Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

SZaiasztok

Kerestem, de nem találtam. Olyan problémám lenne, hogy ma jöttem haza a pályán 130km/h-val valami okos bejött elém és hirtelen visszafékeztem 100km/h-ra. Amikor pedig vissza akartam gyorsítani teljesen erőtlen lett a kocsi. Autovilláskulcsal kigyuladt. Félreáltam megnéztem néhány dolgot, csatikat, olajszintet stb. Majd vissza a pályára, de ugyan úgy nem ment a kocsi, majd később teljesen elkezdett belassulni és végül félre álltam, majd a másik oldalon sárga engine villant fel és elaludt az autoakulcsal visszajelző. Innentől kezdve nehezen indul a kocsi és ha beindul kis idő után leffulad. Végül vontatás lett. Itthon feldugtam opcomra és ezt a hibaüzenetet írta "P1901" valami részecskeszűrő. Valakinek volt már hasonló problémája? Mit tudok tenni vele?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Szia!

A részecskeszűrő nyomásszenzor áramkörénél jelez hibát. Ezt az alkatrészt a motortérben találod. Nézd meg a csatlakozását, hátha ott van a probléma, lehet meg kell tisztítani. Regenerálási folyamat végbe szokott menni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Olyan kérdésem lenne, napokban kijelző kiír egy nagy F betűt utána eltűnik.... nincs elektromos ablak meg ablaktörlő se ilyenkor... mikor F kiír...(kellemetlen szakadó esőbe......)

Egy hibakód van bent... ECN 007071

1,9cdti 120le évj 2006

válaszokat előre is köszönnöm!

Módosítva : talaberferenc
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A részecskeszűrő nyomásszenzor áramkörénél jelez hibát. Ezt az alkatrészt a motortérben találod. Nézd meg a csatlakozását, hátha ott van a probléma, lehet meg kell tisztítani. Regenerálási folyamat végbe szokott menni?

SZia

Igen mindig végigvárom a regenerálást. Ma megnézem majd azt a szenzort. Remélem valami apróság lesz. Abban tudsz segíteni, hogy a motortérben merre induljak el vagy hol van?

Link to comment
Megosztás:

SZia

Igen mindig végigvárom a regenerálást. Ma megnézem majd azt a szenzort. Remélem valami apróság lesz. Abban tudsz segíteni, hogy a motortérben merre induljak el vagy hol van?

Ezt az alkatrészt kell keresned:

http://www.opeleseknek.hu/opelshop/image/cache/data/opel_alkatreszek/kipufogorendszer/elektromos/Nyomaserzekelo_kipufogogaz_Opel_GM_gyari_93185556_0862023-640x640-w-30-middle.jpg

Az enyém 1.9-es, nálam a gázolajszűrő ház környékén van. Érdemes a csatlakozását megnézni, meg végignézni a rendszert a kipufogóig, hátha ott van valami szemmel látható gond.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtagok!

Z19DTH motorkóddal rendelkező Astra H-mon eljött az ideje a szívósor cseréjének... :S

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e Budapest környékén megbízható, ügyes, korrekt szerelőt akihez nyugodt szívvel vihetem az autót.

A hibajelenség a szokásos, leeső rudazat, olajsár a faudi fejek körül, és most olyan szintre jutottunk, hogy P2075-ös hibával, tudok csak közlekedni vele, amit minél kevesebbet szeretnék így.

A szívósor cserével egyidejűleg a vezérlést is le szeretném cseréltetni.

Aki már járt hasonló cipőben kérem, hogy tapasztalatait, megközelítőleges költségekre vonatkozó ismereteit is ossza meg velem.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtagok!

Z19DTH motorkóddal rendelkező Astra H-mon eljött az ideje a szívósor cseréjének... :S

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e Budapest környékén megbízható, ügyes, korrekt szerelőt akihez nyugodt szívvel vihetem az autót.

A hibajelenség a szokásos, leeső rudazat, olajsár a faudi fejek körül, és most olyan szintre jutottunk, hogy P2075-ös hibával, tudok csak közlekedni vele, amit minél kevesebbet szeretnék így.

A szívósor cserével egyidejűleg a vezérlést is le szeretném cseréltetni.

Aki már járt hasonló cipőben kérem, hogy tapasztalatait, megközelítőleges költségekre vonatkozó ismereteit is ossza meg velem.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Szia.

Akár http://www.novothauto.hu/

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtagok!

Z19DTH motorkóddal rendelkező Astra H-mon eljött az ideje a szívósor cseréjének... :S

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e Budapest környékén megbízható, ügyes, korrekt szerelőt akihez nyugodt szívvel vihetem az autót.

A hibajelenség a szokásos, leeső rudazat, olajsár a faudi fejek körül, és most olyan szintre jutottunk, hogy P2075-ös hibával, tudok csak közlekedni vele, amit minél kevesebbet szeretnék így.

A szívósor cserével egyidejűleg a vezérlést is le szeretném cseréltetni.

Aki már járt hasonló cipőben kérem, hogy tapasztalatait, megközelítőleges költségekre vonatkozó ismereteit is ossza meg velem.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Szia Karsai87!

