Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Én is vittem olajat olajszűrőt és megkérdeztem hogy így mennyibe kerül az olajcsere. Azt a válasz kaptam,ha én viszek mindent akkor 5 ezer ha ők adják akkor anyag ár plusz kétezer forint.Teljesen logikus hiszen az ő olajukat sokkal könnyebb kicserélni. Hazamentem és kb tizenöt perc alatt megcsináltam. A szervizkönyvet csak azért találták ki hogy a márkaszervizek a lehető legtöbbet tudják lenyúlni. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kispacskesz írta:

Sziasztok! 
Segítséget szeretnék kérni Opel Astra H z17dtr motorkódú autó hibáit nehéz megfejteni.
Hiba a következő van egy eldugult részecskeszűrőm amit vegyszeresen ,,Autochem" tisztítva, kb 50 km után újra eldugult. Sebaj gondoltuk keressük meg a hibát így kipufogó elől szétszed és indít. Látszatra semmi baj csak annyi hogy hidegen indítottam, minden jó. Pillanatra rálépek a gázra veszi szépen a fordulatot. De kb fél egy perc járatás után rálépve újra a gázra 1500-1700rpm közt belehebeg és nagyon füstöl szürkét. Ezt a gázralépegetést kb 6x megismétlem elhagyja a füstölést és jól veszi a gázt. Valaki akinek ötlet?

Szia

Nem is tudod használni az autót?

Nekem mikor teljesen eldugult, már egyáltalán nem indult be a kocsi. elöször én is vegyszert használtam, annyira volt jó, hogy utána beindult a kocsi, de 5-6 másodperc múlva le is állt. szóval ilyen tömődésnél lószart nem ér. mielőt vettem volna új részecskeszürőt mondtam magamnak, hogy még valamit megpróbálok, legfeljebb tönkrevágom. 

Igen parasztos megoldás. leveszed a részecskeszürőt és magasnyomású víz géppel megküldöd mind a két oldalát. az enyémből oldalanként kb 25 percig jött folyamatosan a tömör korom. addig kell nyomatni amíg tiszta víz nem fog jöni a szürőből. utána vissza rakod és kész is. nekem ez után beindult a kocsi és tudtam is használni. igaz pár km után megint villáskulcs jött elő, de opcom manuál regenerálás, hibakód eltünt és azóta tökéletesen müködik a kocsim (3éves sztori). a részecskeszürővel mai napig nem volt gondom. használati utasítás pár hozzászólással feljebb.

 

Én szerintem még mindig el van tömödve a szürőd. hibakódod nincs?

 

Találtam egy videót, valami hasonlót csináltam én is:

 

Módosítva : cserdi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, cserdi írta:

Szia

Nem is tudod használni az autót?

Nekem mikor teljesen eldugult, már egyáltalán nem indult be a kocsi. elöször én is vegyszert használtam, annyira volt jó, hogy utána beindult a kocsi, de 5-6 másodperc múlva le is állt. szóval ilyen tömődésnél lószart nem ér. mielőt vettem volna új részecskeszürőt mondtam magamnak, hogy még valamit megpróbálok, legfeljebb tönkrevágom. 

Igen parasztos megoldás. leveszed a részecskeszürőt és magasnyomású víz géppel megküldöd mind a két oldalát. az enyémből oldalanként kb 25 percig jött folyamatosan a tömör korom. addig kell nyomatni amíg tiszta víz nem fog jöni a szürőből. utána vissza rakod és kész is. nekem ez után beindult a kocsi és tudtam is használni. igaz pár km után megint villáskulcs jött elő, de opcom manuál regenerálás, hibakód eltünt és azóta tökéletesen müködik a kocsim (3éves sztori). a részecskeszürővel mai napig nem volt gondom. használati utasítás pár hozzászólással feljebb.

 

Én szerintem még mindig el van tömödve a szürőd. hibakódod nincs?

 

Találtam egy videót, valami hasonlót csináltam én is:

 

Az a helyzet hogy én is kimostam mint írtam szerintem elfogadhatóan tiszta lett. De nagyon kevés kilómétert bírt konkrétan 50 km után teljesen eldugult. 
Most használható az autó csak nem a legjobb ugyanis beindításnál belehebeg mint írtam.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z19DT 120Le motor van az autóban, és a szervizmenüben figyelve október-novemberben sosemsem éri el a 82'C-ot a kijelzett hőmérséklet, sem városban dugóban, sem 2-3h-ás autópályázás után. Pozítív tapasztalat, hogy szinte azonnal van fűtés (sajnos). :)

Az átlagfogyasztás 700km-re 6,3L-emelkedett. Levegő szűrőt cseréltem, gumit felfújtam. Gyanakodhatok arra, hogy a termosztát folyamatosan nyitott állapotban van? Nálatok mennyit jelez (C'?) a menü ilyen igénybevétekor?

