Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Következő dologra lettem figyelmes az autómon.1,7cdti/101LE-2007 évjárat

Benzinkúton megállva(ablakmosó folyadék betöltésénél)figyelmes lettem,hogy a hűtővíz tartályomban valami fehér habot véltem felfedezni.

Lassan lecsavartam a tágulásit és ténylegesen(mintha mosogatószer lett volna öntve a tartályba-hasonló habzó hatással szembesültem).

Találkoztatok már ilyennel,mire lehet következtetni?

Vagy csak egyszerűen valami silány minőségű hűtőfolyadékkal lett feltöltve a rendszer?

válaszotokat előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő dologra lettem figyelmes az autómon.1,7cdti/101LE-2007 évjárat

Benzinkúton megállva(ablakmosó folyadék betöltésénél)figyelmes lettem,hogy a hűtővíz tartályomban valami fehér habot véltem felfedezni.

Lassan lecsavartam a tágulásit és ténylegesen(mintha mosogatószer lett volna öntve a tartályba-hasonló habzó hatással szembesültem).

Találkoztatok már ilyennel,mire lehet következtetni?

Vagy csak egyszerűen valami silány minőségű hűtőfolyadékkal lett feltöltve a rendszer?

válaszotokat előre is köszi

Ereszd le a régi hűtővizet és öblítsd át többször a rendszert, majd töltsd fel gyári fagyállóval. Lehet, hogy korábban valaki átmosta a hűtőrendszert valami habzó szerrel és nem ürült ki teljesen.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Z16XER motornál mi szabályozza a kartergáz csövön szívott levegő mennyiségét?

A probléma az, hogy túl sok levegőt szív és ezzel együtt szívja az olajat is rendesen,

annyira hogy az olajbetöltő kupakot csak nagy nehezen lehet levenni járó motornál.

válaszotokat előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

föleg Opel szervízestől kérdezném vagy olyantól aki bztosan tudja

hogy tudom kideríteni, hogy milyen motorvezérlő van a gépemben, a gép: 2008. decemberi Astra H 1.7Cdti , motorkód : Z17DTR

de!! a Tech2 Z17DTJ -ként tud csak belemenni a vezérlőbe, az egyik szervízben ( személyesen ) azt mondták, hogy ez így természetes, a másikban ( telefonon ) is ugyanezt mondták.

namár most a fő kérdésem az lenne, ha emlékezetem nem csal anno a Z17DTR-ek, mind 125 lovasok voltak, nekem a forgalmimban pedig 110 lovasnak van anyakönyvezve a kicsikém, hogyan tudom kideriteni ( teljesítménymérő pad hiányában ) azt, hogy az enyém most milyen erős?

ja és milyen nemkívánt hatásai vannak annak, hogy nem DTR - nek látja a Tech2 ?

másik topikban már leirtam, hogy elég sűrűn adja a DPF -es hibákat sajnos, talán a DTR es motorvezérlő javítana rajta, kérdés létezik DTR es motorvezérlő az enyémhez?

Most olvastam visszább és láttam ,hogy ez az opelnél természetes, hogy nem az a motorszám mint ami a vezérlés :(

akkor annyiban változik a dolog, hogy a 125 lovas és a 110 lovas között mi a különbség?

mi kell hozzá hogy a 110 lovas 125 lovas legyen ? simán meg csinálják a szervizben? ja és honnan tudom, hogy megcsinálták, mert szerintem az 15 lovacsak nem olyan egetrengetően nagy különbség, de egy egy előzésnél lehet jól jönne :)

Módosítva : apacs78
Link to comment
Megosztás:

no, akkor egy mondatban:

az opel az 1.7 es dieseleknél egyfajta motorkódot de 2 fajta lóerőt alkalmaz.

a motorkód: Z17DTR

ezt 2 lóerővel gyártják 110 és 125

ezt a tech úgy különbözteti meg hogy a 110 LE az a DTJ a 125 a DTR

amugy ha 2 szervizben is ezt mondták, akkor ezen mit nem lehet elhinni???

ennyi.

semmi huncutság nincs, csak ennyi.

az hogy mi különbözik, azt nem tudom. régebben az Y17DT nél volt a 65 és a 75 LE-s változat, ott a turbo, az intercooler, ésa motorvezérlő volt a különbség....

Link to comment
Megosztás:

no, akkor egy mondatban: az opel az 1.7 es dieseleknél egyfajta motorkódot de 2 fajta lóerőt alkalmaz. a motorkód: Z17DTR ezt 2 lóerővel gyártják 110 és 125 ezt a tech úgy különbözteti meg hogy a 110 LE az a DTJ a 125 a DTR amugy ha 2 szervizben is ezt mondták, akkor ezen mit nem lehet elhinni??? ennyi. semmi huncutság nincs, csak ennyi. az hogy mi különbözik, azt nem tudom. régebben az Y17DT nél volt a 65 és a 75 LE-s változat, ott a turbo, az intercooler, ésa motorvezérlő volt a különbség....

köszönöm szépen a választ,

azért nem hittem el mert ahol most telefonon kérdeztem ott azt mondták tavaly nyáron, hogy rossz motorvezérlő van rajta, akkor menetközben csinált hülyeségeket az autó, és csak nullázták a hibakódokat.