Nekem is nemrégen volt szívósor cserém a Signumomban, Szentendrén cserélték korrekt csapat, ha gondolod elküldöm az elérhetőséget.Bár

elgondolkodtam a ledugózásán, igaz megoszlik a vélemény erről... Az Ebayen van is ilyen szett.: De Flap Kit Vauxhall Z19DTH 1 9 Cdti150BHP Disel Intel Manifold Saab Alfa Etc néven

Módosítva : Relax
Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtagok!

Z19DTH motorkóddal rendelkező Astra H-mon eljött az ideje a szívósor cseréjének... :S

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e Budapest környékén megbízható, ügyes, korrekt szerelőt akihez nyugodt szívvel vihetem az autót.

A hibajelenség a szokásos, leeső rudazat, olajsár a faudi fejek körül, és most olyan szintre jutottunk, hogy P2075-ös hibával, tudok csak közlekedni vele, amit minél kevesebbet szeretnék így.

A szívósor cserével egyidejűleg a vezérlést is le szeretném cseréltetni.

Aki már járt hasonló cipőben kérem, hogy tapasztalatait, megközelítőleges költségekre vonatkozó ismereteit is ossza meg velem.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Bizonyos állapotig javítható a szívósor, van hozzá javítószett. Ha már a lapátok mozognak, akkor viszont cserés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem találkozót ezzel hibával (("Környezeti levegő hőmérséklet-érzékelő áramkör")) ????

Jelenség kiír F betűt kijelzőre és meghal rádió ablak emelő ablaktörlő.....stb

Mi lehet rá a megoldás..?

1,9cdti 88Kw 2006évj

Válaszokat köszönöm!!

Módosítva : talaberferenc
Link to comment
Megosztás:

Szia Karsai87!

Nekem is nemrégen volt szívósor cserém a Signumomban, Szentendrén cserélték korrekt csapat, ha gondolod elküldöm az elérhetőséget.Bár

elgondolkodtam a ledugózásán, igaz megoszlik a vélemény erről... Az Ebayen van is ilyen szett.: De Flap Kit Vauxhall Z19DTH 1 9 Cdti150BHP Disel Intel Manifold Saab Alfa Etc néven

Szia!

Köszönöm az infót, megy a pü.!

Link to comment
Megosztás:

SZia

Igen mindig végigvárom a regenerálást. Ma megnézem majd azt a szenzort. Remélem valami apróság lesz. Abban tudsz segíteni, hogy a motortérben merre induljak el vagy hol van?

Nálam a szenzoron lévő gumicső kiszakadt. Ez okozta a hibát (Z17DTJ). A szerelőm mondta, hogy már nem az első ilyen 1,9-eseket is javított ezzel a hibával.

Link to comment
Megosztás:

Ezt az alkatrészt kell keresned:

http://www.opeleseknek.hu/opelshop/image/cache/data/opel_alkatreszek/kipufogorendszer/elektromos/Nyomaserzekelo_kipufogogaz_Opel_GM_gyari_93185556_0862023-640x640-w-30-middle.jpg

Az enyém 1.9-es, nálam a gázolajszűrő ház környékén van. Érdemes a csatlakozását megnézni, meg végignézni a rendszert a kipufogóig, hátha ott van valami szemmel látható gond.

SZia

Köszi, a segítséget, de nem az volt a baj. Eldugult teljesen a részecskeszűrőm, nem ment át rajta a kipufogó gáz. Leszereltem, a dobhoz menő kipufógócsövet a részecskeszűrő tövénél leflexeltem, hogy könnyebben hozzáférhető legyen gőzborotvával, majd kb 20 percig nyomattam előlről, hátulról míg ki nem jött az összes szén belőlle és így keresztül tudott folyni a víz. Majd összehegesztés, visszarakás és mentem vele néhány km pályán és most tökéletesen működik :). Mielőtt ezt a módszert alkalmaztam volna, vettem részecskeszűrő (DPF) tisztítót, de nem sok szart ért.

Találtam egy videót, aki ugyan így csinálta. Ha valakit érdekel :). Jah és 65ezer Ft-tól csinálják a tisztítását.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Páciens: 1.7 cdti Z17DTH

Probléma: hidegen indul, melegen (kb. 15-30 perces állás után) nem indul (csak köszörül), ilyenkor várnom kell 2-3h-t és utána pöc-röff! A vízhőfok 50-60 fok közé hűl ekkorra. Röviden: használhatatlan az autó :(

Egyéb információ:

  • amikor azonnal ráindítok leállítás után akkor elindul.
  • a porlasztócsúcsokat kitartottuk, bemértük, az egyiket cseréltem bontottra (a bontottat is bemértük, takarítottuk, rendben volt).
  • számítógépre is dugtuk, nem jelez hibát.
  • km állás: 263.000
  • komplett vezérlés cserélve volt kb. 10.000 km-rel ezelőtt
  • kettős tömegű csere megvolt
  • vízcsöveket cseréltünk

Elképzelésünk sincs hol a hiba...kétségbeesés 1.0...

