszűrőm, mert mielőtt megvettem, elvittem szakszervizbe, másfél órán át vizsgálták a kocsit, TECH2-t rádugták stb, de nem tűnt fel nekik... Aztán egy "BC-s" sráchoz elvittem, az mindent megmondott, még azt is, hogy azárt nem világít a csomagtérvilágításom, mert a csomagtérnyitás érzékelő kábele el van szakadva valahol - szakszervízben komplett hátsó vezérlőkonzol (vagy mit) cserét akartak csinálni, 100+ ezerért, azt akkor nem kértem.

Most az EGR szelep ledugózás miatti néha előbukkanó hibalámpán gondolkodom, ki tudják azt is ütni a BC-ből, az 30k. Viszont anno vettem ODB2 USB-s cuccot, aztán laptop rá, és simán kiütöm én is, szerintem ez utóbbi lesz a nyerő. Most pl. legutóbbi lámpakivillanás/hibakód kiütés óta mentem 400km-t, és semmi hibakód.

Módosítva : Etele77
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy, kipufogó leömlőből megy egy fémcső egy dobba utána meg az EGR-be ... .. és a leömlőből ahogy csatlakozva van fémcsőhöz kifúj ha oda teszem kezem érzem hogy fújj ez vmit befolyásol??? Hiba lámpa nincs....

Menyire kell megbontani hogy odaférjek kulccsal utána húzni vagy tenni alá vmi alumínium tömítést?

Mi az a dob amibe belemegy csőő?

Válaszokat köszönöm...

Módosítva : talaberferenc
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdezném.Egy éve vagyok Opel Astra H Caravan 1.7cdti (z17dtr) tulajdonos.Most jelentkezett egy hiba,de hibakód nélkűl.Legalább kétnapos állás után elindúlt majd kb:10 másodperc múlva leállt.Utánna csak 4.-5. indítózás után indult el

.Előtte hónapokon át ÖMV-nél tankoltam,előtte pedig az AGIP-nál.

Az AGIP-os időszak után nem akart elindúlni egyszer szintén,a hibakódra akkor EGR szelep visszacsatolási... írtki.Leszerelték és kitisztították az EGR-t és a mapszenzort.

A mostani hibánál kicseréltük az üzemanyagszűrőt és minden megszünt.Hibakód nincs.Már két szűrőt cseréltem fél év alatt.Mi ez és hol tankoljak?

Az autót németországban szerelték és újan hozták onnét be.Valaki azt mondta egyszer,hogy nagyon érzékeny lesz az üzemanyag minőségére.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.7 cdti, 110 lovas, 2007 kiadasu combi astram.

Az en problemam is hasonlo az elottem szolohoz, ugyanazok a muveletek voltak megcsinalva rajta ... EGR es mapszenzor tisztitas ... rendesen be volt kormozva minden ... pedig azert szeretem 3000 fordulat korul tartani a motrot ... na de azt mondtak hogy lehet, hogy az elozo tulaj nem progette rendesen es amugy is 200.000 km ben mar nem art ha kitisztitjak rendesen. Ez a tisztitas azert volt mert egyszer, menet kozben elkezdett rangatni es nem ment a fordulat 1000 fole ... na meg ki irt egy EGR hibakod. ... oke a tisztitas utan rendben is volt egy ideig ... aztan jottek a problemak gyujtaskor vagy menet kozben. Altalaban azt csinalja hogy beindul de nagyon zajos es rezeg a motor, 10 masodperc mulva meg is all ... ujra inditom ugyanaz ... harmadszori ujrainditasra sikerul elindulni vele, de ugy rangat, hogy nem lehet rendesen kiengedni a kuplungot .... es ereje semmi ... a fordulat talan folemelkedik 1500 ford. ig de annal foljebb nem ... Ilyenkor eldonti az ember, hogy itt a vege ... porlaszto, EGR vagy levego szivo klapetta blokkolva maradt es nem kap levegot a motor .. nem tudni .... habar, hogy nem tud folemelkedni a fordulatszam 1500 ford/min fole, talan az utobbi lehet a gond.

Ekkor jon az, hogy ha, sokat nyomogatom a gazpedalt es probalon porgetni vagy ujra inditom megegyszer ... es lass csodat ... magahoz ter es ugy megy mnd addig sosem ... rendesen huz ... fordulatszam folmegy az egekbe, mondhatni minden rendben van.

