Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Visszont tankoltam az Ömv-nél alpesi dizelt és azota nincs semmi gond vele.Alapjárat helyre állt. :D

majd fog újból :) Nekem is ingadozik néha,de csak most hogy bejött ez a nedves párás idő!tavasztől őszig semmi gond vele.....

elvileg szelep szabályzó "hibás" gyárilag! akivel eddig beszéltem (diesel astra) annak mind ingadozik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, tudja-e valaki a választ, hogy H Astránál milyen évjáratnál kapott az 1.7-es dízelmotor részecskeszűrőt, esetleg ez milyen motorkóddal fut. A közeljövőben lehet, hogy lecserélem a G Astrát, ezért érdekelne a dolog, mert kerülném a részecskeszűrős példányokat, csak az a probléma, hogy próbálnék minél fiatalabb autót venni, ha már cserélek. Sajnálom az autóm, mert ez még az adagolós (1.7-es isuzu) nincs nagynyomású szivattyú, befecskendezők, kettős tömegű lendkerék, de még kapok érte 1MFt-ot. Gondolom ha megpótolom ugyanennyivel, már elég jó 1.7-es dízel H Astrákat lehet venni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, tudja-e valaki a választ, hogy H Astránál milyen évjáratnál kapott az 1.7-es dízelmotor részecskeszűrőt, esetleg ez milyen motorkóddal fut. A közeljövőben lehet, hogy lecserélem a G Astrát, ezért érdekelne a dolog, mert kerülném a részecskeszűrős példányokat, csak az a probléma, hogy próbálnék minél fiatalabb autót venni, ha már cserélek. Sajnálom az autóm, mert ez még az adagolós (1.7-es isuzu) nincs nagynyomású szivattyú, befecskendezők, kettős tömegű lendkerék, de még kapok érte 1MFt-ot. Gondolom ha megpótolom ugyanennyivel, már elég jó 1.7-es dízel H Astrákat lehet venni....

Ha jól tudom csak a korai z17dtl(80 lovas) motorosokban nincs részecskeszűrő. Ezeket tették már a classic G-be is.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hete vettem egy 1.7 cdti-t ès hidegindításnál azonnal elalszik az olajnyomás lámpa,de kb 2-3 sec után kivillan megint, de 2 másodperc után megint elalszik. Melegen egyáltalán nem csinálja.Mi lehet a baj?

Meglett a felvillanás oka.

Az olajszívattyú szimeringnél folyt az olaj és belevegősödött a szivattyúnál a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van egy 2004-es H Astrám 1.7 Z17DTH . Ha mindennap használom pöccre indul , megy semmi hiba. Ha csak 2-3 naponta indítom be akkor sajnos pöccre indul ,de 10-15 másodperc után leáll és csak 1-2 perc indítózás után indul el újra. Utána semmi baja. Mi lehet a gond? Hibakódot lekérdeztem: túl magas vagy túl alacsony a gázolaj nyomás.

Előre is köszönöm a ötleteiteket! Samu

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben sincs gyárilag DPF, szintén Z17DTH, 101LE, de még facelift előtti.

Ha 1M-ért el tudod adni a G-t, akkor szerintem nagyon jól járnál. H-t is lehet kapni már ennyiért. Persze állapot meg felszereltség és egyéb tényezők is nagyot nyomhatnak a latba.

Nekem úgy rémlik, hogy az 1,7-nél csak a dtj, és dtr motorkódoknál van részecskeszűrő, dth-nál nincs, az 1,3, 1,9-s motoroknál astrába szerelés kezdete óta, de nem vagyok 100% biztos benne.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben sincs gyárilag DPF, szintén Z17DTH, 101LE, de még facelift előtti.

Ha 1M-ért el tudod adni a G-t, akkor szerintem nagyon jól járnál. H-t is lehet kapni már ennyiért. Persze állapot meg felszereltség és egyéb tényezők is nagyot nyomhatnak a latba.

Elmegy 1M-ért, a múltkor adtam el a másik családban lévő hibátlan 2004.07. havi N'Joy G Caravan 1.7 dieselt kereskedőnek 1,1M-ért. Már vevőjelölt is meg van rá, csak az utódot kell megtalálnom először.

