Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

7 éves 1.7 cdti 100 lovas diesel autóm eddigi barátságunkat felrúgva, a hétvégén kétszer is megtréfált. Autópályán 130-140 tempóval utazva (Bp-Fehérvár) odafelé és visszafelé is az út végén amint lejöttem a pályáról és sebességváltás miatt kikuplungoltam, azonnal leállt a motor. A visszaengedés "berántotta", de az első piros lámpánál - mivel nem voltam elég gyors a fék, kuplung, gáz pedálokkal való játékban - le is állt. Nem indult. A lámpánál sárgán villogva 3-5 perc várakozás után újraindítottam - mintha semmi se történt volna, beindult és mehettem vele tovább. Odafelé pár km. volt a végcélig, több órát állt, hazafelé simán indult - majd a játék hazaérkezéskor megismétlődött. Piros lámpánál üzemszünet, pár perc várakozás, indítás és hazaballagás gond nélkül. 

 

Hibakodot kell kiolvasni; haldoklo fotengely jelado kepes ilyesmire.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Főtengely helyzetérzékelő jeladó (pontosabban veveő) csinált nekem is hasonlót két éve.

Épp hazaértem az autóval, a ház előtt nyúltam volna a kulcshoz hogy leállítsam a motort, de leállt magától. Indítóztam, de semmi, csak teker-teker. Bementem a házba az op-comért hogy kiolvassam a hibakódot. De még egyszer rápróbáltam, egyből indult. Beálltam vele a garázsba. Egyébként ott volt a jeladó hibakódja. A garázsban állva, kb 6-8-szor leállítottam a motort és csináltam egy indítás, mindig indult.

Utána egy órával minden gond nélkül megjártam a Pécs-Budapest távot autópályán. Pár nap múlva visszafelé még Budapesten a városban úton az M0-ás felé leállt a kocsi és egy istennek nem akart beindulni csak az indító tekert.

Trélert hívtam, bevitettem az első szervizig. Még a tréleren állt az autó, mikor a szerelő meg akarta nézni. Pöccre indult. Na mondom, akkor bocsi, mégse, már itt se vagyok. Kifizettem a trélert, legurultam és elindultam a szervizből. Gondoltam inkább otthon a saját szerelőmhöz viszem, hogy nézzen rá mi volt ez.

Igen ám, az első utcasarokig jutottam vele. Megint leállt és nem indult. Visszatoltam az előző szervizbe és otthagytam.

Péntek este volt, hétfő reggelre cserélték ki a jeladót. Számla nélkül 40-50e volt. :( Azóta nem csinált ilyet.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Holnap viszem szervízbe. Megtudok valamit, írok! :)

 

Nem igazán született megoldás... Az EGR szelep manuális meghibásodását írja a számítógép és 50%-on nyitva marad. Ki lett takarítva a koksz belőle, de a probléma nem szűnt meg 100%-ban. A turbó kereszt és hossz irányban is lóg egy picit, de nem számottevő. Arra tippelt a szerelő, hogy több levegőt kap és 3000 fölött adja le a teljesítményt. Annyiban jobb lett a helyzet, hogy már 2000 felett is dolgozik valamelyest. Első lépésben egy EGR-t fogok beújítani, aztán meglátjuk mi lesz.... :)  

Link to comment
Megosztás:

Főtengely helyzetérzékelő jeladó (pontosabban veveő) csinált nekem is hasonlót két éve.

Épp hazaértem az autóval, a ház előtt nyúltam volna a kulcshoz hogy leállítsam a motort, de leállt magától. Indítóztam, de semmi, csak teker-teker. Bementem a házba az op-comért hogy kiolvassam a hibakódot. De még egyszer rápróbáltam, egyből indult. Beálltam vele a garázsba. Egyébként ott volt a jeladó hibakódja. A garázsban állva, kb 6-8-szor leállítottam a motort és csináltam egy indítás, mindig indult.

Utána egy órával minden gond nélkül megjártam a Pécs-Budapest távot autópályán. Pár nap múlva visszafelé még Budapesten a városban úton az M0-ás felé leállt a kocsi és egy istennek nem akart beindulni csak az indító tekert.

Trélert hívtam, bevitettem az első szervizig. Még a tréleren állt az autó, mikor a szerelő meg akarta nézni. Pöccre indult. Na mondom, akkor bocsi, mégse, már itt se vagyok. Kifizettem a trélert, legurultam és elindultam a szervizből. Gondoltam inkább otthon a saját szerelőmhöz viszem, hogy nézzen rá mi volt ez.

Igen ám, az első utcasarokig jutottam vele. Megint leállt és nem indult. Visszatoltam az előző szervizbe és otthagytam.

Péntek este volt, hétfő reggelre cserélték ki a jeladót. Számla nélkül 40-50e volt. :( Azóta nem csinált ilyet.

 

 

Hibakodot kell kiolvasni; haldoklo fotengely jelado kepes ilyesmire.