Ezek a problemak ugy 150 km utan szokott jelentkezni ... azaz nalam ez azt jelenti, hogy hetente egyszer, ennek a tavnak felet varosban felet vasoson kivul jarom ...

Tudna nekem segiteni valaki ebben a problemaban? elore is koszonom nektek!

Udv Csaba!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki pontos infót adni arról, hogyan kell kiszedni a részecskeszűrőt a kipufogóból? Itthon csinálnám. Adott az akna és a szerszámok.

Illetve, hogy Tech2-vel le lehet-e "tanítani", hogy ne keresse?

Egyébként az előző problémára(városba nagyon megy autópályán szívó dízel) fény derült hála Weszi barátunknak!!!

Márkaszervíz és egyéb szervíz látogatása után elmentem hozzá és 10 perc múlva megmondta hogy mi a baja.

A turbó vákuum szabályozó dobja volt lyukas! Városban egy-egy gyorsításhoz elég volt viszont autópályán folyamatos terhelésnél nem volt elég vákuum a turbó behúzásához és kirakta vészüzemmódba...

Még egyszer köszönet neki a hiba megtalálásáért!

Tehát részecskeszűrőről valaki? Előre is köszönöm!

Szia.

Nekem is az lenne a problemam, hogy a turbo vakuum szabalyozo dobja lyukas,( at lehet rajta fujni) ezert nagyobb terhelesnel letiltja a gazat ... ujra inditas megy rendesen .... az lenne a kerdesem, hogy hogyan seikerult ezt megoldani .. mert en keresgeletem ilyen vakuum membranos turbo szelep mukodtetot (nem tudom sajnos a hivatalos megnevezeset) de csak turboval vagy hengerfejjel egyutt akarjak adni .. azt meg nem ertem, hogy mi koze van a hengerfejhez.

Kerlek oszd meg velem is az infot, hogy hogyan sikerult ezt a problemat megoldanotok.

Elore is koszonom! Esetleg, ha email-ben irnad: arroscsaba@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nekem is az lenne a problemam, hogy a turbo vakuum szabalyozo dobja lyukas,( at lehet rajta fujni) ezert nagyobb terhelesnel letiltja a gazat ... ujra inditas megy rendesen .... az lenne a kerdesem, hogy hogyan seikerult ezt megoldani .. mert en keresgeletem ilyen vakuum membranos turbo szelep mukodtetot (nem tudom sajnos a hivatalos megnevezeset) de csak turboval vagy hengerfejjel egyutt akarjak adni .. azt meg nem ertem, hogy mi koze van a hengerfejhez.

Kerlek oszd meg velem is az infot, hogy hogyan sikerult ezt a problemat megoldanotok.

Elore is koszonom! Esetleg, ha email-ben irnad: arroscsaba@gmail.com

Ahogy olvastalak, pont ezt akartam kérdezni, hogy mi köze van a turbónak a hengerfejhez. De aztán továbbolvastalak. :)

Vannak turbófelújítással foglalkozó cégek. Ott nagy valószínűséggel tudnak ilyen szelep működtetűt szerezni. Ha más nem, bontott szelep biztos akad náluk. Érdemes lenne ott érdeklődni. Én legalábbis megpróbálnám.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni:
1,7 CDTI H Astra 2007
Tegnap mentem vele ~ 250 Km-t nem volt semmi probléma
Ma reggel kb 5 km, majd vissza indulásnál nem aludt el a A motorvezérlő elektronika ellenőrzőlámpája...
Leállít, gyújtás le, majd újra indít, semmi nem változott.. könyve szerint, üzemanyagszűrő feltelt vízzel, motorvezérlő illetve váltóvezérlő meghibásodott.

Az autó azóta "szükség programban van" gázpedálra nem reagál.

Hibakód kiolvasás fék-gáz pedálos módszerrel nem sikerült, aksit levettem 10 percre, minden változatlan.

Valaki találkozott már hasonlóval?

Így szombat délben mit tudok vele kezdeni hogy használhassam az autót?

Szerk:

Kiolvastuk a hibát, gázpedál helyzet érzékelő.....
Lehúztam a stekereket amiket találtam a pedál környékén, majd vissza, azóta működik.