 

 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Vodatti írta:

Sziasztok!

Z19DT 120Le motor van az autóban, és a szervizmenüben figyelve október-novemberben sosemsem éri el a 82'C-ot a kijelzett hőmérséklet, sem városban dugóban, sem 2-3h-ás autópályázás után. Pozítív tapasztalat, hogy szinte azonnal van fűtés (sajnos). :)

Az átlagfogyasztás 700km-re 6,3L-emelkedett. Levegő szűrőt cseréltem, gumit felfújtam. Gyanakodhatok arra, hogy a termosztát folyamatosan nyitott állapotban van? Nálatok mennyit jelez (C'?) a menü ilyen igénybevétekor?

Szia!

Cseréld ki a termosztátot. Kb. 10-15 ezerből megúszod egy normális minőségűvel. Ha ilyen időben sem éri el a 89 fokot (kb. ott nyit ki teljesen), akkor télen majd a mínuszokban a 70-et sem fogja és akkor már a fűtésen is észre fogod venni, még inkább a fogyasztáson. Ha a hűtőre menő cső hamar bemelegszik, akkor nyitva maradt. Nyilván ez a jobbik eset a motor szempontjából.

A fogyasztás növekedését okozhatja a termosztát hibája, hiszen így a motor sosem dolgozik üzemi hőfokon, de ugyanúgy beleszólhat a hűvösebb, párásabb idő is.

Nálam ugyanennél a motornál mindig 89 C közelében van autópálya tempónál is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Par honapja vagyok egy 1.7 Caravan Z17DTJ boldog tulajdonosa. 6 evesen,  papiron 194000km el vettem, valószínűleg flottas auto volt nemetben, ennek ellenere (köszönhetően?) rettenesen jo allapotban sikerult hozzájutni. Az elso szerviz utan a szerelo csak jokat mondott rola es elmult 3000km alatt se volt vele semmi gondom szerencseje. Viszont miota megvettem, inditas utani valtasokkor egy ideig,  leginkabb az 1-4 fokozatokban, jobb elorol halhato valami furcsa nyekergo hang egy pillanatig a motortol, aztan eltunik. (Van amikor egyáltalán nincs is.) A szerelo a valtora gyanakodott, de mivel semmi mas tunetet nem okoz, ezert nem kezdett neki szetszedni a valtot, hogy mumus utan kutasson, majd a következő olajcserekor szetszedi, ha kell.  Minden szíj le lett cserelve az auton, valto (es minden mas) eloirt szintig toltve. Tapasztalt mar valaki hasonlot? Mire keszuljek hosszú távon? Vagy ez valami gyari tulajdonsag?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 17. at 16:33, Cserenkov írta:

Nem tudod felvenni? akár videóra? Dízeleknél van egy ilyen kopogás terhelésre, ami gázelvételkor elhallgat. A mi motorunknál olyan 1500-2000 között csinálja leginkább észrevehetően. 2200 fölött szépen kisimul a hangja. Nem tudom, hogy erre a normál dízeles csattogásra gondolsz, vagy valami másra...

A disel kopogás alapjáraton számottevő hang-terhelésre elhalgat-kis fodulaton váltásnál hallani.Sajna az én gondom nagyobb-- Astra H 1.7cdti/dth.A motor többszöri átfordulás után indul-de egyszerre a négy henger.910 alapjáraton ketyeg-pill fogyasztás 1.2 liter.1 perc járatás után elindulok-gyorsitáskor a pillanatnyi fogyasztás akár 34  literre is felmegy a mtornak ciripelő hangja van és nehézkes.Aztán ahogy melegszik kezd normál lenni a fogyasztás gyorsitáskor 12 liter kb.A ciripeléh halkul de nem múlik el teljesen.Az alapjárat felmegy  980-ra -ekkor a pill fogyasztás akár 5 literre is felmegy--lassan megy 900-ra le a fogyasztás kezd visszamenni.Mijen tapasztalatokat tudtok a jelenségre.Szivesen fogadok minden segitséget és hibafeltárást.A kiolvasás nem irt konkrét hibát Köszönöm .Tisztelettel-Miklós

Link to comment
Megosztás:

10 órája, max364 írta:

A disel kopogás alapjáraton számottevő hang-terhelésre elhalgat-kis fodulaton váltásnál hallani.Sajna az én gondom nagyobb-- Astra H 1.7cdti/dth.A motor többszöri átfordulás után indul-de egyszerre a négy henger.910 alapjáraton ketyeg-pill fogyasztás 1.2 liter.1 perc járatás után elindulok-gyorsitáskor a pillanatnyi fogyasztás akár 34  literre is felmegy a mtornak ciripelő hangja van és nehézkes.Aztán ahogy melegszik kezd normál lenni a fogyasztás gyorsitáskor 12 liter kb.A ciripeléh halkul de nem múlik el teljesen.Az alapjárat felmegy  980-ra -ekkor a pill fogyasztás akár 5 literre is felmegy--lassan megy 900-ra le a fogyasztás kezd visszamenni.Mijen tapasztalatokat tudtok a jelenségre.Szivesen fogadok minden segitséget és hibafeltárást.A kiolvasás nem irt konkrét hibát Köszönöm .Tisztelettel-Miklós