 

Kedves Cserenkov és Csaba66, köszöm az ötletet, valóban a főtengely jeladó hibakódját olvasta ki a szerelő, és cserélte is. Bízom benne, hogy ezzel megoldódott a probléma - bár még csak néhány háztömbnyit mentem a géppel... A költségek jelentősen mérsékeltebbek voltak az említett összegnél. 

Üdv madár57

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nekem egy Z17DTH 2008-as astram van, a következő hibakódokat dobja:

ECN 38008

ECN 161450

ECN 161600

 

Próbáltam keresni google-n, de biztos én vagyok a béna, nem találtam sehol. Ha valaki tud segíteni, megköszönném!

Előre is köszi

a két utolsó talán immohiba

gondolom indításnál villog a sárga kulcs és nem csinál semmit ha úgy gondolja

kb 10-ből kilencszer biztos indított nekem egyszer csak villogott és nem forgatta

leejtettem kb kétszer a kulcsot,szervizbe újraprogramozták 3-4000ért.igaz vagy 5 éve

 

ezt találtam gugliba ezen az oldalon:

"Az izzító gyertyákat mérd ki, de nekem emlékeim szerint menet közben is felvillant. De a 038-s kódok eleje az izzító gyertya."

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

a két utolsó talán immohiba

gondolom indításnál villog a sárga kulcs és nem csinál semmit ha úgy gondolja

kb 10-ből kilencszer biztos indított nekem egyszer csak villogott és nem forgatta

leejtettem kb kétszer a kulcsot,szervizbe újraprogramozták 3-4000ért.igaz vagy 5 éve

 

ezt találtam gugliba ezen az oldalon:

"Az izzító gyertyákat mérd ki, de nekem emlékeim szerint menet közben is felvillant. De a 038-s kódok eleje az izzító gyertya."

Köszönöm gyors válaszod!

 

Volt már olyan, hogy villogott a sárga kulcs és nem indult, de ezt az utóbbi időben nem produkálja.

Izzítógyertyát vennem kell, hűvösebb időben nehezen indul.

Ma csinált furcsa dolgot, munkából indultam volna haza, de Ő nem akart, csak tekerte az önindítót, többszöri próbálkozásra beindult, de nagyon nehezen, ezért kérdeztem a hibakódokat, hátha...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Remélem tud valaki majd segíteni. Olyan problémám van, hogy néha, általában nagyobb gázadásnál 2000-2200-es fordulatnál megtorpan egy picit az autó. Valaki tudna benne segíteni, hogy mitől lehet ez? Hibaüzenetem nincs.

z19dt 120 lovas. Lefojtó szelep és EGR tisztítva, benzinszűrő is új.

Lehet esetleg, hogy a turbó le van kormolódva?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Módosítva : cserdi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Remélem tud valaki majd segíteni. Olyan problémám van, hogy néha, általában nagyobb gázadásnál 2000-2200-es fordulatnál megtorpan egy picit az autó. Valaki tudna benne segíteni, hogy mitől lehet ez? Hibaüzenetem nincs.

z19dt 120 lovas. Lefojtó szelep és EGR tisztítva, benzinszűrő is új.

Lehet esetleg, hogy a turbó le van kormolódva?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Benzinszűrő? :-) Hibakód nincs?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Alig hűlt 10 fok alá a hőmérséklet de a reggeli indulásnál már észrevehetően többet kell indítózni. Kis füstpamacs kíséretében beindul az autó és a nap folyamán ezt követően minden rendben van. Szépen megy nem füstöl, hibakód nincs. A motor Z17DTH 2005-ös évjáratú 210.000 km van benne. Foglalkozzak vele? Békéscsabán lakom, van itt a környéken egy megbízható szerelő akivel lehet konzultálni? Előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Alig hűlt 10 fok alá a hőmérséklet de a reggeli indulásnál már észrevehetően többet kell indítózni. Kis füstpamacs kíséretében beindul az autó és a nap folyamán ezt követően minden rendben van. Szépen megy nem füstöl, hibakód nincs. A motor Z17DTH 2005-ös évjáratú 210.000 km van benne. Foglalkozzak vele? Békéscsabán lakom, van itt a környéken egy megbízható szerelő akivel lehet konzultálni? Előre is köszönöm! 

Izzítógyertyákat nem ártana megnézni első körben. Akár egy "kiesése" is képes meglepetést okozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Benzinszűrő? :-) Hibakód nincs?

Szia

Benzinszűrőből új van benne. Hibakódom egyáltalán nincs, azaz van mivel nem gyári fejegységem. A rendszer nem tud kapcsolatba lépni vele, de szerintem ennek semmi köze hozzá. Azért fordultam hozzátok, mert nincs már ötletem. Ami eszembe jutott azt, kicseréltem vagy kitisztítottam.

