Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Mintha 10 fok fölött intenzív gyorsításkor nem kéne annyira odalépni. De csak egy nagyon hajszálnyi, alig észrevehető nálam a különbség. Az is lepet, hogy csak placebo.

Viszont a fogyasztásban egyértelműen látszik, hogy 10 fok alatt többet kér. Nem csak a rövid távú hidegindításos utaknál, hanem több száz km-t pályázva is egy jó fél literrel több az átlag mint nyáron. Az alapjárati fogyasztásomon is szépen látszik: nyáron 0,3-0,4l/h-kat jelez ki üzem melegen, télen meg nem megy 0,5 alá. Pedig a termosztátom jó, üzemi hőfok télen-nyáron egyaránt 87-89°C terheléstől függően.

A motorvezérlés "felhasználja" valahol a külső hőmérsékletet ? Azt tudom, hogy a légnyomást igen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olyan probléma merült fel az autóban ,hogy kigyulladt az a lámpa ami sárgán világit és egy kanna amiből egy csepp csordul kifelé és hullámos vonallal van aláhúzva.Na szóval OBD-re rádug nincs eltárolt hibakód. Majd a szerelő azt mondja sok az olaj benne cseréljük le mert lehet betolta a gázolajat a részecskeszűrő miatt és ezáltal a viszkozitása csökken és hígul az olaj és ezt jelzi én hiszek neki mondtam pucolja ki a részecskeszűrőt és cserélje le az olajat. . Jóóó lecserélve. 29.000 szuper. A részecskeszűrő nem volt eltömődve azt mondta nem is volt indokolt pucolni mert a jól csinálta a kocsi a regenerációt ezért csak olajat cserélt. Elmegyek vele 100 km a lámpa ismét felgyullad elmegyek most már az Opel szervizbe ahol vakarják a fejüket ,hogy ez mi a férfinemiszerv lehet mert náluk sem jelez hibakódot. Kérdezi ,hogy mióta csinálja és mi az előtörténet. Nektek is leírom.

- Generátor elpukkant vitte magával az aksit is.Csere és a hiba azóta van. De csak meleg motornál kb 5-10 perc múlva jelenik meg.Ha leállítom akkor újraindít ismét 5-10 perc múlva előjön a lámpa.

Most ott tart a dolog ,hogy az olajteknőben lévő jeladó koszos lehet szét kéne szedni és cserélni vagy pucolni majd újra össze és kiderül.De azt is mondták ,hogy lehet valami komputeren keresztül van probléma amit lehet ,hogy az elpukkant generátor okozott.

Valakinek valami ötlet ??

Előre is köszi a válaszokat szép napot nektek :)

Opel Astra H 1.7 CDTI 81KW 2009.12 hó Z17DTR

Érdekes. Elvileg ez a jelzés az alacsony szintre, vagy az olaj élettartamának csökkenésére utal. Nálam mindkét alkalommal akkor jelzett, amikor már esedékes volt az olajcsere. Utóbb gépre téve 5%-os volt az olaj élettartama. Lehet következő olajcserénél érdemes volna megnézni, hogy mi van azzal a jeladóval. Én még rátenném gépre, hogy a friss olajjal kapcsolatban mit is gondol a jeladó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mintha 10 fok fölött intenzív gyorsításkor nem kéne annyira odalépni. De csak egy nagyon hajszálnyi, alig észrevehető nálam a különbség. Az is lepet, hogy csak placebo.

Viszont a fogyasztásban egyértelműen látszik, hogy 10 fok alatt többet kér. Nem csak a rövid távú hidegindításos utaknál, hanem több száz km-t pályázva is egy jó fél literrel több az átlag mint nyáron. Az alapjárati fogyasztásomon is szépen látszik: nyáron 0,3-0,4l/h-kat jelez ki üzem melegen, télen meg nem megy 0,5 alá. Pedig a termosztátom jó, üzemi hőfok télen-nyáron egyaránt 87-89°C terheléstől függően.

