Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Az a baj, hogy nem tudom milyen van most benne. Annyi biztos, hogy valami jobb minöségü.

Keverhetem pl. GM hűtőfolyadekkal?

Ha benzin helyett gazolajat raksz a kocsidba, akkor hiaba jobb minosegu :)

De ha olyan van benne, ami jo bele, akkor nyilvan keverheto a masik joval. De mint mondtam, igy is lehet hagyni, vagy akar vizzel feltolteni, kiveve, ha -35 fokba keszulsz vele.

Link to comment
Megosztás:

Bizony, én hallom hideg motornál is. (Ugyan ez a kódú motorom van.)

Erről jut eszembe: Én ha csak kinyitom az ajtót, az utastérben ilyen állítómotor-szerű hangokat hallok dolgozni a műszerfal felől. Ez mi lehet?

Azért furcsa, mert a céges "fapados" kombi H Astrában soha nem hallok hasonlót.

Szia!

Azokat a hangokat a kismanók okozzák, akik benn laknak az autóban...;)

Persze csak vicc....;) Ez az autómata klímásoknál van, ahol a terelőlapátokat elekromosan lehet vezérelni. Ha a gázpedálnál bekukkantasz a középkonzol felé, látsz egy fehér tárcsát, na hát az nyekereg, mert műanyag, és a gyári zsír már elkopott. Én bekentem, kb. 3/4 évig csönd volt, most sajna nálam is nagyon hallani. Annyi még a trükk, hogy a tárcsa hátoldalán is van programjárat, ott is be kell kenni.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom, és engem is idegesít. Viszont azt nem tudom, hogy valamilyen módon kapcsolható a "figyelése". Én azzal nem értek egyet(mármint aki ezt megtervezte), hogy ha nyitva az autó, esetleg benne ülsz, érzékeli a súlyod, stb, akkor mi a francnak állogat. Tök feleslegesen. Ha mész vele, valamikor leállítod(mert mondjuk vársz valakit), de benne ülsz, akkor feltehetőleg tovább is mész vele, de mielőtt újra beindítod az autót, visszaállítja a lamellákat. Persze mikor beindítod, újra mocorog...ezt aki megtervezte.....:D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azokat a hangokat a kismanók okozzák, akik benn laknak az autóban... ;)

Persze csak vicc.... ;) Ez az autómata klímásoknál van, ahol a terelőlapátokat elekromosan lehet vezérelni. Ha a gázpedálnál bekukkantasz a középkonzol felé, látsz egy fehér tárcsát, na hát az nyekereg, mert műanyag, és a gyári zsír már elkopott. Én bekentem, kb. 3/4 évig csönd volt, most sajna nálam is nagyon hallani. Annyi még a trükk, hogy a tárcsa hátoldalán is van programjárat, ott is be kell kenni.

Üdv,

Köszi. Végülis engem annyira nem zavar. Nem is nyekergő hangja van, hanem inkább mint valami állító vagy szervómotornak. Ha ez a dolga had csinálja! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Hastrások!

Olvasgatni szoktam a fórumot most egy kérdéssel fordulnék hozzzátok mert rakoncátlankodik a kicsike.Nem tudom,hogy össze függ-e a két dolog úgy kezdödőtt menet közben felvillantak a visszajelzők egy pillanatra de semmi komolyabb.Most pedig inditás után alszik csak el kulcsos autó.Kiolvastam a hibakodokat ECN030001 és 030201 irt ki.Ha jól tudom ez a gyújtáskimaradás,de mit jelent ez bővebben mire számithatok, lehet-e az autót használni v. irány az első szerviz.Ja és az autó Z14XEP.

Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

Bikazasba belehalo motorvezerlokrol keringenek tortenetek, de ott sem maga az inditas okozza a gondot, hanem az akkukat osszekoto kabel felrakasa, vagy levetele (az esetleg hirtelen megindulo, vagy megszakado [inkabb ez utobbi] aram okozta feszultseglokes miatt). De ez csak akkor lehet gond, ha zarlatos akku, es tul jo a bikakabel, egyebkent nem folynak ott akkora aramok, es a vezerlonek is illik kibirni egy kis pofozast. Betolasnal viszont ilyesmirol szo sincs, igy ott nem lehet ilyen gond.

Nekem két napja lett behúzva a kocsi mert nem indult be és egyből miután beindult a drágaság ki is dobot 4 hiba kódot! :(

P0050 HO2S Heater Control Circuit (Bank 2 Sensor 1)

P0500 Vehicle Speed Sensor Malfunction

P0070 Ambient Air Temperature Sensor Circuit

P0460 Fuel Level Sensor Circuit Malfunction

Link to comment
Megosztás:

Ha feltoltes utan sem tudott inditani, akkor valoszinuleg halott... Hiaba Bosch, az onmagaban nem garantal semmit. A radio kulon tortenet, de a kivetele egy kis ugysesseggel (vagy a megfelelo szerszammal :) ) hazilag is megoldhato. Viszont gyanus ez az egybeeses, lehet, hogy jo akkuval nem lesz gond.