Módosítva : cserdi
Link to comment
Megosztás:

Szia. Nekem is z19dt m van 120 lovas. Ugyan ez a problémám nekem is. 2 hónapja szenvedek vele de nem találtam rá megoldást. Sok dolgot megnéztünk, megcsináltunk rajta aminek köze lehet hozzá de semmi. Ha gondolod leírom részletesen hogy miket. Már ott tartok hogy valami elektromos baj lesz. Valami jeladó szarakodik szerintem. Hibakódom nincs illetve néztük Tech 2 vele is.  A kapcsolatot tartsuk már ha lehetséges mivel te vagy az egyetlen akinek ugyanilyen problémája van. Sok fórumot megnéztem de nem találtam olyat akinek szintén ez a gondja és ilyen autóval.

 

Link to comment
Megosztás:

Szia. Nekem is z19dt m van 120 lovas. Ugyan ez a problémám nekem is. 2 hónapja szenvedek vele de nem találtam rá megoldást. Sok dolgot megnéztünk, megcsináltunk rajta aminek köze lehet hozzá de semmi. Ha gondolod leírom részletesen hogy miket. Már ott tartok hogy valami elektromos baj lesz. Valami jeladó szarakodik szerintem. Hibakódom nincs illetve néztük Tech 2 vele is.  A kapcsolatot tartsuk már ha lehetséges mivel te vagy az egyetlen akinek ugyanilyen problémája van. Sok fórumot megnéztem de nem találtam olyat akinek szintén ez a gondja és ilyen autóval.

 

Km tekintetében mennyi van az autókban? Egyébként nekem is Z19DT, most 131 ezerrel, de ilyet még nem vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most csatlakoztam a fórumhoz,  egy 1996-os ISUZU dízel motoros Astrával kapcsolatban lennének kérdéseim.

 

Legelső kérdésem az, hogy ebben az X17DT motorban, ami szemmel láthatólag egy közönséges "faék egyszerű" adagolós dízel, van- e valami ECU vagy motorvezérlő, vagy bármi elektronika, ami a motor működésébe beleszól?  Arra akarok kilyukadni, hogy a hagyományos adagolós dízelmotornak, még ha katalizátoros is, szerintem nem kell semmilyen elektronika. Hiszen a dízelben minden vezérlést "elintéz" az adagoló. (Értelemszerűen a vezérműtengellyel merev szögkapcsolatban van)

Ha mégis van ECU, az mit csinál? Ha nincs ECU, akkor elvileg egy adagoló mágnesszelepére kapcsolt 12 V-al mennie kell.

Azért érdekes ez a dolog, mert utána akarok járni, hova avatkozik be az immobiliser, ui. ki akarom iktatni.

 

Link to comment
Megosztás:

Hello. Nem regiben vettem egy astra h 1.9 150 lovas csodagepet :D

az elso problemam az az volt hogy ki kellett cserelnem a szivocsonkot mivel leesett az a kallanytu a tetejerol meg mar fujt ki a plasztikaknal a levego.

Ez meg lett oldva, ki lett cserelve. most nem fustol az auto szepen huz, viszont szerintem meg mindig magas a fogyasztasom. Allo helyzetben alltalaban 1 ltr/h vagy 1.1 ltr/h

Ma elmentem autopalyazni egyet. Utanna 0.9 ltr/h lett allo helyzetben. eloltottam a motrot majd 5 perc utan megint begyujtottam es megint 1 ltr/h lett. 

Ez mennyire normalis? Mar napok ota keresem a neten mennyi kellene legyen a normalis fogyasztas ltr/h alapjaraton, de sehol nem talalom.

Link to comment
Megosztás:

Ez meg lett oldva, ki lett cserelve. most nem fustol az auto szepen huz, viszont szerintem meg mindig magas a fogyasztasom. Allo helyzetben alltalaban 1 ltr/h vagy 1.1 ltr/h

Ma elmentem autopalyazni egyet. Utanna 0.9 ltr/h lett allo helyzetben. eloltottam a motrot majd 5 perc utan megint begyujtottam es megint 1 ltr/h lett. 

Ez mennyire normalis? Mar napok ota keresem a neten mennyi kellene legyen a normalis fogyasztas ltr/h alapjaraton, de sehol nem talalom.

Miert az alapjarati fogyasztas izgat? Semmi garancia nincs arra, hogy az a kijelzes pontos... Mennyit fogyaszt a tankolas alapjan merve?

Nekem 1.7 DTH-m van, hidegen 1l korul van, melegen, klima nelkul 0.3 - 0.4 l/h.

Link to comment
Megosztás:

Miert az alapjarati fogyasztas izgat? Semmi garancia nincs arra, hogy az a kijelzes pontos... Mennyit fogyaszt a tankolas alapjan merve?

Nekem 1.7 DTH-m van, hidegen 1l korul van, melegen, klima nelkul 0.3 - 0.4 l/h.

Eleg sokat fogyaszt szerintem emigy is. Varosban 8 liter folott volt szivocsonk csere elott. most az ki lett cserelve, majd megy egy teszt megint a napokban. De nem igazan erzem hogy kevesebb lenne most....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.