Link to comment
Megosztás:

Elmegy 1M-ért, a múltkor adtam el a másik családban lévő hibátlan 2004.07. havi N'Joy G Caravan 1.7 dieselt kereskedőnek 1,1M-ért. Már vevőjelölt is meg van rá, csak az utódot kell megtalálnom először.

Akkor teljesen nyugodt vagyok a sajátom értékével kapcsolatban. Bár van még alig 2 év hitelem rajta, de ezek szerint, ha a szükség úgy hozná, jobban ki tudnék szállni belőle, mint amikor megvettem.

Link to comment
Megosztás:

Akkor teljesen nyugodt vagyok a sajátom értékével kapcsolatban. Bár van még alig 2 év hitelem rajta, de ezek szerint, ha a szükség úgy hozná, jobban ki tudnék szállni belőle, mint amikor megvettem.

A kereskedő egy hét alatt eladta 1,19M-ért. Annyi, hogy tényleg hibátlan volt kívül- belül 150EKm volt ténylegesen benne, úgy látszik, hogy keresett a szép dízel Astra G "kombi".

Link to comment
Megosztás:

szia

Sajnos az utód megtalálása nem lesz könnyű,mert a 2007-es H astra diesel autókban ma már amik a piacon vannak kevés a jó,ami jó azt nem adják el,vagy ha igen akkor megkérik az árát,de nagyon.2007-utániakban DPF már majdnem mindben benne van,ki lehet venni és le lehet programoztatni róla.

Jól felszerelt megkímélt 150 ezer kilometeres kb 4-5 éves astra h dízelt tudsz venni 2 milla körül ha szerencséd van....amibe kevesebb kilometer van azt nagyon jól le kell infózni,mert 180 ezer alatt nem nagyon adja el ezeket senki,ha minden ok az autóval....változott a világ,ma már mindenki sokat megy a dízellel,akkor is a 400ft a gázolaj.

akkár 1 millio árkülömbség is van ugyan abban az évjáratban a megkímélt valós km-óra és a trükkös tekergetett autó között....nem tudni mikor fog letisztulni a piac,de akinek jó dízel H astrája van és tudja mennyi benne a kilometer és nincs vele gond,mert vigyázott rá és össze sem törte az tuti nem adja el ,ha igen akkor meg arany áron :)

A kereskedő egy hét alatt eladta 1,19M-ért. Annyi, hogy tényleg hibátlan volt kívül- belül 150EKm volt ténylegesen benne, úgy látszik, hogy keresett a szép dízel Astra G "kombi".

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mióta megvettem a kocsit minden tankolást dokumentálok.

http://www.spritmonitor.de/en/detail/537756.html

Most az utolsó tankolás után (teljesen teletankoltam), rögzítve az adatokat megdöbbentően magas lett a fogyasztásom, 7.89l / 100km.

Eddig 7l alatt voltam mindig, a nagy átlagom 6.5l /100km körüli.

Ami még érdekes volt, hogy mikor teletankoltam, a megtehető távolságra 880km-t írt a BC, eddig 1000km felettit írt ha teletankoltam.

A pillanatnyi fogyasztásra is magasabb értékeket ír menet közben.

Menettulajdonsága nem váltotott, ugyanúgy megy, húz, stb.

A vezetési stílusom sem változott, annyi csak, hogy az előző tankolás óta csak városban használtam, nem mentem hosszabb útra.

Hibakód pedállal nincs.

Kérdésem, hogy OP-COM-mal esetleg ránézve, élő adatokat nézve ki lehet-e következtetni valamit, hogy mitől lehet ez a kiugrás?

Esetleg van-e OP-COM-mal rendelkező kolléga DEBRECENBEN, aki szabadidejében rá tudna nézni az autóra?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mióta megvettem a kocsit minden tankolást dokumentálok.

http://www.spritmonitor.de/en/detail/537756.html

Most az utolsó tankolás után (teljesen teletankoltam), rögzítve az adatokat megdöbbentően magas lett a fogyasztásom, 7.89l / 100km.

Eddig 7l alatt voltam mindig, a nagy átlagom 6.5l /100km körüli.

Ami még érdekes volt, hogy mikor teletankoltam, a megtehető távolságra 880km-t írt a BC, eddig 1000km felettit írt ha teletankoltam.

