Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

az 1.7 CDTi-hez ugye a GM-LL-B-025 olaj minősítést kell keresni? pl a castrol oldalán csak az EDGE 0W30-ast javasolja, az 5W30 listáján nincsen ilyen, pedig most ugyanilyen minősítéses 5W40 ELF van benne... ennek vajh mi lehet az oka, hogy a castrolnál nincsen sűrűbb hozzávaló?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Valaki tudja mi ez a két hibakód?

ECN 000275

ECN 60631

Mióta bejöttek a fagyok néha néha bedobja a kulcsal átdöfött autó jelet, és egy pillanatra letiltja a kocsit. Lehet hogy csak véletlen, de ugy kb 2 het csinálja, és ha a városban vagyok akkor nem csinálja, de autópályán 100 km-en 1-2 alkalommal csinálja.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Ha jól tudom, változó szelepvezérlést kapott a Z16XER, erősebb, ugyanakkor kevesebbet fogyaszt.

Ha érdekel valakit, akkor szelepvezérlésen kívül még az alábbiak is változtak a motoron:

- új, módosított hengerfej,

- új szívócsonk

- módosított motorblokk

- kiegészítő hűtőfúvókák a dugattyúk hűtéséhez

- új dugattyúk ( úszó ágyazású csapszegek )

- új hajtórudak

- új főtengely

- új olajszivattyú-vízpumpa egység

- olajhűtővel kiegészített olajszűrő

Talán nem hagytam ki semmit ! :rolleyes:

Ja és még egy fontos infó!

Felejtsük már el a benzineseknél a hidraulikus szelepemelőtőkéket, mert a H- Astrákban olyan nincs !!

A Twinport motorral együtt ezeket leváltotta a mechanikus tőke - ha elkezdenek kopogni akkor bizony ki kell mérni a szelephézagokat és ahol állítani kell, ott cserélni kell a tőkét.

Vagy felerősíteni a rádiót... :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello.

Van egy 2004 év végi 1.7 CDTI H Astrám. Meg vagyok vele elégedve, de sajnos furcsa hangot vettem észre az utóbbi 1 évben. 1900 és 2000 1/min motorfordulatszám között bugó hang hallható. Az benne a furcsa, hogy van amikor hangosabb, van amikor halkabb és előfordul olyan is amikor egyáltalán nem hallani semmit rendelleneset. Az sem mindegy, hogy milyen sebességi fokozatban van. 2-es és 3-as fokozatban a legerősebb a búgás. Ha ezt a fordulatszámtartomány átlépem, vagy ha alatta vagyok, akkor a hang nem hallható. Az a vicc, hogy általában akkor kussol ha valakivel meg akarom hallgattatni. B)

Van esetleg ötlet?

A vízhőfok tényleg kiíratható a settings gomb folyamatos nyomvatartásával?

Link to comment
Megosztás:

ha jól tudom akkor a GM-LL-B-025 minősítést kell keresni

Ez igaz és van is mindkettő viszkozitású olajnál GM-LL-B-025 minősítés. Közben szervízkönyvben megtaláltam, hogy eddig 0w30 került bele.

Az 5 liter nem sok egy kicsit? 1.9-es vectra 4.4 literrel beéri akkor ebbe sem kellhet több? Vagy rosszul gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz és van is mindkettő viszkozitású olajnál GM-LL-B-025 minősítés. Közben szervízkönyvben megtaláltam, hogy eddig 0w30 került bele.

Az 5 liter nem sok egy kicsit? 1.9-es vectra 4.4 literrel beéri akkor ebbe sem kellhet több? Vagy rosszul gondolom?

Utánna olvastan z17DTH 5 liter ólaj való!

Link to comment
Megosztás:

Utánna olvastan z17DTH 5 liter ólaj való!