Köszi a segítségeket! Most egy kölcsönkért töltővel próbálkozom, hátha...

Link to comment
Megosztás:

Nekem két napja lett behúzva a kocsi mert nem indult be és egyből miután beindult a drágaság ki is dobot 4 hiba kódot! :(

P0050 HO2S Heater Control Circuit (Bank 2 Sensor 1)

P0500 Vehicle Speed Sensor Malfunction

P0070 Ambient Air Temperature Sensor Circuit

P0460 Fuel Level Sensor Circuit Malfunction

Egyreszt a hibakod nem egyenlo a vezerlo halalaval, masreszt a behuzas elott nyilvan kiserleteztel a starterrel is; a sikertelen inditozas kozben leeso feszultseg miatt pedig barmelyik egyseg dobhat hibakodot.

Link to comment
Megosztás:

Egyreszt a hibakod nem egyenlo a vezerlo halalaval, masreszt a behuzas elott nyilvan kiserleteztel a starterrel is; a sikertelen inditozas kozben leeso feszultseg miatt pedig barmelyik egyseg dobhat hibakodot.

Értem! Ezek a hibakódok egy idő után törlődnek maguktól vagy el kell vinni kitöröltetni, aminek nem örülnék, mert nincs felesleges 6.000 Ft-om főleg, hogy 2 hónapja voltam kódot töröltetni ami sajnos a P1120 volt :(, de miután elindultam egyből vissza jött.

Link to comment
Megosztás:

Értem! Ezek a hibakódok egy idő után törlődnek maguktól vagy el kell vinni kitöröltetni, aminek nem örülnék, mert nincs felesleges 6.000 Ft-om főleg, hogy 2 hónapja voltam kódot töröltetni ami sajnos a P1120 volt :(, de miután elindultam egyből vissza jött.

Hova jársz, hogy 6000ft a hibatörlés? 10000ft-ért már veszel egy op-comot, amivel kitörlöd magadnak bármikor...

Link to comment
Megosztás:

Az nem rossz. Mondjuk itt is van olyan szerviz, ahol elkérnek 5.000-et, de nyilván nem oda hordom. Sőt, ismerősöm a szervizes.

Megismerkedésem vicces volt velük:). Két éve, amikor meglett a jogsim és az első autó(alfa 147), akkor mentem hozzájuk, hogy kössenek be egy ipod adaptert a fejegységhez. Mondták, hogy álljak be. Sikerült úgy beállnom, hogy elvittem a műhelyajtót, így végighúztam a jobb oldali két ajtót...Náluk végeztem 10 perc alatt, és gurulhattam át a mellettük lévő fényezőhöz:D.

Hogy azért ne legyen nagyon off:

Már nagyon ki kéne szerintem cserélni a lendkerekem. Ahogy elengedem a gázt azonnal hallok valamit darálni, vagy kattogni a fene se tudja. Ilyenkor, ha a váltón van a kezem érzem, hogy olyan ütemben ráz a váltó, amilyen ütemben hallom ezt a hangot. Menyasszonyom keresztapja autószerelő, Ő ajánlott itt egy másik szakit, aki jobban jártas a modern dízelekben, és Ő azt mondja, hogy a váltóban lesz valami a ludas, és nem a lendkerék...

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, az aksi halt meg, sajnos. Most, ha holnap veszek új akkumulátort, nem kell attól tartanom, hogy azzal is így járok? Főleg, ha a magnó hibája okozta a aksim halálát?

Egy radio nem tud tonkretenni egy akkut, legfeljebb lemeriti... De az sem egyszeru, hiszen egy ora mulva kikapcsol magatol, igy sok onkentes bekapcsolodas kell egy uj akku lemeritesehez.

Link to comment
Megosztás:

Értem! Ezek a hibakódok egy idő után törlődnek maguktól vagy el kell vinni kitöröltetni, aminek nem örülnék, mert nincs felesleges 6.000 Ft-om főleg, hogy 2 hónapja voltam kódot töröltetni ami sajnos a P1120 volt :(, de miután elindultam egyből vissza jött.

Zsenialis ez az 5 hozzaszolas / nap, raadasul a nevet sem sikerult rendesen eltalalniuk, mert valojaban 5 hozzaszolas / 24 ora :)

Szoval a kodok elmulnak majd, ha csak ilyen egyszeri kalandbol szarmaznak. Nem igazan latom amugy, minek toroltetni, de en megcsinalom egy tabla csokiert is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, pár hete sikerült szert tennem egy 1.7 CDTI (74kw) kombi Astra H-ra.