Üdv,Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Páciens: 1.7 cdti Z17DTH

Probléma: hidegen indul, melegen (kb. 15-30 perces állás után) nem indul (csak köszörül), ilyenkor várnom kell 2-3h-t és utána pöc-röff! A vízhőfok 50-60 fok közé hűl ekkorra. Röviden: használhatatlan az autó :(

Egyéb információ:

  • amikor azonnal ráindítok leállítás után akkor elindul.
  • a porlasztócsúcsokat kitartottuk, bemértük, az egyiket cseréltem bontottra (a bontottat is bemértük, takarítottuk, rendben volt).
  • számítógépre is dugtuk, nem jelez hibát.
  • km állás: 263.000
  • komplett vezérlés cserélve volt kb. 10.000 km-rel ezelőtt
  • kettős tömegű csere megvolt
  • vízcsöveket cseréltünk

Elképzelésünk sincs hol a hiba...kétségbeesés 1.0...

Üdv,Norbi

Főtengely jeladó? Kb. ennyi kilométer megtétele után szokott tönkre menni és a hibajelenség is nagyon hasonló. Hibatárolót akkor nézz, amikor nem indul, akár fék+gáz módszerrel.

Módosítva : gabb
Link to comment
Megosztás:

Vannak alkatrészek, amiket csere esetén újra fel kell programozni. A porlasztócsúcs nem ilyen?

De, az IMA kodjat meg kell adni az ECU-nak. Viszont csak egyet cserelt, igy ennek az elhagyasa miatt azert el kene induljon, es indul is, csak melegen nem. Ilyenkor valoszinuleg be sem jut uzemanyag, mert azt lehetne hallani...

Ha valoban nincs hibakod, akkor lehet valami banalis hiba is, pl. egy rele nem huz meg valahol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hihetetlen de most indul a szerelőnél hidegen és melegen is...(nagy nyomású szivattyú tisztítás és kontakt spray néhány helyre) Van ötletetek ez hogyan lehet? Elképzelhető, hogy a porlasztócsúcsoknak "össze kellett érnie"? Vagy ez az "egyszer előjön aztán egy darabig nem majd megint" típusú probléma?

Gépre ráraktuk és a common rail nyomás nem épül fel teljesen,de nem vészes azt mondták. Erre azt az ötletet kaptam, hogy vakoljam le a közös nyomócsőnél lévő nyomás szabályzó szelepet mert az elektronika úgyis megoldja ha ezt kiiktatjuk->viszont nem tudjuk hogyan tudnánk levakolni. Javaslata van v.kinek?

Üdv,Norbi

Módosítva : nantal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2005-ös 1.7CDTI Z17DtL H astrám! A problémám a következő: menet közben minden előjel nélkül leáll az autó, hiába indítóm az önindító hajt de semmi. Kb 10 percet áll utána simán indul mintha semmi nem történt volna! Azt tapasztaltam,hogy akkor csinálja mikor 5.-ben 50-60km/h-val megyek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2005-ös 1.7CDTI Z17DtL H astrám! A problémám a következő: menet közben minden előjel nélkül leáll az autó, hiába indítóm az önindító hajt de semmi. Kb 10 percet áll utána simán indul mintha semmi nem történt volna! Azt tapasztaltam,hogy akkor csinálja mikor 5.-ben 50-60km/h-val megyek!

Hibakódot kellene nézni. (Akár az itt már sokszor leírt manuális módszerrel.)

Nagyon főtengely jeladó gyanús a dolog ahogy leírod, de lehet más is persze.

50km/h-nál 5.-be kapcsolsz?! Mennyi olyankor a motorfordulat, 1000 körül? Ezt csak kíváncsiságból kérdezem. Én nem használnám ennyire alacsony fordulaton. Se a kormolódás miatt, se a lendkeréknek nem használ.

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot kellene nézni. (Akár az itt már sokszor leírt manuális módszerrel.)

Nagyon főtengely jeladó gyanús a dolog ahogy leírod, de lehet más is persze.

50km/h-nál 5.-be kapcsolsz?! Mennyi olyankor a motorfordulat, 1000 körül? Ezt csak kíváncsiságból kérdezem. Én nem használnám ennyire alacsony fordulaton. Se a kormolódás miatt, se a lendkeréknek nem használ.

55kmh-től egyenletes haladás és sík út esetén még én is benyomom 5-be a benzinest.

Mondjuk ez se kormolni nem fog, se a kettőstömegűvel nem lesz baj :)

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot kellene nézni. (Akár az itt már sokszor leírt manuális módszerrel.)

Nagyon főtengely jeladó gyanús a dolog ahogy leírod, de lehet más is persze.

50km/h-nál 5.-be kapcsolsz?! Mennyi olyankor a motorfordulat, 1000 körül? Ezt csak kíváncsiságból kérdezem. Én nem használnám ennyire alacsony fordulaton. Se a kormolódás miatt, se a lendkeréknek nem használ.

Z17dtl-be még nincs kettős tömegű. :)

AteszQ

50-60-nál szerintem se kapcsolj 5.-et mert nagyon nem tesz jót, mert csak telenyomja korommal a rendszert és szenved a motor...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.