A pillanatnyi fogyasztásra is magasabb értékeket ír menet közben.

Menettulajdonsága nem váltotott, ugyanúgy megy, húz, stb.

A vezetési stílusom sem változott, annyi csak, hogy az előző tankolás óta csak városban használtam, nem mentem hosszabb útra.

Hibakód pedállal nincs.

Kérdésem, hogy OP-COM-mal esetleg ránézve, élő adatokat nézve ki lehet-e következtetni valamit, hogy mitől lehet ez a kiugrás?

Esetleg van-e OP-COM-mal rendelkező kolléga DEBRECENBEN, aki szabadidejében rá tudna nézni az autóra?

Köszönöm a válaszokat!

Tankolás után mindig le szoktad nullázni a BC-t?

Termosztát hogy működik? Érdemes volna megnézni, itt a hideg, ha nem üzemi hőmérsékleten dolgozik a motor, akkor fogyaszthat többet. Nekem 88 C helyett 74-nél nyit, december elején meg is válok a tőle.

Link to comment
Megosztás:

Termosztát hogy működik? Érdemes volna megnézni, itt a hideg, ha nem üzemi hőmérsékleten dolgozik a motor, akkor fogyaszthat többet. Nekem 88 C helyett 74-nél nyit, december elején meg is válok a tőle.

Marmint termosztat csere helyett kocsit cserelsz? Mar az atiras is tobbe kerul :)

Link to comment
Megosztás:

A kereskedő egy hét alatt eladta 1,19M-ért.

Az jó. Örülök, hogy ilyen gyorsan és szerencsésen megoldódott. :)

Abból hogy egy 10 éves N'Joy G Astra elmegy 1,2-ért, sőt ezek szerint kapkodnak is érte, én is arra következtetek, hogy a sajátomat ha akarnám simán el tudnám adni annyiért, amennyiért két évvel ezelőtt vettem. Sőt, talán még kereshetnék is rajta. (Az ez idő alatt elhasznált üzemanyagot, szervizt, biztosítást, stb-t természetesen nem számítva.)

Egyébként egyelőre eszem ágában nincs eladni, nagyon szeretem. De azért öregszik, 20 éves koráig nem biztos hogy meg fogom tartani, még akkor sem ha nem lesz vele semmi különösebb műszaki gond.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

szia

Sajnos az utód megtalálása nem lesz könnyű,mert a 2007-es H astra diesel autókban ma már amik a piacon vannak kevés a jó,ami jó azt nem adják el,vagy ha igen akkor megkérik az árát,de nagyon.2007-utániakban DPF már majdnem mindben benne van,ki lehet venni és le lehet programoztatni róla.

Jól felszerelt megkímélt 150 ezer kilometeres kb 4-5 éves astra h dízelt tudsz venni 2 milla körül ha szerencséd van....amibe kevesebb kilometer van azt nagyon jól le kell infózni,mert 180 ezer alatt nem nagyon adja el ezeket senki,ha minden ok az autóval....változott a világ,ma már mindenki sokat megy a dízellel,akkor is a 400ft a gázolaj.

akkár 1 millio árkülömbség is van ugyan abban az évjáratban a megkímélt valós km-óra és a trükkös tekergetett autó között....nem tudni mikor fog letisztulni a piac,de akinek jó dízel H astrája van és tudja mennyi benne a kilometer és nincs vele gond,mert vigyázott rá és össze sem törte az tuti nem adja el ,ha igen akkor meg arany áron :)

Szia!

Tudom, hogy nem lesz könnyű, a mostanit 7 hónap keresgélés után találtam (naponta egyszer internetes hirdetések átnézése) csak törésmentes, szervizkönyves autó volt a cél. Vastagságmérőm van, direkt ezért vettem használtan, autószerelői múltam megint adódik, Astrát 4db-ot "fogyasztottam" el 16 év alatt, így van valami tapasztalatom hogy mit kell egy autón megnézni. Dízelem ez a második, volt már 1,7CDTI is csak ház vásárlás miatt kellett eladnom anno. KPM-nél unokanővérem irodán van, km futást le tudja kérdezni - így van valami támpontom e téren is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.