Módosítva : Bak
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdezném.Egy éve vagyok Opel Astra H Caravan 1.7cdti (z17dtr) tulajdonos.Most jelentkezett egy hiba,de hibakód nélkűl.Legalább kétnapos állás után elindúlt majd kb:10 másodperc múlva leállt.Utánna csak 4.-5. indítózás után indult el

.Előtte hónapokon át ÖMV-nél tankoltam,előtte pedig az AGIP-nál.

Az AGIP-os időszak után nem akart elindúlni egyszer szintén,a hibakódra akkor EGR szelep visszacsatolási... írtki.Leszerelték és kitisztították az EGR-t és a mapszenzort.

A mostani hibánál kicseréltük az üzemanyagszűrőt és minden megszünt.Hibakód nincs.Már két szűrőt cseréltem fél év alatt.Mi ez és hol tankoljak?

Az autót németországban szerelték és újan hozták onnét be.Valaki azt mondta egyszer,hogy nagyon érzékeny lesz az üzemanyag minőségére.

A hibajelenséged kisértetiesen hasonlit a régi b-vectráméra,ahol egy filléres tömités volt a gond az üzemanyagrendszerben. A tünetek nem lehetnek véletlenül tömitetlenségtől? állva visszaejtheti az üzemanyagcsőböl az olajat,és idő kell,mire felpumpálja ujra...

Link to comment
Megosztás:

szombat hajnalban 3 hengerrel értem haza. Hibakód: injektor 3. henger kábelszakadás. megtisztítottam a csatit,de a hiba néha ujra előjött,berángatott.akkor rájöttem,hogy ha felfelé feszitem a kábelt: nem megy a henger.ha lefelé: minden oké.rögzitettem kábelkötözővel,azóta semmi gond.

Ma néhány telefon után rájöttem,hogy kizárólag használt csatlakozót tudnék venni,nyisszantott kábellel.sztem nagyon trén nézne ki a dolog. a csatiban meg olyan aprók a tüzősaruk,hogy neki sem álltam szétszedni,ujrakábelozni.

Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Bocs mégegy kérdés.

Az EGR szelep bármikor kiköthető,ledugózható és a részecskeszűrő is kiiktatható úgy,hogy az autó megy tovább minden gondnélkűl?

Az AGR-t, és a DPF-et is ki kell írni a programból, ha csak úgy lefalazod, akkor dobálhat hibakódot. A dpf-et meg nem szabad csak úgy ki iktatni, mindenféleképpen ki kell írni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mit jelent az F(Fault..) betű kijelzőn??? ha megjelenik nincs ablakemelőm nincs üzemanyag szint mérőm ablaktörlőm.....és bevibrál kijelző ... ezt akkor csinálja ha szerpentinen megyek fel vagy jövök le, sík úton rendbe jön .....

1,9cdti 120hp

Válaszokat köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mit jelent az F(Fault..) betű kijelzőn??? ha megjelenik nincs ablakemelőm nincs üzemanyag szint mérőm ablaktörlőm.....és bevibrál kijelző ... ezt akkor csinálja ha szerpentinen megyek fel vagy jövök le, sík úton rendbe jön .....

1,9cdti 120hp

Válaszokat köszönöm!

A napokban olvastam el jobban én is az autóm kézikönyvét,mert nekem azt írta ki INSP 1000.A szerelőm mondta figyelmeztet a szervízre. Ekkor találtam azt benne,hogy ha a kijelzőn,a fed.számítógépen egy F betű jelenik meg hiba van az autóval. Kikell olvastatni a szerelőnél a kódot.És ez így is volt,mert a klíma hibánál is írt ki F betűt ahogy emlékeztem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Akadt egy kis problémám, és meghallgatnám a tapasztalatokat, ha van valakinek. Néha ránt egyet-egyet az autó, mint amikor a benzinesnél kihagy a gyújtás, aztán néha alapjáraton minden átmenet nélkül leáll. Van amikor egyből indul, van amikor kel neki egy kis szünet, aztán megy rendesen. Op-com szerint felső holtponti jeladó a ludas. Kérdésem az lenne, hogy volt-e valakinek ilyen gondja, és cserekor milyen került bele? Megfelel-e az utángyártott, vagy csak a gyári? Elég sokféle létezik belőle és az árakban is van szórás rendesen.

Előre is köszi!

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.