Hali, szerintem a gyorsulási értéked tök normáis, nem hiszem, hogy azzal foglalkozni kéne. Nekem 1.3-as van, és ha odalépek, nálam is felugrik 29-30 literre. Alapjáraton, ha bemelegszik, nálam 0,4-0,5 l/ó, szerintem Nálad is ilyen értékek lennének a jók, sőt, asszem cserenkov írta, hogy nála 0,3l/ó is szokott lenni. Ez nálam pl soha, de az átlagfogyasztásom 10 ezer feletti km-re vetítve BC és teletank módszer szerint mérve is 4.6-4.8 l közöt változik, kb fele város, fele vidék. Ez az 5 liter az mi? 5l/ó? az kicsit sok lenne, olyat én még nem láttam kiírva, de hidegindítás után az 1.1-1.2 l/ó szerintem normális, nálam is ennyiket ír.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, dsteel írta:

Hali, szerintem a gyorsulási értéked tök normáis, nem hiszem, hogy azzal foglalkozni kéne. Nekem 1.3-as van, és ha odalépek, nálam is felugrik 29-30 literre. Alapjáraton, ha bemelegszik, nálam 0,4-0,5 l/ó, szerintem Nálad is ilyen értékek lennének a jók, sőt, asszem cserenkov írta, hogy nála 0,3l/ó is szokott lenni. Ez nálam pl soha, de az átlagfogyasztásom 10 ezer feletti km-re vetítve BC és teletank módszer szerint mérve is 4.6-4.8 l közöt változik, kb fele város, fele vidék. Ez az 5 liter az mi? 5l/ó? az kicsit sok lenne, olyat én még nem láttam kiírva, de hidegindítás után az 1.1-1.2 l/ó szerintem normális, nálam is ennyiket ír.

Szia.Lassan gurul az autó alapjárat kb 980 és akkor 5 liter a pii fogyasztás.Megállok csak a motor jár-lassan visszaesik a fordulat normálisra és a pill fogyasztás is normalizálódik 0.4-0.5-re.gyorsitáskor kb 20-25- ig szokott felmeni a fogyasztás--nem 35 literig.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, max364 írta:

Szia.Lassan gurul az autó alapjárat kb 980 és akkor 5 liter a pii fogyasztás.Megállok csak a motor jár-lassan visszaesik a fordulat normálisra és a pill fogyasztás is normalizálódik 0.4-0.5-re.gyorsitáskor kb 20-25- ig szokott felmeni a fogyasztás--nem 35 literig.

Ja, pont én kérdeztem rá emitt ugyanerre a jelenségre kb egy éve, hogy ez mitől van. Arra jutottunk, hogy mindenkinek ilyen. Az alapján, amiket írtál, szerintem tök normálisan viselkedik az autód.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, dsteel írta:

Ja, pont én kérdeztem rá emitt ugyanerre a jelenségre kb egy éve, hogy ez mitől van. Arra jutottunk, hogy mindenkinek ilyen. Az alapján, amiket írtál, szerintem tök normálisan viselkedik az autód.

Ennek örülök-remélem a cicergő  hang el fog tünni belőle akkor leszek nyugodt.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 1.7 cdti Z17DTH motoros astra-t és sajnálatos módon menet közben olyan 1300-2000 fordulat között minden sebesség fokozatban gyorsításkor beremeg az autó azonban 2000 fordulat felett ez megszűnik, az autó húzz rendesen megy  nem lassú, hibajelzést nem jelezz vissza. Tudja valaki hogy ez miért lehet és milyen megoldás lehet rá?

 

Köszi előre is! :)

Módosítva : vonnak94
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 25. at 20:29, max364 írta:

Ennek örülök-remélem a cicergő  hang el fog tünni belőle akkor leszek nyugodt.

 

Sajnos jönnek a gondok.A turbótól a pillangószelepig olajos minden,pedig ott majdnem száraznak kellene lenni mindennek,3000km alatt 6decit evett meg.Minden tanácsot szivesen fogadok.Alkatrész ügyben is.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 27. at 15:50, max364 írta:

Sajnos jönnek a gondok.A turbótól a pillangószelepig olajos minden,pedig ott majdnem száraznak kellene lenni mindennek,3000km alatt 6decit evett meg.Minden tanácsot szivesen fogadok.Alkatrész ügyben is.