Én ezt nem tapasztalom, csak annyit, hogy mikor 0 fok a külső hőmérséklet, akkor megemelkedik az alapjárat (750-ről 850-re), ilyenkor az alapjárati fogyasztás 0.4-ről 0.5-re emelkedik. Vegyes használatban nincs eltérés téli/nyári időszak között.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt nem tapasztalom, csak annyit, hogy mikor 0 fok a külső hőmérséklet, akkor megemelkedik az alapjárat (750-ről 850-re), ilyenkor az alapjárati fogyasztás 0.4-ről 0.5-re emelkedik. Vegyes használatban nincs eltérés téli/nyári időszak között.

Én meg igen. :)

Most hétvégén is hogy nálunk 17 fokok voltak. Visszaesett a fogyasztásom a megszokott "normál" értékre. Az alapjárat is visszaállt a 0,3-as értékre. Aztán ahogy vasárnap este jöttem vissza Pest felé, nagyjából Dunaújváros környékén határozottan elkezdett csökkenni a hőmérséklet, Pesten már csak 2 fok volt. Kb innentől az addig kiírt átlagom folyamatosan elkezdett határozottan emelkedni tizedről tizedre. Aztán Pesten a ház előtt megállva, 2 fokban az alapjárat: 0,5-0,6l/h...

Pedig ugyan olyan tempóval haladtam, ugyan úgy tempomattal, hegyre se kellett mászni, ugyan az a gázolaj volt a tankban, ugyan olyan terheléssel utaztam. Más magyarázatot nem tudok, egyedül a hőmérséklettel van összefüggésben. Már az előző években is ugyan ezt megfigyeltem. Nyáron a szokásos heti kb 500km-es utamat rendszeresen 28-29 literből szoktam megtenni, ilyenkor meg 32-33 litert beletankolok simán.

Link to comment
Megosztás:

Én meg igen. :)

Most hétvégén is hogy nálunk 17 fokok voltak. Visszaesett a fogyasztásom a megszokott "normál" értékre. Az alapjárat is visszaállt a 0,3-as értékre. Aztán ahogy vasárnap este jöttem vissza Pest felé, nagyjából Dunaújváros környékén határozottan elkezdett csökkenni a hőmérséklet, Pesten már csak 2 fok volt. Kb innentől az addig kiírt átlagom folyamatosan elkezdett határozottan emelkedni tizedről tizedre. Aztán Pesten a ház előtt megállva, 2 fokban az alapjárat: 0,5-0,6l/h...

Pedig ugyan olyan tempóval haladtam, ugyan úgy tempomattal, hegyre se kellett mászni, ugyan az a gázolaj volt a tankban, ugyan olyan terheléssel utaztam. Más magyarázatot nem tudok, egyedül a hőmérséklettel van összefüggésben. Már az előző években is ugyan ezt megfigyeltem. Nyáron a szokásos heti kb 500km-es utamat rendszeresen 28-29 literből szoktam megtenni, ilyenkor meg 32-33 litert beletankolok simán.

Vízhőfokod rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olyan probléma merült fel az autóban ,hogy kigyulladt az a lámpa ami sárgán világit és egy kanna amiből egy csepp csordul kifelé és hullámos vonallal van aláhúzva.Na szóval OBD-re rádug nincs eltárolt hibakód. Majd a szerelő azt mondja sok az olaj benne cseréljük le mert lehet betolta a gázolajat a részecskeszűrő miatt és ezáltal a viszkozitása csökken és hígul az olaj és ezt jelzi én hiszek neki mondtam pucolja ki a részecskeszűrőt és cserélje le az olajat. . Jóóó lecserélve. 29.000 szuper. A részecskeszűrő nem volt eltömődve azt mondta nem is volt indokolt pucolni mert a jól csinálta a kocsi a regenerációt ezért csak olajat cserélt. Elmegyek vele 100 km a lámpa ismét felgyullad elmegyek most már az Opel szervizbe ahol vakarják a fejüket ,hogy ez mi a férfinemiszerv lehet mert náluk sem jelez hibakódot. Kérdezi ,hogy mióta csinálja és mi az előtörténet. Nektek is leírom.