Én is kerestem, de egy nyamvadt leírást nem találtam, hogy melyik mociba mennyi olaj kell. Hétfőn felhívtam Tormásit és valóban 5 litert benyel a z17dth astra. Elnézést a hitetlenkedését, de nem gondoltam volna.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Új H Astra tulaj vagyok és érdeklődni szeretnék, hogy a Z17DTH motorban mikor kell vezérműszíjat+görgőket cserélni? Valamint nem kaptam meg a kocsihoz azt a kártyát, amin a rádió kód, kulcs kód, stb. rajta van. Ezt be lehet e szerezni utólag? Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új H Astra tulaj vagyok és érdeklődni szeretnék, hogy a Z17DTH motorban mikor kell vezérműszíjat+görgőket cserélni? Valamint nem kaptam meg a kocsihoz azt a kártyát, amin a rádió kód, kulcs kód, stb. rajta van. Ezt be lehet e szerezni utólag? Előre is köszi a válaszokat!

hi! a hivatalos csereperiódus 150e km, de ha használtan vetted akkor vigyázz, mert nagyon szeretnek csalni az itthoni kereskedők! az enyémbe 120e-et tekertek bele 2 év alatt valahol a csigazabálóknál, itthon meg már csak 62e-et mutatott az óra... tech2-vel meg tudják mondani a motorvezérlő belső számlálójának állását, az állítólag módosíthatatlan, valósat fog mutatni!

érdekes jelenség a hasznaltauto.hu keresőjét használva:

dízel akármi 8 évnél fiatalabb, 200e felett futott: 576 db találat

dízel akármi 8 évnél fiatalabb, 200e alatt futott: 24933 db találat

még jó, hogy itthon a dízeleket csak az asszonynak másodautónak veszik, és csak minden 43dik jut arra a kegyetlen sorsa, hogy akár évi 25e km-nél is többet fut :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

no, itt az első hiba:

a Z17DTH nál 100 E km a csereperiódus...

a második hiba:

ma már mindent tekernek megmondhatatlanul...

izé, tényleg a DTH-ra 100e, a DTL-re 150e km - nekem szerelő mondta az enyémre hogy ennyi, és az autodatacd is megerősíti

a tekerést lehet úgy értette, hogy csak a műszerfallal szoktak foglalkozni amikor állítják, mélyebbre nem mennek általában - a valós km-t meg több helyen is számolja...

Link to comment
Megosztás:

2 helyen számolna: a müszerfalban, és a motorvezérlőben.

de ma már mindent tekernek, és láthatatlanul...

az enyémben a motorvezérlő 120at mondott amikor a műszerfalon 62e volt - szóval ez a "szerencsésebb" eset, lusta volt a sunyi kereskedő :D

a szerelőm azt mondta, hogy a vezérműszíj felirata kb ~40-50e km alatt kopik le - amikor az óra 135e-et mutatott már kopott volt, +15e-el már alig látszott - szóval valszeg cserélték eladás előtt nem sokkal - esetleg ezt érdemes megnézni másnak is... csak pár csavart kell oldalról kitekerni és el lehet annyira hajtani a műanyagot hogy rá lehessen látni (párszor rá kellett indítanom mire pont jutott a felső látható részre felirat)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre meglett a nagy kijelzőm ezáltal a BC-m és mint kiéhezett kutya azonnal rátapadtam a vízhőfokra :D. Szomorúan tapasztaltam amit már régóta sejtettem hogy maximum langyikának lehet mondani. Figyelembe véve hogy ráadásul dízel igen elszomorító mennyire nem képes felmelegedni. Ma megejtem a termosztát cserét de ellenőrizni akarom magamat! Erősítsétek meg légyszíves hogy biztosan a hőfokot nézem ebben a belső menüben amiről már sokan írtatok (settings gomb nyomvatart stb...). Szóval egy bizonyos LCD: X fok (x=akármennyi) az lenne a vízhőmérséklet? Ennél a pontnál a töltés látszik még alul. Jó helyen kapisgálok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.