és mert abból indultam ki, hogy a szervízben átvernek, de ezek szerint nem, én kérek elnézést.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Új tag vagyok ill új tulajdonos :) Egy 2007-es 1.9cdti Astra gtc-m van (100le). Amikor elindulok az autóval és beteszem 2.ba gázadásnál hallok egy kattanó hangot és érzem hogy a gázpedál picit "megmozdul". Ez a jelenség csak akkor van amikor beindítom az autót és elindulok. Ez valami hiba lehet? Vagy normális? Illetve önindítózásnál 2-3at forog mire beindul az autó, ez minden alkalommal nem csak hidegindításnál.Azt mondták, hogy ez nem gond, de kíváncsi lennék a véleményetekre.. Az autót németországból hozattam 180.000km van benne. A segítséteket előre is köszönöm :) Z

Link to comment
Megosztás:

Üdv kedves fórumozók!

A következő lenne felétek a kérdésem, az olaj nívó pálcáján a csíkozás hogyan van beosztva, mert ma néztem alulról a 2. vonalnál volt az olaj és a tavaly nyári olajcsere óta 8.000 km mentem a kocsival. Az opel szerviz papírja szerint elvileg dexos2 raktak bele :) a cserénél, 91.000 km van a kocsiban 14xep. Szerintetek mitől eheti az olajat, van mitől félnem?

Előre is köszi !

Link to comment
Megosztás:

Üdv kedves fórumozók!

A következő lenne felétek a kérdésem, az olaj nívó pálcáján a csíkozás hogyan van beosztva, mert ma néztem alulról a 2. vonalnál volt az olaj és a tavaly nyári olajcsere óta 8.000 km mentem a kocsival. Az opel szerviz papírja szerint elvileg dexos2 raktak bele :) a cserénél, 91.000 km van a kocsiban 14xep. Szerintetek mitől eheti az olajat, van mitől félnem?

Előre is köszi !

van azon a olyan jelölés is ,hogy min és max ...

ha a kettő között van akkor no para :)

Link to comment
Megosztás:

van azon a olyan jelölés is ,hogy min és max ...

ha a kettő között van akkor no para :)

Kösz Mc-elek a gyors választ, észre vettem rajta a jelölést :) .

Az nem gáz, hogy 8000 km alatt ennyi olajat megevett a kocsi, kicsit furcsállom, hogy ennyi km van benne és már zabálja az olajat :) !

Link to comment
Megosztás:

Kösz Mc-elek a gyors választ, észre vettem rajta a jelölést :) .

Az nem gáz, hogy 8000 km alatt ennyi olajat megevett a kocsi, kicsit furcsállom, hogy ennyi km van benne és már zabálja az olajat :) !

a min és max között 1liter különbség van ,ha jól értem akkor neked 5deci fogyott 8ekm alatt ,nincs azzal baj

az olaj fogyás az egy normális dolog bizony határon belül :)

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Olyan problémám van, reggelente mikor indítom az autót (nem mindig) világos kékes füst jön ki az autóból 2-3 sec.-ig, elég sok. Napközben ha leállítom és újra be akkor nem csinálja, általában akkor ha min. fél vagy 1 napot áll az autó, kb. 1 hete kezdte.

Az olajat és vizet nem eszi, a porlasztók elvileg nemrég lettek bevizsgálva és minden ok volt velük.

Tankolni Agip Diesel-tech-t szoktam az esetek 90%-ban.

Hibakód nincs, az autó rendesen működik, motorkód Z19DTH, 93.000km-rel.

Valakinek vmi tipp szerdán viszem szakihoz.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy a következő hibakódókat mi okozhatja?

B3925 - Hibás környezeti azonositó érkezett az Ipc hez (műszerfal)

B3929- Hibás környezeti azonositó érkezett a Rec hez ( hátsó elektromos központ)

B3977 - Hibás környezeti azonositó érkezett az UEC től (motortér elektronikus központ)

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy a következő hibakódókat mi okozhatja?

B3925 - Hibás környezeti azonositó érkezett az Ipc hez (műszerfal)

B3929- Hibás környezeti azonositó érkezett a Rec hez ( hátsó elektromos központ)

B3977 - Hibás környezeti azonositó érkezett az UEC től (motortér elektronikus központ)

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

A CAN buszon beteg adatok koboroltak, ha nem tartosan tortenik, es nem latsz gondot, akkor nem kell foglalkozni vele.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Olyan problémám van, reggelente mikor indítom az autót (nem mindig) világos kékes füst jön ki az autóból 2-3 sec.-ig, elég sok. Napközben ha leállítom és újra be akkor nem csinálja, általában akkor ha min. fél vagy 1 napot áll az autó, kb. 1 hete kezdte.