- Generátor elpukkant vitte magával az aksit is.Csere és a hiba azóta van. De csak meleg motornál kb 5-10 perc múlva jelenik meg.Ha leállítom akkor újraindít ismét 5-10 perc múlva előjön a lámpa.

Most ott tart a dolog ,hogy az olajteknőben lévő jeladó koszos lehet szét kéne szedni és cserélni vagy pucolni majd újra össze és kiderül.De azt is mondták ,hogy lehet valami komputeren keresztül van probléma amit lehet ,hogy az elpukkant generátor okozott.

Valakinek valami ötlet ??

Előre is köszi a válaszokat szép napot nektek :)

Opel Astra H 1.7 CDTI 81KW 2009.12 hó Z17DTR

Sziasztok!

Ez a probléma nekem is előjött és először az alacsony olajszintre gondoltam és töltöttünk rá olajat. Láss csodát megoldódott. Aztán megint előjött de az olajszint rendben volt. Most úgy néz ki hogy olajcsere után vagyok és cseréltem olajtipust is. Eddig Castrolt EDGE volt benne de most először olyan van benne aminek megvan az opeles minősítése: ENEOS Premium Hyper 5W-30. A szint a max alatt 3-4mm-el és idáig nem jött be a jelzés. Eddig csak 400km-t mentem. Előtte már a városban is kigyulladt a lámpa. Remélem megoldódott a problémám.

Link to comment
Megosztás:

Az nekem is feltűnt.

Nekem nem.

Annak idején saját kezűleg töltöttem fel, Cromaxnál vásárolt GM fagyállóval. Ilyennel:

gm%20fagyallo.JPG

Amikor pedig tavaly nyáron volt a hűtéscső kidörzsölődésem és elfolyt pár liter, akkor is gyárival töltöttek rá Opel szervizben.

Tél elején mértem, elvileg még -28 °C-ig jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem.

Annak idején saját kezűleg töltöttem fel, Cromaxnál vásárolt GM fagyállóval.

Amikor pedig tavaly nyáron volt a hűtéscső kidörzsölődésem és elfolyt pár liter, akkor is gyárival töltöttek rá Opel szervizben.

Tél elején mértem, elvileg még -28 °C-ig jó.

Érdekes, mert a gyárból az autók meg rózsaszínnel jönnek ki.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert a gyárból az autók meg rózsaszínnel jönnek ki.

Tényleg érdekes. Ennek inkább ilyen halvány rózsaszínes, bizonyos fényben inkább narancssárgás színe van. De annyira nem virítóan neonrózsaszín, hogy a matt tartályon keresztül, szemből rávakuzva is virítson a képen.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg érdekes. Ennek inkább ilyen halvány rózsaszínes, bizonyos fényben inkább narancssárgás színe van. De annyira nem virítóan neonrózsaszín, hogy a matt tartályon keresztül, szemből rávakuzva is virítson a képen.

Én is vettem már gyárit és megerősítem, hogy nem annyira rózsaszín, mint a mindenfelé árult g12 cuccok. Én is inkább narancsosra árnyalatra emlékszem higítva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1.7 Dizel 110 Le olyat produkál mint ha bugyborékolna valami az autóban .Mintha valami elektromos egység töltene.Voltam szervizbe nem találtak hibakodot.Kérdeztem hogy mitöl van ez a hang,válaszuk hogy nem tudják.Ha alapjáraton van ha menet közbe akoris csinálja.

Idegesit a hangja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Beteszem ebbe a dieseles topicba is, hátha van ötletetek.

Bejöttek ezek a hidegek (nem tudom mennyire van köze hozzá), de hidegindításkor alapjáraton szemmel láthatóan ingázik a mutató egy picit fel-le és a hangja is ingadozó lett. Elég nehéz belőni, hogy fordulatra ez mennyit jelent.Csatoltam egy képet, hogy kb. mi között mozog. Pluszban hidegen nagyon lusta alig akar menni...

Olvasgattam, hogy mi lehet és jól sejtem, hogy turbónyomás érzékelő=szívócsőnyomás érzékelő szenzor lesz vagy légtömegmérő? Volt már valakinek hasonló tünete?

fordulat_www.kepfeltoltes.hu_.png
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.