 Sziasztok!!Kérnék pár véleményt a turbóra.Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni opel astra h kombim van 1.7 disel pár napja a piros lámpánál arra lettem figyelme hogy megállt a motor , egyből indult nem is foglalkoztam vele hisz ilyet nem csinált még , kb 30 km megtétele után kereszteződésben visszaraktam 2-esbe és mielőtt felengedtem volna a kuplongot újra megállt . Újbóli indítás semmi probléma . Netán volt már bárkinek ilyen jellegű problémája és ha igen mi válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, somlyai írta:

Segítséget szeretnék kérni opel astra h kombim van 1.7 disel pár napja a piros lámpánál arra lettem figyelme hogy megállt a motor , egyből indult nem is foglalkoztam vele hisz ilyet nem csinált még , kb 30 km megtétele után kereszteződésben visszaraktam 2-esbe és mielőtt felengedtem volna a kuplongot újra megállt . Újbóli indítás semmi probléma . Netán volt már bárkinek ilyen jellegű problémája és ha igen mi válaszotokat előre is köszönöm.

Hibakodot kell olvasni; lehet pl. fotengely jelado.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást.

Az autó 2006 1.7cdti H Astra Z17DTH motorkódú 290.000 km-el. Kb egy hónapja vacakol. hosszab állás után, (min 10-12 óra)

Az autó izzítás után indul egyből és jár úgy 8-10 mp-ig. Utána leáll és csak hosszas indítózás után indul újra. Utánna egész nap O.K. annyi hogy nem 3 fordulatra indítja a motor hanem 5-6 fordulat. A gázolajszűrőt kicseréltem hiba ugyan úgy megvan.

Hibakód pedálteszt alapján 050074 és 050056. Gyújtáson a szivattyú egyfolytában megy, azt nem tudom hogy ez korábban így volt-e. Én a nyomástartó szelepre tippelek.

Ha valakinek volt hasonló problémája akkor kérem írja meg vagy leírás alapján megoldást tud az is segítség volna.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, levig írta:

Az autó 2006 1.7cdti H Astra Z17DTH motorkódú 290.000 km-el. Kb egy hónapja vacakol. hosszab állás után, (min 10-12 óra)

Az autó izzítás után indul egyből és jár úgy 8-10 mp-ig. Utána leáll és csak hosszas indítózás után indul újra. Utánna egész nap O.K. annyi hogy nem 3 fordulatra indítja a motor hanem 5-6 fordulat. A gázolajszűrőt kicseréltem hiba ugyan úgy megvan.

Hibakód pedálteszt alapján 050074 és 050056. Gyújtáson a szivattyú egyfolytában megy, azt nem tudom hogy ez korábban így volt-e. Én a nyomástartó szelepre tippelek.

Ha valakinek volt hasonló problémája akkor kérem írja meg vagy leírás alapján megoldást tud az is segítség volna.

A szivattyu nalam is egyfolytaban megy, persze nem varok tul sokat, igy ez nem jelent semmit. Valamilyen uzemanyag-ellatasi gondod van, az vilagos, de a kiolvasott kodok a sebesseg szenzorra vonatkonak, ehhez nincs kozuk. Lehet pl. rossz (azaz nyari) gazolaj is, ami egyszeruen megdermedt (bar ennek ellentmond, ha egy honapja csinalja), de elso korben azert mindenkeppen tankolnek friss, garantaltan jo uzemanyagot. Ha ez nem segit, akkor muszeres hibakod torles, illetve kiolvasas a kovetkezo lepes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Részecskeszűrő szoftveres eltávolításáról szeretnék tapasztalatokat. Ki hol csináltatta, mennyibe került, rendben működik e utána az autó, stb...

Igazából komoly bajom nincs vele, de mindig akkor kezd el regenerálni, amikor állok be a garázsba :)

Link to comment
Megosztás:

31 perce, gabb írta:

Sziasztok! Részecskeszűrő szoftveres eltávolításáról szeretnék tapasztalatokat. Ki hol csináltatta, mennyibe került, rendben működik e utána az autó, stb...

Igazából komoly bajom nincs vele, de mindig akkor kezd el regenerálni, amikor állok be a garázsba :)

Küttem privit.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gabb írta:

Sziasztok! Részecskeszűrő szoftveres eltávolításáról szeretnék tapasztalatokat. Ki hol csináltatta, mennyibe került, rendben működik e utána az autó, stb...

Igazából komoly bajom nincs vele, de mindig akkor kezd el regenerálni, amikor állok be a garázsba :)

Én egy tuning cégtől kértem ajánlatot. Kiütik a DPF-et, esetleg az EGR-t is, meg optimalizálnak a teljesítményen. Így azért arányaiban valamivel olcsóbban ki lehet jönni a dologból. Állítólag attól is függ milyen rendszerrel szerelt az autó, a Denso macerásabb, a Bosch nem annyira.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.