Az olajat és vizet nem eszi, a porlasztók elvileg nemrég lettek bevizsgálva és minden ok volt velük.

Tankolni Agip Diesel-tech-t szoktam az esetek 90%-ban.

Hibakód nincs, az autó rendesen működik, motorkód Z19DTH, 93.000km-rel.

Valakinek vmi tipp szerdán viszem szakihoz.

Előre is köszönöm.

Hello. Bár gondolom már késő:

Szelepszár szimering a bűnös. Az alkatrész nem drága, csak a beépítés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne ,hogy 1 hónapja vásároltam egy 1.7 Cdti Z17DTJ 110 lovas 6 gangos exoflexes Opel Astra Caravant. az Auto 2009.10 havi Minden földi jó benne van amire nekem szükségem van viszont lenne egy problémám vele azt veszem észre ,hogy ha a pillantnyi fogyasztás mérőt nézem akkor néha azt írja ki ,hogy 6-7 liter / 100km és ez üresben alapjáraton. Ha leállitom a kocsit és újra inditóm akkor eltünk de 30 perc után kb újra jelentkezik a probléma. Ti mire tippeltek mi lehet a baj talán koszos lehet az EGR szelep ? Előre is köszönöm a válaszotokat. ;-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

A következő kérdésem lenne:

Nemrég vásárlt Opel Astra Caravan 1.7cdti (2008-as) 110 lovas D17-DTR motorkódú autóval lenne kérdésem.

A jelenség, hogy főleg erőteljesebb gázadások után, illetve alacsonyabb sebességi fokozatokba -relative ritkán -ilyen furcsa "kuruttyuló-buborékoló" hangot hallat. Semmi hibakód, illetve motorteljesítmény csökkenés sem tapasztalható. Alapjárat is egyenletes.

Mintha valahol, talán totalcar fórumon olvashattam, hogy ez a jelenség az üzemanyagszűrő nem megfelelő tömítéséből adódik, és hogy levegősödik. Meghogy ez a jelenség normális.

Ez tényleg így lenne? Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Esetleg meg lehet ezt szüntetni? (mert zavar egy kissé)

Eddig kb 1300Km mentem vele, más dolgot eddig nem tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne ,hogy 1 hónapja vásároltam egy 1.7 Cdti Z17DTJ 110 lovas 6 gangos exoflexes Opel Astra Caravant. az Auto 2009.10 havi Minden földi jó benne van amire nekem szükségem van viszont lenne egy problémám vele azt veszem észre ,hogy ha a pillantnyi fogyasztás mérőt nézem akkor néha azt írja ki ,hogy 6-7 liter / 100km és ez üresben alapjáraton. Ha leállitom a kocsit és újra inditóm akkor eltünk de 30 perc után kb újra jelentkezik a probléma. Ti mire tippeltek mi lehet a baj talán koszos lehet az EGR szelep ? Előre is köszönöm a válaszotokat. ;-)

Elképzelhető, hogy a részecskeszűrő telítődött és tisztitaná a rendszer. Ilyenkor nem ajánlatos leállítani, inkább menni kell vele, ameddig a pillanatnyi, vagy az alapjárati fogyasztás beáll.

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető, hogy a részecskeszűrő telítődött és tisztitaná a rendszer. Ilyenkor nem ajánlatos leállítani, inkább menni kell vele, ameddig a pillanatnyi, vagy az alapjárati fogyasztás beáll.

Köszi a választ megprobálom akkor ezt a verziót mert ha jól értelmezem akkor esetleg öngyógyitó is tud lenni ;-) Akkor az EGR szelepnek nem sok köze van hozzá gondolom ?

Link to comment
Megosztás:

Alapesetben én nem hibára, hanem a normál tisztításra gondolnék a helyedben. 700-900 km-enként, 10-15 km alatt tisztítja, megváltozott motorhang, megnövekedett fogyasztásról lehet felismerni. Kellenek bizonyos körülnények, hogy beinduljon a folyamat (vízhőmérséklet, valamekkora, talán 50 km/h, elérése egyszer), utána már megy minden magától. Ha nem ez lenne, akkor kell műszerrel megnézni, hogy mi okozza a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Alapesetben én nem hibára, hanem a normál tisztításra gondolnék a helyedben. 700-900 km-enként, 10-15 km alatt tisztítja, megváltozott motorhang, megnövekedett fogyasztásról lehet felismerni. Kellenek bizonyos körülnények, hogy beinduljon a folyamat (vízhőmérséklet, valamekkora, talán 50 km/h, elérése egyszer), utána már megy minden magától. Ha nem ez lenne, akkor kell műszerrel megnézni, hogy mi okozza a hibát.

Köszi a választ akkor hagyom a lelkem hadd csinálja a dolgát ha meg jelentősen növekszik a fogyasztás akkor elviszem szervízbe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.