Viszont lenne egy fura jelenség vele kapcsolatban amit észleltem, nem tudom volt-e már vkinek ilyen.

(Helyileg Ausztriáról van szó, szóval éjszaka -10, -15 fokok...) Ha hosszabb ideig áll az autó, pl. 1-1,5 nap beteszem a kulcsot, gyújtás-izzít, majd megvárom amíg a visszajelzők elalszanak, és indítok, indul is, "pöcc-röff"... szép egyenletesen jár is, de olyan 5-8-10 másodperc múlva leáll, utána egy kicsit nehezebben indul újra, a szokásosnál kicsit többet kell önindítózni. De ahogy beindul semmi baja, szépen egyenletesen jár, nem ráz, nem zörög, visszajelzők semmi nem világít hogy hibát jelezne.... A fura nekem az hogy csak hosszabb állás után csinálja, pl. ma is elmentem vele dolgozni fél2-kor (előtte hétvégén állt az autó) csinálta ezt a leállósdit, olyan 2-től este 10-ig állt az autó -6 fokban (nem létezik hogy nem hűl ki ennyi idő alatt) és nem csinálta... "pöcc-röff" indul, és szépen jár....

Egy másik észrevétel volt még pár nappal ezelőtt, kicsit meghúzattam 2,3,4-ben 3500-3800-ig, utána mikor visszavettem 5-ben egy pár másodpercig világítótt a sárga "autó és villáskulcs" visszajelző. (előtte valamilyen szinten városi autó volt, míg hozzám került, nem nagyon ment az autó 100-110-nél többet)

Lehetséges hogy EGR szelep áll a dolog hátterében?

Üzemanyag szivattyúra nem gondolnék, mert akkor minden indításnál csinálná... sem izzítógyertyára, mert volt korábban F Astra-m 1.7 Isuzu és tudom milyen amikor egy izzító nem megy, vagy csak későn "kapcsol"... nem is indulna könnyen, utána pedig rázkódna... de semmi, indul és szépen egyenletesen jár...

Ha vki tudna hozzáfűzni kérem írjon!

Köszi!

Üdv: Kornél

Link to comment
Megosztás:

Az egyik előző kérdésről jut eszembe:

Z17DTH motorral rendelkezők! Nálatok van izzítás visszajelzés a műszerfalon? Nálam nem jelez semmit. Ha ráadom a gyújtást, 2-4 másodpercet várok mindig, majd indítózok. Indul is rögtön elsőre még -10-ben is. Csak furcsállom, hogy nem jelzi az a kis sárga "tekercs-szerű" lámpa.

Mikor szervizben volt az autó (márkaszervizben) ez szembe jutott és megkérdeztem. Azt mondták, nem kell jeleznie az izzítást. Tényleg így van?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nálam hidegben (-5, -10fok körül) van, kb. 2-3 másodpercig világít a kis sárga "tekercs", egy hangyányival előbb alszik ki, mint a többi sárga visszajelző...

Ha melegebb van, vagy már volt indítva és meleg a motor, akkor csak felvillan a gyújtás ráadáskor.

Üdv!

Az egyik előző kérdésről jut eszembe:

Z17DTH motorral rendelkezők! Nálatok van izzítás visszajelzés a műszerfalon? Nálam nem jelez semmit. Ha ráadom a gyújtást, 2-4 másodpercet várok mindig, majd indítózok. Indul is rögtön elsőre még -10-ben is. Csak furcsállom, hogy nem jelzi az a kis sárga "tekercs-szerű" lámpa.

Mikor szervizben volt az autó (márkaszervizben) ez szembe jutott és megkérdeztem. Azt mondták, nem kell jeleznie az izzítást. Tényleg így van?

Link to comment
Megosztás:

Az egyik előző kérdésről jut eszembe:

Z17DTH motorral rendelkezők! Nálatok van izzítás visszajelzés a műszerfalon? Nálam nem jelez semmit. Ha ráadom a gyújtást, 2-4 másodpercet várok mindig, majd indítózok. Indul is rögtön elsőre még -10-ben is. Csak furcsállom, hogy nem jelzi az a kis sárga "tekercs-szerű" lámpa.

Mikor szervizben volt az autó (márkaszervizben) ez szembe jutott és megkérdeztem. Azt mondták, nem kell jeleznie az izzítást. Tényleg így van?

Ahogy elődeim egyszer már írták: Már akkor izzít amikor te nem is gondolod. Úgy tudom már akkor izzít amikor nyitod az ajtót, csak te nem tudod :)

De a tutit majd megmonják a hozzáértők!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.